CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ss82

VITAMIN YANG CANTIKKAN KULIT

siti dari dulu lagi..suka sangat dgn vitaminC, kalau sehari tak ambil rasa macam tak bermakna hidup ni, risau juga kalau ada kesan sampingan

Sitiselamah posted on 1-11-2012 07:49 PM
siti dari dulu lagi..suka sangat dgn vitaminC, kalau sehari tak ambil rasa macam tak bermakna hidup  ...

yang penting tak lebih 1000mg sehari..kalau tidak efek kat buah pinggang...

kalau mkn yang nie ok x kengkawan?

chewable vitamin c-500...500mg 21st century

KakManja posted on 2-11-2012 10:12 AM
kalau mkn yang nie ok x kengkawan?

chewable vitamin c-500...500mg 21st century

boleh..asalkan ada KKM n disahkan selamat...vits mahal kekadang disebabkan brand...

tul tu vit ni mhl sbb brand & packaging tu.bebaru ni sy gi farmasi noricare,murah2 vit .30bj 1000mg hnya rm9 je.br je bkira2 nk bli shaklee.pasni tuju situ je la.

ss82 posted on 2-11-2012 09:13 AM

Oh siti ambil yg 500 mg brand blackmore, kadang kadang siti ambil yg redoxon, yg larut dlm air macam panadol soluble

Follow Us
mner nk dpt seaweed ni? kt farmasi ada jual x? brand per yg bgus? hg bpe?

ss82 posted on 2-11-2012 09:13 AM

kalau hubby mkn vit c xpe ke?? nanti otot2 yg tegap jadi lembik mcm gurl..mklum la vit c ni kan menghasilkan kolagen..lagi satu rasanya vit c 1000mg ni mcmna? masam yang amat x?

i x penah mkn vit... kampong sgt
tp amalkan almost 4L air kosong sehari...plus teh hijau 3 uncang 1 hari...

utk beginner yg nk jinak2 ngn vit nie... korg suggest vit ape eh yg bagus dan effect cepat
jd x la rugi duit cuba plbagai vit tp result nan hadoo

i x penah mkn vit... kampong sgt
tp amalkan almost 4L air kosong sehari...plus teh hijau 3 uncang 1 hari...

utk beginner yg nk jinak2 ngn vit nie... korg suggest vit ape eh yg bagus dan effect cepat
jd x la rugi duit cuba plbagai vit tp result nan hadoo

ina_na posted on 1-11-2012 01:58 PM
try jgn tak try...nanti mesti rs perubahnnye...aku sblm nie mmg tak pernah tinggal epo n vit c...nak ...

share la jenama apa u amik

aku mkn mcm2 brand...ikut dan jer...tp tuk epo yg blm abis lg nie  aku mkn dr jenama eurobia coz dia vegicap soft...yg vit c 1000mg lak aku mkn dr 21st century terbeli yg jenis kemam...sll vit c aku bl yg jns telan dr brand kordel...tp aku dah vit2 nie dah 13thn...pd aku kalo korang nak mkn vit jgn ingt mkn ari nie esk dah nampak kesan...kesan dia lambat...

daily aku amik blackmore vit C 1000mg, kordel vegicap EPO 1000mg, kordel ginko biloba 2500mg, kruidvat multivitamin (UK brand sbb 'ter'beli 2 botol masa outstation sbb lupa bwk). blum bli vit E... biasa amik yg 400IU.

btul ckp ina tu.. vitamin nih bukannyer mkn harini ujung minggu dpt kesannyer. itu tak betul. trylah tanya doktor mana pun.. jgn tanye seller lah ek.. utk apa benda nak ada kesannyer.. makan masa.. biasanya 2-3bulan bila amik secara konsisten tiap2 hari.. bukan makan bila ingat je.

xtaula nak komen apa.. rasa ok je sebab dah biasa amik vitamin nih smua sejak dulu kala... cuma kekadang tukar2 brand ikut mana yg ader promosi. easy reference kalau org ckp ttg jerawat.. memang satu badan xde jerawat walaupun peot. parut2 jerawat zaman skolah dah xde langsung... cuma kawah ciken pox n beberapa kaler parut ciken pox tak ilang lagi sbb baru 6bulan lepas kena ciken pox.. huhu.. dah tua2 baru kena.. tgh dlm usaha.. doctor ckp dlm 2thn baru bleh ilang terus kalau kena gaya... kalo tak seumur idup tak ilang kawahnyer.

pembetulan utk komen2 sblmnih:
1) vit c budak2 paling tinggi pun 100mg brand chewies atau 250mg brand redoxon.. kalau apeton tu rasanyer dlm 30mg je. mana cukup utk org dewasa..
2) vitamin c yg cucuk memang thru IV kat dlm salur darah.. mana boleh cucuk kat muka.
3) vitamin c takpe kalau amik lebih dari had sebab ia akan dikumuhkan melalui kencing. kalau seriously overdose, jadi cirit birit.

peringatan:
kalau amik supplement nih smua.. kena minum lebih banyak air untuk kesan yang lebih baik. kalo dok makan setimbun vitamin tapi tak suka minum air kosong.. nanti boleh damage buah pinggang tauuu... sesapa yg rasa dirinyer taksuka minum air kosong, xpyhla makan supplement nih ek. makan je buah jambu.. betik.. kiwi.. oren... apape yg disukaii

Rate

1

sapa yg berminat nak try skincare brand shaklee boleh pm sy

Vitamin untuk kecantikan kulit dan badan. Mampu dimiliki oleh setiap orang!
Kecantikan kulit adalah idaman bagi setiap manusia di dunia ini, lebih lebih lagi wanita. Walaubagaimanapun, disebabkan stress kerja, persekitaran yang tercemar , pemakanan yang kurang sihat, faktor faktor ini boleh menyumbang kepada penuaan dan menyebabkan kulit nampak tidak sihat dan kusam.
Pelbagai jenama produk kecantikan di luar sana yang dikatakan dapat membantu mengembalikan kecantikan kulit. Apa yang kita perlu tahu, kecantikan secara keseluruhan perlu di 'tackle' dari segi dalaman dan luaran.
Produk kesihatan seperti collagen, jus kesihatan dikatakan dapat menolong mencapai target diatas. Namun apa yang lebih penting ialah menghalang daripada sel kita rosak
Di sini saya ingin berkongsi tentang kepentingan vitamin ANTIOKSIDA. Sel kita cepat mati dan mempunyai rupa kusam disebabkan faktor pemakanan, persekitaran dan stress yang menyebabkan pembentukan 'free radical' dalam badan. Free radical ini akan menyebabkan pengoksidaan pada sel dan menyebabkan sel itu rosak. Maka bagi mengelakkan daripada kesan ini berlaku, kita perlu mengambil supplemen yang dapat membunuh free radical ini. Free radical ini bukan sahaja menyebabkan sel mati, malah boleh menyebabkan mutasi pada sel yang boleh menyumbang kepada penyakit kanser tidak kira jenis
Di sini saya ingin berkongsi produk yang dapat membasmi free radical dalam badan kita. Bukan sahaja untuk kecantikan luaran tetapi juga untuk kesihatan secara kesuluruhan. Produk shaklee ini mampu dibeli oleh rata rata orang. Boleh layari vitamintogo@blogspot.com dan boleh berkongsi mengapa shaklee lebih baik dari produk lain. Juga untuk mendapat harga yang terbaik di pasaran vitamintogo

erm sekarang banyak orang minum LAMOR

ina_na posted on 1-11-2012 11:18 AM
aku mkn seaweed +vit c +epo...seblm nie mkn vit b+epo+vit c....kulit pd aku semakin cantik sekrag... ...

hai ina.... kat mana u beli seaweed tu? Jenama apa ye? macam teringin nak beli laa....

seaweed tu aku beli dr staff suami yg balik ke sabah...beli yg belum proses...bila dapat baru proses sendiri...maksudnye kene rendam sehari setengah n baru masak buat macam agar2...air rendaman tu aku bt rendam kaki aku n anak aku...suka lar anak aku lps tu tiap2 ari kata "kaki adik cantik tak ibu"...malas aku nak layan dunia perasan dia tu...

ina_na posted on 6-11-2012 09:25 AM
seaweed tu aku beli dr staff suami yg balik ke sabah...beli yg belum proses...bila dapat baru proses ...

bagus kecil2 lagi ada perasaan nak cantik...

zara78 posted on 3-11-2012 12:28 AM
mner nk dpt seaweed ni? kt farmasi ada jual x? brand per yg bgus? hg bpe?

tak da brand..
kalau ko nak order ni aku bagi no kawan aku yang jual ainee - 0122502285