CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sham-xv1986

Kisah Di Sekolah Aku...

Close [Copy link]
fuhh mmg best lah citer kau tt...aku yg takut ne...nak gak membacanya layannn...

bestlah TT..terbaik ayat2 ko..nak tergelak walaupun ade seram

samshuri posted on 14-11-2012 10:26 PM
terbayangkan rupa si Adam ni...mesti ensem, kan? sbb tu ada yg nak berkwn...

hehe.. tak reti la nak puji laki... yang pasti muke budak baik la... hehehe

awiezull posted on 14-11-2012 10:36 PM
fuhh mmg best lah citer kau tt...aku yg takut ne...nak gak membacanya layannn...

tenkiu sebab sudi melayan~

langit_biru18 posted on 14-11-2012 10:56 PM
bestlah TT..terbaik ayat2 ko..nak tergelak walaupun ade seram

hehe.. tenkiu2... ade yang lawak ke... cube nak buat ayat2 sempoi je...

sham-xv1986 posted on 15-11-2012 12:16 AM
hehe.. tenkiu2... ade yang lawak ke...  cube nak buat ayat2 sempoi je...

Yelah..tergelak aku sorang2 malam nie

Follow Us
langit_biru18 posted on 15-11-2012 12:19 AM
Yelah..tergelak aku sorang2 malam nie

jangan gelak lebih2 malam ni ye...

seramnyer.....laju jantung.

peh.. bace cite tt ni teringat lak mase zaman aku dok asrama dulu..
tapi takde la extreme macam tt ni..

sham-xv1986 posted on 15-11-2012 12:15 AM
hehe.. tak reti la nak puji laki... yang pasti muke budak baik la... hehehe

ada mcm muka Ashrap Muslim x? hehe9

punkerzoe posted on 16-11-2012 10:15 AM
peh.. bace cite tt ni teringat lak mase zaman aku dok asrama dulu..
tapi takde la extreme macam tt  ...

hmmm... kalau nak ikutkan kawan2 aku pun ade citer extreme macam ni... histeria sampai satu kelas pun ade... lagi teruk... ade yang masuk paper lagi... tapi memang kat asrama selalunye berantu la... sumer orang yang penah duduk asrama tau la kan... hehe

samshuri posted on 16-11-2012 11:51 AM
ada mcm muka Ashrap Muslim x? hehe9

hehe... takde la macam tu... haha tak pandai la aku nak describe...

hmm seram jugak cerita TT ni ye... saya pun ada cerita jgk dekat sekolah dulu.. sekolah saya tu bukanlah sekolah asrama tapi hanya sekolah harian and terletak kat area brickfields, kl. Actually ada byk cerita tp saya cuba cerita satu persatu ye.

ok 1st cerita ni mmg pengalaman saya sendiri. waktu tu saya baru je darjah 6 and waktu tu saya join kem pengakap yg diadakan dekat kawasan sekolah dan semua aktiviti dibuat kat padang. so nak dijadikan cerita, dalam kem 3h2m tu, pada malam kedua diadakan malam 'operasi burung hantu'.. saya rasa semua tahu kot apa tu sbb setiap kali kem mesti ada benda tu. so semua peserta dikejutkan pada pukul 2 or 3 pagi camtu. kitorang semua diminta utk pakai skaf pengakap tu utk tutup mata..

time tgh beratur ramai2 camtu nak ikat skaf kat mata, tetibe mata saya meliar tgk kawasan sekolah kat sebelah padang tu. (sebelah sekolah saya tu ada lg satu sekolah lain). sekolah tu ngan kawasan kitorang beratur ni agak jauh tp saya tertengok sbb ada satu kawasan yg lampu dia bukak tutup bukak tutup. saya pun cube lagi tgk dgn jelas n saya ternampak mcm ada 2 budak tgh duduk atas kerusi kat situ. saya terus bgth kawan saya kat sebelah n dia kata dia pun nmpk. kitoraang pun trus ckp kat cikgu and dia cakap itu perasaan kitorang je. (ok fine). pastu mmg rasa x sedap hati je.

dah semua tutup mata, kitorang kena beratur satu line panjang n tangan letak kat bahu org dpn so bile jalan kitorang xterputus line.(sbb mata da tutup). kitorang dibawak berjalan sampai kat satu kwsn yg bile saya dgr rasanye mgkn kat tepi hutan hujung padang sekolah. kitorang disuruh duduk kat situ and tangan still xleh lepas dari bahu org dpn. time tu la mcm2 bunyi dgr sbb tu semua bunyi suara cikgu2 yg tgh takutkan kitorang. tp saya agak pelik dgn suara budak yg bisik kat telinga saya n asyik ckp "tolong saya" byk kali. waktu tu xrasa takut pun sbb ingat cikgu yg wat.

da hbs tu kitorang dibwak lg round2 satu sekolah tu. ok hbs kat situ. esok pagi kitorang balik ke umah pas hbs semua xtvt. tup2 saya dgr yg kwn saya(yg nmpk benda tu ngan saya) tetibe demam kat umah. dlm seminggu gak la. da sihat tu baru dia cerita semua. rupen2nye, time kitorang tgh dibawak round2 tu, ada satu tmpt tu skaf dia terbukak n sebelah dia betul2 pokok pisang n dia ckp dia nmpk ada bende tgh perhati kitorang kat belakang pokok tu. mgkn sbb dia sorang je nmpk sbb tu la demam kot. hihii.. and dia pun ckp dia nmpk 2 org je cikgu yg ada kat situ. kat situ aq fikir, time ada budak bisik kat aq tu, lama jgk. xkan sorang dari 2 cikgu tu duk sebelah aq n kacau aq je waktu tu sedangkan ada 40 org lg dia leh kacau. hmm masih musykil sampai skang. so itu jela cerita aq yg xseberapa ni. ada byk lg cerita sampai ke sekolah menengah. nanti2 aq cerita ye.

Rate

1

kalau dok skolah agama ni memang macam2 pengalaman kita hadap..sama la macam aku pon..aku pelajar harian pon selalu tengok macam2 kejadian inikan yang dok asrama kan..uhuu..seram..seram..pape pon tahniah, satu lagi penceritaan yang menarik..

sitisarah5 posted on 17-11-2012 04:10 PM
hmm seram jugak cerita TT ni ye... saya pun ada cerita jgk dekat sekolah dulu.. sekolah saya tu buka ...

menarik...
dulu aku ade gak aktiviti gini... tapi tak jadi ape plak...
tapi memang betul la cikgu2 saje mengusik buat bunyi2 pelik... sampai kalau ade hantu yang betul kacau pun tak dapat bezekan... hehehe

gula_tebu posted on 17-11-2012 08:21 PM
kalau dok skolah agama ni memang macam2 pengalaman kita hadap..sama la macam aku pon..aku pelajar ha ...

haah... tambah2 lagi kalau sekolah yang dah lame... aku rase mane2 sekolah pun ade citer2 hantu ni...

sham-xv1986 posted on 17-11-2012 08:25 PM
haah... tambah2 lagi kalau sekolah yang dah lame... aku rase mane2 sekolah pun ade citer2 hantu ni ...

tu lah..skolah aku memang dah lama tertubuh nak2 skolah semua perempuan..suke la jin2 tu mengacau..blakang asrama dulu ada sebatang pokok besar, itulah istana jin huhu..seram..tak sanggup aku nak dok asrama..rela lagi hari2 naik bas g skolah..kalau siang2 tu mmg normal tengok budak yang tiba2 tersedu2 terbatuk2 sebab jin tengah nak meresap..ktorang ni hari2 standby je nak lari..

wow. best baca cite ko. dah macam baca novel.

adlythegreat posted on 19-11-2012 02:05 PM
wow. best baca cite ko. dah macam baca novel.

hehe... novel tu tak la... setakat article satu mukesurat kat sotkabar tu bolehla... hehehe

cerita pasal sekolah ni aku pun ada satu story nak share.. boleh tt?
hehe mintak izin dulu ni..

actually bukan lah pasal sekolah, ni cerita kat kolej aku.. dlm tahun 2008 cerita ni jadi.. masa tu aku belajar kat sebuah kolej kemahiran di negeri Selangor.. peristiwa ni terjadi masa aku sem 1.. seawal sem 1 aku dah dilantik sebagai MPP kolej.. pada masa tu kami pihak MPP baru je habis meeting dengan penasihat MPP kolej.. time habis tu pun dlm pukul 6 ptg camtu.. kitorg ni lepas habis meeting terus la g dewan makan, dah kebulor ni. time kat dewan makan ni ada sorg budak kelas aku pun baru turun makan, tapi aku nampak dia lain sangat, pucattt je.. bila aku tanya dia kenapa, dia cakap badan seram sejuk, macam nak demam..

oh lupa, time tu kat kolej aku ada pembinaan sedang dijalankan. nak tambah bangunan kolej & hostel. dan kedudukan kolej tu agak terperuk ke hutan. depan tu ada tasik, then keliling semua hutan tebal. masa siang tu aku nampak geng2 buruh & kontraktor berkumpul kat tapak pembinaan. sangkaan aku ada briefing kot diorg ni. tapi hati aku tak sedap, macam ada benda nak jadi. sebab malas nak layan sangat perasaan aku ni, so aku ignore je. sampai la aku ternampak classmate aku yg td tu (aku namakan dia A) kat dewan makan dengan keadaan pucat lesi bercampur pulak info dia kata seram sejuk macam nak demam. si A ni lemah semangat, senang terkena & bila dia seram sejuk ke kompem dia akan terkena..

time tu aku dah standby siap sms warden cakap aku xsedap hati. aku mintak tolong warden standbykan ustazah atau ustaz malam tu. nasib baik warden aku paham. so time maghrib dan isyak kami semua wajib berjemaah di surau. and then malam tu, ustazah bagitau presiden MPP suruh announce budak perempuan yang uzur pun kena turun ke surau. tapi biasalah kan, degil.. ada je yang tak turun..

lepas je solat maghrib, ada tazkirah.. tengah2 ustaz syok berceramah, tiba2 ada sorg senior ni pengsan.. and aku yang dekat dengan senior tu tolong la bawak senior tu ketepi.. then ada sorg tolong renjiskan air ke muka senior tu. masa tu taknak kecoh lagi, diam2 je ingat takde apa2. tengah aku duk kipas2 senior tu, tetiba dia sedar. masa tu jugak bulu roma aku merinding. dalam hati aku, "sah akak ni terkena!" tiba2 kakak tu menjerit.. then kecoh la satu surau. aku & MPP perempuan yang lain arahkan yang lain2 berkumpul kat luar surau. ustazah yg standby malam tu pun suruh kami semua baca apa2 yang patut.. jgn putus zikir.. kuatkan semangat..

tapi, macam biasalah, benda ni berjangkit2. si A ni td dah terbeliak bijik mata. tp dia ni jenis x meracau, dia akan menangis x berhenti. tak lama lepas tu ada org call aku, katanya ada sorg budak ni kena rasuk kat bilik. aku dengan lima org yg lain g bgtau ustazah then ustazah mintak aku g tgk. rupa2 nya yg kat atas ni lagi teruk.. sorg pun xberani nak dekat dgn dia.. member aku ckp la kat budak bilik tu, kenapa xturun surau? kan dah diarahkan semua turun. diorg tunduk je, dah bersalah kan..

kami cuba nak angkat budak ni bawak ke surau, tapi beratnya ya rabbi.. tenaga kami 10 org malam tu x mampu nak angkat dia seinci pun dari tempat dia tu.. xde cara lain, kami panggil ustaz naik ke atas.. ustaz baca2 kan budak ni, makin lama dia makin ok tp dia mcm ketakutan.. so kami semua pimpin dia ke surau.. sampai je kat surau rupanya dah lebih 10 org berjangkit histeria..  siap ada yg dah kena siram air longkang.. (aku pun tak paham kenapa warden ni g simbah air longkang kat budak yg kena histeria ni)..

makin lama keadaan makin reda, tapi kami MPP kena tidur kat surau temankan budak2 yang kena histeria tadi. kami dibekalkan dengan bawang putih dan lada hitam, tak lupa senaskhah yasin seorang..

ingatkan benda ni habis malam tu je, rupanya berlanjutan sampai esoknya.. si A ni kena sampuk lagi masa kelas.. ustaz dtg kelas baca2 kan ayat then bagi minum air jampi lepas tu ok dah si A ni.. kitorg semua diingatkan untuk berjaga2, baca ayat kursi & berzikir serta selawat..

malamnya lepas maghrib, kira ni kejadian kemuncak la.. sorang budak perempuan paling cantik kat kolej tu(aku namakan dia B) tiba2 meraung kat tengah surau time tengah baca doa lepas solat.. kawan2 dia pegang si B ni tapi semua terpelanting ditepisnya..sorang akak senior ni g panggil budak lelaki kat depan mintak tlg pegang si B sbb kami semua xmampu.. aku pergi tutup pintu surau, sbb aku nampak si B ni mcm nak lari.. tapi tak sempat aku tutup, si B dah pecut lari keluar surau.. budak2 lelaki tadi kejar si B, rupanya si B lari sampai ke tasik.. dia nak terjun ke dalam tasik tu tapi tak boleh sebab pagar tinggi.. masa tu ustaz dah sampai kat tasik tu, ustaz azan kuat2.. si B ni bertempik kuat "ANAS LAHHHH!!! DIAM LAHH BODOHH!!"

ustazah cakap, nak pulak benda ni bersuara malam ni, semalam main jerit2 je, org tanya taknak jawab langsung, buat2 bisu.. kami yg terdengar nak tergelak bila ustazah ckp camtu.. bila dah macamtu, ustaz pun ambik peluang berdialog dengan benda tu..
camni lebih kurang dialognya..aku pun ingat2 lupa..

USTAZ : kau dari mana? kenapa kacau budak ni?
B        : aku dari atas bukit tu! (tempat pembinaan)
USTAZ : apa kau nak? kenapa kacau budak ni?
B        : sebab dia cantik... hihihihi...
USTAZ : takkan sebab tu je? jangan nak main2.. aku bakar kang!
B        : tak nak!! bukan aku yang mulakan! manusia yang kacau tempat kami!
USTAZ : apa yg manusia dah buat?
B        : kenapa org2 yang buat bangunan tu tabur darah kambing hitam???? kenapa kacau tempat kami???

rupa2 nya masa aku nampak geng2 buruh & kontraktor berkumpul tu diorg tengah buat upacara/ritual membuang semangat jahat yg ganggu kerja diorg.. diorg guna cara simbah darah kambing hitam untuk halau hantu2 ni sebab katanya mesin2 diorg banyak yg rosak tiba2, kerja diorg banyak terganggu...

malam tu, si B dirawat oleh ustaz and malam tu jugak parents B dtg ambik dia bawak balik rumah.. diorg nak rawat B dengan ustaz yg diorg kenal sambil2 nak B rehat kat rumah.. ye lah, kalau B masih di kolej mau ada seminggu asyik kena sampuk.. huhu!

malam2 seterusnya da jugak gangguan kecil.. tapi xteruk la.. sampai la ustaz bawak budak2 tahfiz buat bacaan yasin & ayat suci alquran selama seminggu, & lepas tu xde dah gangguan... buat sementara....

kenapa aku cakap buat sementara? sebabnya kejadian histeria ni asyik berulang je kat kolej ni setiap kali ada kemasukan baru.. kiranya every 6 month mesti akan ada acara histeria besar-besaran.. dah jadi macam tradisi...

aku ingat dah lama aku tinggalkan kolej tu, dah takdelah cerita2 macam tu.. rupanya ada jugak.. mak mentua aku cerita, suami anak buah dia ada kursus kat kolej tu, bila jejak je kat pintu masuk kolej, terus pengsan. bawak ke hospital doc ckp xde apa2.. now dah sedar tp mcm blurr je.. doc xtau apa punca.. huhu...

sorry kalau cerita aku ni panjang sangat & berterabur.. aku cuma cerita ikut apa yg aku ingat.. maaf jika ada yg tak puas hati.. terima kasih TT