CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 16863|Reply: 68

TAKDE KAWAN RAPAT...

Salam forumers semua...

Tengah agak down jugak sekarang ni walaupun perkara ni dah lama pun wujud sejak dari sekolah menengah lagi...
Masalah saya ni, orang tak nak kawan rapat ngan saya....Orang kawan ngan saya setakat gitu-gitu aje... saya takde kawan yang boleh dijadikan sandaran untuk berkongsi masalah mahupun kegembiraan..

Sebelum tu elok gak saya ceritakan karektor saya ni. Saya bukanlah pendiam sangat, tapi tak juga seorang yang kecoh.. Tapi seorang yang quite reserved, nak masuk group yang alim-alim tak jugak, tapi yang group kecoh-kecoh tak jugak. Tapi saya suka gak bergaul dengan geng yang alim-alim ni cuma x le jadi baik sgt mcm diaorang. Kalu nak kata saya ni kedekut ke, suka pinjam duit orang ke, cakap besar-besar ke, badan berbau ke .. xde rasanya..

Tapi tu la , bila sy tgk kwn2 outing pergi shopping xde yg nak ajak saya. Depa akan pegi ngan group diaorang. Kdg tu ringan mulut tnya gi mana ramai-ramai ni,...nnti depa jawab la gi shopping..bila sy tanya ..x ajak pun kita..diaorang senyum je.. Jd saya faham la , sy ni bukan dr group diaorang..

Kadang tu bila saya duduk kat kerusi, sebelah saya kosong pun, xde yg nak duduk kat saya.. depa akan cari tempat lain utk duduk dgn klik masing2. Saya rasa lonely sgt..Mcm org x sudi nak kawan ngan sy. Keadaan ni berlaku dr zaman sekolah, masuk u sampai le zaman kerja...Sy selalu fikir apa faktor yang menyebabkan situasi sebegini berlaku...

Pernah dulu masa kat u, saya gi exam malam-malam pegi sorang-sorang. Ada member tp duk kat kolej lain, so x dpt gi sama. Sy rasa sedih sgt..Seramai-ramai manusia kat dunia ni sy xde kawan rupanya....

Despite of that, sy masih mempunyai hubby yang baik dan siblings yang caring...

Raya pun xde kengkawan yg htr sms kat sy. Imagine la.. Sy yg amik inisiatif htr sms, baru dpt sms balasan..

Ni memang nasib saya ke...takdirnya begitu??... Harap ada yg dapat bg pendapat

SALAM...
sedih plak mamajiah baca luahan hati TT ni..kadangkala kita tak perasan perangai kita yg orang tak suka..kita rasa kita dah cukup baik utk dijadikan kawan..tapi sebenarnya tak..mamajiah ada tgk rancangan master chef kat tv..peserta cantik yg terkeluar tu..dia rasa dia cukup bagus..pendapat dia ckp bernas..masa dia nak kuar..dia siap ckp..dia kuar sebab nak bagi laluan kat kekawan lain..tapi kekawan lain semua marah kat dia..tak suka dia..yg peluk2 dia pun pura2 je..memang kita rasa..kita tak tinggikan diri..tapi cara kita bercerita tu macam kita tinggikan diri..contohnya..kita pakai baju baru..kawan kata..hai..baju baru ke?..kita pun explain dari A-Z tentang baju tu..en. somi beli..sekian sekian harga..kita tempah sekian2 harga..niat kita cuma bercerita..tapi kwn2 tafsirkan itu sbg berlagak..cara kita jawab pada persoalan pun mereka kata kita berlagak..
cuba cari seorang kawan yg walau tak rapat..tapi agak bolih dipercayai..tanyakan dia..mengapa org tak suka kwn ngan aku?minta dia jwb dgn jujur..mesti dia akan beritahu..jgn marah2 plak lps tu..selalu kita rasa kita terlalu bagus..secara tak lansung..kita sering termenghina org lain..kalau susah nak cari melayu jujur ni..TT cari bangsa asing..mereka selalunya jujur..dia akan beritahu..insyaallah...  

Terharunya...
aku dulu mase skolh rendah mcm tu ler,xda kawan..
mujur sebaya dgn sepupu,die je lah kawan aku..
tapi skrg dh xda la..
pape pon,maybe TT x pandai layan dorg sembang2 kot...
kadang2 perempuan ni klu brkumpul suka citer2 yg happening & gosip sikit2..

sama jgk dgn aku...maybe sbb aku jenis dok umah je kot..tak suka join aktiviti2 luar...
just yg ada dulu kawan2 sekelas camtu je laa.. nak kata rapat sgt2 tu xlaa..
now dah keja, mmg xda kwn yg bleh aku cerita semua pn...sbb aku pun tak suka cerita rahsia aku.. aku jenis tak pecaya kan org

ko beruntung jugak sbb ada hubby.. at least ko ada teman suka duka.. bleh jugak cerita pasal mcm2 benda...so enjoy your life.. sebab ada kawan2 pn bila dorang dah kawin, mmg takkan ada masanya nak layan org lain.. setakat sembang2 gitu bleh la..
janji u have family yg bahagia...tu yg penting...family first

aku rase ko same ngan aku kot...x pandai bergaul..tp sekarang aku da ade kawan..muahaha

Siannya kat TT... Cuba TT ringan-ringankan mulut cam if diorang g shopping TT cakap ler nak ikut blh tak??? If nak g kursus sama-sama, cakap ler kat diorang boleh x aku join korang??? Takkan ler diorang kejam nak cakap x blh... Ker diorang sebenarnya segan nak ajak TT sebab diorang tengok TT ni mcm lebih selesa 'lone ranger'???

Follow Us
Salam forumers semua...

Tengah agak down jugak sekarang ni walaupun perkara ni dah lama pun wujud sejak dari sekolah menengah lagi...
Masalah saya ni, orang tak nak kawan rapat ngan saya....Orang kawan ngan saya setakat gitu-gitu aje... saya takde kawan yang boleh dijadikan sandaran untuk berkongsi masalah mahupun kegembiraan..

Sebelum tu elok gak saya ceritakan karektor saya ni. Saya bukanlah pendiam sangat, tapi tak juga seorang yang kecoh.. Tapi seorang yang quite reserved, nak masuk group yang alim-alim tak jugak, tapi yang group kecoh-kecoh tak jugak. Tapi saya suka gak bergaul dengan geng yang alim-alim ni cuma x le jadi baik sgt mcm diaorang. Kalu nak kata saya ni kedekut ke, suka pinjam duit orang ke, cakap besar-besar ke, badan berbau ke .. xde rasanya..

Tapi tu la , bila sy tgk kwn2 outing pergi shopping xde yg nak ajak saya. Depa akan pegi ngan group diaorang. Kdg tu ringan mulut tnya gi mana ramai-ramai ni,...nnti depa jawab la gi shopping..bila sy tanya ..x ajak pun kita..diaorang senyum je.. Jd saya faham la , sy ni bukan dr group diaorang..

Kadang tu bila saya duduk kat kerusi, sebelah saya kosong pun, xde yg nak duduk kat saya.. depa akan cari tempat lain utk duduk dgn klik masing2. Saya rasa lonely sgt..Mcm org x sudi nak kawan ngan sy. Keadaan ni berlaku dr zaman sekolah, masuk u sampai le zaman kerja...Sy selalu fikir apa faktor yang menyebabkan situasi sebegini berlaku...

Pernah dulu masa kat u, saya gi exam malam-malam pegi sorang-sorang. Ada member tp duk kat kolej lain, so x dpt gi sama. Sy rasa sedih sgt..Seramai-ramai manusia kat dunia ni sy xde kawan rupanya....

Raya pun xde kengkawan yg htr sms kat sy. Imagine la.. Sy yg amik inisiatif htr sms, baru dpt sms balasan..

Ni memang nasib saya ke...takdirnya begitu??... Harap ada yg dapat bg pendapat

dalam takda kawan pun, ada jugak yang sudi peristerikan ko... bersyukurlah sekurang2nya ada suami yang baik boleh ko spent masa bersama... ada orang, kawan pun tak berapa nak ramai, takda pulak yang berkenan nak buat isteri ... ni lagi kesian... tp memang jenis independent laa... kalo ko nak soping2 ke, makan2 ke, jalan2 ke, knapa mesti nak kluar dengan kawan2 ? kluar dengan adik beradik tak leh ke ?

ala TT toksah lah risau kalo xde kwn rapat nehh....janji kita x kacau org sudaa....

kalo ada kwn rapat pon susah gak sbnrnyer...nk kena jaga perasaan they uols agar x terguris...pastu xsume org setuju dgn kita,kang tersilap ckp,sentap plak..satu hal nk pujuk memujuk....

masa aku dulu2 zaman sekolah,kolej....aku ada lah kwn rapat gak...tapi asik aku je jaga perasaan dorg...letih plak rasanyer...x campur kes tikam belakang sume...pastu plak kdg2 ada org tetibe x suka kita walaupon x ganggu life dia pon...huhuhu ape pon x boleh

senang citer,ko jd lah diri sendiri.at least xsusahkan org lain...ade kwn tuh boleh tp kwn biasa je laa...sbb aku dah x larat nk kayan kerenah org yg bukan2...

so,be yourself.nnti2 ko akan jumpe kwn yg sesuai dgn ko.

Saya pun ada pengalaman sikit-sikit macam tu jugak tapi saya tak hairan sebb sy dah kenal siapa diri saya dah tahu kelemahan saya. Jadi saya rasa tak hairan sebab tahu jawapannya.

Yang penting sekali wlaupun kita takde ramai kawan-kawan..janji kita ada seorang sahabat. Sahabat tu lah yang akan setia walau kita dalam keadaan susah dan senang.

Tanamkan dalam hati selalu jangan biarkan satu makhluk pun sampai kita bergantung padanya. Memang susah tapi selalu katakan begitu pada diri sendiri.

mamajiah posted on 12-10-2012 03:03 PM
SALAM...
sedih plak mamajiah baca luahan hati TT ni..kadangkala kita tak perasan perangai kita yg o ...

Mamajiah,
Kalau nak bercakap besar-besar ni rsnye saya xde...sbbnya kalu pakai handbag baru or pakai baju baru pun xde org yg nak tegur..Tak taula kalu dalam hati depa perasan sy pakai baju baru or handag baru cuma x mau tegur..x tau la pulak..

Kadang tu kalu x tegur, sy amik inisiatif cite pasal handbag yg sy beli..yalah kite ni pompuan , suka nak share..bukan nak menunjuk pun.. itupun sy akan make sure sy cite."handbag ni dpt diskaun..80% lagi.." Handbag yg sy pakai pun bukan LV ke Coach ke..paling mahal pun Bonia...Sentini pun sy layan..

Sy sendiri pun x suka kalu org dok cite hubby beli benda yg hebat2 utk dia...Seboleh mungkin sy cuba utk elakkan apa yg saya tak suka dgr utk ckp pd org lain.. Kalu luar kesedaran x tau la pulak...

Mamajiah, tq 4 ur response..bunyinya ikhlas...

seeriesagain posted on 12-10-2012 05:36 PM
Siannya kat TT... Cuba TT ringan-ringankan mulut cam if diorang g shopping TT cakap ler nak ikut blh ...

Pernah gak ckp dgn depa..kalau nk shopping2 ajak la kita skali..Pas tu tgk  end up depa dah pegi ngan klik diaorg...Tu dah ckp tu... So, kita faham sdiri la kan..Takkan nak terhegeh-hegeh plak..Kita pun ada pride gak..Takkan nak jadi hidung x mancung pipi tersorong-sorong

suka2 posted on 12-10-2012 07:14 PM
dalam takda kawan pun, ada jugak yang sudi peristerikan ko... bersyukurlah sekurang2nya ada suami  ...

Masa taip ni hubby keluar...X nak sampai hubby tau sy post masalah ni kat forum..sbb dia mesti sedih..biasa la suami isteri ..kalu isteri sedih, suami pun mesti sedih..lagi la benda mcm ni dia x bole kontrol..

Dulu ms awal kawin , bila sy pakai baju baru,balik keje  mesti suami tnya..ramai x member tegur pakai baju baru.. Bila sy jwb xde pun yg tegur, then dia trus diam...Smpai skrg dia x tnya benda2 cam tu lg...mungkin takut sy berasa hati.. Dia pun tau masalah yg sy hadapi , cumanya x pernah bincg ngan dia...dia x nak sy rasa teruk teruk..

Apa pun dr segi rumahtangga, sy syukur dgn nikmat Allah bagi

meow rs tt ni bertuah sbb punye suami n adik bradik yg rapat ngan tt ... jd xdelah kperluan yg teramat utk ade kwn rapat. ade org dia mmg susah nk rapat ngan org len ... mungkin sbb dia mmg jenis loner n bkn sbb dia sombong atau ape. kalo kwn ramai tp x mbawa kbaikan, xde gunanya. ade kwn tp yg jenis kaki gosip pon x elok, sbb xde keje len, nanti keje kite dok anyam ketupat.

meow nk tanye - nape sbb utama nk kwn rapat tu - suami ade, adik bradik ade ... so, u r not alone. or lonely. jd, y the need?

honestly_honey posted on 13-10-2012 05:35 AM
Saya pun ada pengalaman sikit-sikit macam tu jugak tapi saya tak hairan sebb sy dah kenal siapa diri ...

Ya...sy kenal diri sy..sbb situasi ni dah lama sgt sy alami... Cuma tu lah...kwn-kwn kan mcm perencah dlm kehidupan..xdela asyik life kita ngan adik-beradik n suami n anak2. Kalu bole nak tingkatkan quality of  life..

Apapun sy bersyukur dgn byk nikmat yg Allah bg pd sy, suami, anak2 (ada boy n girl), adik-beradik yg rapat, keluarga mertua yg baik,kerjaya yg baik etc..etc..

missus_meow posted on 13-10-2012 10:59 AM
meow rs tt ni bertuah sbb punye suami n adik bradik yg rapat ngan tt ... jd xdelah kperluan yg teram ...

Y the need?..

Coz ms byk dihabiskan di tempat kerja bersama kwn2...

Org lain tau isu terbaru.. sy blank..

Org lain ada bt trip, bw family..I'm not invited...nk cite ngan suami pun rs malu..

Last year kan meow..sy bersalin..ada le ajk bdn kebajikan kat tempat keje nk dtg ziarah coz dia mmg bhgn jaga kebajikan staf..so ada la bbrape org yg dtg.. ms depa dtg nmpk mcm terpaksa aje... pas tu ada sorang tu ckp kat sorg yg lain nape muka masam...pas tu dia bole ckp in front of me "yalah terpaksa dtg sini coz tumpang kete ajk tu".. . agaknya pas tu dia sedar dia dah terlepas cakap, baru dia sambung.."ala..acah-acah je la..

Can u imagine how do I feel?.. Keikhlasan tu sesuatu yg kita boleh rasa, x perlu diucapkan..Dalam hati sy cakap..kalu camni, baik x payah ziarah. Nak ziarah biar ikhlas.. Bukan sy hadap pun duit salam cangkuk tu..

Sy rs part berkawan ni mmg sy xde rezeki kot or ntahlah..

tak pelah TT..mamajiah dah pernah ada kawan baik..baik sesangat..smp kan susah dia..susahlah kita..susah kita..susahlah dia..
mamajiah percaya dia beratus2 persen..suami dia pun baik sesangat..mamajiah tak pernah berkira semua benda..duit ke..kereta ke..benda2 makan ke..beli utk anak2 mama..mama beli skali utk anak2 dia..suatu saat mama sentap bila seorg kawan (bangsa asing) yg dah berenti keje..gtau mama..tak payahla citer suma benda kat bf mama tu..tak smp 5 mins..mama citer..dia g kat member2 lain dan citerkan masalah mama..siap ajinomoto dan segala macam..mula2 mama tak caya..tapi org kedua plak citer (pun bangsa lain dri yg bangsa tadi)..mama mula pikir..dimana salah silap mama smp kan sahabat yg dah mcm adik beradik wat mama camtu..mama mula jauhkan diri..tengahari..mama duduk dlm surau..solat dan rilex..baca buku ke ngaji ke..mama tak penah kuar makan ngan dia lagi..biarlah dia kuar ngan geng ketupat dia..smp skang..mama tak ada kwn baik..kwn camtu2 je..mama tak nyesal kwn ngan dia..tapi mama kesal dgn sikap dia..kalau yg ngadu tu org melayu..mgkn kita kata dia dengki..tapi bangsa lain yg nasihat mama..rupanya selama ni kl mama citer pasal kain baju (beli pasar mlm je pun)..pasal anak2..(dpt msk asrama ke uni ke..), dia anggap mama berlagak..subhanallah..tak terniat lansung dihati kecilku ini..msg2 ada anak..ada somi..apa lagi kita nak citer..takkan nak mkn ketupat je..mesti kita citer hal rumahtangga..entahlah..biarlah tak ada kawan baik..asalkan kita tak sentap bila ditikam dari belakang..patutlah selama ni ramai org kata mulut mama cam puaka..walhal..kita tak bukak mulut pun..cuma kat dia..tak apalah..ALLAH bayar cash didunia gak..kan? mama maafkan dia dunia akhirat..moga ALLAH beri hidayah kat dia..mama pun bukan org baik2..moga ALLAH pun ampunkan mama...  

Sebenarnya keadaan yg saya alami ni apabila sy masuk sekolah menengah..bila saya mula masuk asrama...sampailah sekarang ni...

Masa saya sekolah rendah..saya bersekolah di 3 buah sekolah rendah yang berasingan.. semuanya menggembirakan..kebanyakan orang berebut hendak berkawan baik dengan saya..malah suka jadikan saya mcm ketua...

Tapi sekarang ni untuk jadikan sy part of their group pun x nak...

missyflower posted on 13-10-2012 11:39 AM
Y the need?..

Coz ms byk dihabiskan di tempat kerja bersama kwn2...

agak biasa kat mane2 tmpt keje kite akan rs mesra ngan certain ppl - mungkin dorang rs tt ni len dr dorang sbb tu susah nk ngam? len dr segi latar blkg, pwatakan, status etc etc ... ade gak persepsi org pd kite sbenarnye x sama ngan ape yg diri kite sbenarnye ... wrong perception, wrong impression camtulah ...

tt de mention yg xde prob dpt kwn rapat ms skolah rendah ... tp prob nye timbul lps itu ... ape prubahan pd tt yg mbuatkan ia jd gitu ...? hmmm ... r u n approachable person?

mcm sy jgk kot?

itu kawan yang terbaik