CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: samshuri

Pengalaman seram di Pangkor (merged)

Dah pernah pi pangkor agak lama dulu tapi takde apa2 berlaku...alhamdulillah

Pengalaman aku kat Pangkor.
Thn 2010/2011 xsilap. Aku ni dulu kalo tdo tempat baru mesti dengar bunyi2x. Aku berempat kwn n suami. resort ni agak sunyi menyepi as maybe sebab weekdays. Maybe.
kami orang stay kat Teluk Nipah tp disebabkan gedik melampau, p dinner kat Pasir Bogak. Alhamdulillah, time menunggang moto ala mat rempit kami xperasan ape2x dalam perjalanan balik. Sape yg penah penah g pangkor mesti tau tahap keseraman jln2x kat Pangkor ni.
Tapi malamnya, aku terjaga jap. Dengar bunyik orang berjalan pkai selipar yang basah atas simen. Okay, mata buntang jap. Pastu aku prasan kwn aku bangon tgk phone. So, aku amik keputusan besok baru cite.
Esoknya, aku tanya member aku, katanya xdengar apa2x n xde terbangon pun mlm tu. okay aku diam aje.
tahun ni xsilap adelah 2 @ 3 bulan lepas keluar berita seorang pekerja bunuh bos die kat resort yang aku stay tu. n kes berlaku around 2008. Seram plak. xtau lah ape yang aku dengar tu mistik or realiti.  

Rate

1

pisangbaik posted on 24-11-2014 06:49 AM
pulau giam ka? yg ada tempat snorkeling tu eh?

errr pulau pangkor sendiri pun banyak je

Gemukkkkkkk posted on 14-12-2014 09:13 PM
errr pulau pangkor sendiri pun banyak je

err pulau giam tu pulau kecik kt pangkor tu laaa

Salam ..

korang bukak thread pangkor ni.. hehehe..  pangkor tu dah jd port rasmi .. semenjak aku kerja ukm ..

byk pengalaman kat sana .. gambar2 pun banyak.. nanti aku godek2 balik koleksi.. dan akan aku karang balik cerita yg boleh buat bulu roma korang menegang .. hahaha

chuckos posted on 15-12-2014 01:52 PM
Salam ..

korang bukak thread pangkor ni.. hehehe..  pangkor tu dah jd port rasmi .. semenjak aku ...

citer jgn x citer dik non.. weols tunggu je nih..

Follow Us
Saya pun ade pengalaman kat pulau pangkor ni, Xingat tahun bila tapi saya pergi untuk temankan trip pelajar2 kolej ke sana. Tiada apa yang pelik cuma pada hari kedua percutian, pada pagi dalam pukul 7 lebih pagi, saya, kakak saya n seorang pelajar berjalan di tepi pantai di situ...semasa disitu kami melihat tapak kaki manusia dan benda tu dikira normal..cuma yang peliknya...beberapa langkah di hadapan tapak kaki tue makin lama makin mendap ke bawah seperti manusia yang beratnya bertan2. Kemudian beberapa meter kehadapan tapak kaki manusia tu hilang berubah seperti tapak kaki binatang yang mempunyai kuku panjang yang tajam tetapi berat bertan2 kerana melihat tapak kaki tue mendapn ke dalam dan akhirnya tapak kaki tu hilang masuk ke hutan...

Rate

1

Cerita best..hope ade sambunagn cite ni ye...

pisangbaik posted on 15-12-2014 02:35 AM
err pulau giam tu pulau kecik kt pangkor tu laaa

errr kalau pengalaman aku, memang kat pulau pangkor tu sendiri.  bukan pulau pulau lain di sekitarnya

Gemukkkkkkk posted on 16-12-2014 10:44 PM
errr kalau pengalaman aku, memang kat pulau pangkor tu sendiri.  bukan pulau pulau lain di sekitar ...

tak ajak pun gi pangkor...

ana_una posted on 17-12-2014 08:07 AM
tak ajak pun gi pangkor...

ala ini lama dah, cerita 3-4 tahun lepas

Ada jugak pergi pulau pangkor....
Tak nampak apa apa yg pelik... tp waktu malam.. terasa seram gak ler...

Pengajarannya ialah jgn masuk ke dalam hutan waktu malam..

ok aku smbung pasal Dina (lupa nak sambung aritu).

malam terakhir kitorang kat Pangkor, kitorang buat BBQ party kat pantai.
Si Dina ni duk makan2 dgn geng2 dia la.. Pastu dia cakap kat Suraya yg dia nak masuk toilet bilik tido sbb nak gi kencing.

Lepas 15min tu, suraya sedar yg Dina ni tak muncul2 lepas kata nak ke toilet.
Pastu dia gi ketuk pintu toilet tu & panggil Dina. tapi Dina senyap je.
Suraya terus keluar panggil kwn2 lain utk tgkkan Dina.
Agak lama jugak kawan2 & cikgu ktuk pintu toilet tu tp Dina masih diam kat dalam.

Pastu tetiba Dina menjerit, trus cikgu Razak tendang pintu tu, & dina melulu keluar dr tandas.
Dia meronta2 menjerit takut.
Kitorang stop party tu dlu & berkumpul dpn bilik Cikgu Razak (Kami bawak Dina ke bilik Cikgu Razak utk bertenang).
Sepanjang mlm kitorang dduk berkumpul kat situ smpai ke subuh.
Tak de sape2 yg berani balik ke bilik.

Ikut cerita Dina, masa dia nak keluar dr toilet, dia nampak ada lembaga hitam yg tggi lampai duduk kat pintu toilet tu. Kira dia block Dina dari keluar la. Dina takut trus duduk menggigil kat tepi bucu dinding toilet.

Lepas Dina dgr suara orang panggil dia, dia takut nak nyahut. Tapi dah sbb x tahan takut, terus dia jerit. Bila dia nampak pintu terbuka, tu yg dia meluru rempuh pintu tu.

Bulan 3 ni  nak honeymoon ke sana.. Harap tiada insiden seram.. Doakan bella ye kawan2

teluk nipah ni dekat dgn teluk batik kan....aku pn penah stay sana...buat family day tahun 2010/11 kot x ingt...stay kt satu tmpat prsendirian..lau x silap dkat area situ ada padang golf...tp skrang xtau ada lg ke x sbb msa aku g tu..diorg ckp tmpat nk ttup dah sbb nk buat kilang ke pmbangunan.. pntai dia ada obor2...tp xde la kisah seram pn....alhamdulillah ok je..cuma seram makanan x cukup ngn sesetngah blik xde air jer..hehe..

Usa.Gi replied at 2-12-2014 11:20 PM
Pengalaman aku kat Pangkor.
Thn 2010/2011 xsilap. Aku ni dulu kalo tdo tempat baru mesti dengar bun ...

apa nama resortnyer...kami dah nak pi next week ni.....

Aku baru balik Pangkor nie.
Takde pengalaman seram, tapi banyak yang tak enak.

1. Taktau nak pusing mana, pulau kecik
2. Aku stay Pangkor Puteri, apartment sangat buruk. Heater ada 2 satu rosak, TV xde channel, towel not provided, hanger satu pun takde. Kalau korang nak pi, better blacklist kan aje tempat ni.
3. Teksi susah dapat, tak sistematik langsung nak ambil penumpang. Bila korang turun jeti dah land dalam pulau, korang akan terpinga-pinga. Time nak balik, aku gaduh dengan macha teksi sebab dia dah panggil-panggil aku lepastu dia jumpa satu family lain lagi mahal payment dia tinggalkan aku gitu je (i'm with family of four).
4. Pulau kecik, pantai pun takdela best mana (kalau nak compare Langkawi, siang-siang kalah) Aku taktau la yang dok iklan dalam TV tu area mana.

In a nutshell, aku memang tak hingin dah nak pi Pangkor and takkan suggest sedara mara aku pi sana pun.

Sory offtopic

Penah pegi pangkor sorang2 membawa hati sedih, tengok laut pun nangis. Tido hotel sorang2. Nasib baik takde benda datang nak kawan ke hape. Start dari ni lah i berani trip solo.

Lepas beberapa tahun pegi lagi dengan member. Kenal mamat bot kat sana, bawak naik bot pusing2 pulau. Tengok pangkor laut nampak mat saleh bogel lah,main2 gamat laut, snorkling lah smpai senja. Semua nye aman2 ajer. Alhamdulillah.

samshuri replied at 12-11-2012 01:00 PM
Teluk Nipah....

Akak pernah jungle trekking kat situ....atas tu ada air terjun kecik kann....tapi tak perasan pulak rumah buruk atas bukit tu.