CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

Perkenalan di Stesyen Bas...

rafiz28 posted on 5-10-2012 01:48 AM
jap2 tgh taip..sorrylah..sibuk sikit dikebelakangan ini..

warghhh rafizzz plis la sambung cepat aku tunggu ni. sabar menanti hahaha

yeyyyy gengs, rafiz masuk dahhh.. mama cakap nak piat telinga hangg rafiz. haha sambung cepat

hilang lagi rafiz ni. tekanan mental aku

ok aku smbg..aku sibuk sikit dgn mcm2 hal..sorry2..

memandangkan kami semua nie sesifat waja, kental dan anak jantan.. kitaorg datang balik meninjau apa yg patut..
bukak balik bilik belakang tu untuk melihat lagi apa yg patut..iyalahkan..mestilah nk tahu..kena kacau tak pasal..
dalam samar2 xberlampu tue, nasib baik hari siang.. nampak lah jugak, xadalah nk membakar bilik dgn lilin atau lighter, tapi torchlightkan ada..
kitaorg selidik apa dlm tue..berani dalam takutlah kata org..selak satu persatu brg2 dlm tue..kitaorg tgok byklah mcm dokumen2 bagai..so rasanya owner rumah nie mungkin pernah buat bisnes, ada gambar2 pakcik dia, tapi yg paling pelik  adalah cermin tue..besar dia lebih kurg mcm langsir tingkap, sama dgn tinggi aku nie..(hmm..adakah aku tinggi? setakat ni belum ada org panggil aku org kerdil lg), di sebalik kain ada nama orang dalam tulisan jawi dan kat belakang cermin tue ada tulisan pelik, nak kata tulisan jawi iye jugak, tapi bila disebut xmcm bahasa melayu, arab pun bkn, tah hapa2 lah kalau dibaca lebih kurg gitu, kitaorg cubalah jugak tafsirkan tapi xberjaya..

so kitaorg turun bawah ketuk pintu org bawah..yang stay situ akak ke makcik ke tak taulah nk gelar apa, tapi aku panggil akak lah, dgn anak2 dia, adalah dlm 4 orang mcm tue..bila kitaorg ckp dok tngkat atas, mcm stress je rupanya dia,terus dia kata kenapa dok situ? siapa soh dok situ? xada cari rumah lain ke pindah? mcm2 soalan lain..aku just kata, kitaorg mmg nak pindah, just nk tanya knp dgn rumah tue..kitaorg nk beri alasan pada owner rumah kenapa nak pindah..akak tue terus cerita..

owner rumah tue dah xada, meninggal dalam rumah,yang cerita nie kenalan2 owner rumah, tapi bkn dalam rumah yang kitaorg duduk, rumah yang kitaorg duduk rumah sampinganlah lebih kurg, lama gaklah dia meninggal dalam 8,9 thn mcm tue, so kitaorg ceritalah sedikit sebanyak apa yg kitaorg alami, dgr tak bunyi org mengentak2 pintu, akak tue geleng2 kepala..tetiba..akak tu call siapa tah, soh kitaorg tunggu..jadi medan berceritalah kiranya..
rupanya ramai yg tahu apa yg jadi dgn rumah tue, sbb tue bila kitaorg nk masuk diorg sbnrnya nk ckp pada kitaorg jgn stay situ, tapi dah terlambat..so aku tanya knp dlm tempoh sebulan kitaorg stay akak xcuba nk ckp, tinggalkan nota ke apa kat kami..akak tue just say..yang one day kitaorg akan keluar dari rumah tu dgn sendirinya tanpa dia bagitau..(xpatut langsung). berbalik pada cerita..anak owner tue dtg hantar barang2 bapak dia kat rumah tue..tapi diorg sendiri xpernah tgok barang apa, sebab xberani nak masuk dalam rumah..mula2 fikir ada orang stay situ, sebab tiap2 malam dengar bunyi mcm orang berjalan..menghentak2 barang, kadang2 mcm bunyi org bergaduh2..mengamuk2 pun ada..anak2 akak tue masa tue kecik2 lagi tentulah tiap2 malam nagis je kerjanya..dan sampai satu ketika..ada orang menyewa..jiran tue ada anak kecil, bayi lagi dalam 8 bulan mcm tue, budak tue menagis tiap2 hari xkira siang ke malam ke apa..kejadian tue xlama, sebab dia org pindah..adalah cerita2 sampingan lain, mcm dlm rumah tetiba2 ada kebakaran, cuma xnampak asap, tapi api jelas dlm rumah, bila nk call bomba, tak lama api hilang..aku tanya kenapa akak2 xpindah..alasan diorg..rumah yg diorg duduk rumah beli, nk menyewa kat ampang bkn murah mcm rumah sendiri..oowwh..(so relalah koorg berjiran dgn rumah hantu)

sampai last kes sebelum kitaorg masuk..yg nie lebih kronik..ada satu family..anak yg sulung tingkatan 3 mcm tue, diorg pindah masuk malam, dari perak, suami org tue kerja dipindahkan ke kuala lumpur..seminggu tue jiran yg stay bertentangan usha2 jugak, tapi xnampak apa, ada jugak dia tegur penghuni baru, mcm xada apa2..tapi anak dia yg tingkatan 3 tue mcm pelik sikit, suka berckp sorg2..si jiran tadi yg suka ambil tahu tadi suka bukak pintu depan dan mengendap2 sikit rumah depan..jiran tue pun ada niat nk beramah mesra, mcm nak kasi tahu apa yg berlaku kat rumah tue, tapi xjadi..sbb budak tue asyik dok berdiri depan pintu rumah tue sambil pegang pintu gril dan asyik pandang rumah depan, mulut dia berckp2 jer, bkn jiran depan rumah je yg kena, tapi jiran2 yang dekat, ada jugak yg dah sampaikan kat mak dia, tapi mcm yang kita tahulah syaitan ibliskan pandai berpura2,so si emak tue xpercaya, sbb dia kata ok, jiran tue pun xberani bgitau lbih2..sampai 1 sweet day, budak tue tiba2 mengamuk2, kes mengamuk ni ramai jugak yg datang rumah dia nk tgoklah kiranya, sebab jeritan dia boleh dengar sampai bawah, kira 1 malaysialah sebab semua bangsa dtg, budak tue mengamuk hebat melompat kesana kemari mcm monyet, siap cakar2 badan dia,rentap rambut,xberbaju bagai, family dia dan jiran2 mmg langsung xberani dekat, orang2 surau datang, panggil imam nk tolong, msa proses nk mengubat, budak tue hentak2 kepala dia kat dinding, rupanya benda dlm rumah tue nkkan budak tue, kiranya budak tue paling sesuai..xtahulah nk buat korban ke atau nak merasuk je sekadar suka2..

sambung lagi..

Rate

1

damnn tkut

proses mengubat tue makan masa, sebab budak tu sukar dipulihkan, jadi jiran2 situ just dengar dan melihat ajelah, xkanlah nk menempel pulak dalam rumah org..agaknya diorg xtahan lagi, diaorg pindah, kunci rumah pun just letak depan pintu rumah jiran, dgn nota terima kasih gitulah, apa jadi dengan budak tue xpasti..ada lagi atau tak ada Allahuaklam..sebab jiran yang stay bertentangan tue ckp, budak tue dah teruk sgt..so aku tanya kenapa dlm rumah aku byk kesan2 tumbukkan, akak tue just kata mungkin masa proses pengubatan, xtahu apa yang berlaku..tapi dengar mcm org bergaduh2..imagine ,maybe budak tue tumbuk ke, hentak2 kepala dia ke, tapi serius kekuatan luar biasa, sampai boleh lekukkan batu..jadi aku ceritalah tentang cermin dan sebagainya..akak tue pun xtahu..so petang tue jugak, kitaorg clearkan barang semua..tingggalkan barang2 rosak..dan merempat lah dirumah org..
sambil call si lelaki untuk mintak balik deposit...

tapi apa yang mengecewakan, lelaki tadi mcm serba salah nak jumpa kami..mmglah duit bukan segalanya, tapi duit untuk sewa rumah baru adalah segalanya waktu itu..push2 sampai akhirnya dia say yes! tapi mcm2 alasan pulak yang dia beri..sampai dia suruh ambil kat   jalan ipoh..serius bengang dan bangang...masa xbanyak..pergi jugak jumpa di jalan ipoh, aku dah xingat tempatnya tapi dekat2 dengan hotel dynasty..lelaki tue serahkan duit dan nak blah je mcm tue..aku rasa mcm nk tumbuk je kasi lekat sebiji kat muka dia..tapi memandangkan nk korek sikit rahsia, kitaorang pun tanyalah apa2 yg patut..terutama soal rumah dan cermin ajaib milik pakcik dia..biasa kita tgok cerita hantu..mana puas xtahu KENAPA sampai habis ceritakan..mcmtuelah jiwa aku nie..xleh the end selagi xtahu..nak panggil uncle seekers..dia pun xwat story lagi masa tue, kalau jadi sekarang pulak..dia dlm lokap lagi gaknya..sabar jap eh..

Follow Us
tarik punya tarik, punya soal siasat akhirnya aku dapat satu story pendek, anak pakcik dia byr dia jadi agent rumah sewa bapak dia, pakcik dia ada lebih kurg 8 biji rumah sewa, yang kitaorg duduk tu salah satunya dan rumah yang paling degil sekali untuk penghuni menetap lebih lama, so berckp soal cermin dan sebagainya tue..rupanya pakcik dia dulu seorang yang hebat, ada compny contractor yang agak masyukk..brg2 dalam rumah tue anak dia yg pindahkan dari rumah dia sendiri sebab xtahan diganggu oleh makhluk berantai besi, kitaorg terpaksa bercakap benar yang sebenarnya kitaorg dah bukak pintu bilik tue, so lelaki tue terpaksalah jelaskan, yang sebenarnya cermin tue adalah pelaris, dalam cermin besar tue adalah tempat tinggal iblis yang dia bela, dan setiap setahun ulang tahunlah kiranya, ada satu pemujaan di lakukan oleh pakcik dia, salah satunya kain kapan yang kitaorg tengok tue diambil dari dalam kubur si mati untuk dijadikan santapan si iblis dan yang itu adalah terakhir sekali, diorg dah cuba buang, tapi xboleh, tiap kali ada percubaan utk buang tiba2 ada je ahli keluarga yang sakit, tu sebab diaorg just pindahkan je kat rumah lain,cermin besar tue pakcik dia letak dalam office, kiranya tiap kali ada perjumpaan dengan taiko2, (senanglah dapat projek, senangnya nak kaya)..ayat yang ada belakang cermin tu sebenarnya mentera..so aku tanya kenapa sewakan pada kami kalau dah tahu rumah tue berhantu?? dia just kata, dia sewakan pada sesiapa je yang di sewakan, dah kerja dia, cuma lama tak lama jer tak tahu (jawapan mcm ....) kenapa xcuba berubat ke apa..dan ini jawapan paling mengejutkan pada aku, iblis tue ada perjanjian dengan slh satu cucu pak cik tue, tiap kali ada ustad dan sebagainya datang untuk buang iblis tue cucu dia akan sakit tenat, ibarat bersambung nyawalah..kalau benda tue pergi..cucu dia akan mati..sebab tue diaorang xberani nak buang, rumah tue dah pun dipagar, luar pintu bilik tengah tue pun dah dipagar sebenarnya, tapi tak tahu kenapa dia boleh keluar,maybe dah lama, tapi just dlm rumah, dia xboleh keluar kemana2..yang sampai sekarang aku xpuas hati, kenapa sewakan kat orang..just biarkan ajelah kosong..mungkin dia xterfikir benda tue akan kacau orang..mungkin jugak bukan anak2 dia yang stay rumah tue termasuk si lelaki..so kitaorang cari rumah baru di area kosas, xkisahlah rumah teruk, janji boleh hidup aman..kawan aku yang alim tue ada cerita sikit pada kami, lepas kejadian tu dia dapat mimpi,  makhluk tue badannya dipenuhi api dan berantai, benda tue beri amaran pada dia, tapi kwn aku tue xnak buat apa2 pun sebab dia rasa xbelum cukup kuat lagi nak dijadikan lawan..benda mcm ni orang buat pelaris??? gila..lepas kejadian tue aku xberani dah nk sewa rumah atas orang yang aku xkenal..tapi kawan aku ada satu cerita menarik jugak berkenaan rumah sewa berhantu nie..nanti aku repeat balik, bukan senang nak ingat satu kejadian dengan detail..yang aku ingt rumah tue dekat penang, rumah pangsa ada dato sri kat depan dia rasanya..nanti aku check detail..

Rate

1

Ouh....akhirnya lengkap satu hikayat..
BTW, sedare rafiz mmg jenis stay up memalam ker, sampai kul 2 3 pg online, bukak cite antu plak, huhu.

#menunggu cerita seterusnya...

Wah scaryyyyy
Puas tggu, dpt juga baca smpai habis cite rafiz ni..

rafiz28 posted on 5-10-2012 03:48 AM
tarik punya tarik, punya soal siasat akhirnya aku dapat satu story pendek, anak pakcik dia byr dia j ...

rumah sewa ni dkat area ampang tasik ke bro?

tarik punya tarik, punya soal siasat akhirnya aku dapat satu story pendek, anak pakcik dia byr dia j ...

perghh bro cite ko ni mcm sesuai buat pelem lah..wehh selalu tgk pelem omputih je bilik misteri lah and blaa bla..
aku igt mende2 camni xde belaku dibando raya ni sabar jelahhh

xtahumenahu posted on 4-10-2012 03:39 PM
kwsn rumah baru?entah2 kwsn umah kwn sy...sbb jiran sbelah die kaum tu...siap ader topeng kt depan ...

alamakkkk ada topeng topeng pulak dahhhhh.....area mana la niiiiii

rafiz28 posted on 5-10-2012 01:48 AM
sabar...sabar...jgn rindu kat aku..aku belum duda lagi..heheh

sapa yg rindu, kami semua jadi hangat kat sini dok tunggu cerita chek yg sekerat sekerat tu, mama sampai buat cake sebijik bagi!!!

menarik citer rafiz ni...
nasib baik tak la teruk sangat2 kena kacau tu..
kalau teruk, mau bagi sebiji dua kat agen rumah sewa tu..
dah jadi kes naya orang je...

adoiiii....mcm ni punya worang pun ada...benda benda lagu tu di buat pelaris, hang mati juga last last...kesian la arwahhh jenuh dok kena interview dlm kuboq....tp kan bagi mama, ajal di tangan Allah Taala bukan di tangan setan laknatullah tu, dia tipu ja, kalau panggey ustaz cucu org tu akan mati...tipu ja, tipu daya iblis yg nak memesongkan anak Adam, kalau kita percaya kat dia, syirik tu berpanjang panjang laaaaaaa.....bawak ja team darulshifa pi ambush....tak sampai 40 hari tebakaq hanguih dia...sedangkan kerajaan langist si gila ayah pin pun tumbang, ni pulak si setan berantai tu...TAKBIRRRRRR!!!!

mamaezah posted on 1-10-2012 01:47 PM
mana pi la budak rafiz niiiiii....bagi cerita sekerat sekerat ni.....

tu la, dulu mama duduk dgn  ...

mcm cite candramukhi dah..
umah besar, tapi ade satu bilik jgn bukak, tapi nak jugak bukak kan....

mamaezah posted on 5-10-2012 09:47 AM
alamakkkk ada topeng topeng pulak dahhhhh.....area mana la niiiiii

area rawang mama....hmmm....sy x lalu dah dpn umah tu...ermmm...x kuasa nak pandang2 topeng2 berhala tuh lelama

baru ingat nak cari umah sewa dok sorg...kalo cam cerita rafizi ni gayanya...hmmm...xperrr laaa....

seram nye cite rafiz nie....dah la aku sewa sorang2...adoii...nasib ada kucen2 aku jd peneman..hehehe.....

tu la, klu tk mngalami sndri mmang susah nk prcaya msih ade lagi org yg buat bende2 cmni...mcammna la nk prcaya kejayaan seseorg tu adalah hsil usaha dn krja kers sndri??