CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Perkenalan di Stesyen Bas...

mieraAdriana posted on 29-9-2012 10:07 AM
lag 1 citer...

ni jad kt biras miera. suami keje kt tggu..tau saja la klu org luar duk tggnu, mma ...

miera..biras miera dok taman apa kat paka ni?

aku ada sejarah sewa rumah dgn orang tak dikenali, dulu lepas aku habis study sibuk sgt nk kerja, so aku kerja sementara dan stay kat rumah family kwn, mana boleh thn stay lama rumah family kawan plak tue, jadi kami nie gopohlah cari rumah sewa,kami menjelajah di setiap 7e,sehinggalah nk dikatakan rezeki kami ditegur oleh seorang lelaki tanya kami nak menyewa rumah ke, kami yes ajelah, lepas tue dia bagi numbor telefon dan ajak kami jumpa jumpa kat ampang..

malam esoknya kami pergi jumpa dia dekat ampang point dan bawa kami kerumah yang nak disewakan, dia kata rumah tu dah lama xada orang sewa, masa kitaorang sampai, ramai mata memandang, bayar dan penyerahan kunci kami balik ambil barang dan pindah, rumah tu agak pelik sebab ada lubang mcm kesan kena tumbuk merata,tapi lelaki tue kata tak apa nanti dia tampal, dia pun xperasan, dia just cakap maybe kena makan dek anai2, anai2 makan batu ke????

disebabkan terdesak, kitaorang xkisahlah, tapi pelik bilik belakang xboleh bukak, alasannya sbb bilik tgh tue adalah store pakcik dia simpan barang..aku dapat bilik seorang, kawan aku lagi dua kongsi bilik, kami balik malam je sebab boring balik rumah, kami lepak2 dulu kat mana2 sebelum balik..sampai satu ketika aku rasa sedikit pelik..

1.rumah tue kadang2 ada bau pelik, mcm bau hamis, mcm bau darah ikan yang dah hitam tu,bila cari2 tak tahu kat mana,
2.tiap kali sidai baju, baju bau pelik, kadang2 berlendir..mula2 fikir mcm basuh xbersih, tapi takkanlah tiap kali basuh baju
3.bilik aku dekat dgn dapur,so aku selalu dengar mcm orang berjalan depan pintu bilik aku mundar mandir..mcm org berfikir pun ada..
4.aku selalu rasa xselamat dan gelisah..tiap kali aku solat dalam bilik, tiba2 aku rasa takut..

bkn aku je rasa mcm tue, kwn aku pun rasa benda yang sama..okey, kitaorang rasa pelik mcm tue sampai dah dekat nk sebulan lebih stay, ada jugak tanya lelaki tue, dia kata tak tahu..sampai satu hari yg tak sangka..

that day hari cuti, ramai kawan aku datang lepak sekali dalam rumah..main daun trop..tengah main daun trop tue tetiba kawan aku pandang bilik belakang yang berkunci, dia kata.."apa dalam tue?? aku rasa mcm ada orglah"..member aku ni mcm alim sikit dikalangan kami, kemudian dia kata lagi.."ye, ada orang dalam tue"..aku dah cuak dah..dalam tue xada org aku kata.."iye, ada orang aku dengar ada orang panggil nama aku dari dlm tue" semua terdiam..memandangkan kitaorg ramai, salah satu cadangkan untuk buka pintu bilik tue...

guna lah segala peralatan, mcm pisau,garfu, kad nk bukak, sebab dah diberi amaran..so xboleh bukak dengan meninggalkan kesan, akhirnya dapat bukak..bilik tue lampu pun xada..xadalah besar sangat boleh letak single bed je..so boleh tengok dalam dengan bantuan lampu dapur..mmg ada barang2 lama, dah berabuk2 dah aku tengok, tiba2 kami terpandang satu cermin besar, siap berbalut,tapi tak tutup habis dengan kain putih..pinjam lighter member tengok betul2..baru perasan..kain putih tue rupanya ada kesan tanah dan darah kering warnah coklat2..kain kapan!!! terkejut gila..tutup balik pintu dan terasa lain macam yang luar biasa..

jadi malam tue mood kitaorang jadi tak berapa nak seronok..yelah..siapa seronok ternampak benda mcm tuekan..so kitaorang pakat lepak kedai mamak, tapi mata dah xlarat..jadi beranikan diri jelah, dalam hati kata last day nak stay sini, nak mintak diposit,masuk rumah kitaorg tgok barang2 bersepah sana sini, tilam bujang mcm kena cakar,mcm orang bergaduh..jadi aku merayulah kat yang lain jgn balik,ada yang berani just ignore katanya..elleh..tido ramai2 dalam master bedroom ramai2, aku masuk bilik ambil kipas, tidolah bertujuh, kesian sampai ada yang baring atas lantai berlapikkan kain pelekat..

tapi semua tak boleh tido, kawan yang alim tue baca yasin, aku pun bacalah apa yg patut, takut tu jgn ckp, dahlah bilik panas..dalam pukul 4 pagi mcm tue dengar mcm rantai besi menyeret, kitaorang senyap..semua xberbunyi langsung..
lama, bunyi tue menyeret2..kemudian berhenti depan pintu bilik kitaorang..
kawan2 aku senyap aku pun sama..kejap lagi dia mula ketuk,tendang..kuat gila..aku rasa jiran pun dengar..
makin lama, makin kuat, aku siap nampak pintu bilik tue bergegar2..nasib baik kawan aku kunci pintu..
kawan aku azan kuat2, benda tue masih menendang mcm nak masuk bilik kitaorang..
kitaorang xdapat tido sampai kesubuh..esoknya packing barang sikit merempat rumah kawan..
sementara nak tunggu jumpa lelaki tue..

panjang ke cerita?? sorry ye..okey sambung sikit lagi..

Rate

1

rafiz28 posted on 1-10-2012 12:54 AM
aku ada sejarah sewa rumah dgn orang tak dikenali, dulu lepas aku habis study sibuk sgt nk kerja, so ...

warghhhhh seram nih.. sambung la lg cepat2

bestttt.. sambung2 aku gigih baca ni . dah la tido sorg2 ni

rafiz28 posted on 1-10-2012 01:22 AM
guna lah segala peralatan, mcm pisau,garfu, kad nk bukak, sebab dah diberi amaran..so xboleh bukak d ...

gigih tunggu TT  sambung ni

Follow Us
Huh ... TT kena kidnap ker ???

guna lah segala peralatan, mcm pisau,garfu, kad nk bukak, sebab dah diberi amaran..so xboleh bukak d ...

seramm dehh cita ang ni... sambung la..
kalau aku la, mau terlompat kalau pintu kena tendang mcm tu...

Mana Rafiz ni. gigih aku tunggu sampai tertido2

perghhh.. berani sungguh korang tido lgi kat dlm umah tu mlm tu ea...  aku yg baca cerita TT ni pn da nyorok seram je

sila sambung citer lagik....berdebar2 nk tau kesudahannye

aurora_uronoza posted on 1-10-2012 10:28 AM
perghhh.. berani sungguh korang tido lgi kat dlm umah tu mlm tu ea...  aku yg baca cerita TT ni pn ...

tau xpe. kalau kami dah cabut dan2 time tu jgak.

hahaha... dunia makin maju, selera diorang pun makin baik la...

selalu nya mahluk ni tak boleh keluar sebab dah di kunci..bukan kunci pintu.. tapi di kunci dengan ayat mentera.. tapi oleh kerana korang dah bukak pintu tu,maka dia boleh keluar.. wallahualam..

mama, macik tu masih ada yea isshhhh seramlah ade org gini mcm baca siri joni togor plak..
makcik tu pakai tudung ke?

makcik tu ada lagi, setakat bulan april yg mama terserempak hari tu...ya dia pakai tudung, tudung pendek. she is a tall black lady...mmg elegant but once you engage conversation dia tak akans esekali look into your eyes...

warghhhhhhh....berani lagi tu nk stay..sambung la lagi

mak aiiii, lagi teruk dari mamaaaaaaa......hampa pi kacau bilik tu pasai pa laaaaaa.....nasib bek dia tak sekeh hampa sorang sorang!!!!

mana pi la budak rafiz niiiiii....bagi cerita sekerat sekerat ni.....

tu la, dulu mama duduk dgn kakak sulung pas stpm, ikut dia pi sarawak. abg ipar dapat such a huge gigantic house kat Joon ann GArden...tuan rumah ada kat semenanjung masa tu...dia siap warning kami, bilik hujung di bawah kat dapur tu jgn masuk jgn selongkar...tpi itulah manusia kan, lagi di bgtau, lagi curious nak tau...satu tengahari tu, kakak mama ni nak adventure ja...so dia ajak mama hijack bilik tu...apa lagi, masa tu kepala otak budak budak, ikuuuut saja. agak susah nak pecah, yg lawaknya ingat lagi kami bukak pakai senduk. bila buka, jumpa sekotak love letters...tapi love letters tu sedih sedih belaka..jumpa gambar yg di koyak koyak, cermin yg pecah tpi masih simpan...and we had a bad instinct not to go deep inside, so cepat cepat keluar, kami tutup dan sealed balik biik tu....ha malam tu, anak kakak yg sulung kena laaaaaaa......time maghrib, kami semua ada di bawah, mak dia suruh dia naik atas gi amik puting adik dan pampers, budak hafiz ni baru 9thn masa tu...so dgn keadaan marah, sbb dia tengah tengok kartun masa tu...dia naik atas lampu tak bukak ..jeng jeng, dia nampak satu lelaki botak, pakai seluar dalam saja tengah baring atas katil mama dia...ckp......AMBIK APA TUUU..... kesian hafidz lari tak cukup tanah, nasib baik tak jatuh tangga....turun bawah, mama peluk dia, dia tak boleh ckap, terus menangis....masa tu muka kakak mama kalau toreh pun tak berdarah dah!!!

mamaezah posted on 1-10-2012 01:47 PM
mana pi la budak rafiz niiiiii....bagi cerita sekerat sekerat ni.....

tu la, dulu mama duduk dgn  ...

huishh jin ape pulak tu mama?? or toyol version adult huhuhu