CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lina_lyn

Tiada teman / sahabat / kawan BAIK

salam..meh la kwn ngan i..best ada kwn reramai

i pun xde kawan jugak, happy jer hidup dgn motor i.. hehehe

x payah nak ada kawan baik sgt..cukuplah sekadar kawan jee..layan semua kawan sama nnt xkan ada hati yg sakit..aku pun x ada kawan baik2 kamcing gila2..kawan yg layanan sama je semua..tp kwn aku selalu citer problem yg besar2 dorg kat aku..mungkin aku ni seorang pendengar yg baik kot..hihiks..

kawan baik dengan husband sendiri je. kalau nak jalan2 shopping, ajak daughter. tu memang shopping companion yang sangat bes. tapi itu jugak la suka paw i habis habis. pastu kitorang dah buat declaration yang kalau nak shopping tanak bawak adik sebab adik tak fun. hahahhahaha

Dolu2 ai ada gak member baik time zmn study2...
tp bela memasing dh bkeluarga & bawa haluan memasing, persahabatan tu jd semakin jauh. Dh x bleh nk hangout mcm zmn bujang2 dulu. Nk plan reunion pun susah. But hanya mampu keep in touch through FB je la.

Zmn2 keja penah ada gak geng, tp maybe mereka baik dgn kita sbb ada motif tertentu... cthnya amik kesempatan menumpang kemudahan / kesenangan kita. Once dia dh senang, slowly dia akana jauhi kita... then semakin jauh & terus lenyap.

Pengajarannya, cubalah hidup berdikari sendiri. Evan kalo kita ada kawan2 baik, x perlu terlalu rapat la. Walopun x de kawan baik, kehidupan tetap kena teruskan.

mrstylo posted on 16-10-2012 11:02 AM
Hah?? Betul ke ada dalam kalangan korang takde kawan baik? Huh.. Pada aku, kawan baik sangat penting ...

Dik... u ni mesti bujang lg khennn...

Dulu ai pun fikir akan ada bff sampai ai tua, tp after all ia x spt yg kita harapkan.

kalo kawan2 u semua dh abis kawin nnt, baru u tau persahabatan tu x akan dibawa ke mana punnn...

Ataupun kalo u yg kawin dulu ke, ai dun think u akan ada masa utk kekawan or bff bagai... dh tentu u akan bkepit dgn laki & menyedari yg u x perlukan bff pun dlm hidup u. Apalagi bila u dh ada anak... lagiii la bz dgn anak2 plak. Org yg dh bkeluarga akan bz dgn kerjaya & menguruskan rumahtangga sbb hidupnya dh lengkap. Kalo ada bff pun x akan sama mcm bujang2 dulu.

Believe me... sooner or later u pasti akan mengalaminya..

Follow Us
kawan mungkin ada la tapi sahabat tu yang susah sket nak cari...kebanyakkannya masa diaorg susah  pandai cari kita mintak tolong tapi bila kita susah pandai2 la kita selesai sendiri...dengan lain perkataan berdikari jelah tu yg penting...

Jodoh Tuhan yang menentukan. Cuma jangan buat bodoh  

kawan kawan macam tu..yang rapat sangat dah tak ada..dah tak nak pon sebab pernah kena tikam belakang..so sekarang kalau nak berkawan memang sangat berhati-hati..
ramai kawan time senang..time susah nan hado..

sunyi dah sepi ....

saya pun dah x ada kawan sejak meningkat tua ni

same ler cam saye nih...bila da meningkat usia..makin xde kawan...tpi pengalaman mengajar saye jgn...jgn sesekali buat baik terlampau sgt ngn kwn... biar la saye duk umah sewa sensorg pun xpe...saye pi mane2 sorg2 pon xpe...jnji saya tahu apa yg saya buat dan xmnyusahkan org lain...

sahabat xde...kawan biase2 je ramai...sahabat smua xleh pakai!! huh

seyes kawan sgt penting..sy ni dah biasa ramai bff so lately bila semua bff da kawen seyes x tau nak ajak sape klu nak g jln2, soping2 ker..huhu dah la sy ni kaki berjalan bila semua kawan dah kawen mmg diaorg x der masa la nak hang out...so 2013 ni misi mencari kawan2 baru utk hang out sesama tp seyes mst ssh kan

....sometime it's better to share your problem with a stranger than your close friend....it may not be bias and stranger can give a different perspective....

Hmm sMalah kawan ketawa jer lah skrg nih. Sahabat tu adalah boleh bilang dgn jari

Semakin tua xda kwan eh?
Mari2 kawan dgn aku, aku muda lg..keh

snakeyes posted on 4-1-2013 01:00 PM
Semakin tua xda kwan eh?
Mari2 kawan dgn aku, aku muda lg..keh

intro pleaseeee

Emm..cmne erk nak intro..hehe

nanie posted on 4-1-2013 01:30 PM
intro pleaseeee

Emm..cmne erk nak intro..hehe

aku ni jenis org yg x ble ada kwn yg terlalu rapat. sbb akhir nti jadinya akan bermasam muka. ntah napa. dr dlu smpi skg la kot. now, aku mmg xda kwn yg rapat. hidup aku mmg bosan. tp yg pasti aku mcm lbih sng xda kwn yg terlalu bekepit dgn aku.. eh.. aku pn xphm mcm mna nk explen...