CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wawaKKK

BADMINTON - SEASON 10

Close [Copy link]
kayla replied at 23-10-2016 11:42 PM
Dua2 mmg berbakat ... tapi kalau nak main long term kena pikir pasal umur gak kot ...

Rasa bole ...

olimpik tak boleh rasanya kay...tak pernah tengok
kalau dapat menang WC pun jadi dah, belum ada pemain malaysia yg mampu menjuarainya ...spain boleh menang takkan kita tak boleh menang

setahu aku dalam SS Premier ni top 10 pemain terbaik dunia wajib masuk

tapi tak nampak kelibat CL dan LD pun , diaorg sanggup kena denda tu , takut sangkut dopping kutt ?

ada tengok berita kat astro ada atlet rusia kena tarik balik pingat emas olimpik dia , lupa sukan apa

ambok replied at 23-10-2016 11:39 PM
kejutan dalam MS
1) LCW kalah dengan pemain france

Banyak gile kejutan hehehe
Axelsen kalah ngan otai lee hyun il ... jorgensen pun kalah awal ...
Paling top sekali mesti la chongwei kalah on his birthday ... si leverdez tu siap mintak maaf sbb kalahkan chongwei hari besday dia  

MD yg baru digandingkan semua kalah awal kan ... belum serasi lagi ..

Tanongsak tu tak konsisten ... dulu2 mmg cam bagus pastu tenggelam tak tau apasal ...
Ingatkan shon wan ho menang mlm ni ...

Yg thai pair ni lagila terperanjat entah tetiba je muncul ... bila dorang kalahkan pair INA smlm rasa cam tak percaya je ...

ambok replied at 23-10-2016 11:41 PM
lawak la, bukan gaduh dgn pemain lawan , gaduh dengan partner sendiri dalam court ketika game, mem ...

Kalau tak silap dia gaduh ngan opponent dia yg juga merupakan bekas partner dia ...

Canada open final tak silap ... thai vs thai ...

ambok replied at 23-10-2016 11:44 PM
olimpik tak boleh rasanya kay...tak pernah tengok
kalau dapat menang WC pun jadi dah, belum ada p ...

Ya kot tak boleh olimpik ..cam pelik jekan ...
Tapi kat artikel tu bukan tbh sibuk cakap nak menang gold olimpik ke ...
Kalau camtu kena cari partner senegara la ...
Ngapa la tbh tak pikir pasal ni 4 tahun lepas kan ... lepas london olimpik ...

ambok replied at 23-10-2016 11:47 PM
setahu aku dalam SS Premier ni top 10 pemain terbaik dunia wajib masuk

tapi tak nampak kelibat CL ...

Aaah premier superseries top 10 players wajib ...
Tapi biasala pemain china ... konsep hada haku kesahhh gitu ...
Bayar jela denda ..

Follow Us
kayla replied at 23-10-2016 11:49 PM
Banyak gile kejutan hehehe
Axelsen kalah ngan otai lee hyun il ... jorgensen pun kalah awal ...
...

faktor cuaca tidak memihak lcw kot...

dah masuk musim sejuk kan....aku nak pergi melancong belah2 sana disember nie, seram pulak rasa....sejuuuk

ye la kan MD thai ni pun taktau datang dari mana tiba2 masuk final...hampir2 nak jadi johan pulak tu...

kayla replied at 23-10-2016 11:56 PM
Ya kot tak boleh olimpik ..cam pelik jekan ...
Tapi kat artikel tu bukan tbh sibuk cakap nak mena ...

tbh & kkk ada 1 masalah a.k.a penyakit , lepas leading diaorg akan "main-main" , lepas menang set pertama, set kedua "main-main" , akhirnya set ke 3 baru nak serius balik

yg terakhir kat piala thomas masa lawan denmark , LCW menang, MD1 menang , masuk kkk-tbh , menang set pertama 21-10 , nak 1 set lagi untuk menang, akhirnya diaorang "main-main" di set ke 2 ,kalah....set ketiga pun kalah lagi , akhirnya team Malaysia kalah , frust betol

tbh & kkk sebenarnya skil,teknik bagus sgt dah , cuma sikap mereka...mungkin sikap mereka itu didorong oleh fizikal mereka yang tidak begitu kuat .

kkk & tbh pada tahun 2006 & 2007 adalah yg terbaik , aku tidak mungkin dapat lupakan pencapaian mereka , aksi mereka ...masa tu mereka 'meletop'

ambok replied at 24-10-2016 12:29 AM
tbh & kkk ada 1 masalah a.k.a penyakit , lepas leading diaorg akan "main-main" , lepas menang set  ...

Aku dah tak larat nak pikir masalah kkk/tbh ...
Apa org cakap bukannye nak terima ...
Dah nak retire ni ... aku ucapkan terima kasih jelah ...

Kkk kata nak jadi coach lepas ni ....hmmm good luck

ambok replied at 24-10-2016 12:12 AM
faktor cuaca tidak memihak lcw kot...

dah masuk musim sejuk kan....aku nak pergi melancong bela ...

Wahhh bestnya ambok ... nak gi mana?
Selain sejuk .... mungkin snow wahhh
Tapi gelap cepat tu yg tak best ...

kayla replied at 24-10-2016 06:36 PM
Aku dah tak larat nak pikir masalah kkk/tbh ...
Apa org cakap bukannye nak terima ...
Dah nak r ...

harap2 jadi kenyataan la tbh/lyd atau tbh/setiawan

gabungan yg mampu menjadi juara dunia , dgn syarat tbh kena usaha kuatkan lagi fizikal dia & jangan main2 ketika game

jadi coach pun lumayan...kalau org offer tinggi, sambar terus

kayla replied at 24-10-2016 06:41 PM
Wahhh bestnya ambok ... nak gi mana?
Selain sejuk .... mungkin snow wahhh
Tapi gelap cepat tu yg ...

pergi balkan , 5 negara , ambik pakej http://www.andalusia2u.com/holidays/balkan.html
aku ni ada penyakit sinus/resdung , bila cuaca sejuk aku bimbang la jugak kan....sinus aku ni jenis yg sakit dlm kepala , dah scan/xray kat hospital dah, ada cecair dlm kepala , ada 2 cara nak atasi , pertama operation , aku takuutt masuk wad 4,5 hari . yg kedua, makan antibiotik yg power berterusan dlm masa 2 minggu . aku ambik pilihan ke 2 , alhamdulillah cecair dlm kepala tu berkurangan lebih kurang separuh , tapi ada lagi....bila hidung tersumbat automatik sakit kepala , tu aku bimbang nak pergi tempat sejuk lagi, naik flight lagi (tekanan)

ambok replied at 24-10-2016 11:28 PM
pergi balkan , 5 negara , ambik pakej http://www.andalusia2u.com/holidays/balkan.html
aku ni ada  ...

wahhh ya ke ... takutnye operate kan ....
sebelum pegi nanti chek2 la dulu suhu kat sana .... hope sentiasa sihat 10 hari tu ...

french open start hari ... http://www.tournamentsoftware.co ... B-BE6E-925A82CB86BE

chong weifeng tengah main skrg ni ... hopefully kali ni lepas la ke maindraw ....
peng soon withdraw .... teruk agaknye kecederaan bukulali dia tu ....
juara MS denmark open tanongsak pun withdraw gak ....

ambok replied at 24-10-2016 11:10 PM
harap2 jadi kenyataan la tbh/lyd atau tbh/setiawan

gabungan yg mampu menjadi juara dunia , dgn  ...

ya betul tu .... tbh kena usaha lebih lagi kalau nak partner ngan olympic gold medalists ni ... kalau nak main2 retired je la ...

http://www.thestar.com.my/news/n ... ly-meets-his-match/

congrate tbh n wife

kayla replied at 25-10-2016 10:30 PM
wahhh ya ke ... takutnye operate kan ....
sebelum pegi nanti chek2 la dulu suhu kat sana .... ho ...

kalau diikutkan, aku ada jer medical card , kos semua insurans yg tanggung , 1 hari duduk di wad dapat RM150

bukan duit masalahnya, masalahnya takut  operate , silap2 kena tebuk kepala nak keluarkan cecair , ada orang cerita , lepas operate , setiap kali bersin rasa sakit , tu yg takut tu

pasal LCW pula, baru tahu dia injured time lawan pemain france tu, hendrawan kata jika LCW tak pulih, dia akan keluarkan LCW daripada kejohanan ini

kayla replied at 25-10-2016 10:34 PM
ya betul tu .... tbh kena usaha lebih lagi kalau nak partner ngan olympic gold medalists ni ... ka ...

dalam negara kita skrg , top 3 pemain MD ialah tbh, gvh dan twk , kkk mungkin yg ke 4
selain itu tidak ada pemain lain yg berpotensi untuk berganding dgn tbh , tiada pemain yg berkualiti

korea paling ramai pemain MD yg berbakat , tengok top 10 ranking dunia berapa byk pair korea yg ada

Terbuka Perancis: Penyertaan Chong Wei Belum Dapat Dipastikan
[size=0.688em]Diterbitkan: Selasa, 25 Oktober 2016 11:16 PM

[size=0.75em]Datuk Lee Chong Wei

[size=0.813em]  (Ubah saiz teks)

PARIS: Penyertaan Datuk Lee Chong Wei dalam Terbuka Perancis yang akan bermula pada Rabu, masih tidak dapat dipastikan.

Pemain nombor satu dunia itu masih belum pulih sepenuhnya daripada kecederaan hamstring yang dialaminya ketika turun dalam perlawanan suku akhir Terbuka Denmark menentang pemain Perancis, Brice Leverdez minggu lepas.

Jurulatih negara, Hendrawan berkata mereka akan membuat keputusan sebelum pusingan pembukaan bermula pada Rabu, dengan Chong Wei selaku pilihan utama ditetapkan untuk berdepan pemain Taiwan Hsu Jen-hao.

"Saya, Chong Wei, fisioterapi kami Sandra Fielder telah buat perbincangan hari ini. Sandra menyatakan bahawa Chong Wei tidak boleh bergerak seperti biasa," kata Hendrawan.

"Kami akan terus merawatnya malam ini dan memberikannya latihan ringan. Jika pergerakannya lebih baik, dia akan bermain...tetapi jika sebaliknya, namanya akan dikeluarkan.

[size=0.98em]"Harap-harap dia akan berasa lebih baik esok."

harap ZZ terus mara ke hadapan, teruskan...

Terbuka Perancis: Zulfadli Mara Ke Pusingan Kedua
[size=0.688em]Diterbitkan: Khamis, 27 Oktober 2016 8:39 AM
[size=0.75em]Zulfadli Zulkiffli.

[size=0.813em]  (Ubah saiz teks)

[size=0.98em]PARIS: Latihan keras di gimnasium akhirnya menampakkan hasil buat Zulfadli Zulkiffli di Terbuka Perancis.
[size=0.98em]Wakil tunggal negara, Zulfadli mengatasi pemain China, Huang Yuziang 24-22, 12-21, 22-20 dalam masa satu jam 14 minit untuk menempah tiket ke pusingan kedua perseorangan lelaki di Stadium Pierre de Coubertin pada Rabu.
[size=0.98em]Zulfadli akan bertemu Son Wan-ho dari Korea Selatan untuk merebut slot ke suku akhir Super Siri itu buat pertama kalinya.
[size=0.98em]"Saya amat gembira kerana memenangi aksi pembukaan di sini selepas mempamerkan prestasi hambar pada Terbuka Denmark.

[size=0.98em]"Saya bermain dengan agak baik pada set pertama tetapi hilang fokus di set kedua. Saya melakukan banyak kesilapan.
[size=0.98em]"Namun saya mengingatkan diri sendiri supaya bermain dengan sabar sama seperti yang saya lakukan pada set pertama dan ia berkesan," kata Zulfadli.
[size=0.98em]Mengenai pertemuan dengan Wan-ho di pusingan kedua pada Khamis, Zulfadli berkata: "Kami ada rekod 1-1 dan saya berharap dapat memberikan dia tentangan yang sengit."
[size=0.98em]Cabaran Malaysia dalam acara beregu lelaki dan beregu wanita sekadar terhenti di pusingan pertama.
[size=0.98em]Juara Terbuka Denmark minggu lepas, Goh V Shem-Tan Wee Kiong gagal meneruskan rentak cemerlang mereka.
[size=0.98em]Gandingan negara yang diletakkan selaku pilihan keempat kejohanan tewas kepada pasangan Denmark Kim Astrup-Anders Skaarup Rasmussen 19-21, 17-21.
[size=0.98em]Diikuti satu lagi beregu lelaki negara Ong Yiew Sin-Teo Ee Yi yang juga gagal mara ke pusingan kedua selepas tunduk kepada pasangan Indonesia Mohammad Hasan-Berry Angriawan 17-21,17-21.
[size=0.98em]Gagal ke pusingan seterusnya adalah pasangan beregu wanita Vivian Ho-Woon Khe Wei apabila terpaksa akur tunduk kepada beregu Jepun Naoko Fukuman-Kurumi Yonao 16-21, 16-21.

ambok replied at 26-10-2016 03:38 PM
dalam negara kita skrg , top 3 pemain MD ialah tbh, gvh dan twk , kkk mungkin yg ke 4
selain itu  ...

Rasanya tan wee kiong pernah partner ngan tbh kejap dulu ... tak ngam kot ..

Lepas olimpik ni korea pun takde MD dah ...
Kim sarang operate tengkuk rasanya ... so kim gi jung dapat partner baru ...

Kalau tak silap nampak nama yoo yeon seong kat french open ni .... main XD ... bukan aritu kat news kata mmg nak retire tak nak main dah .. nak spend time ngan baby n wife ...  

ambok replied at 27-10-2016 10:00 AM
harap ZZ terus mara ke hadapan, teruskan...

Terbuka Perancis: Zulfadli Mara Ke Pusingan KeduaDite ...

Tan wee kiong/ v shem ni mmg tak konsisten betul la .... tak kenal pun MD denmark tu

Pagi ni check result ....tgk2 kalah belaka ... chongwei withdraw ....
tinggalla zulfadli & XD tan kian meng/pei jing ...
Fighting !!!!