CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: brown93

[BEST + ULTRA SERAM ]Misteri Riviera II Apartment

erk.. aku pun pernah duduk sini.. dalam tahun 99/00 tak silap.. tak ada penyakit pun

anmz76 posted on 12-7-2014 02:59 PM
another pict yang baru aku amik tadi.

memang confirm kot bangunan ni akan dijadikan condo den ...

The re:sidence eh?

Cenggitu ejaannya aku google tadi..

elyzee posted on 20-8-2014 06:50 PM
bole tgk pic kat website nih - > http://propcafe.net/propcafe-facebook-resident-ampang-south/

wow!! after refurbished hilang da keseraman apartment ni.
Tapiii... banyak keje kena buat utk halau makhluk2 tu. A big NO from me

lipstickz posted on 9-9-2014 01:04 PM
wow!! after refurbished hilang da keseraman apartment ni.
Tapiii... banyak keje kena buat utk hal ...

agak agak...manalah makhluk tu sume pgi berjimba pas neh eh....
tempat jatuh lagi dkenang dah diambil orang.....

baru baca separuh dari thread ni. best gila. malam tadi aku tido ngan adik aku sbb takut. n dia pasang audio surah Yassin sepanjang malam. mlm ni nak sambung baca lagi hehe.

bestnya sbb ramai yg ada pengalaman n rajin share kat sini. korang mmg terbaik!

Saja nak menyelit..

Riviera ni jadi hostel wife masa dia buat matrik UPM kat PTPL sekitar tahun 1998-1999. Ada a few times pegi situ, siap sembang sampai dpn unit..

so far time tu suasana dlm riviera mmg suram/malap, tapi takde la perasaan menyeramkan. Few times lalu situ sensorang, lewat malam takde apa2..at that time laa...maybe time tu segala yang bertandang tu masih blom dtg..

Follow Us
Aku dl pn penah stay dekat apartment riveira ni...around pertengahan 2003 sampai pertengahan 2004..kira satu tahun gak lak duk sana.lepas tu aku dgn kawan2 mula pindah keluar sebab untuk beri laluan untuk junior pulak stay.masa aku sana dlm sethun tu pn mmg byk kejadian pelik yang aku dgn kawan2 alami.masa tu aku tinggal dekat tgkt 4 duk bilik master room.ok nk dimulakn citer ada satu mlm tu kwn sku yg tiga org ni tido lmbt..around pkul 1 lebih mcm tu la..aku mcm base da mdk tido awal tak tido trus pn still lyn mata kn...dlm pada aku nk lelap tu tetiba kawan aku yg katil atas tu jenguk aku dkt bwh..katil kitorg ni 2 tingkat.so dia tny aku " weh, ko dgr x apa aku dengar?"...aku pn cube la amati apa yg bunyi dia cakap tu...do aku mmg dengar dengan jelas bunyi mcm org tgh paku dinding dkt tgkt 5..unit rumah yg btul2 atas unit kitorg..tp yg kitorg pelik sgt tu, unit atas kitorg tu da lama sgt kosong..kwn aku yg duk katil sebelah tu pun bgun sbb bunyi tu mmg kuat sgt...btul2 mcm org tgh paku dinding...actually kitorg satu blik ada 4 org, mlm tu kitorg ber3 jer yg terjaga, kawan aku yg lg sorg ni mmg lena tido la  smpi tak dengar pape...bgus jgk dia tak bangun sbn dia pun penakut..hihihihi...

So kitorg 3 org yg terjaga ni pun decide baca yassin...tapi uols tahu apa yg jadi bila kitorg mula baca yassin?hah...benda tu pun mula mengamuk..kami bertiga dengar seolah olah meja study kitorg dekat hall mcm di tarik org dan dihempas ke dinding..pastu kami dengar macam ada orang jalan dengan pakai gelang kaki mundar mandir dekat hall ...mlm tu kami ber3 tido satu katil gara2 takut punya pasal..

Ada jugak sekali tu kitorg naik lif nak g class dalam pagi macam tu la..lebih kurang pukul 7 lebih, lift yg kitorg naik tu sepatutnya turun bawah tapi lif tu terus naik sampai tingkat 11 berhenti dan terbuka..tapi tak ada orang..setahu kitorg tgkt 11 mmg tak ada orang dduk pun..

Sekian le cerita aku..memang tak seram sangat tapi aku yang mengalaminya memang aku tak boleh lupa sampai bila2.

ni ke rupe riviera 2 tu... amek dr insta street view...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

seramnya..

Yg aku tau ada nasi lemak sedap dkt Cheras baru kalau aku nk beli dr jln pandan indah mmg kena lalu apt ni.. Tp siang x de apa2 yg nmpk seram

abes la aku pas ni .. setiap minggu g tmn saga, lalu aprtment ni bila nak balik .. haihhh nape laaa aku tau keseraman cte apartment ni

iloveyou posted on 19-11-2014 05:06 PM
abes la aku pas ni .. setiap minggu g tmn saga, lalu aprtment ni bila nak balik .. haihhh nape laaa  ...

Nak takot apo bondo eyyy..dh nak jd apartment baru dah. Hahhaha

phanz00 posted on 12-11-2014 04:42 PM
ni ke rupe riviera 2 tu... amek dr insta street view...

Lagi bebrapa bulan streetview update apartment cantik.

klobot posted on 19-11-2014 07:09 PM
Nak takot apo bondo eyyy..dh nak jd apartment baru dah. Hahhaha

last week gi, still cm dulu gak, semak samun bykk, same je ngn pic yg dorg tepek sblm ni

iloveyou posted on 20-11-2014 08:40 AM
last week gi, still cm dulu gak, semak samun bykk, same je ngn pic yg dorg tepek sblm ni

Yeke? Aku yg tiap2 ari lalu tepi dia ok je da skg ni da. Kemain ramai org n keta2 kontraktor park situ. Bz menyiapkan aprtment baru tu. Lawa nengok gayanye

iloveyou posted on 20-11-2014 08:40 AM

ehh ko pi celah mane n? serem.
bukan depa tgh buat construction ke? hehehe
tapi ye ler, still tak siap lagi.

mis_kiki posted on 20-11-2014 08:42 AM
Yeke? Aku yg tiap2 ari lalu tepi dia ok je da skg ni da. Kemain ramai org n keta2 kontraktor park  ...

haa mungkin baru lagi la tu kot. aku selalu lalu malam .. mana nak nampak construction pun

klobot posted on 20-11-2014 08:50 AM
ehh ko pi celah mane n? serem.
bukan depa tgh buat construction ke? hehehe
tapi ye ler, still ta ...

bila tah aku lalu siang, xnampak lagi .. mungkin skrang baru nak start la tu .. aku lalu malam .. mmg x la nak pndg kiri kanan klu aku sensorg .. lalu area sini je, aku pecut je

iloveyou posted on 20-11-2014 09:43 AM
bila tah aku lalu siang, xnampak lagi .. mungkin skrang baru nak start la tu .. aku lalu malam ..  ...

hahah diorang dah bukak bumbung. agak2 benda2 yg dh lama menginap situ nk keluar ke tak?
tak dapat imagine penghuni baru the resident (nama baru), bakal berdepan dgn apa. hihi

klobot posted on 20-11-2014 10:10 AM
hahah diorang dah bukak bumbung. agak2 benda2 yg dh lama menginap situ nk keluar ke tak?
tak dapa ...

aku g tmn tmn saga tu, stiap ari jumaat or sabtu malam, so mmg x nampak la progress nye,

agak2 berjaya ke x nk buat ni? selalunye susah kalau makhluk2 tu dh duduk situ lama. berani nye kontraktor tu