CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 31857|Reply: 21

WAKTU PERSEKOLAHAN MURID SEKOLAH RENDAH TAHAP 2 SAMPAI PUKUL 2 PETANG, PATUT KER

salam semua.  1st time bukak thread dan buat poll kat sini....saja nak tanya pendapat kengkawan kat forum ni.  rasanya belum ada lagi kot thread macam ni...

tahun depan anak sulung akan melangkah ke darjah 4. masuk tahap 2 le tu.  di sekolah dia ada amik bahasa mandarin sbg subjek tambahan.  dari darjah 1 sampai 3 dia balik sekolah hari-hari pukul 1.30 tengahari

alkisahnya saya dapat makluman, pelajar tahun 4 dan 5 tahun ini (2012) mmg balik pukul 2 ptg.  kiranya nanti tahun depan anak saya jadi batch yg ke 3 le balik pukul 2 ptg.

saya sebenarnya tak berapa berkenan bab balik pukul 2 ptg ni ni sbb bagi saya orang kerja pejabat pun rehat pukul 1-2 ptg.  tak kan nak suruh anak2 kita duduk dlm kelas dan belajar sampai pukul 2 ptg???? so nak tanya cikgu-cikgi kat sini kalau ada...berapa jam sebenarnya waktu diperuntukkan utk budak sekolah rendah ni sbb pada pemerhatian saya.....amat tak patut nak tahan budak2 sampai pukul 2 petang.  dulu zaman saya sekolah rendah, pukul 12 lebih dah balik.  saya tgk budak sekolah menengah pukul 1 - 1.30 pun dah balik. tak kan sekolah rendah nak tahan sampai pukul 2 petang? perut lapar....letih.....nak amik anak kat sekolah pun susah sbb kita rehat waktu pejabat pun pukul 1-2 petang.... huhuhuhu...

so sila lah vote ye...sbb nak tgk apa rasional nya nak suruh budak2 belajar sampai macam tu sekali.  sebagai parents boleh ke kita complaint kat pihak sekolah ye bab ni.....

vote...jgn tak vote
Single Polls, Total 33 Users voted
Your User group have no permission to vote

Saya bukan cikgu, tapi bolehla rasanya comment as a parent. Mmg common rasanya budak2 balik lambat. Pukul berapa kelas P&P habis? Maybe boleh mintak via PIBG 15mins rehat utk get a short snack before start any class tambahan. Tapi that means balik kena lambat 15 min la. Masa rehat tu, suruh dia makan heavy sikit. Budak2 sek menengah selalu balik 2:15pm or 2:30pm without breaks.

Tahap 2 sememangnya syllabus becomes tougher, so tak dapat relax mcm tahap 1 lagi dah....

macademia posted on 9-11-2012 08:09 PM
Saya bukan cikgu, tapi bolehla rasanya comment as a parent. Mmg common rasanya budak2 balik lambat.  ...

ye ke sek. men tamat pukul 2.30pm?

anak saya sekolah rendah.  di keliling sekolah dia ada 4 buah sek menengah.  di tempat saya mmg sekolah2 dilbina setempat. kiranya jalan tu ada 2 sekolah rendah, 4 sekolah menengah.  hari2 saya pegi amik anak, dalam pukul 1.15pm saya dah ada depan pagar sekolah dia......berderet2 budak sekolah menengah keluar naik basikal naik bas balik ke rumah

saya pernah tanya budak2 sekolah menengah tu...memang diorang balik dah tamat sekolah.  sebab beza 15mint je dgn anak saya...takde le saya heran sgt

tp bila tahu kena balik 2pm next year...rasa melampau le plak. sebab tak kan nak kejar ilmu dunia je. kat tempat saya ada sekolah KAFA.  mmg common budak2 pegi sekolah KAFA. macam pelik kalau anak kita tak pegi.  kalau sekolah tamat pukul 2pm, sampai rumah pukul berapa...nak makan...nak mandi...nak rehat...nak solat...than ke sekolah KAFA plak..... huhuhu.... dah jadi robot le pulak.

norzyy posted on 9-11-2012 10:29 PM
ye ke sek. men tamat pukul 2.30pm?

anak saya sekolah rendah.  di keliling sekolah dia ada 4 bua ...

MOST sek menengah. Esp sek SBT.... not all SMK tapi sek2 kat tempat saya mcm tu..... balik after 2pm. Saya notice sek yg byk kelas tambahan n balik lambat ni, mostly sek2 yg dapat results elok2....

Yela mmg ni masalah parents lalui every year.... itu belum masuk lagi kelas tambahan if nak UPSR. Sek anak saya kelas KAFA continue kat sek after rehat 20 minit lepas waktu sekolah.

ooo... macam tu... ok la KAFA kat sekolah yang sama. tak de rush...

anak saya pegi KAFA sekolah kerajaan negeri sebelah petang. sekolah KAFA mula dari pukul 3.00 ke 5.45pm ...setiap hari. sebab tu kalau dia balik pukul 2...mcm terkejar dibuatnya. pukul berapa nak sampai rumah...pukul berapa nak makan.. pukul berapa .....

kadang2 saya rasa sistem sekarang ni pentingkan sgt jumlah A. semua nak kena dapat A. baru le sekolah glamer....bangga...etc... but for me getting straight As doesn't mean you are smart enough. yg nak push semua kena dapat A sampai buat extra classes sepanjang hari buat apa....

hehehehe mungkin apa yg saya pikir ni sedikit pelik tapi pada saya....kecerdikan seseorang individu bukan berdasarkan berapa byk A yang dia dapat...

norzyy posted on 9-11-2012 11:10 PM
ooo... macam tu... ok la KAFA kat sekolah yang sama. tak de rush...

anak saya pegi KAFA sekolah k ...

i strongly believe in students being all rounder students. Bukan academic semata2.

Bab getting As ni.... well since our education systems is like this, kena la kita ikut the flow in order to grab all the academic opportunities for our children. Unless parent mampu nak hantar anak private sampai ke Uni, then boleh la ignore the requirement kut.

Memang penat budak2 ni,  i as a mother pun penat tengok, whatmore they themselves kan....

Eh you ada tau tak, budak2 darjah 6 kat sekolah anak you balik what time? Just wondering.....

Last edited by macademia on 10-11-2012 02:38 PM

Follow Us
rasanya dah common sekarang ni sek rendah balik lambat..

sek anak i dulu pun macam gini jugak..

mmg kelam kabut kita ni jemput balik school sebab nak kejarkan KAFA sebelah ptg..

my doter 5y, kindi , habis school pukul 3pm..balik naik bas sampai rumah 3.30 pm..
mula2 agak risau kot dia letih sangat ke, lapar ke, ngantuk ke ..rupanya hari2 dia enjoy & tak ada pun tanda2 yg me risaukan tu..
o ya tp ni kat saudi lah..hehe

Salam,
     cuma untuk menjelaskan apa yang berlaku sebenarnya ialah terdapat beberapa matapelajaran yang telah ditambah terutama bagi murid2 tahap 2 .  Pihak sekolah tidak boleh berbuat apa2 kerana jumlah waktu pembelajaran telah ditetapkan oleh kementerian.  Pada tahun 2014, Apabila murid2 tahap dua menggunakan KSSR yang menggantikan KBSR yang digunakan sekarang, masa persekolahan mereka akan bertambah.  Sebagai contoh, m/p Bahasa Inggeris yang biasanya hanya 8 waktu seminggu dalam KBSR telah ditambah menjadi 10 waktu  dalam KSSR iaitu pertambahan 1 jam.  
    Rasanya sistem pendidikan kita menjadikan murid2 semakin terbeban dengan masa belajar matapelajaran yang bertambah.  Kesian dengan budak2 sekarang, rasanya diorang x begitu menikmati zaman kanak2 yang menyeronokkan seperti kita dulu.  Anak Jaja sendiri stat kelas pukul 7.10pg bagi membolehkan jadual berakhir pukul 1.00 ptg.  
    Last edited by jaja on 21-12-2012 01:29 AM

dan kalau nak komplen pasal masa persekolahan, komplen je dengan kementerian pelajaran sbb pihak sekolah mmg x dpt buat apa2.  

saya setuju dengan jaja. cam skrg bhs english dah ditambah jam mengajar. mcm anak saya..baru darjah 1..tp balik ari2 dlm kul 12.40..pastu segala serbi kena cepat sbb nk attend kelas agama sek ren agama ptg..start kul 2.15-5.35. kdg2 saya mcm pelik..mostly islam student..maybe sume bdk melayu dah attend kelas agama waktu ptg, tp kenapa sek keb ada tmbh lagi subjek bahasa arab ye? kan sek agama dah belajar bhs arab? hah..sbb dah tambah 1 subjek..so..waktu belajar pun pjg. tu lum citer kelas tasmik lagi kat sek keb. sedangkan ngaji..iqra pun dah diajar kat sek agama ptg. patutnya x yah ler sek keb tu ada subjek bhs arab..xpun, bhs arab tu dijadikan silibus dlm subjek pendidikan islam. bukan ape, sian tgk bdk2 penat. subjek bertambah..masa bertambah..buku bertambah..beg berat..balik lewat.

tak semua pelajar pergi sekolah agama...sebab tu j-qaf diterapkan di dalam sistem pendidikan kita...

anak aku sekolah private balik kol 3.30 ptg.masa memula dulu aku rasa mcm tak logik je budak2 besar ni suruh belajar sampai petang.tapi,banyak special nya bila masa dihabiskan di sekolah

problem tt solve. setelah sebulan mula persekolahan dan hari2 balik pukul 2 petang kecuali hari jumaat, saya tukarkan anak saya sekolah lain.

balik pukul 2 petang menjadi satu masalah pada saya sebab anak tak mahu naik bas or van or what so ever.  dia nak saya ambil. anak sulung ni memang agak "penakut" sikit so bila bercakap bab naik bas dan van ni....memang dia tak pegi sekolah lah jawap nya. saya pula masuk opis pukul 2.30 petang.  so waktu dia balik sekolah tak sesuai dgn waktu kerja saya. amik pukul 2 petang. 2.30 sampai rumah ----> nak solat/makan/mandi ----> than 3 petang pegi sekolah KAFA plak. 1/2 jam yg sangat rushing

so saya amik keputusan tukar sekolah lain. isnin selasa balik pukul 1.30 rabu khamis balik pukul 1.00 jumaat 12.00

so ok la... hidup seperti orang normal. bukan lagi ROBOT macam sebelum ni.  sebelum ni bila masuk pukul 1.00, anak dah gaduh lapar. ye la....orang keja opis pun, pegi tea break pukul 10.30 pagi, pukul 1 or 1.30 dah pegi lunch

ini budak2 pegi rehat 10.30-11 pagi, than pukul 1.30 ada dalam kelas lagi.  ni gara2 GB gila A punya pasal

so saya keluarkan anak saya dari kegilaan A ni. just let her enjoy her school.   boleh pegi sekolah petang dgn aman nya tanpa perlu rushing sana sini.  

kat tempat saya ni ada 5 buah sekolah rendah.  sekolah anak saya yg dulu je balik pukul 2 petang. lagi 4 yang lain semua balik dalam pukul satu dan 1.30.....so apa lagi yg dapat saya katakan kalu bukan kerana KEGILAAN A.  subjek sama jugak, yg nak suruh bebudak belajar sampai pukul 2 kenapa?

so problem solve.  biarlah sekolah itu dgn kegilaan A nya...huhuhuhuhu....

anak aku tahun 6. Balik kol 2.30 dari Isnin - Selasa sbb ada kelas bimbingan UPSR. Rabu-Khamis balik kol 4 sbb terus sambung dengan KK. memang masa tak berapa nak sesuai.  

Seronoknya sekolah anak tt... sekolah saya isnin dan selasa balik 2.10... kata pentadbir tak dpt dielakkan sbb nak cukupkan jam waktu belajar seminggu... entahlah.... dulu2 sblm wujud tasmik, 1.40 dah boleh blk

anak sy darjah 1 thn ni. sy hantar skolah agama private.
isnin - khamis balik kul 3 ptg. waktu pagi rehat kul 9 am. tghari mmg makan kt skolah kul 12pm. makan dlm talam ikut sunnah.
lps makan terus pg surau utk solat zohor jemaah.

OK for me sebab sy ibu bapa yg bekerja. bukan senang2 nk keluar amek anak skolah. nak anta g KAFA pulak.
so bile kt skolah ni semua aktiviti setempat je.

dah baca dari 1st post...

mcm susah je nak berkejar2 siapkan anak. klu anak ramai mcm mana?
malam nak tgk2 kan homework lagi, nak masak, nak tido....pitam la mak...

apa2 pun semoga TT dapat jawapan yg dimahukan

<Mandarin Home Tuition >

Terutama kpd  Murid non- Chinese  belajar di SJKC.

Sila Hubungi  Miss Lee 0169055547

12Next
Return to list New