CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17427|Reply: 10

XBox 360 selalu rosak tak boleh main (Open Tray). tolong!

5 tahun dulu kira2 tahun 2007 aku beli xbox 360 ni. pas 2 ~ 3 bulan aku beli, semua game aku main semua boleh. semua CD tu diberi percuma sebab aku beli xbox tu kaat kedai dia. game macam GTA IV, Gears of War 2, Command and Conqueror Red Alert 3, Left 4 Dead dan beberapa game yg aku tak ingat.

Tapi lepas tu, aku start beli CD2 game kat kedai dia, sampai lah hampir setahun, kira2 lebih 20 CD aku beli, cuma 6 game je yg aku boleh main, dan kebanyakkannya game2 lama. susah kan nak percaya? mesti korang pikir aku menokok tambahkan cerita perisa ajinomoto kan? tapi demi Allah aku tak tipu.

lepas tu aku stop beli CD dalam beberapa bulan, lepas tu aku trus gi repair, masa tu masih ada Warranty lagi kot aku x igt. tapi tah nape walaupun ade warranty aku masih kena bayar. aku syak tokeh cina ni menipu tapi aku diamkan aje. pas repair tu alhamdulilah aku boleh main beberapa game. dalam 12/20 cd kot. walaupun dah repair, tapi tak semua cd  boleh main!!!
pastu beberapa bulan lagi dia rosak balik.

walaupun rosak tapi aku trus berusaha beli cd dan try main, tiap2 game, 3 cd yg sama aku beli dari kedai yg berlainan pun masih takleh main. frust gile time tu sebab duit aku dah lebur beratus2 tapi apa pon tak dapat!!!

pastu 3 tahun kemudian aku repair buat kali yg kedua. kena dalam RM 200  cam cipan.macam repair yg kali pertama gak, setengah cd leh main, dan ada yg takleh main. pastu rosak balik.... sekarang aku ade dalam 50 game, cuma 15 game je aku boleh main dan kebanyakannya semua game2 lama.

lepas penelitian yg aku dah buat sepanjang 5 tahun ni, aku syak ada beberapa punca kenapa dia rosak tapi aku masih buntu jalan penyelesaian. kat bawah ni antara punca yg aku syak penyebab xbox ni rosak:

1. aku dapati CD2 yg diberi percuma masa first time aku beli xbox tu warna dia warna bronze, atau warna coklat atau kuning gelap semua nya boleh main, tapi semua cd2 yg berwarna gold keemasan purata semuanya takleh main.

2. aku syak pihak kilang cuba amik keuntungan dengan cipta xbox ni cepat rosak dengan harapaan kita akan pegi repair banyak2 kali. tapi aku tak pastila bab ni cuma agak2.

3. aku ade Playstation 2 jugak, kes dia sama macam xbox aku ni byk cd takleh main. aku dapati bukan aku punya sorang je yg rosak, tapi ps 2 kawan2 aku pun SEMUANYA rosak!! kawan pertama aku tu cuma boleh main game2 macam winning eleven, pastu aku ade melawat rumah sewa kawan lama aku pu n camtu jugak, cuma winning eleven ngan WWE je leh main, gam2 action byk takleh main. camtu jugak PS 2 sepupu2 aku.

persoalannye sekarang, nape bukan aku sorang je yg rosak? nape kawan2 aku yg lain pun semua rosak? so aku wat kesimpulan sendiri console dia rosak tu bukan pasal aku, tapi mmg salah microsoft bodoh kepala anu atau pihak kilang yg salah!!!

aku harap2 sgt pembaca2 thread aku boleh tolong aku selesaikan masalah ni supaya  aku nak tebus balik duit2 yg dah beratus2, atau mungkin beribu aku lebur sebab beli cd2 yg takleh main ni supaya aku dpt main balik!!!

oh ye, sebelum tu tolong baca sampai habis thread aku ni sebelum beri komen supaya korang tak tanya soalan2 yg dah pun dijawab kat sini dan kalau boleh tolong jangan kata aku tokok tambah cerita ye, aku bukanlah  spesis manusia tolol yg korang sangkakan.  

husband sya dulu masa die bujang ada xbox 360 gak, rosak sebab mother board die rosak, maen terlalu banyak, tp tak la banyak sgt sebenarnye, zaman2 student kan.. maen waktu malam ngan weekends je la.. mother board tu terlalu panas sampai meleding kot.. mmg tak berbaloi utk repair balik.. even org kedai pn kate baek beli console baru dari repair mother board tu sebab mahal..

jadi lepas tu die beli ps3 sebab review baek.. dh setahun tak rosak2 lagi ni..

I beli PS2 Slim, tahun 2008, sampai sekarang konsol xpernah lagi rosak.
Alhamdulillah la.
Cuma controller je rosak, terpaksa beli baru.
Selain tu, cable TV je kena tukar, tu pun sebab tikus geget hehehe (nakall betul Cik Kus rumah i kan maen geget2).
But after all, mmg console xpernah buat hal.

CD2 yang I beli pon, jarang sangat tak boleh main, cuma masalahnya Memory Card xckup besar nak save semua heehe.
Kalau CD xleh read, I pegi tukar balik kedai beli CD, kasi tukar game lain.

Mungkin member2 TT pon beli consloe kat dealer yang sama jugak mcm TT?
Atau mungkkin macam org atas cakap madebod panas n rosak.
BTW, my PS2 pun selalu main, xkira masa, but alhamdulillah bod semua OK.

Sekian my tusen.

sorry to say la... xbox kalau modified, kena sentiasa update. kena gi antar kedai install firmware baru. baru leh main game2 yg baru (latest). tu la adatnya bg xbox.

ps2 senang je la.

syasyafina posted on 17-9-2012 09:10 PM
husband sya dulu masa die bujang ada xbox 360 gak, rosak sebab mother board die rosak, maen terlalu  ...

Ada kemungkinan jgk motherboard aku tu rosak. Tapi masa aku repair tu. Takde pulak Cina kedai tu kata motherboard rosak, atau dia sendiri pon tak tau sgt so dia buat keputusan diamkan diri je kot. Sebab ada masa2 tertentu aku main sampai 5 jam kalau time takde bende aku nak buat. Kalau kena beli baru, masak aku!!

Tapi mengikut kata2 kawan aku, graphic Xbox lebih bagus dan lebih murah dari ps3 walaupun ps3 ni keluaran latest, sebab tu la aku beli Xbox. Tapi pasal mana satu mudah rosak tu aku tak pasti sgt...

bzzts posted on 17-9-2012 10:33 PM
sorry to say la... xbox kalau modified, kena sentiasa update. kena gi antar kedai install firmware b ...

Laa kena repair lagi la ni? Kalau aku update dari internet pakai USB cocok kat Xbox boleh tak??

Follow Us
PeramahYangAmat posted on 20-9-2012 05:19 PM
Laa kena repair lagi la ni? Kalau aku update dari internet pakai USB cocok kat Xbox boleh tak??

kalau xbox dh modded tk boleh update online bkn rosak je tp trus buang.bawa g kedai update la senang.xbox modded mmg kena selalu update firmware kalau tak .tk boleh main game yg terbaru.tp bila dh update ade game lama yg tk leh main.

psone- sy still boleh main sampai sekarang.beli tahun 1998.yg rosak just joystick je sebab berebut nk main haha.
ps2- sy beli tahun2003.2kali repair lens pastu ok je smpai skrg ,joystick mmg tiap tahun beli lain haha
ps3- sy beli tahun 2008 still terbaik n sentiasa update sbb main game ori.ade terpikir nk jailbreak.tp wat msa ni rasa cm rugi lak kalau JB tk leh main online.
xbox 360 sy beli tahun2009 still terbaik sbb selalu update kt kedai sbb xbox ni dh modded leh main pirate games hahah tak pernah rosak lg.
Wii beli tahun 2008 masa tu beli dgn ps3.still boleh guna cuma skrg stop kjap coz layan xbox kinect hehe
Nds lite,beli tahun 2009 still ok just main pokemon n digimon hahah
psp1000 beli tahun 2006 sampai skrg ok just tukar analog 2tahun sudah.sentiasa update
psp3006 beli tahun 2010 kaler hijau sampai sekarang ok n sentiasa update cuma game psp skrg bnyak japan game so slow jap
now psvita beli awal tahun ni mmg terbaik n game best tp ori la.kena fikir gak nak beli game vita or ps3 coz harga lebih kurang je game2 tu hahaha.

so kesimpulan nye ape jua console game.mmg kena selalu update.kalau dh modded g update kat kedai.kalau console tak mod update online je heheh,

saya beli xbox 360 pada 2010 dan sampai sekarang tak pernah rosak dan kena update dalam 2 kali untuk main game yang baru.

jgfjhdjhg posted on 24-9-2012 12:32 PM
psone- sy still boleh main sampai sekarang.beli tahun 1998.yg rosak just joystick je sebab berebut n ...

Semua keluaran ko beli. Baik duit tu ko simpan untuk kahwin atau beli kete baru. Bazir je. Satu cukup la hehe

konsol game yg jenis cd open tray mmg mudah rosak...