CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: capiloton

Piramid Melayu yang tak di ketahui oleh orang melayu sendiri

kalau memang ada macam mana?

mR_hUnt posted on 8-10-2012 09:13 AM
di sepanjang banjaran titiwangsa,mmg terdapat beberapa kawasan yg dikawal ketat oleh pihak ATM...tem ...
cuba tanya org2 lama yg bukak area keratong,apa yg ada di sana...
sempadan t'ganu/pahang di area berdekatan taman negara...
kalau rajin,g la jalan2...pastikan 'bekalan' dibawa cukup ya...

Porumer Hasell dah bocorkan rahsia tu...aku tahu tempat tu..rasa cam nak pergi tapi bila dipikirkan tempat tu dijaga ATM bagai rasa malas nak hiking ke situ...rasanya tempat tu pelancong x kan lalu...sbb anak sungai tempat tu pun x dinyatakan dalam map kawasan pelancongan tu
Last edited by nobito on 14-10-2012 11:55 AM

pkcik aku ex askar. dia prnh gtau kt hutn phang ni ada komando jga. mgkin kisah ni la. tp apa yg d gtaunya xdetail n msa tu aku xabik kisah sgt. dia ckp komndo jga hutan phang. hutan tu di rezabkan krjaan knonya tmn negara. so ianya dkawal n xdbenarkn bertpak tingl. n ada desas desus sb raja phang duk bolot balak... xtahula apa sbnrya kn..

aku setuju dgn uneks...

blog military malaysia dah serupa aku baca hikayat epik ramayana hindu.. x logik dan bodoh betul org yg tulis tu bg cerita bangang.

dulu2 aku respek gak penulis blog tu sbb analisis dia dlm military, tp bila masuk bab piramid melayu dah terserlah dah kebodohan dia. adoi la...

Melayu benci Melayu

yunaguni piramid monument bukan sebab natural lah. jangan pakai bedal cakap je. ni ahli oceanic dan geology yg sah kan sendiri. dia wat kajian.

dengar pada minit 0.15
depa sendiri kata "might migrated from SOUTH EAST ASIAN within pre-historic time"...
diaorg ni bukan keyboard warrior.. tapi ahli geologi, ahli kaji laut dalam, sejarahwan dan pakar teorist.
lagi satu, kalu ia natural things, kenapa kawasan sekitar tak de batuan yang sama?

satu lagi contoh adalah DWARAKA monument ruin di selatan india yg berusia 35,000 tahun lalu.
adakah ia natural things? sedangkan 35000 tahun dulu lebih lama dari banjir Dryas (banjir besar dunia) pada 25,000 tahun lalu.
Semua Human made jugak. Ilmu kita takat ciput je dah cepat nak bodohkan org yg dah bersusah payah untuk beri ilmu pada orang lain. Si shah paskal tu ada bagi gambar koordinat kat aku. sapa nak PM aku. tp, kalu dapat pun, korg sanggup nak masuk dlm hutan yg tak de nyer jungle2 trakking ni. ade?

ni gambar2 dwaraka city ruin:-
(walaupun tak de kena mengena dgn melayu atau piramid melayu, tp aku nak sebut bahawa kuil2 dulu atau city zaman dulu, walau di bina atas bukit, ia tetap di bina di lembah2 yg MUDAH di tenggelami air. Ni bukti geologi. Jangan la sedap cakap tak de benda tenggelam di dasar laut atau tasik2 besar. Kalu tak, tak de la citer2 kampung tenggelam dek air bah dan terus jadi tasik, cam contoh danau tok uban kelantan, danau toba dan half dari tasik chini)

Follow Us
otai_g posted on 14-10-2012 05:21 PM
aku setuju dgn uneks...

blog military malaysia dah serupa aku baca hikayat epik ramayana hindu..  ...

nah engkau punya epik ramayana dan mahabrata. dlm manuskrip tu ada tulis tntg dwraka city.
tu mitos tu, tp depa dah jumpa ruin city tu.
nak citer ape beb?
mitos? photoshop? penipu?

jgn sesedap hati bodo kan org beb. si blogger shah paskal tu dah masuk hutan, amik gambar, beri kisah pada korang untuk pembaca semua. tapi, akhirnya, di bambuu oleh melayu2 sendiri.
kesian bro shah bila aku sembang dgn dia, last2 skali dia post gini jer:-
                                                                                                                                                        in response shahpaskal:                                                                                                                                       

NOTA PENULIS : ARTIKEL INI HANYA UNTUK BLOGGER DAN PEMBACA KELAS KAMBING, KOMEN DARI BLOGGER DAN PEMBACA KELAS TENUK, TAPIR, CIPAN, UNGKA DAN MAWAS AKAN DIDELETE. TUNGGU ARTIKEL AKAN DATANG UNTUK LIMA GOLONGAN INI DIBOLEHKAN MEMBERI KOMEN. APA PUN TRIMAS KEPADA GOLONGAN TENUK, TAPIR, CIPAN, UNGKA DAN MAWAS KERANA MENAMBAHKAN HITS BLOG DAN PENDAPATAN PAY [...]

so, the end..
tak de lagi dah story mory seperti ni akan di dedahkan lagi. so good bye malays yg kunun2nya realistik la sangat. masuk hutan pun tidak. tau nak kutuk je kerjanya.
dengan bukti bergambar pun leh pertikai kan lagi tu.
ye la, sebab dah pandai semua nyer kan. melayu kan bangsa bodoh, dok ceruk bukit, lawan antara sendiri pakai sumpit dan lembing, keris tu wat perlambangan je.

patut la ramai yg aku kenal malas nak dedahkan apa depa jumpa. rupa2 gini respon depa dapat.
mampus la melayu2 yg urban dan realisitk serta konon berilmu la a sgt.
baru dapat analisis dua tiga manuskrip, dah pandai bambuu org. pegii dah

ophir posted on 15-10-2012 01:48 AM
nah engkau punya epik ramayana dan mahabrata. dlm manuskrip tu ada tulis tntg dwraka city.
tu mit ...

WELL SAID BRO...

dulu uneks jugak yang sibuk2 citer pasal sejarah2 melayu yang hebat2...dengan kapal melayunyalah..dengan emas kat gunung ledanglah..dengan kota gelanggi kat kota tinggilah..dan macam2 lagi..

bila bila orang lain bukak citer sejarah, dia kondem cukup2 pulak..

ophir posted on 15-10-2012 01:48 AM
tu mit ...

Dwarka City MEMANG ditulis dalam Epic Ramayana.. kitab agame hindu.. aku ulang lagi sekali = MEMANG ditulis.. maknenye.. there were credible account tentang kewujudan "Dwarka"

BUT... bile masuk Piramid Melayu jee = yg ko ade cume 'BULLSHIT' taken from rubbish blog.,.. ape 'credible account/cronicle' yg menyebutkan ade piramid kt sini???? berdasarkan ape atok ko cite jee??? heheheheee

billionman78 posted on 15-10-2012 09:51 AM
WELL SAID BRO...

dulu uneks jugak yang sibuk2 citer pasal sejarah2 melayu yang hebat2...dengan  ...

Melayu memang hebat.. tapi sampai klua cite 'piramid' jee.. aku dah rase korang ni syok sendiri tanpa ade bukti2 saheh... mcm tulis cerite tentang kehebatan sendiri.. lepas tu senyum sorang2

unekspekted_XII posted on 15-10-2012 10:25 AM
Melayu memang hebat.. tapi sampai klua cite 'piramid' jee.. aku dah rase korang ni syok sendiri ta ...

Tuan/puan/cik....

Kalau boleh janganlah dihina orang seperti perkataan bullshit (bohong) etc... kita ni jangan ingat kita lebih tinggi ilmu dari orang lain sbb siapalah kita nak mendabik dada dengan ilmu yang 'ancient' seperti ini.

Kalau tak bersetuju sekalipun, tak perlulah 'condem' orang lain. Kalau setakat duduk depan laptop dum dam dum dam mengutuk orang lain yang bercakap tentang fakta akan mengundang rasa meluat pada nick tuan sendiri dan akibatnya sebarang maklumat atau komen tuan 'in future' akan dilihat dari sudut negatif. Kita dalam perkongsian maklumat ini hendaklah dalam 'win win situation' dan bukan 'lost lost situation'.

Last edited by scorpionkiki on 15-10-2012 11:00 AM

ophir posted on 15-10-2012 01:42 AM
yunaguni piramid monument bukan sebab natural lah. jangan pakai bedal cakap je. ni ahli oceanic dan  ...

woi ko x baca ke apa yg aku tulis betul2. aku mmg respek dgn bro shah dgn kisah2 military dia, mmg real, logik dan penuh fakta..

tp bila masuk bab mengarut, putera raja turun dr langit la, terowong masa la, apa la itu semua dah lari drp landasan fakta. so salahkah aku menegur sesuatu yg aku rs something wrong or something fishy here... kalo ko nak percaya itu ko punya hal la, jgn la menghalang org yg x nak percaya..

p/s : aku x nak tgk bangsa aku diperbodohkan...

scorpionkiki posted on 15-10-2012 10:59 AM
Tuan/puan/cik....

Kalau boleh janganlah dihina orang seperti perkataan bullshit (bohong) etc... ...

mampus laa.. biar aku ulang lagi skali = BULLSHIT!

see?? tak mendatangkan effect kt aku pun kan??

unekspekted_XII posted on 15-10-2012 11:16 AM
mampus laa.. biar aku ulang lagi skali = BULLSHIT!

see?? tak mendatangkan effect kt aku pun kan ...

Eloklah tu.... sifat angkuh. Aku doakan engkau akan belajar sesuatu nanti tentang apa yang aku just point out tadi... tak hari ini tapi masa akan datang

kalu x boleh treking pakai jalan udara guna helcopter privete helikopter atau terjun payung, kalu boleh buat tapak heli, negara kita x ramai suka aktiviti lasak

ninja boy posted on 15-10-2012 02:02 PM
kalu x boleh treking pakai jalan udara guna helcopter privete helikopter atau terjun payung, kalu bo ...

org kita suka woo aktiviti lasak.
rempit dgn aksi2 sarkis,
drift,
bergaduh bertumbuk sama sendiri,

tak mustahil ada monumen2 besar kat malaysia yang masih belum ditemui kat hutan sana...tak semestinya piramid..mungkin bangunan lain...kalau kat indon ada jumpa macam2 lost city, takkan kat malaysia tak ada...

lasak kita x setaraf omputeh atas sbb budaya dan faktor fizikal, depa berenang, hiking, naik kuda, terjun, dll,
cuba beza kan org puteh buat rumah manual compare org malaysia

scorpionkiki posted on 15-10-2012 01:20 PM
Eloklah tu.... sifat angkuh. Aku doakan engkau akan belajar sesuatu nanti tentang apa yang aku jus ...

cakap laa ape ko nak cakap... asal aku x jadi bodo mcm ko pecaye bende2 mengarut mcm ni...

sebab aku senang je :

1.  No credible evidence written from ancient times.. yg ade ckp Piramid kt sini.. unlike few lost city
2.  "iramid" pade orang2 melayu = ialah form of representation of 'freemason'.. tapi last2.. kt sini pulak piramid diagung2 kan
3.  Oldest ancient record ever mention tentang Tanah Melayu existed in the book of Torah... and those people living nearby the waterway mining gold for Temple of Solomon, not deeeeep in the jungle
4.  Katekan lah.. ambil hypothesis korang.. = piramid ni ditimbus dengan tanah.. now, your science project.. ko ambil sebongkah batu mcm bentuk piramid.. ko timbus dgn tanah.. lepas tu ko jirus air.. tanah turun ke tak??? considering tanah tinggi disepanjang banjaran selalu ditimpa hujan..
5.  Aku kasi konnection with ancient time Kataha.. temple build by small mortar, brick by brick... the only surviving brick existed on the foundation... bukan pada wall or frescos. So.. meaning jugak we didn't have that kind of technology = unless ko nak cakap tu teknologi jin
6.  Sekarang "Dijaga oleh Askar"???? come on... looongggg before army datang.. komunis, orang asli and illegal miners dah menjelajah setiap ceruk hutan kt Malaysia.. dorang patut sembunyi dalam tu daripade duduk kt pondok2 buruk beratap rumbia.. rite??? hahahaaaa
7.  Melayu dalam thread ni sume pelik, mcm Hassel, ntah sape lagi..... = huhahuha sane sini cakap Piramid dibine oleh Jin..mcm2 teori klua bagai = tapi last2.. senyap bile recent discovery cakap "baked from clay", even confirmed dalam Quran..

Mesti ade yang sentap lepas ni.. then klua laaa statement.. "hanye Allah yg mengetahui"... ayat bile dah buntu

Allah dah bagi korang palotak, mata dan akal.. klu x gunekan.. jadik mcm tu laa.. senang di perbodoh2 kan.

unekspekted_XII posted on 15-10-2012 03:37 PM
cakap laa ape ko nak cakap... asal aku x jadi bodo mcm ko pecaye bende2 mengarut mcm ni...
...

Just nak tanya... dah pergi ka ke Pyramid Gizza  atau at least membaca  buku Graham Hancock?