CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watie_na

Laki aku gila, tak lama aku pun gila.... dah mintak cerai tapi (update: PG 7)

boleh tak saya bagi idea kejam, sebab kalau cakap apa pun memang tahu TT takkan terima apa pun...asyik-asyik kata fikirkan anak-anak..patutnya kalau fikirkan anak-anaklah TT kena ambil tindakan yang cerdik sikit.

Jadi cadangan saya yang kejam ni..yang memang saya dah fikirkan kalau suami saya macam suami TT ni , masa dia tido malam-malam , saya akan simbahkan petrol kat atas dia, pastu saya duduk depan dengan membilang batang mancis yang saya bazirkan sambil  tunggu dia  bangun. (uuuhh psiko gila aku ni)

Bengang aje saya dengar masalah-masalah macam ni... tertiba lak boleh teremo lebih-lebih ni... sorry iya wahai kawan - kawan kalau rasa saya ni psiko...

ctushichan posted on 24-10-2012 04:52 AM
boleh tak saya bagi idea kejam, sebab kalau cakap apa pun memang tahu TT takkan terima apa pun...asy ...

masalahya tt tak sanggup pisahkan anak anak dia dari ayahnya,
tapi TT rela bepisah mati dengan anak anak dia...

faraway1 posted on 24-10-2012 08:30 PM
masalahya tt tak sanggup pisahkan anak anak dia dari ayahnya,
tapi TT rela bepisah mati dengan an ...

Tt kata laki dia syg anak ya amat.tp kalo syg buat apa gi maki hamun anak tu.mmg dah sah laki tt ni gila.me pon takot
anak2 atau dia yg mati lak nnt

Jgn ler sejarah berulang lg sorang bapa sembelih anak lelaki yg berumur 3th katanya dpt petunjuk so bt

Penyakit mental gak dia x mau mkn ubat. Dan pengangur juak cam laki ko

Minta simpang le

Aku pelik dgn pompan terlslu syng laki  sanggup kena dera mental dr jd janda
& ansk2 hilang ayah

X mati dek non kalo xda laki

Blm carik yg lain yg lbh baik dr skunk

watie_na posted on 23-10-2012 02:56 PM
ha..tu la pasal aku ckp laki aku tu gila... segalanya gila... cemburu tak tentu hala... tapi tak n ...

Salam Watie,
Actually kau dan suami tak sedar yg suami ko dah lama ada masalah mental. Baran, amuk, cemburu buta, ini semua symptoms penyakit jiwa atau mental yg disebabkan tekanan jiwa. Penyakit ni kau kena rawat, suami kau kena pergi jumpa doktor sebelum dia lost control. Masalah yg sama dihidapi jiran kami. Tak pernah aku jumpa wife yg secekal dan taat mcm jiran aku tu. Laki dia dulu kerja bagus tapi lepas dia berhenti sbb nak ubah angin, tukar kerja semua tak menjadi. Duit simpanan susut dan akhirnya makan duit bini setiap hari.

Tapi dia sendiri kalau boleh tak nak makan minum duit bini, ada masa aku tengok dia jual lauk pauk tepi jln tp mungkin lokasi tak sesuai so tak berapa jln business tu. Kdg2 suami tu elok, masuk masjid cakap normal aja tapi kdg kala dia ngamuk sampai nak bunuh anak bini. Setiap kali dia jadi gini sbb tak makan ubat, tak tahu berapa kali polis angkut, last2 hantar pi hospital, seminggu dua balik pulak, bapa dia sendiripun dia nak bunuh.

Mungkin juga doa dari bini dia, laki tu kerja driver bawa VIP utk sebuah resort di sini. Tahulah, kalau bawa VIP mmg lebatlah tips, gaji lagi. Sekarang dah elok dah. Dah tambah anak lagi seorang. Selalu nampak dia org satu family makan kat luar. Apa yg pasti org2 yg ada masalah kesihatan mental ni perlu dirawat. Hanya ada 2 jln utk ko dan anak-anak. Samada kau bawa suami kau berubat dan cari kerja secepat mungkin atau ko ikut apa yg Bidadari anggun tulis tu, kau kena plan baik-baik. Lindungi anak-anak dan diri kau dulu. Lately banyak sgt kes bini kena bunuh hanya sebab tekanan jiwa, nak buat kespun last-last tak lekat, bebas gitu jah.

Kalau dah 11 tahun keadaan masih sama kau kena bertindak sebelum semuanya terlambat. Masa mengejar kita, anak-anak ketakutan , kau tertekan, takut nanti tak pasal-pasal ko pulak kehilangan kerja. Maunya dia humban ko gitu aja sbb ko dah tak berguna utk dia. Zaman sekarang ramai pompuan kat luar sana yg sanggup tanggung laki tak kerja asalkan berlaki. Biarlah dia org pulak yg ambik baton dr kau. Nak move on bukan mudah tapi usaha perlu ada, semangat kena kuat. Jgn bagi alasan yg terlalu banyak sbb last-last kau sendiri yg rugi. Alang-alang dia tuduh kau gitu gini, kalau aku, aku sahut cabaran tu. Lepas cerai cari laki lain yg lebih berbahasa dari dia. Org macam tu kalau tak nak berubah, keras pala, family sendiripun tak akan sebelahkan dia.

Dah banyak dah forumers bagi jalan utk kau keluar dr masalah ni, kau baca baik-baik dan pertimbangkan demi masa depan kau dan anak-anak. Aku rasa perasaan sayang terhadap laki kau dah lama hilang, yg ada hanya rasa takut, takut dan takut. Buat apa nak tunggu lagi?

Rate

1

Follow Us
mixed posted on 24-10-2012 08:11 AM
Aku pelik dgn pompan terlslu syng laki  sanggup kena dera mental dr jd janda
& ansk2 hilang ayah

...

TT agaknya tunggu anak kena sembelih baru nak keluar rumah kot,
sementara tu sabar ajelah.....

aku tak takut pun nak bercerai, tak takut pun dpt title janda, tak takut pun anak2 tak ada bapak. yang aku takut LAKI AKU BAWA LARI ANAK SEMBUNYI KAT MANA2. uuu... boleh gila aku kalau jadi mcm tu... anak2 tu je la harta aku kat dunia ni.

Pengsan aku baca masala tt. Tunggu jela kat ci esok2 mana tau kuar brita bini dan anak ditetak oleh lelaki mental. Kau nak takut apa? Bwk lari senyap2 report polis.   Soklan2 foremer tanya kau ada report polis tak? Penat tanya... buat report tak?klu laki kau tgh mental dera menatang pun kau pegi je buat report.  Lepas kau usaha... kau tawakal dan berdoa je la.. berserah pada Allah. Buat solat hajat... tahajud... tawakal.... percaya Allah ada di cc... kalau benda nak jadi kena percaya tu dugaan dan itu yg terbaik buat kau.

Tapiiiiii..... kalau kau pun tak usaha... apatah lahi solat kelam kelibut. Tk percaya 100% Allah tau yg terbaik.....  yunggu jela kuar hairan metro muka depan esok2. Pemes kejap..

watie_na posted on 24-10-2012 07:52 PM
aku tak takut pun nak bercerai, tak takut pun dpt title janda, tak takut pun anak2 tak ada bapak. ya ...

so u takut anak dibawak lari tapi tak takut anak dibunuh ayah dorang

bawak anak akak lari dulu tak boleh ke? hantar la balik kg. kan cuti ni..

ade akal, pakai...
cakap pung pang pung pang tak guna.. action maaa, kena ada action

akak pun iols rase sudah mental

Ko rasa dalam dunia ni laki ko sorang jer ker yg berkuasa??hebat sgt ker laki ko sampai semua org perlu takot pada dia.?

aku nk bookmark la...

nuryakmal posted on 25-10-2012 11:28 AM
akak pun iols rase sudah mental

ingat kan saya jer yang ingat kan akak nie pun dah terkena penyakit suami dia...rupa2nya ada jugak yang pk mcm tu....jahatnya aku

watie_na posted on 25-10-2012 09:52 AM
aku tak takut pun nak bercerai, tak takut pun dpt title janda, tak takut pun anak2 tak ada bapak. ya ...

b4 bapak mereka bwk lari, boleh x kalo tt yg bwk anak lari dulu ... b4 sesuatu yg buruk tjadi ... bkn mdoakan, tp sekadar nasihat. blk kg ke, tumpang umah sedara ke, kwn ke, umah plindungan ke ... jgn react sj, tp it's time 4 u 2 act ... be safe first, pastu leh lah nk jumpe kaunselor ke, p pej agama ke ape.

missus_meow posted on 25-10-2012 03:46 PM
b4 bapak mereka bwk lari, boleh x kalo tt yg bwk anak lari dulu ... b4 sesuatu yg buruk tjadi ...  ...

nak bawa lari pergi mana? sedara mara? sanggup ke dia org jaga? well tak tanya mana nak tau kan? nak mintak tolong sedara mara bagi makan and tempat tinggal? sebelum sy buat keputusan tu semua, sy kena prepare dulu dari segi kewangan khususnya. ni satu sen pun tak ada. korang boleh tolong? tak pun aku hantar je anak2 gi rumah kebajikan dulu.. tapi next year anak lelaki dah darjah 1. benda ni bukan boleh selesai dlm cuti sekolah. nanti kena bawa dia balik sini balik. mula2 ingatkan nak bomohkan je dia.. berdosa besar .... dah la dunia kena.. tak nak lak pulak akhirat pun kena.. 2 hari sudah aku lawan dia.... aku ckp kalau aku ni menyusahkan dia, dia boleh blah... anak2 tinggal sebab nak bela diri sendiri pun tak mampu... dia diam je... so semalam dia tidur je... aman sekejap..

memang perit nak memulakan tindakan sebab masalah utaman ialah anak.  seorang ibu mmg tak sanggup berpisah dengan anak.

apa kata tt pergi hantar anak ke mana-mana rumah tahfiz..... cari tahfiz yang menempatkan pelajar miskin tanpa bayaran.  hati pun boleh tenang sbb anak2 boleh berlajar agama kat situ, tp tt sentiasa kena jenguk sbb takut nanti anak kena buli ke atau ada masalah kat ctu.  kena selalu pantau....

bila dah ada penempatan untuk anak, barulah tt buat tindakan untuk diri sendiri... mungkin cari kerja kat tempat lain tanpa diketahui sedara mara dan suami.... notis berhenti kerja sebulan kan? bila komfirm dapat keje, tt cari bilik sewa dulu.... angkut barang senyap2 dan move on larrr...

moga sentiasa bertenang dan buat keputusan bijak... jgn aniaya kehidupan anak demi ketakutan tt pada cik somi....

perancangan dan tindakan mesti selari...

aku ada satu cadangan... nampak seperti membomohkan laki... tapi bila kita hayatinya aku rasa ia tak salah demi untuk kebaikan remah tangga... demia masa depan anak-anak. gini apa kata pergi berjumpa orang yang pandai ilmu agama (bawak berjampi) untuk lembut kan hatinya. kekadang hati kita ni tanpa sedari terlalu tebal dengan hasutan syaitan dan terlalu nipis dengan iman. ( em soalan... hubby u solat tak ? ) pergilah berubat... tak perlu bawa hubby bersama just bawa gambar dia.. insyaalah mungkin akan berjaya... kalau takut pergilah kat pusat perubatan darul asyiffa kepunyaan ustas harun din

Setuju ngan natberry...

Hidup ngan suami pyscho cam tu mmg bahaya... bila2 masa je dia boleh naik gila. So sebelum apa2 yg lebih buruk terjadi, better standby. Cam natberry suggest, cari dulu tpt letak anak2 tu..  Then atur utk diri sendiri pulak. TApi ingat, kita sebagai manusia, memang boleh merancang. Tapi Tuhan yg tentukan. Kita cuma rancang, buat & tawakal. Insya-Allah, if niat kita baik, Allah akan tunjukkan jalan & bantu kita.

Aku dulu pun cam tu gak. Tawakal je bawa anak2 keluar dr rumah... sedangkan masa tu tak keja & duit pun sikit je dlm tangan. TApi alhamdulillah, tak pernah lagi aku minta sedekah nak besarkan anak2... Rezeki sentiasa ada (walau tak byk tapi ada...)..  Dan ramai org yg bantu aku (walau tak diminta). So cuba je TT kuatkan semangat, cuba rancang apa yg perlu dibuat, buat apa yg dah dirancang... doa... tawakal.

Good luck