CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11418|Reply: 15

membeli printer

saya ingin bantuan rakan rakan dalam memilih printer yang kurang bermasaalah,sekarang guna printer canon MP287 baru pakai dua minggu ink not regognized.Kena beli printer lain nampaknya.

saya mencadangkan enchek membeli printer jenama Brother. sangat berpuas hati.

Beli printer jenama Brothers, aku pakai printer nie 3 in1... Bnyk betul thread pasal printer skrg

kena bukak ink dan pasang balik. printer nih ok je .. tuan xpasang tank yang luar tu kan ?

maxsim86 posted on 4-11-2012 09:12 PM
kena bukak ink dan pasang balik. printer nih ok je .. tuan xpasang tank yang luar tu kan ?

saya beli siap pasang tank luar...leceh la CISS memang cis betul

lennonmccartney posted on 4-11-2012 06:29 PM
saya mencadangkan enchek membeli printer jenama Brother. sangat berpuas hati.

saya telah membaca artikel tentang kelebihan printer brother,akan datang akan guna printer ini.

Follow Us
masa beli printer baru ko kena guna ink tu sampai habis, kemudian baru hantar ke kedai utk pasang CISS tank. masalah cartridge ink tak detect ni selalu kat printer HP, printer Canon dan Epson tak tau ada masalah macam ni. satu je cara penyelesaian iaitu tukar cartridge baru, dan dalam masa perjalanan dalam kereta nak bawa printer ke kedai ko tak boleh bawa printer ni dalam keadaan senget dan juga dinasihatkan jangan cabut CISS tank yg dilekat ditepi printer kemudian letak atas printer utk mudah dibawa kerana pressure dalam kabel CISS tank boleh menyebabkan tumpahan disekitar circuit board cartridge. cuba cabut ink cartridge yg tak boleh detect tu, tengok di kawasan circuit board tu ada tumpahan/bleeding tak.

mana-mana printer  kalau guna ink ori, 90% takkan ada masalah.

kalo ko guna CiSS, ink tak ori, atau katrij refillable, 50% masalah dah ada kat situ.

ink tak recognize dah settle, ink warna ada macam penyepit yg perlu diangkat ketika memasukkan katrij ink.Jika tak angkat ink tak rapat...jadi timbul masaalah ink not recognize.Ink hitam tiada penyepit ini......

ikut pengalaman aku, yg pernah guna printer HP deskjet 3 in 1 yg ada scanner tu dgn CISS tank, pernah dalam sebulan tu 2 kali hantar repair kerana lampu panel atas printer tu blinking, meaning ink cartridge unknown, tapi bila buka ink cartridge, tengok circuit board dia bersih aje. juga pernah send heavy duty printing job, 100 pages tapi bila sampai 50 pages lampu panel blinking lagi, ink dalam CISS tank masih banyak. selain itu, bila lampu panel blinking, ko tak boleh guna scanner. sejak itu aku dah stop guna ink base printer, aku guna laser printer. laser printer kurang masalah, boleh printing heavy duty beratus pages selagi ada toner la. tak ada masalah ink lekat kat tangan masa ambil output printing, tak ada masalah print head tersumbat, juga ada certain model toner dia boleh refill, tapi ingat jangan refill lebih dari 2 kali, kerana nanti bila printing, akan ada bleeding,hasil printing ada jalur-jalur dan kotor.

mne2 pn printer yg ada TANK (CISS System) mmg akan ada bermasalah. Murah tp for long term not recommended.
Aku beli printer Epson yg ada refillable cartridge.
so far dlm setahun xde masalah lg. heavy user sbbnya selalu print assignmnet and nota.
Tp yg x best slalu kna refill ink

nasib baik sesangat, aku bukak porum dulu sblm beli. tadi aku gi kedai, dok la pujuk aku suh ambik, model yang ni la mp287, ink kat luar (aku taktau apa beza ink dalam or luar), cina tu dok kata ink murah la, boleh print gambo la, cantik betul kualiti gambo, (ha sbb ni la yang tergedik aku nak beli sgt neh), banyak org beli la, sangat bagus, bla bla bla , biasa la nak jual barang kan. harga rm299, tp tadi aku check rm 219 jek. ko beli bape? tapi dia bagi voucer la rm50 (btw, patut la dlm banyak2 model, model tuh yang voucher dia kasik plg mahai, model printer lain, kasik rm20 jek, kat situ aku dah rasa mcm pelik sikit la) so far  aku tak beli la,  sbb nak survey dulu kat tenet.  

so skang ko guna yang tuh lagik ke? masih banyak problem ke? or dah beli yang baru?

kat kengkawan yang lain, leh suggest tak, mana yang sesuai untuk aku. aku jarang guna, just nak print borang2 ke, tapi bukan nak print assigment bagai semua tu la. bajet dlm 200 ke 300 mcm tu ke?

nuhanis posted on 10-12-2012 03:34 PM
nasib baik sesangat, aku bukak porum dulu sblm beli. tadi aku gi kedai, dok la pujuk aku suh ambik,  ...

aku guna Canon Pixma MP287 all in one aman je konsepnya..
x de pula prob.. mmg slalu print , tp print assignment je..
printer ni kena rajin wat maintenance sdri and kalau boleh jgn la refiil beli je kartrij ori
harga dia pula masa aku beli rm199 je..

nuhanis posted on 10-12-2012 03:34 PM
nasib baik sesangat, aku bukak porum dulu sblm beli. tadi aku gi kedai, dok la pujuk aku suh ambik,  ...

ada pon golongan marhaen, tanpa 3in1 mahupon tank system. hehehe...

aku ada beli Lexmark 3in1 harga rm100 lebih je kot...tertipu diriku. dia tak boleh refill, tukar terus katrij itam je RM70 kot.
tengah baik punya survey kat Giant (ke Tesco?), nampak Canon ip1300, rm60 je, siap ink! kan ke lagi bagos tu. Pixma series lak tu!

so, aku angkat la. sampai skang, dah 2 3 kali refill, xde masalah. Ala, my wife cikgu, guna untuk pring soalan, jadual, itu2 je. Lexmark...guna untuk scan je. huhuhu

I'm in dire need for a new printer....baru pakai less than a year dah rosak catridge rail ....cannot go to the center to change ink...it's HP Smart B110....memang frust betul...rosak sebab jarang pakai.....now i learn one thing....with ink printer kena pakai regularly...kalau lama tak pakai, ink kering dlm tu...sometime create problem...like mine...

So sekarang nak tanya - in KL where is the best place to shop for printer....i need all 3 in 1....and wireless printing...budget bawah RM300....anybody can suggest something would be a good start....TQ

all in one printer top 10 comparison, ada satu lasetjet, lain-lain inkjet.

http://printers.toptenreviews.com/all-in-one/