CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: pehbedah

Rumah ni ada sesuatu kahhh...??????

apa salahnya kalau buat doa selamat dulu kt rumah baru tu..jemput jiran2...pahala pun dpt hantu pun lariiii...

'PANAS' sbb xpasang kipas...

buat lahh doa selamat, barulahh selamat dok dlm umah baru tu..

ape kate try test sendiri dulu? ajak hubby... bile die alami sendiri baru pecaye kot...
cube try tido sehari kat rumah tu... try sehari je... bawak toto jadi la...
lepas tu pasang mp3 ruqyah dari pagi hari tu, sampai la pagi hari esoknye...
sile cube. kalo ade kejadian2 menarik bagitau la kat sini... hehehe...

philipinoe2 posted on 12-11-2012 11:56 AM
iolss rase umah tu ade antu melo...

hantu melo... hehehe....

sham-xv1986 posted on 12-11-2012 09:55 PM
ape kate try test sendiri dulu? ajak hubby... bile die alami sendiri baru pecaye kot...
cube try t ...

Rasapun nak wat cenggini...betul lah tu..jika tak takkan timbul ayat tak cuba tak tau..dah cuba.. hahh amik ko..tapi bila pikir secara waras no..no..no....aku tak nak ambik risiko...bila baca kisah 2 3 kengkawan dalam ni...seram betul...

cagOO posted on 12-11-2012 08:20 PM
'PANAS' sbb xpasang kipas...

buat lahh doa selamat, barulahh selamat dok dlm umah baru tu..

PANAS ni jika yg tak paham memang akan soh pasang ekon atau kipas...aku paham menda PANAS ni..tapi masih ada org yg tak paham...dah org tu tak paham takkan kita nak mintak dia paham jugak...pendirian masing2 lah kann...yg masih mengatakan ni hanya mainan perasaan...bila terlalu memikirkan benda2 yg tak nampak...yg tak dapat disentuh.. ginilah jadiknya..kira ala2 layan perasaan..

Follow Us
instinct kita yg kita rasa pertama2 kali tu biasanya adalah clue/warning yg tak boleh dipandang enteng...
so like I always do..listen to it....
kdg2 mmg unexplainable but biasanya bila sesuatu dah berlaku..we'll realise why we need to listen to it...

pehbedah posted on 13-11-2012 05:09 AM
PANAS ni jika yg tak paham memang akan soh pasang ekon atau kipas...aku paham menda PANAS ni. ...

Saye phm sis.. saye pon penah alami... sbb tu lahh di syorkan sis buat kenduri doa selamat,
xpon baca Al-Quran secara berjemaah ngan famili seblom sis menetap trus dlm umah tuuuuu

TT kwsn umah ni yg dekat skolah byk2 tu ke??

stryder_cats posted on 13-11-2012 04:36 PM
TT kwsn umah ni yg dekat skolah byk2 tu ke??

nanti aku akan PM..ni baru balik dari Raub...

Buat apa yg patut la sis..
Kt xmo amik sebarang risiko kan..Hope sis berjaya mengatasi masalah ni
Rumah saya pun ada gangguan2 juga walaupun dh berbelas tahun menetap di sini tapi tulah sbb pikir ni rumah aku apa nak takut (walaupun kyra kdg2 akan jd penakut jugak)
Nasib baik mak jenis ati kering so krg la sikit takutnya haha..

klau dh instinct dh cm2..mmg rumah 2 ada smthing la.klau nak pindah gak rumah 2,watla sesuatu.bykkan bace yassin,ayat kursi..

terima kasih untuk semua segala pandangan dan pendapat..muahh..ok..cuti deepavali lepas aku pi Raub lagi buat kali ke 2..dengan harapan dapat carik rumah..tapi tak berjaya...sehari suntuk aku carik...segala kawasan aku dah masuk...banyak rumah kosong..tapi tak dek no untuk dihubungi...yg ada no rumah untuk dijual...dah semer cara aku buat...menjoyah kat penduduk tempatan..iklankan kat sevan E..call ejen kat no2 tepi jalan...semer rumah untuk dijual.. letak no kat peti surat rumah kosong...dah buat...tunggu seminggu lagi..harap2 ada yg call...memang berharap sangat..aku tidak mahu memberi maklumat alamat dan lokasi rumah banglo ni secara terperinci atas dasar menghormati tuan rumah tersebut...aku akan beritahu kawasan2 yg berdekatan rumah tersebut saja...PM saja...itu pun pada sesiapa yg nak tahu...

pehbedah posted on 13-11-2012 07:58 PM
nanti aku akan PM..ni baru balik dari Raub...

oritee.. i tunggu

salam dan selamat sejahtera....

aku kembali untuk habiskan benang yg aku bukak ni...

ok...aku dah jadi warga Pahang sejak Dec 2012...selama 2 tahun aku akan menumpang kat bumi Pahang...hehehe..berbalik kat kisah rumah yg aku sebut di awal2 benang...setelah aku minta tolong sorang forumer yg pandai dalam hal2 camni untuk menscan rumah tersebut dan memang ternyata rumah itu perlu DIBERSIHKAN dahulu...biarlah banglo tu dengan kisahnya..aku memang jenis yg tak mahu mengambil risiko apa2..setelah perbincangan di buat aku menetap di Bentung saja...itupun susah juga carik rumah..dan akhirnya aku menetap di Bentung ..jauh sikit hubby nak berulang ke Raub...sudahnya aku cakap..alahh..jauh sikit saja..bukan kena naik bas punn...selama ni pun dok berulang utara timur selatan barat ok saja...yg penting aku ada jiran walaupun baris rumah aku dengan baris depan aku semer geng2 Ah Sooo...

12
Return to list New