CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: slippergombak

Adakah Hitler Seorang yg jahat dan zalim..??

Sephiroth posted on 18-1-2013 09:32 AM
Kerana aku tak boleh nampak Allah kau itu.

Menyembah sesuatu yg tidak boleh nampak, adalah sesu ...

awak x jawab soalan saya..adakah awak benar2 YAKIN dengan PATUNG SEMBAHAN AWAK sebagaimana kami orang ISLAM begitu yakin terhadap ALLAH iaitu TUHAN sekelian umat yang kami sendiri x nmpak??

Sephiroth posted on 18-1-2013 03:01 PM
Cuba kamu hentak kepala kamu ke dinding batu. Tengok ada rasa ke tak.

Apa punya analog ka ...

ok..kamu sebagai penganut agama HINDU kamu menyembah patung...katakanlah patung kamu tidak dicipta dari azali oleh penganut kamu dan kaum kamu tidak terfikir untuk mencipta patung tersebut..apakah SEMBAHAN ASAL kamu sebagai penganut HINDU??

Sephiroth posted on 18-1-2013 03:16 PM
Kamu kata "bodoh" kerana kamu tak tahu hakikat.

Ini, mari saya jelaskan. Dlm Kitab Veda (yg men ...

sephiroth awak menggunakan kitab veda iaitu kitab anutan kamu untuk menghukum kami sebagai umat ISLAM?? kami tidak mengamalkan kitab veda seperti kamu.seorang islam mengamalkan AL-QURAN dan HADITH..kalau kamu ingin berdebat dengan menggunakan kitab veda kamu sedangkan kami menggunakn quran maka tiada gunanya..kamu dengan hakikat kamu..kami sebagai orang islam berpegang pada hakikat dan syariat..

TaipingMARI posted on 18-1-2013 03:21 PM
awak x jawab soalan saya..adakah awak benar2 YAKIN dengan PATUNG SEMBAHAN AWAK sebagaimana kami or ...

Yakin macam mana itu?

Yakin bahawa kepercayaan aku terhadap agama dan tuhan aku tidak akan menyesatkan aku adalah. Saya boleh katakan ianya mencukupi.

Keyakinan bahawa sesiapa yg menpelajari Hinduism dan Buddhism akan menjadi manusia yg baik dan berguna kpd masyarakat dan dunia itu ada juga.

Yakin yg satu hari nanti aku akan bertemu juga dgn Tuhan aku dlm rupaNya yg sebenar.

Keyakinan itu ada. Cukup ke?

TaipingMARI posted on 18-1-2013 03:26 PM
ok..kamu sebagai penganut agama HINDU kamu menyembah patung...katakanlah patung kamu tidak dicipta ...

Api, Angin, Bumi, dan Air.
Bersertakan Matahari, Bulan dan segala2nya di Alam Semesta.
Semuanya di bawah naungan Tuhan.

Kitab Vedas bermula dgn menyembahkan Alam Semesta (Dewa2) dan seterusnya disambung ke penyembahan Tuhan bila Tuhan mula berinteraksi dgn manusia (dgn mengambil bentuk dan rupa tertentu).

TaipingMARI posted on 18-1-2013 03:32 PM
sephiroth awak menggunakan kitab veda iaitu kitab anutan kamu untuk menghukum kami sebagai umat IS ...

Maaf ... aku tidak menghukum kamu dgn kitab Vedas. Aku hanya menyaktakan hakikat dan fakta spt apa yg ada dlm Kitab Vedas yg menjadi ikutan Hindus dan Buddhists.

Kalau kamu fikir aku cuba menghukum kamu, itu saya tak tahu apa nak cakaplah. Akan tetapi, hakikat adalah hakikat dan fakta tak boleh berubah semata2 kerana kamu tak suka.

Follow Us
Sephiroth posted on 18-1-2013 03:32 PM
Yakin macam mana itu?

Yakin bahawa kepercayaan aku terhadap agama dan tuhan aku tidak akan meny ...

kalau kamu sudah rasa cukup..baguslah bagi kamu..kenapa kamu mahu mempertikai dan menghina agama kami?? tuhan sekelian umat iaitu ALLAH SWT?? kami cukup yakin dengan agama kami dan ALLAH.

TaipingMARI posted on 18-1-2013 03:38 PM
kalau kamu sudah rasa cukup..baguslah bagi kamu..kenapa kamu mahu mempertikai dan menghina agama k ...

Maaf ... aku tidak menpertikaikan ataupun menghina agama kamu. Aku hanya mengatakan sebab kenapa Allah kamu (yg tidak berbentuk dan interaksi dgn manusia) tak harus disembah. Kamu tanya, aku jawab.

Sephiroth posted on 18-1-2013 03:35 PM
Api, Angin, Bumi, dan Air.
Bersertakan Matahari, Bulan dan segala2nya di Alam Semesta.
Semuanya  ...

kenapa perlu menyembah dua benda sedangkan kamu yakin patung itu tuhan kamu?? dan kamu kata Tuhan kamu mengambil bentuk dan rupa tertentu.jadi di mana Tuhan sebenar kamu?? kenapa manusia perlu mencipta replika Tuhan kamu sedangkan dia mampu menyerupai sesuatu??

TaipingMARI posted on 18-1-2013 03:43 PM
kenapa perlu menyembah dua benda sedangkan kamu yakin patung itu tuhan kamu?? dan kamu kata Tuhan  ...

Kenapa manusia harus menyembah tuhan yg berbentuk sedangkan tuhan yg asal tak berbentuk?

Jawapan :- Kerana manusia (malah SEMUA MAKLUK DI ALAM SEMESTA) tak mampu melihat Tuhan dlm bentuk asalNya. Oleh itu, mereka memerlukan sejenis replika utk dijadikan arah tujuan penyembahan mereka. Walaupun apa yg ada dihadepan mereka adalah sesuatu yg diperbuat dgn tangan, akan tetapi akal dan minda mereka "di-link-kan" terus kpd Tuhan.

Sephiroth posted on 18-1-2013 03:51 PM
Kenapa manusia harus menyembah tuhan yg berbentuk sedangkan tuhan yg asal tak berbentuk?

Jawapa ...

ok..katakanlah patung sembahan kamu buatannya tidak elok..sumbing di tepi..retak dan catnya tidak cantik...adakah penganut seperti kamu secara automatik akan "di link" terus kepada tuhan?? mengapa tuhan kamu tidak membaikpulih patung itu sendiri?? adakah Tuhan kamu tidak berupaya untuk menjelma dengan bentuk yang sebenar sampaikan menyerupai benda lain??

Citer pasal hitler last2 melarat pasal agama

Hitler, jahat dan kejam..end of story.

Sephiroth posted on 18-1-2013 03:16 PM
Kamu kata "bodoh" kerana kamu tak tahu hakikat.

Ini, mari saya jelaskan. Dlm Kitab Veda (yg men ...

bace balik.. terang2 ko yang sesat sebab x ikut kitab veda = adekah patung boleh berinteraksi dgn manusia?????

or.. dalam bahase simplenye = ko boleh bercakap dgn patung and patung talk back???????

boleh????

bila seseorang tu diberi ilmu yg tak sebesar hama pon, dia mula bongkak dan meng'ayam'kan amalan
dlm agama sendiri, so mmg tak mustahil la dia tak hormat agama lain.

berbalik pada tajuk tred, bila hitler dikurnia sedikit kelebihan... dia mula bongkak yg akhirnya menghancurkan
dirinya sendiri.

TaipingMARI posted on 18-1-2013 04:02 PM
ok..katakanlah patung sembahan kamu buatannya tidak elok..sumbing di tepi..retak dan catnya tidak  ...

Kalau ikut logik kamu itu, orang2 yg bodoh, bangang dan bahlul, malas serta tidak berpelajaran kena tunggu tuhan kau utk turun menperbetulkan hasil ciptaan dia lah.

Apa yg elok tak eloknya dgn patung sembahan itu? Kau tahu tak? Patung2 sembahan yg digunakan oleh kaum India dan China dulu kalanya diperbuat dr tanah liat. Tak ada cacat celanya kecuali dlm mata mereka yg melihatnya. Kalau kau boleh tengok sesuatu kecacatan, ianya adalah dr hati kamu sendiri.

Sephiroth posted on 21-1-2013 09:10 AM
Kalau ikut logik kamu itu, orang2 yg bodoh, bangang dan bahlul, malas serta tidak berpelajaran ken ...

kenapa manusia seperti kita pula yang harus membaiki patung tersebut..bukankah patung kamu itu TUHAN??!!
bukankah TUHAN mempunyai kuasa yang tidak terbatas??

katakanlah patung kamu pecah berderai..manusia seperti kita membaikinya..di manakah darjat TUHAN tersebut??
jikalau patung tersebut dibaiki dengan sendirinya bukankah kamu akan lebih mempercayai dan mentaati patung tersebut??

kamu kata dapat melihat kecacatan datang dari hati...bukankah TUHAN dapat mengetahui setiap isi hati manusia?? jadi perlukah manusia meminta maaf pada patung tersebut atau patung tersebut membaikpulih dengan sendirinya??

TaipingMARI posted on 21-1-2013 03:43 PM
kamu kata dapat melihat kecacatan datang dari hati...bukankah TUHAN dapat mengetahui setiap isi hati ...

Aku perlu sangat ke manjawab pertanyaan kamu itu? Ini sudah lari tajuk dan ianya di luar kemampuan akal orang Islam.

tak nak jawab x apa..maknanya kamu sendiri tidak mengenal sifat Tuhan kamu Last edited by TaipingMARI on 22-1-2013 11:06 PM

alphawolf posted on 20-11-2012 03:58 PM
bukan semua dioarang pi semayang hari Ahad pun.....yang haram tak jejak church pun ada.....

bukan semua Kristian berbakti pada hari Ahad...