CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 14824|Reply: 60

AKU ADA MASALAH GAN BAPAK MERTUA...KORANG ADA???

Aku tak tau nak cebik muka ke nak nangis terus..kalau nangis sambil cebik mesti muka aku buruk yang amat kan?

Mak aku cakap MIL dan FIL tu kira mak bapak kita jugak..kena sabar, tak leh lawan cakap...ok fine..

Kebanyakan kita ada masalah dengan MIL..betui dak cakap aku..MIL itu la, ini la... tapi aku terbalik pulak, FIL aku selalu buat masalah kat aku sampai aku tak nampak macam mana nak selesaikan masalah ni..aku ni jenis malas nak cakap banyak2..orang cakap aku angguk iye kan je..tapi apa yang aku terima sekarang sangat melampau tau..hati aku pedih sesanghat...

Korang tau tak FIL jenis outspoken..sume benda dia yang betui..aku yang balik kekadang pun selalu kena sembur gan dia..aku nak cite semua benda x larat pulak nak menaip..tapi apa yang dia cakap akan terngiang2 kat telinga aku selama sebulan..hehehe

Aku cite dulu kisah 2 minggu lepas..aku gan laki aku jauh..aku kat pahang, laki aku kat selangor..laki aku duk gan mak bapak dia..kitaorang nak balik kampung aku kat utara ari rabu tu sebab nak raya hari jumaat..then anak aku pulak demam..so, tak jadi la balik..aku pulak amik cuti seminggu, kononnya nak release tensen la..sudahnya aku lagi tensen sebab kena duk kat umah parent in law selama seminggu..hazab!!!

Time tengah makan malam..aku, suami, MIL dan FIL tengah makan. then FIL cakap la pasal sorang kawan dia ...pemalas la, suka buat keputusan sendiri la..cakap banyak tapi keja tak buat la..contohnya macam ni "si Saad tu tak guna betul..cakap banyak tapi keja tak buat.orang negeri kedah dan penang memang macam tu..tak guna! cakap tak serupa bikin, tak guna!!"..laki aku pun gelak..dia asik cakap orang kedah penang tak guna..dia x tau ke aku ni orang kedah?? menyirap betul darah aku masa tu..kalau orang tu malas sekali pun, xde kena mengena dengan negeri la...tapi aku sabar je..

yang aku heran tu semua orang tak guna bagi dia..sampaikan sedara sendiri pun dia asik cakap tak guna..aku geram sebab banyak benda dah aku pendam..bila aku sound laki aku pasal hal tu, dia diam je..dia kata memang ayah dia cenggitu perangainya..tapi aku geram betul..boleh tak kalau aku nak balas je apa yang FIL aku cakap lepas ni..nanti orang cap aku ni menantu hantu kurang ajar pulak...tapi klu pendam banyak2 pun aku takut aku yang naik hantu nanti...istighfar je la...(cheh, dah meraban pong pang baru nak istighfar)

Orang tua... Maafkanla dia.. Masuk telinga kanan keluar telinga kiri..

nuryakmal posted on 2-11-2012 09:31 AM
Orang tua... Maafkanla dia.. Masuk telinga kanan keluar telinga kiri..

aku harap camtu la..tapi ada je tak kena ..aku buat itu salah ini salah..masak bubur untuk anak pun salah..sampai aku x sempat absorb kritikan2 membina dia tu..sesak napas aku..

zizadin posted on 2-11-2012 09:35 AM
aku harap camtu la..tapi ada je tak kena ..aku buat itu salah ini salah..masak bubur untuk anak pu ...

sabar sabar dan sabar. ol skul takkan sama dengan new skul kan.. takpelah bila ada peluang pindahla rumah sendiri nanti...

hehehe..ble x ckp cmni, lau org kedah penang x guna, yg anak dia cari nk kawen org sana jgk..hehehe
aku pn org kedah ni..angin ni..hehehe..

ko bt xtau jelah tt..setakat dia ckp cmtu..hehehehe...
jgn dia amik alih tugas laki ko sudah la..kot la dia plak yg kontrol ko..hehehe

Memang banyak kes yang jadi macam ni, tapi kita ni jadi macam masuk kandang rimau kita mengaum lau masuk kandang kambeng mengembek . Adakah tt ambek kisah sangat dengan apa yang FIL tuh ckpkan ? Kalau saya dekat tempat TT lah kan ? Better buat-buat dengar jehh .. Kalau ambek kisah sgt apa yang memang gaduh kiter laki bini.. Kalau saya dah mind set "Kau cakap  lah apa yang nak kau cakap bukan aku mintak duit makan dekat kau". Saya rasa itu akan membuatkan hati tt tenang

Follow Us
Sebenarnya kan... Apa yang sy belajar dulu kalau orang tu selalu kena marah sebenarnya  orang tu yang paling disayangi... Contoh macam cerita keluarga iskandar.. Mak jah selalu marah menantu dia si kamal.. In the end mak jah kata si kamal la yang paling dia sayang

aku tak suke org tua perangai mcm tu..
soe to say la..
byk aku jumper org2 yg da berumor tp mulut cem ampes jer..
ikut hati nak sound.. tp nti org kate kurang ajar lak..
org tua septtnyer bagi contoh n teladan yg baik tuk kite yg muda ni..
tp sebaliknya...

ape reaksi tt bile suami tt pon gelak bila bapak dia kutuk org penang, kedah ... jgn perangai bapak bjangkit kat anak dah ... org camni mmg ade ... slalu rs dia lbh baik dr org len ... mmandangkan dia FIL tt, pekakkan jer lah telinga ... lg pon tt bkn slalu jumpe dia ... bile dia ckp ape2 wat2lah cam tt dgr, padahal idak ... dah tua2 mmg susah nk ubah perangai

thanks semua..aku sebenarnya bukan jenis outspoken..tapi bila FIL aku cakap benda bukan2, dan bila aku diam seolah2 benda tu betul bagi dia..sampai sekarang dalam telinga aku duk terngiang2 perkataan TAK GUNA tu...sedih sangat tau..

biras (kakak ipar suami aku) jenis diam je..tapi masa raya tu dia ada tanya aku something..

"tak balik raya kat kampung ke? katanya..
Tak, baby demam...aku cakap
Ayah bagi ke balik kampung- dia tanya sambil tersengih

Rupa-rupanya biras aku pun dah lama nak tanya aku..dia kata sume raya kat malaysia ni aku beraya kat rumah PIL..taknak balik kedah ke? x rindu mak ke? mak kan sakit?.. sebenarnya aku nak sangat balik kampung..dah lama tau tak balik..tapi bila nak balik je ada la benda tak settle kat rumah PIL aku tu..suami aku la yang kena rekrut..bumbung bocor la, buah nangka tak balut la..itu la, ini la, paip bocor la..paling aku sedih time raya haji tahun lepas..aku nak balik kampung, tetiba FIL aku cakap tak yah balik sebab nak buat kenduri..suami aku pulak jenis taat orangnya..tak jadi la balik kampung aku..aku ingat kenduri besar-besaran, padahal buat takbir malam raya je pun..makan pun mee bandung je..malam tu jugak empangan kat mata aku ni melimpah..

mak aku sakit strok la..kenapa nak buat kat aku macam ni..sebelum aku beranak, tiap2 minggu aku balik umah PIL..takkan secebis cuti ni pun dia tak nak aku balik kampung..Aku malas nak bising kat suami aku yang mithali tu..nak je aku cakap, syurga kat telapak kaki mak, bukan ayah..tapi aku tak mampu..mak aku cakap jangan bahasakan suami....berdosa..

Kes aku tak jadi balik baru ni pun buat mak aku sedih..aku cakap nak balik deepavali ni..mak aku cakap "betui ka nak balik..kalau tak pasti jangan la janji gan mak, nanti mak tertunggu2..tapi sudahnya tak jadi balik"..sedih tau cek rasa...oh suami ku, tak ke kau rasa kesengsaraan isterimu ini???

nuryakmal posted on 2-11-2012 09:48 AM
Sebenarnya kan... Apa yang sy belajar dulu kalau orang tu selalu kena marah sebenarnya  orang tu yan ...

tu kalau mak mertua..orang pompuan ni garang2 pun ada lembutnya..

tapi kalau kes bapak mertua asik nak cari salah menantu, kira sayang jugak ke?

hehe, tengah berfikir positip ni..

missus_meow posted on 2-11-2012 10:02 AM
ape reaksi tt bile suami tt pon gelak bila bapak dia kutuk org penang, kedah ... jgn perangai bapak  ...

reaksi? aku rasa nak sumbat pinggan masuk dalam mulut suami dengan penuh kasih sayang

suami ok..tapi dia melayan je ayah dia..ayah la katakan..

macam mana nak bagitau kat FIL ye yang semua orang tak berkenan kan dia?..termasuk anak2..tapi atas dasar hormat, anak2 ikut je apa kata dia..

zizadin posted on 2-11-2012 10:10 AM
thanks semua..aku sebenarnya bukan jenis outspoken..tapi bila FIL aku cakap benda bukan2, dan bila a ...

lah ingatkan dengan tt jeh FIL tuh buat macam tuh rupenyer seangkatan dengan tt/biras pun same ? Alahh tt nak balik kampung tuh jangan straight jeh ckp nak balik kampung .. Len kali kias sikit "belah sane ada kenduri, tak sedap ati lahh kalau cek dok p".. Ni bukan saya nak ajar tt menipu.. Kalau sampai tak jenguk emak sendiri yang sakit sape tak lelehkan air mata ? Tuh sementara ada .. nanti dah takde cmner ? nih balik pada fitrah alamlah yang hidup pasti akan mati..

sabor je la TT.rasanya FIL TT tuh mmg gitu.....lenkali kalu tgh nasihat anak guna perkataan "along jadilah org berguna tolong buang sampah ni" atau "kak ngah jadik org berguna,tolong nenek cuci pinggan"......gunakan frasa "jadilah orang berguna" terutama dpn FIL......uhuhuhuhu....nape TT dok asing? somi takdek adik badik laen ke nk tolong setel masalah kuarga dia?.....anak dok ngan sape?.....

ko sabar la selagi boleh.. mmg akan sakit hati melayan perangai org tua yg mulut mcm longkang ni..jenis ckp lepas tak fikir perasaan org lain.. nak buat mcm mana, buruk2 pun tu FIL ko jgk.. skrg ni ko buat dek jer.. tahan sabar selagi bole, klu ko dah menyampah sangat ko jgn la hadap muka dia, bz kan diri ko dgn benda lain.. sambil tu ko jalankan jela tanggungjwab ko sbg isteri dan menantu..

zizadin posted on 2-11-2012 10:16 AM
reaksi? aku rasa nak sumbat pinggan masuk dalam mulut suami dengan penuh kasih sayang

su ...

cer tt wat reverse saiko lak ... mcm dlm cite tt psl si "saad" yg suke wat kputusan sendiri tu ... tt ckp lah ... btl lah ckp bapak?ayah? abah? (tak tau tt panggil FIL ape), mcm2 menda x leh lah wat kptusan sendiri, lbh2 lg kalo libatkan org len. kene gak consider hati perasaan org len ... mcm sy nilah ... raya aji kat sini, nanti deepavali blk kg lak kan ... yelah kene adil lah kan ... sian kat mak sy tuh ... sy tau abah mesti setuju nye sbb abah ni .... (sila isi dgn pkataan2 yg sesuwai ....)

ape2 dia ckp, iyakan aje, pastu pusing blk kat dia ... tp guna nada wanita melayu terakhir ... ayu2 lembut gituh ... lelaki ni egonye beso, makin tua makin beso egonye ... mcm suami tt wat ... layankan aje

juita posted on 2-11-2012 10:29 AM
sabor je la TT.rasanya FIL TT tuh mmg gitu.....lenkali kalu tgh nasihat anak guna perkataan "along j ...

duk asing sebab saya keja kat pahang..suami keja kat selangor...

eh, bagus jugak idea tu..tapi anak saya kecik lagi..

kalau naik keta gan FIL, dia selalu cakap orang bodoh..contoh: bodohnya engineer yang buat jalan ni, sepatutnya gini, gitu...bodohnya orang ni bawak keta sebelah ni, tak tau bawak keta ke?..last2 saya tutup je telinga anak saya tu..tak nak bagi dengar benda2 camni..

eheh, ..sian engineer tu, tak pasal2 org panggil dia bodoh..xpe dapat pahala free...

Pak Mentua TT org Selangor ke? Cakap je la mcm ni, oii pakcik, nasi hang makan tu pon nasi dari padi Kedah Jelapang padi tau! Jgn nak ghaplajingga sangat na.. Aku ghimbok n penampaq 2 3 daih satni baghu tau

Tak de la, xbaik kata lagu tu, buat pekak jela, dok layan layan layan nanti lg sakit hati. Tunjuk yg kita ni x berkudis mana pon setakat nak kutuk2 negeri negeri ni, suma negeri ada ja kebaikkan dan keburukkan memasing. Bukan datang dari negeri tapi datang dari peribadi seseorang tu ha.

Bertabhala TT.....orang tua yang berperangai camtu biasanya takkan berubah

buta tak tau jerlah..masuk telinga kanan..keluar ikut suka kat celah manapun...janji kuar

FIl aku jenis takleh dibangkang...semua kata dia betul

adik badik hubby semua dah masak...dengar jer ...buat jangan ( perkara2 yang tak betulla)

awal2 kawen dulu aku menjawab jugak...

skang ni bila FIl cakap apa2...hubby dah cuit atau kenyit mata kat aku..signal soh diam

salam....

nak ulas panjang xde masa plak...
sebenarnya yg TT patut fokus kat sini ialah perasaan tkilan mak TT yg tertunggu2 TT balik kg...
apa kata TT trus je balik kedah je deepavali nanti n suh hubby trus jumpa kat kedah...
baby ngan TT ke..hubby yg jaga?kalo ngan TT lagi senang...naik bas ka...amek flight ke penang dulu ke...
mana2la...tp kira jumpa hubby kat kedah trus...
atleast jumpala mak...xbaik biar mak duk rasa terkilan...
psl FIL tu xyah pike sgt...