CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Perkenalan di Stesyen Bas...

xtahumenahu replied at 5-10-2012 02:57 AM
baru ingat nak cari umah sewa dok sorg...kalo cam cerita rafizi ni gayanya...hmmm...xperrr laaa....

Saya selama duduk menyewa sensorang alhamdulillah takda pape. Time dok ramai ramai yang kena pulak. Dulu zaman muda muda, balik dari mamak 3-4pagi naik scooter aman aman je.

Duduk rumah sewa 3bilik sensorang pun takda kes seram. Sekejap mandi kat bekas bilik member, master bedroom. Kadang mandi kat bilik air biasa je. Alhamdulillah takda benda pelik jadi.

Tapi time duduk ramai2 kemain galak kena sakat. Nampak nau ke-over-excited-an pompuan tu yg buat benda tu tak senang, lalu mengacau

Edited by sranua at 3-10-2017 03:14 PM

Lama dah thread ni rupanya...seram jugak sewa rumah yang ada kisah sebaliknya tu. Macam aku dok asrama jadi warden, tinggal kt tingkat 3, dari 4 tingkat . Sesekali dengar bunyi org main guli...dok pikir sapa pulak yg main guli tengah2 malam.
Rumah bawah tingkat 2 pulak ada la sorang pegawai ni dok sorang-sorang sebab keluarga jauh. Tiap hujung minggu dia balik kampong jumpa keluarga, hantar bil air siap. Yg pelik....tiap kali malam minggu mesti dengar kerusi meja bergerak. Seolah tengah nak susun balik meja makan.
Naik kerja tegur pegawai tu apsal ubah meja malam2. Bila dia cakap cuti balik kampong baru tahu mmg ada benda dalam rumah tu.
Tp lepas tu tak kisahpun bunyi guli ke almari bergerak ke...yg penting jangan nak menjelma, takde pasal aku nak lari tido kat surau ke. Kau ada duania kau..aku dunia aku...itu lah monolog yg selalu ucapkan bila ada rasa seram sejuk.

buttergal replied at 29-9-2012 04:18 PM
oh camtu ka mama. hmm butter tak dok kl.  dok dekat kuantan. tp memang tak lama lagi nak pi kl uma ...

bawak lada hitam ngan garam...
jumpa pesen ni tabur jek sambil baca2 sikit

pasal rumah sewa, sampai sekarang aku masih menyewa walaupun dh banyak tempat aku duduk... still menyewa... harga rumah sekarang mmg menjerut... x mampu lg aku nk beli... ok, pasal guli berbunyi malam2 tu, mmg dh biasa dgr... dan banyak jugak la rumah yang aku sewa bunyi menda ni... dulu masa bujang aku pernah sewa kat pangsapuri kat jln gurney... malam2 mesti dgr orang bertukang kat rumah atas.... tak pernah pulak aku g serang naik atas cuma aku dok jerit kat tingkap bilik aku je suruh diam sbb aku nak tido... ye la... siang kita dah penat keje, malam nak berehat, nak tido, time tu la dia bertukang... bila baca kat sini, baru aku terpikir... yang aku sound tu orang ke bukan???

sekarang dah kawin, aku dok kat ampang... rumah ni ok.. bunyi guli , kerusi ditarik tu ada tapi aku anggap anak jiran umah atas ni yang main.. rumah atas mmg berpenghuni dan penghuninya berkeluarga... ada anak kecik... yang aku nak cerita, aku baru melahirkan anak kedua bulan satu ari tu... suami aku driver bas persiaran... kebetulan malam tu dia kena bawak bas ke bengkel... masa tu dah 6 atau 7 bulan umur anak kecik aku... bengkel bas ni pulak kat kawasan2 hutan jugak la... malam tu, aku ngan anak kecik aku tido dalam bilik... suami aku balik malam tu, mandi lepas tu tgk tv sampai tertido... maknanya dia tido kat ruang tamu la... yang jadi mangsanya aku...

tengah malam tu aku mimpi ada perempuan ber'uniform' putih, rambut panjang datang kat aku... muka aku x perasan sgt tapi perempuan tu dalam lingkungan remaja la macam tu... dia datang kat aku, dia nak tindih badan sebelah kiri aku... anak kecik aku tido sebelah kanan tapi dalam mimpi tu, aku berada kat tempat lain tanpa anak aku... masa dia himpit badan aku, sikit pun aku tak rasa takut... aku baca surah fatihah beberapa kali dgn kuat sehingga aku terjaga, mulut aku masih baca surah alfatihah tu...  aku g kejutkan suami aku, aku cite kat dia apa aku alami... suami aku cakap mungkin dia menumpang suami aku balik dari bengkel bas tu... nasib baik dia tak kacau anak kecik aku...

org cakap kalo duk umah bertingkat ni kalo dgr bunyik guli or orang seret perabot dr umah atas or bawah.. jangan salah sangka. sebenarnya umah kita duduk tu ade jin

Berjalan2 kat mps..lama x masuk

Mamaezah, agak2 m.cik tu hidup lg x? Keje lg x kat area klcc tu? Nak skodeng la

Follow Us
Pergghhh seramya,mau pengsan aku kalau kena sergah mcmtu

primadonia replied at 24-11-2017 08:53 PM
Berjalan2 kat mps..lama x masuk

Mamaezah, agak2 m.cik tu hidup lg x? Keje lg x kat area klcc tu? ...

Tu la kn... Sy pun ase mcm nk skodeng... Heheh

watachiwa replied at 24-11-2017 04:10 PM
org cakap kalo duk umah bertingkat ni kalo dgr bunyik guli or orang seret perabot dr umah atas or ba ...

I pnh sewa umh flat dulu..mnyewa sorg smpat la 2thun pastu i pindah.Tp kwsn kejiranan situ mmg 24jam bising sbb dkt dgn kolej.Hari biasa mmg i kluar kje pagi n mlm br blik so nti dh pnt tdo je.Bab bunyi guli n btukang/seret benda berat(read:sebijik bunyi seretan baldi yg diisi air)..tu salu i dgr btol2 time ujung minggu sbb mmg melepak je kt umah.And few times dgr org buat air kt dapur.Yes bunyi dr dapur umh I sbb bila dh bunyi cmtu i akn pesang tlinga.Tp time tu xkluar bilik sbb dh meremang.Bunyi tu bunyi org bancuh air(read:sudu berlaga ngan gelas).Yg paling takleh lupa time tido 630ptg cmtu ada benda jatuh betul2 tepi telinga i smpai i tersentak bgun pusing satu rumah cr perabot apa yg terbalik/roboh.Mmg kuat gila bunyi tu mcm eksiden/earthquake pn ada smpai jntung I bdegup laju sbb tgh lena tido bnda tu berbunyi btol2 tepi tlinga.Bila cr xde apa so i msuk bilik sambung tdo lg.Agaknya pontiank kot landing nk ganggu tp bila tgok i xde tkut xde meremang slmba je smbung tdo trus dia fedup ahah.Smpai skrg tringt bunyi tu.

AnggunSophea replied at 3-10-2017 02:48 PM
Rawang kat mana? Me n family pun pernah kena satu rumah sewa kat Rawang. Kat Emerald..

ye ke..my nephew pun penah sewa kat Rawang, tp lupa nama taman..berhantu giler sampai kacau ank dia baru lahir..ngeri

puteribaya replied at 28-11-2017 04:25 AM
ye ke..my nephew pun penah sewa kat Rawang, tp lupa nama taman..berhantu giler sampai kacau ank di ...

Tanya dia, taman tu kat mana. Hihi Taman saya tu atas bukit dan boleh nampak dari highway PLUS..

AnggunSophea replied at 28-11-2017 01:30 PM
Tanya dia, taman tu kat mana. Hihi Taman saya tu atas bukit dan boleh nampak dari highway PLUS..

in shaa Allah nnti kaka cuba tanya

beautifulliar replied at 28-11-2017 11:10 AM
I pnh sewa umh flat dulu..mnyewa sorg smpat la 2thun pastu i pindah.Tp kwsn kejiranan situ mmg 24j ...

jin lah tu menumpang.

as long as x tunjuk muka or ganggu oke lagik.
tapi stress jugak kalo bunyi macam2 ni

puteribaya replied at 28-11-2017 05:34 AM
in shaa Allah nnti kaka cuba tanya

Okay sis. Nanti boleh sambung kat thread saya yg sepi tu.. Hihi

Nak citer gak....
aku dok umah sendiri. ..sebelah umah aku ada banglo 2 tkt yg ditinggalkan kesepian oleh tuan nya sbb berhantu...yg siot nya...Master hantu dlm umah tu dah jemput geng2 sewaktu dengannya join dok skali. ..Maka deme ramai la dalam tu...sesekali depa mai melawat kat umah aku...huhu..mcm2 jadi smpi aku pun rasa mcm nak pindah tp sbb umah ni aku punya sendiri dan aku yang design kan sendiri maka aku bertabah je lah. .
Banyak dah ustaz dtg semua kata amboi ...depa bikin Port kat sebelah rupanya....
Nak jadi citer lagi Best. ...aku lak disihir non stop oleh seseorang dah lebih 4thn...non stop ye...smpi aku naik muak melayan benda ni....bila jadi benda2 gini. ..menambahkan lagi keseraman di rumah aku ni....penah satu malam aku baru lepas bagi salam solat Isyak tepat kol 12mlm...tiba2 mcm ada benda hempas tingkap...mcm nak gugur jantung dibuatnya sbb terkejut. ..lepas 10 minit rasa mcm seram sejuk sgt2. ..anak2 dah tido...lepas tu tetiba mendayu2 suara perempuan ketawa....kecut perut mcm nak berak rasanya...bayangkan lah tetiba bunyi gitu...anak elok je tido...Kami semua tido sebilik sbb anak2 serik kena kacau mlm2. ..
Aku dgn keadaan menggeletar cuba dail no bapak aku...berkali2 tak jawab. ..hp tak jawab. .no rumah tak jawab...aku pasang ayat Quran. ..lagi kuat dia ketawa...seramnya masa tu..tp aku gagahkan juga call bapak...akhirnya lepas 2jam baru bapak jwb..Dia kata kejap. ..aku dtg...
30minit aku tunggu mcm bertahun rasanya...akhirnya bapak aku dtg...elok je aku picit remote pagar dan bapak aku masuk...benda tu diam....aku dgr bapak aku cakap...tau lak ko diam...tadi hepi sgt...bapak aku ni berilmu gak orgnya. ..Dia round keliling luar umah aku banyak kali...lepas tu aku angkut anak2 ikut balik umah bapak...esoknya rabak mata gi keja...
Keadaan aku ni sebenarnya tak la brp sihat sbb penyihir aku ni jenis gigih tahap cipan nak hancurkan hidup aku...Dia ni dah level dia sendiri yang jd bomoh...Banyak ustaz tak sanggup tolong aku sbb dorg akan kena teruk...ada yang sakit...famili dorg sakit smpi muntah darah...Maka skrg aku ambil keputusan untuk kuatkan amalan dan byk berdoa dan bermohon hanya pada Allah swt...semoga Allah kuatkan semangat. .Hati dan keimanan aku agar tetap bermohon hanya pada Allah. ..
Ada masanya aku tak kuat juga...tp tak de pilihan lain dari terus sabar....ujian buat aku.

Dollyzzzz replied at 2-12-2017 01:14 AM
Nak citer gak....
aku dok umah sendiri. ..sebelah umah aku ada banglo 2 tkt yg ditinggalkan kesepia ...

dahsyatnya ujian u
tumpang simpati
be strong ye

banglo berhantu di sebelah rumah u tu
tak ada tanda2 nak dijual oleh pemiliknya?

watachiwa replied at 24-11-2017 04:10 PM
org cakap kalo duk umah bertingkat ni kalo dgr bunyik guli or orang seret perabot dr umah atas or ba ...

Betul. Saya pun dulu dok apt Riverdale blok C. Hampir setiap mlm dengar bunyi tumbuk sambal belacan, seret perabot, main guli n bertukang. Selalu nmpak kelibat budak berlari dalam rumah. Anak sulung Masa tu darjah 4 kot pernah terjaga pagi buta dengar Macam mama dok bancuh susu, waktu tu anak 3rd kecik lagi. Bila dia bangun nak tengok mama, sekali gelap x Ada Lampu, semua org tido. Masa tu x Tau Pasal gangguan Jin. Sampai satu tahap kena tindih n kena cakar bentuk pangkah Kat belakang, mainan bunyi sendiri tgh mlm, baru lah Google pasal gangguan n baru Tau tentang ruqyah. Kepada yg selalu kena kacau, download je ruqyah n pasang setiap Hari selepas asar around pukul 6 tu. InsyaAllah berkesan. Selain tu Kita rapatkan hubungan dengan Allah. InsyaAllah, Allah Maha memberi pertolongan Dan Maha melindungi.

MamaEmo replied at 9-12-2017 11:22 PM
Betul. Saya pun dulu dok apt Riverdale blok C. Hampir setiap mlm dengar bunyi tumbuk sambal belaca ...

Teringat opismate
Dia masa sewa  Di subang memang rumah ade gangguan. Anak kecik berderet 3.laki sokmo outstation.
Bile cite laki x caya. Cakap bini stress.
Sampai satu tahap our opismate tu berlawan dengan makhluk tu atas katil. Mcm nak rogol ke ape x tau la. Sebab kene tindih tu mmg rutin dia Cakap. Anak2 pon nampak.
Lepas tu baru lakinya bwk ustaz ke rumah.
Jemput ustaz Di surau naik  kereta opismate. Ustaz naik je kereta dia Tanya sape punya kereta ni? Ada benda kotor diletak dalam kereta.

Bile ustaz sampai ustaz tu mengucap panjang tgk opismate tu. Dia letak kain serban dia je libas kat belakang member. Tapi member jerit n dia Cakap skit gile lepas tu pitam.

2-3 kali gak berubat. Ustaz Cakap kene sihir  actually. Rumah tu pon ade yg menghuni. Owner umah tu yindia