CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lina_lyn

Tiada teman / sahabat / kawan BAIK

selalunya yg i perhatikan sahabat baik itu bertukar setiap kali berlaku pertukaran environment.. zaman sekolah kawan baik lain,zaman pre-u jumpa kawan lain pula dan seterusnya...yg kawan sebelumnya okay je cuma bila dah lama tak jumpa,masing2 pun move on dgn hidup masing2...bagi i takde sahabat rapat bukan masalah besar pun..jangan suka cari musuh sudah....

aku mmg tk de kawan..ramai orng tk ske.. baik jantan baik betina.. ada mmbe2 pun sme tikam belakang...yg nk mmbe ngn aku pun sme jenis2 kaki freeloader... nk kata aku kaya ke pandai sangat ke itu ke ini ke baik sngt ke...mmg tk... tp ntah... mmg Allah tk bagi aku mmbe2.... skang ni aku mmbe2 ngn geng2 orng tua...golongan 40 an sedangkan aku baru awal2 20 an.....sme mmbe2 yg baya2 aku tk leh pakai....mintak tolong sikit sme lari.... time ada mmbe yg lebih gah sme buat tk kenal aku... time nk aku tolong.. lembut satu badan.... ya Allah... Allah je yg tau... alahai nasib....

apa2 pun... aku ttp menten... kah kah kah

dulu ramai kawan siap bergeng..tp tu zaman skola2..
faham skang ni suma pn dh kawen2 so msg2 ada life sndri...

bg manusia zmn skrg... 'kawan' ni 'kepentingan'...kalo ko ada manfaat tok dia, br dia akan kawan dgn ko...
time ketawa berlambak, time susah sekor pong xdesbb tu aku x kisah ade kawan ke x,,coz family is everything..

Member2 aku smer duk dalam komputer aku nih ... Kat luar tarak...

semakin tua semakin kurang member/teman/sahabat/kawan nih...

masing2 ada komitmen sendiri, keluarga, kerja...

so xde masa nak luangkan masa lepak dengan member2...

so facebook, twitter, forum provides an enjoyable way to socialize...

xde masa nak jumpa pun atleast boleh tanya khabar kat facebook

Follow Us
mcm aku selalu sorg2 tp Alhamdulillah kalau nak ke mana-mana ada la sahabat..cume dia bukan selalu nak sentiasa ada
sibuk kan.
nak pergi shopping ada la teman.

apa pun penting berkawan nih... tak di alam nyata pun.. kat alam maya pun tak pe.. asalkan ada tempat nak berkongsi pandangan...

Hah?? Betul ke ada dalam kalangan korang takde kawan baik? Huh.. Pada aku, kawan baik sangat penting. Rasa tak meriah hidup kalau takde kawan baik. Kawan baik le teman yang selalu dengar cerita kita masa kita senang atau susah. Kawan baik le orang yang akan tolong kita kalau kita sakit atau derita. Kawan baik juga le yang akan sentiasa ada kat tepi kita saat kita kesunyian dan perlukan seseorang untuk hiburkan hati.

Tak nafikan ada kawan baik yang pura2 nak baik ngan kita, dan nak tikam belakang dan ambil kesempatan. Aku pun penah ada kawan macam tu. Tapi biarlah dia. Dia yang rugi sebab kehilangan kita. Aku pernah kena tipu kawan pinjam RM1k pastu terus hilang tanpa berita. Bayangkan member yang aku kenal sejak tahun 2005 tak silap. But its ok. Aku halalkan saja tapi dia yang rugi. RM1,000.00 tu nothing pada aku sebab nilai seorang kawan baik tu harganya beribu-ribu lemon! Hahaha..

Tapi sekarang aku masih ada kawan baik lagi. Nasib baik aku ni senang berkawan. Aku ada ramai kawan baik dan setiap kawan baik aku sebenarnya tidak rapat dengan kawan baik aku yang lain. Pelik kan! Maksudnya kat sini, kat kampung ada sorang kawan baik. masa balik kampung aku banyak habiskan masa dengan dia. Kawan baik masa belajar (kawan yang selalu buat aku gelak ngan lawak dia), kawan baik kenal atas kawan (tak sangka jadi kawan yang paling supportive and selalu naikkan semangat aku), kawan baik kat tempat keje  dan kawan baik kenal masa buat aktiviti luar. Wah!

Pada kawan aku yang paw duit aku tu, aku rasa sedih kehilangan dia sebab kebaikan yang dia buat actually sangat banyak. Jangan le ko nak hilangkan diri. Aku tau ko ada masalah kewangan. Aku tak kesah pun duit tu. Tak sayang ke frienship kita weh! Tapi tu le, apa yang telah ko buat, mengajar aku supaya lebih berhati-hati. Nobody perfect!

no need la...
berkawan je sudey...x yah nk bebaik terlebey!!

papepn fmly come 1st...susah senang sama2
sejauh mana kita berlari mengejar pelangi, tiba masa ia akan hilang jua akhirnya....
tdk seperti kita mencincang air....biar berkarat belati yg di guna....air yg di cincang ttp tdk akan terputus

sebenarnya kalau ada n xda pun takpe.. bergantung kepada kita sebenarnya.. ada orang perlu kan sahabat untuk diri dia.. ada orang xperlu..

bg aku la,kalau masa blaja susah la.
sbb kna buat group assignment apa semua la

*ikhlas dr seorang yg xd bff

bg aku xde masalah pun kalau xde bff ke whatever besfren ni..lg bagus sbnarnya utk kita lebih independent..tp bukan bermaksud kena jadi kera sumbang x campur org..kita boleh kawan dgn sume org mcm schoolmate ke, office mate ke..bila reunion, kumpul jek la..xperlu nk kena ada bff bagai..kawan jek dgn semua org..mb ada 1-2 yg betul2 ngam dgn kita, tp xperlukan nk kena contact update selalu..skrg social networking da byk..guna jekla..

zaman sekolah lain, zaman bekerja lain

aku masih sekolah tapi aku tak da kawan pun sebab aku suka menyendiri , ya..memang bosan tapi lama2 dah biasa
ya..memang betul macam aku ni tak da life pulak , banyak orang kata yang aku ni sombong tapi sebenarnya aku ni ada masalah sosial biasa la malas nak cakap lagi2 perempuan aku reply dalam tak lebih 5 perkataan pun .

Mmg tiada kawan rapat, cuma ada kawan kerjanya. Yg rapat hanyalah dgn kucing kat rumah..

biar lah tak ada ramai sahabat baik dari ada tp tak ikhlas kan?

huhuh

xdek kawan baik xkisah asalkan ada kawan2..

yg bosan ialah klu xdek kawan2..
mksdnyer, kawan2 yg boleh kita berbual dsb..
tp kawan baik ni yg boleh susah senang bersama, boleh bntu kita dsb..
itu klu takde, belajarlah berdikari..

apa2 terjd, refer je kat adik bradik dan fmily, merekalaa kawan yg plg sejati..

Sahabat tu tak bermakna kene berkepit jer memanjang.......dari kawan biasa jadikanlah sahabat........tanya-tanya kabar, kalu birthday, hantar ler ucapan, sms ker, mms ker, buat yang funny sikit....Dalam hidup aku , aku ader jer sorang jer sahabat....dah dekat 24 kami kawan, isteri dia pun aku kenal.....jarang gak hantar berita......tapi tiap-tiap tahun, aku hantar ucapan besday ket dier......itu lah sahabat dunia akhirat aku...sorang jer...lelain cume arnab-arnab aku...yeaayyyy....

---deleted--- Last edited by Ajipp on 16-11-2012 11:16 AM