CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Perkenalan di Stesyen Bas...

marufie posted on 19-11-2012 09:53 AM
Fuh baru khatam thread ni...ha ha cuti sekolah hobi bc sini lak

Ada satu rmh kat melawati, owner  ...

pelik.. dia masih waras ke tak? macam scizho?
jangan nanti ada cerita pelajar kena sembelih dengan guru.

Terbaik cerita Mama and Rafizi

MissVixen posted on 6-12-2012 09:21 AM
pelik.. dia masih waras ke tak? macam scizho?
jangan nanti ada cerita pelajar kena sembelih denga ...

Nampak warnas...cuma dia juz x amb peduli apa yg berlaku keliling dia...dia biarkan bdk lari kuar masuk class..

midori_katana posted on 27-11-2012 03:51 PM
Ya la mama... Dulu2 tak tau yg bunyi guli tu tanda ada jin, lepas baca satu artikel pasal apartmen ...

Kwn i pun rmh dia selalu org main fuli kat siling. Kwn i berani dah..w/pun suami xde( main guli tu dihantar oleh pompuan yg dh manderam laki kwn i ni, bukan takat manderam dan curi laki org tu, hantar jin pelesit kacau rmh kwn ni)

Bila ada je bunyi main guli, dia amb spray- air yassin yg ust kazem ada doakan something, dia pun pegi kat syiling tu, ha kau dtg lg ya main guli..siap kau, dia spray la kat area siling tu..nanti senyap lah

Ni dia baru pindah rmh sbb byk sgt gangguan kat rmh dia tu..setahun kena ganggu bayagkan mcm2 gangguan. Laki org tu dh amb nak ganggu jugak wife dgn anak2 dia

wah.selama ni jadi SR je.gigih bbeno aku mengabiskan benang ni..tpi aku pun nak cite jugak la pasal rumah sewa ni..hehe..

kejadian ni berlaku awal tahun ni juga..masa tu aku still student kat uitm shah alam.. masa tu aku first time tak dpt hostel so kena carik rumah sewa..aku mintak tlg kat member aku carikan rumah sbab masa cuti aku kat sabah..so, kisahnya bermula bila member aku dpt crikan aku rumah sewa.. rumah sewa ni actually banglo.. klu nak tahu rumah ni, kat seksyen 2 sebaris dengan rumah sewa seksyen 2 yg sewa dia just rm50 tu..ingat lagi tak? rumah sewa aku betul2 sebaris dengan rumah hantu yg femes ni,rumah aku lak kat hujung skali, rumah ni siyes besar gila ada 9 bilik! fyi info owner rumah ni, org jawa, and smua tenant dia org sabah. ada 20 lebih kurang yg sewa rumah tu and semua christian kecuali aku muslim.tpi aku dah biasa sebab aku dekat sabah pun dah biasa serumah dengan org non muslim...

okeh..rumah ni unique sikit, bilik aku bilik ke 9, and blik aku tu  bukan terletak di dalam rmah! ianya terletak kat luar rumah.! susah nak explain tpi klu korang nampak rumah tu bru paham.. pastu kat blik aku dok sorang je.. tgk rumah ni memang siyes seram gila kot,tpi sebab dah terpaksa kan.,pastu depan tingkap bilik aku tu adalah pokok mangga.. korang dpt imagine tak? takpe2 nnti aku letak gambar nnti klu aku ade  tersimpan gambr rumah aku ni..

blik aku ni pakai aircond, tpi sebab ni rumah bujang, kitorang tak guna pun aircond tu, risau bil letrik mahal..so, mlm first tu, aku bukak la semua tingkap bilik aku sbab bilik tu panas gila..kipas pulak takde.. and then bermula kisah dia..malam tu aku siap tarik tilam aku letak tepi tingkap dek kepanasan.. and then tgh malam lebih kurang jam3 cenggitu, aku terbangun sebab time tu terasa sejuk gila..  masa aku terbangun tu aku dgr org humming la la la cenggitu..tau kan humming? okeh..aku dah seram dah..sape lak nyanyi humming pepagi ni..tapi aku boleh stay cool lagi, aku tutup tingkat, tutup langsir and then sambung tido balik..  

wuhh.bersambung..

Last edited by Shazmiey on 6-12-2012 03:15 PM

okeh nak sambung.. lepas kejadian pertama tu aku chill lagi.. lama jugak la aku tidur dalam kepanasan dek ketiadaan kipas..nak bukak tingkap tak brani lak..sebab bila bukak tu memang seram gila terutamanya bila tgk pokok mangga kat depan tingkap.,kekadang terbayang jugak ade awek ke ushar kite kat pokok tu,haha.kalu lawa takpe gak,

and then selang seminggu tu aku dah beli kipas dah, tpi kipas meja je la.yela student nak jimat, kli ni seram sket.. malam tu, aku pun happpy la sebab ye la,slalu tido asyik kepanasan je,kali ni okeh sket sebab ada kipas..malam tu,kipas tu aku letak menghala ke arah aku, and then tgh malam tu aku terbangun sebab rasa panas pulak..aku pun bgun la..skali terbangun aku terkejut beruk sebab kipas tu dah dialihkan. kipas tu lak menghala ke arah kerusi dekat meja belajar.. gile engko! time tu aku dah neves gila.. sebab kat bilik tu memang aku dok sorang je,pahtu bilik terkunci... persoalannya sape yg gerakkan kipas tu? heheh..Allahulalam.. time tu aku dah menggigil gila..ye la sorang2, nak lari kebilik member takut pulak disergah 'benda' kat luar rumah..dah bilik aku ni satu-satunya blik kat luar rumah.. last2 aku tetido juga..

kejadian ketiga, same gak tpi kali ni broadband aku pulak.. aku ingat lagi sebelum aku tido, laptop tu aku tak tutup, and broadband pulak still melekat kat usb port tu..bila bgun tu, laptop tu dah tertutup rapat and broadband tu dah tercabut and elok je kat atas laptop aku tu..haha.. memang seram gak sebab ye la..dah sorang2 kan..member lain semua pulak dok dalam rumah.. lagi satu,kitorang serumah memang tak rapat sebab maybe semua dok busy buat hal memasing, and then bilik aku kat luar rumah lagi menyusahkan aku utk bergaul dengan diorang..and perbezaan agama kot..mostly housemate aku ni christian yg alim gitu..so, memang tak rapat la.. tpi rumah tu memang pelik la.. macam ada org perati je.. alhamdulillah tak sampai sebulan aku dpat roomate,so rasa seram tu kurang sket..

Follow Us
selepas tu, aku dah tak rasa seram sgt dah sampai la aku kluar rumah tu bulan 8 lpas.. kat rumah tu macam ade je org peratikan..dah la rumah tu nampak usang sket, perhiasan pulak ala2 jawa..lagi la seram.. and then selepas  seminggu dpt rumet bru tu bru tau salah sorang housemate aku ni ada sixth sense.. dia cakap memang rumah ni ade 'bende' menumpang..dia sendiri slalu nampak..dia cakap kat umah tu ada pompuan tua dengan sorang budak2.. pompuan tu slalu stay kat koridor luar rumah and atas rumah..fyi, rooftop banglo ni accessable..ade tangge utk naik ke rooftop tu..aku slalu lepak kat situ petang2 tunggu azan dari masjid shah alam..lagipun view dia memang lawa..tapi bila tau 'pompuan tua' tu slalu lepak kat stu aku dah jarang lepak kat situ.. yg 'budak' pulak tu slalu lepak kat tangge dalam rumah..budak dalam rumah pernah nampak la budak tu berlari kat tangga..

tapi aku rasa owner rumah tu takde bela ape2,tapi maybe sebab rumah tu besar gila, pastu slalu takde org terutamanya time cuti semua org blik kampung,.. lagipun kebersihan rumah tu kurengg sket maklumlah rumah bujang terutamnya kat dapur,,nasib baik aku tak pernah guna dapur, sebab leceh sebab nak masuk dlm rumah lagi.. and then semua kristian, tak brani pulak nak share guna dapur tu.makan memang kat luar,tak penah masak selama 6 bulan aku kat situ..hehe.so,tu pasal ka kot 'benda' tu pun turut menyewa skali kat rumah tu.hehe..alhamdulillah aku berjaya mengharungi rumah misteri tu selama satu sem.hehe..

sekian cerita saya..sorry klu tak seram sgt..tapi, klu rajin pegi la melawat..skali tgk rumah berhantu yg rm50 tu singgah skali ex rumah sewa aku.hehe..tpi skarang owner dia dah ambil balik rumah tu.. Last edited by Shazmiey on 6-12-2012 03:30 PM

Rate

1

Best! Byk rumah sewa berhantu rupanya.

macam-macam .

Aku pon nak crita jugak....adik aku keja di penang...nyewa di apartment depan golden sands hotel tu...tingkat 2...kalu tak silap aku, tahun 2003 kot...kami sekeluarga jalan2 ke penang...silap aku jugak, tersilap book hotel...patutnya 3 mlm, tapi aku terbook satu mlm saja...jadinya, dah tidoq satu mlm, pagi tu dah kena check out....ingat nak jimat lahh duitkan.....Maka, laki aku pon suggest, tumpang apartment adik aku,,,lagi pon housemate dia tak dak...outstation...kami pon tidoq laa bilik adik aku, manakala adik aku tidoq kat living room...jimat oooo..plan nak tidoq 2 mlm...malam tu, habaq hangpa, aku tak buleh nak tidoq...dok dengaq org main guli...tarik, heret kerusi...tensen punya tensen, terlenalah jugak...

Pagi2 esok..aku pon tanya adik aku...sapa yang dok apartment ataih apartment dia....jenih tak pi sekolah betoi....ada ka main guli....heret kerusi sampai pagi...adik aku jawab...'kak dah terkena..hahaha...chek mola2 dok  apartment ni, seminggu chek tak buleh tidoq...kepala sampai penin, migrain...last2 chek pi naik ataih nak sound laaa ...kak tau apa yang chek nampak....tu dia sikit punya besaq signboard ataih grill apartment tu..'for rent/sale'...chek tak puaih hati..chek ketok2 jugak pintu apartment tu....sampai jiran sebelah keluaq and cakap...'lu gila ka, mana ada olang dudok itu lumah..,hantu ada la....'

Apa lagi....Aku suroh laki and anak2 aku pack barang...teruih belah pi cari hotel...tak mau aku diganggu bunyi2 tu untuk kedua kalinya....dari nak berjimat, teruih kena sakat!

marufie posted on 6-12-2012 11:33 AM
Kwn i pun rmh dia selalu org main fuli kat siling. Kwn i berani dah..w/pun suami xde( main guli tu ...

Pelik betul la org yg suka mandrem nih... Dulu2 cam tak bleh terima hal bomoh2 ni , maklumlah kita kan dah moden, tapi bila kena batang hidung sendrik baru percaya...

dulu masa dengar bunyi guli tu mmg tak syak itu mainan makluk halus, sbb tu la sy tak takut sangat... Kalau tau lah ada bau2 mistik kat situ, maunua trrlompat jantung... Ekekek

midori_katana posted on 7-12-2012 07:08 AM
Pelik betul la org yg suka mandrem nih... Dulu2 cam tak bleh terima hal bomoh2 ni , maklumlah kita ...

kita yg x biasa kena memang rasa ngeri n seram dgr, tp bila dah kena btg hidung mcm kwn i ni jadi geram dan berani..dia bukan aja cakar2..cermin2 dlm rmh pun pecah, cermin solek dlm keta pun blh pecah timpa dia..memang ganas tahap setan org yg suka manderam org ni, kwn dgn jin/setan jd ikut perangai jin/setan la jugak

keretapilaju posted on 18-11-2012 07:21 PM
ok..aku cite lagi 1 story...adik aku gak yg mengalaminya...

masa ni dia dok menyewa kat condo kat ...

aku ingatkan adik ko laki, bila ko cter pasal ppuan hisap pad.. aku duk blur amenda pad tuh.. bila dh habis baca baru aku faham..

Shazmiey posted on 6-12-2012 03:26 PM
selepas tu, aku dah tak rasa seram sgt dah sampai la aku kluar rumah tu bulan 8 lpas.. kat rumah tu  ...

jgn lupa letak gambaq na chek....awak kira berani gaban la...kalau mama, malam dia alih kipas tu dah, mama angkat kaki dan lari laju laju !!!!!!!!!!!

nah munge...cerita best!! nanti mama nak pi skodeng rumah awak itew....

Shazmiey posted on 6-12-2012 03:26 PM
selepas tu, aku dah tak rasa seram sgt dah sampai la aku kluar rumah tu bulan 8 lpas.. kat rumah tu  ...

lama tak terjah benang ni, best la cite shazmiey... tepek la gambar umah ko,, tak dpat nak bayang umah yg ko ddk tu mcm mana..

nak tumpang jugak cerita kat sini.

time tu tgh praktikal kat hotel kl. ulang alik naik train dr shah alam to kl. tp disebabkan kalau kerja pagi tak sempat nak sampai before 8, so sy menumpang rumah kawan sy kat area ampang. dia yg offer sebab dia tinggal sorang. kenal pun time praktikal kat hotel tu. rumah tu rumah kedai. tempat memang nampak horror. sy ingatkan okay, tp nak taknak sy terima je lah sebab dekat nak pergi tempat kerja. tp sy tak duduk hari2. bila kerja pagi je. so dalam sebulan lebih kurang 2 minggu sy akan stay rumah tu. kalau kerja petang stay shah alam.

seminggu sy duduk situ semua okay. sampai lah next week nya, jadual sy tak sama dgn kawan sy ni, ika je la sy bg nama. sika kerja petang sampai malam. so sy balik lah dulu sorang. time sy balik tu dah nak senja. dah masuk rumah, sy mandi lah. tp masa sy mandi tu sy dengar macam org ketuk2 pintu toilet. sy cakap siapa? takde orang sahut. so sy anggap mungkin mcm terdengar2 je lah kot. masa keluar toilet syb tengok ika takde lg kat rumah. dah habis mandi tu, sy masuk bilik. dah habis solat tu, sy tertidur sementara tunggu isyak.

masa sy tertidur tu, sy tak tau lah mimpi ke, mamai ke, tp seolah2 macam sy disapa seseorang. situation nya lebih kurang macam ni. sy tidur, lps tu sy akan terbangun separuh sedar. sy mengomel apa ntah dgn seseorang tu, then tidur balik. repeat banyak kali. btw, sy confirm bercakap dengan seseorang sebab sy macam disentuh2 and nampak object seseorang tu tp mamai2 la. okay, td sy tidur dalam bilik. tp bila sy bangun sy ada kat hall atas sofa. sy dah pelik. tp sebab penat sangat lupa nak bgtau kawan and melayan kan pelik tu.

esok nya, sy balik sorang lagi. sy kalau duduk rumah tu, sy akan duduk dalam bilik je. then tgh2 lepak, sy dengar macam orang bukak tv kat hall. tp sy buat tak tau sebab maybe jiran ke yg pasang kan. then bunyi tu takde. lepas tu sy dgr orang berjalan pulak and nampak bayang2 kat bawah pintu. then dengar lg ketuk2 pintu. okay. kali ni sy agak cuak sebab sy teringat benda semalam tu. kebetulan sy tgk channel tv9 tgh ada mengaji time tu. sy pasang lah kuat2. sy tunggu ika balik.

masa ika ni sampai dah pukul 12 lebih. sy penat so tunggu esok je nak tanya kat dia. nasib baik esoknya sama jadual. petang tu sy balik dgn dia. kali ni time sy mandi ada lg yg ketuk pintu. ketuk pintu yg macam nak marah tu. tp sy cakap je, 'jap lah, tgh nak mandi.' sebab sy ingat kan ika. after dah makan semua, sy tanya dia. 'kenapa ketuk2 pintu toilet macam nak marah td?' then dia cakap manada. sy dah pelik lg. so sy tanya dia lg, pernah ke jd pape kat rumah ni. then tak sempat lg sy nak cerita, tetiba dia cakap, 'ehh ada nampak pape ke?'. then dia pesan kat sy supaya baik2 kat rumah ni. sy dah dengar dia cakap mcm tu malas nak teruskan cerita. geram pulak sy. kenapa tak cakap awal2.

malam tu sy tidur dengan dia sekali. time tu dalam pukul 1 sy terjaga. sebab sy terdengar org panggil nama ika. and ketuk2 pintu. dengan tak fikir apa sebab mamai sy bukak je pintu tu nak tengok siapa. then sy tengok takde siapa. lepas tu ika terbangun dia cakap kenapa. sy cakap lah dengar orang ketuk pintu. then dia suruh sy tidur je. dia cakap manada orang kat luar tu. sy tutup je pintu tu and nasib baik sy terus kunci.  baru je nak baring, then kitorang terkejut sebab tetiba benda tu ketuk pintu banyak kali. menangis2 si ika tu. sy terus je baca yassin. menggigil2 dalam bilik tu. yelah benda tu ketuk kuat giler macam nak pecah dinding rumah. dengan ada bunyi2 suara lg.

sampai dah azan subuh, baru benda tu berhenti. sy pack barang2 sy terus dengan niat malas nak balik rumah shah alam terus lepas kerja. ika kerja petang that day, tp sy ajak si ika ni ikut sy pergi kerja pg tu sebab nanti kena kacau lg. and dalam hati sy berniat nak suruh dia cerita apa sebenarnya yg pernah jd kat rumah tu. masa nak keluar bilik memang sy cuak sangat. cuma before nak bukak pintu, sy ada cakap, sy nak pergi kerja. kalau ada duduk diam je jangan datang depan2. then alhamdullilah kelaur tu takde pape. tp memang sy takde lah nak mandi. mandi kat tempat kerja nanti je.

masa dah dalam train, baru lah si ika ni cerita. dia dulu tinggal dengan sorang kawan ni. mila je sy bg nama. dulu mila ni lah yg menjaga segala kebajikan rumah tu. sebab dia je yg banyak time duduk rumah. tp sampai satu masa dia pelik sebab mila ni suka gelak and cakap sorang2. kadang2 tu macam kena rasuk pun ada.

ada one day ni, ika balik kerja lambat. dia buka je pintu rumah, nampak si mila ni berdiri menghadap tingkap yg dibuka nya luas2. belum sempat ika ni nak masuk, tetiba dia dapat satu call.

Rate

1

Berry ko ada sambungan ke ape ni. Dah 3 jam aku tunggu.

Hang awat ceta mcm niiii

berrybooms posted on 2-6-2013 10:31 PM
nak tumpang jugak cerita kat sini.

time tu tgh praktikal kat hotel kl. ulang alik naik train dr  ...

pastu ape jadik kt mila tu???
smbg tau berry.. x sabo nk taw ape yg jadik...

seram gak bace cte mama ngan rafiz tu...
tp best lar cite nyer.....gigih merempit bace mlm smlm....