CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sham-xv1986

Koleksi Kisah Pendek Aku...

Close [Copy link]
tahniah citer best...

sham-xv1986 posted on 19-11-2012 06:28 PM
eh... cepat sangat tu... 40 tahun kot... hehehe

Korek la cerita orang lain. Ceritakan semula.
Seronok baca karangan TT.

cekelatcip posted on 20-11-2012 10:24 AM
Korek la cerita orang lain. Ceritakan semula.
Seronok baca karangan TT.

hehehe... ko ade citer ke...? bagi aku biar aku karangkan... hehehehe...

rolypoly posted on 17-11-2012 09:49 AM
kalau orang dulu2 nak naikkan tiang seri ni mesti ada buat upacara tertentu.
pernah dgr cerita, kal ...

ha, awak cerita mcm ni, mama nak share sket...dulu masa mama kecik kecik, pi la mengaji quraan kat satu kampung di BL.
rumah tok aji ni, memang rumah lama, dibawah ada penumbuk padi yg kena jijak dgn kaki tu, ada buai dan rumah dia adalah rumah bertiang tinggi. Kami ni semua bila habis mengaji akan lepak bawah rumah main buai atau kacau penumbuk padi dia tu.
so tempat kami mengaji ni dekat tiang seri yg di balut dgn kain kuning yg cukup tebal. dia lilit punya lilit tiang tu, sampai tiang tu jadi tebai.

Bila time tengahari, time kami nak mengaji, dia baru la nak lunch, tapi dia hidang lauk pauk dan nasik mengelilingi tiang seri tu. kami semua heran, sebab, tak dak sapa pun yg duduk makan. Bukan tok aji pelawa kami pun!!! lucu pun ada, sebab ya la, masa tu budak budak lagi, bila tengok lauk pauk ayam daging bagai, terhidang tapi tak dak orang yg makan, kami pulak yg kecur ayaq liur!! tapi tok aji dah awai awai warning kami, "Hampa jangan dok gatai nak seluk lauk lauk kat situ. aku sebat sekoq sekoq nanti"...so kami sorang pun tak penah usik lauk pauk, nasik yg di hidangkan, sampailah lauk tu semua sejuk gedik.

So ada sekali tu, giliran mama dan satu budak lelaki nama Am mengaji yg paling last sekali. sebab kami dtg lewat. so tinggalla kami dua dok mengaji kat ruang mengaji, membelakangi hidangan tu, tetiba kami dua dengaq mcm orang dok mengunyah dan makan dgn berselera, bila pusing, tengok lauk lauk tu semua bersisa!!!, apa lagi, kami dua angkat quraan, raihal semua lariiiiiiiii turun bawah. mama lari pi bawah pokok jambu batu, tak sempat pakai selipar, yg si budak Am ni lari balik terus!!! tok aji tengok ja kami lari, dia tak panggey balik pun!!!

sampai hari ni, bila mama sampai kat surah Luqman, mama akan teringat cerita ni...sebab tengah ngaji surah tu la, masa dengaq org makan tu....haishhhhhhhhh

(sham, mama tumpang benang hang sket..jgn marah naaa)

rumah pusaka atuk pun ada tiang seri.. masa arwah ada siap berbalut dgn kain kuning dan hitam... ada keris.. ada tombak.. kat hulu tombak siap berukir satu makhluk. nak kata katak bukan.. nak kata harimau bukan.. mmg seram. dah lah setiap kali ada kematian kat sebelah tiang seri tulah jenazah di letakkan.

kdg2 melingkar 'harimau' kat situ. bila arwah sakit, nak meninggal mmg susah ar jadinya. xde sapa yang nak mewarisi. last-last ada sorg tu sanggup ambik tombak ngan keris tu baru arwah dapat pergi.

rumah mak sekarang pun masa dulu di bina dgn penuh 'tradisi' kalau panjat kat atas setiap tiang ada letak kertas. tak tahu tulis apa dalam tulisan jawi tapi tak paham sebab terlalu berseni.

Nicki_Meow posted on 20-11-2012 09:12 AM
Salam TT...

Dah follow benang hang dari cerita Hantu Nora lagi... Pengalaman yg cukup menarik. Ka ...

haha... kesian aku... kerane nila setitik itu....

Follow Us
mamaezah posted on 20-11-2012 12:42 PM
ha, awak cerita mcm ni, mama nak share sket...dulu masa mama kecik kecik, pi la mengaji quraan kat ...

ooo... ramai ade pengalamn dengan tiang seri ni sebenarnye... huhu... nape la perlu letak bende2 halus ni kat situ...

apa yg grand sangat kat tiang ni pun tak tau la kat depa!!!

Encik syam, ai nak tumpang cite la hii takde la seram mane tapi demam jugak la 2 3 hari huu.                                 

kisah ni jd time ai form 4. ai join camp perdana sekolah, buat kat kedah. lepas few hours journey from rawang, selangor, kitorang sampai dlm pukul 11 lebih camtu and opkos la malam. pengurus camp tu jemput kitorang makan semua la sbb kitorang mmg tak mkn mlm lg. ingat lpas kenyang boleh buat taik mata terus psl badan mmg dah penat gila. rupa rupanya, lepas mkn mlm tu maka bermula la aktiviti pertama camp tersebut yg dipanggil night walk....... huuu mmg kejam habeh depa ni T.T

so lepas briefing dan sesi mengambil rokok2 dan hengpon peserta, kitorang dibahagi kpd beberapa kump. satu group ade dlm 10-15 orang. tapi x campur laki pmpuan. kitorang pun dibawa masuk dalam hutan kelapa sawit dan diberi lilin sepanjang 2cm gitu. memula semua pelik asal dpt lilin nih, nak suh main bunga api ke ape. bila dah sampai tempat dituju, baru lah masing2 tergamam.....

semua kump dah sampai ke tempat dituju dan kami diarah duduk dlm barisan masing2. fasi pun terangkan apa yg kitorang akan hadapi and sebab diberi lilin. depan kitorang ade sebatang lorong yang gelapnya ya rabbi, takyah kate la. mmg gelap segelap gelapnye. lampu jalan memang harom nak ade. cume diterangi cahaya bulan. ai yang sememangnye dilahirkan penakut dah panas bontot, berpeluh2. sebab ai mmg penakut dan bencikan gelap. ai tidur  memalam pun bukak lampu hokeh. bayangkan la tahap penakut ai ni camne. so fasi tu kata kitorang akan dilepaskan satu demi satu tanpa guide macam tali or what so ever la. just jalan berbekalkan lilin sahaja, no torchlight, only lilin sepanjant 2 cm yang tak panjang mane tu. kalau lilin padam, tawakal saje lerr. hengpon semua dah kena ambik dgn fasi huuu. kalau nak pastikan kitorang ikut jalan yang betul, kitorang kena pastikan yang kitorang berjalan atas tar, dan bukanlah atas tanah. kalau atas tanah maknanye kitorang dah sesat and salah jalan. huu time ni ai memang rase jantung ai nak meletup pasal berdegup kuat gila ya rabbi.

makin lama, makin hampir giliran ai..... tiba la giliran sorang kawan ai ni nama meon (bukan nama sebenar). die bagitau fasi yang kaki die sakit so die tak leh nak jalan. padahal penakutsssss. time tu semua orang gelak walaupun dlm cuak pasal die tu cuba menipu fasi. tapi fasi lagi bijaksana hokeh. die suruh gak si meon ni jalan berdua. so kawan die ni si maan (bukan nama sebenar) jalan la berdua. semakin lama mereka semakin ditelan kegelapan malam..... difahamkan menurut fasi kitorang kena jln lebih kurang 500m dlm gelap tu. hujung lorong, kitorang akan jumpe fasi lagi satu and budak2 yg dh sampai.

so tiba la giliran ai. memang tangan ai time tu dah ngalahkan orang sakit parkinson sebab takut. sampai kan fasi nak nyalakan lilin ai pun payah. dalam hati ai dah terdetik mcm2. camne kalau sesat? camne kalau lilin padam? camne kalau ade jin tanah ikut ai? huwaaaa nak nangis rase time tu tapi nak wat camne, berani kan je lah hati ini.

slow2 ai jalan pasal takut lilin padam. memula ai nampak pokok besaq. gelap. tp takpe. takde benda yang dicurigai. pastu jalan jauh sikit nampak kubur palsu siap tercacak batu nisan. time tu dah konfiden so dengan senang hati nye ai gelakkan sahaja dengan bongkak huahuahua. jalan depan lagi titibe org bg salam. pastu ai diam. ai dah agak mesti ade gak fasi lain yang perhatikan kitorang so ai dah rase selamat. titibe diorang leh pulak kate ai sombong pasal tak jawab salam. bagus betul diorang ni. pastu ai dengar bunyi orang lompat2 belakang ai. ceh.. ni mesti pocong made in china nih. so ai pun gelak je lah pasal pocong made in china ni tak leh kejar orang kihkih. ai pun jalan dengan lembab menikmati ketenangan malam. jalan depan sikit, jumpa pocong made in china gak, tapi ni berbungkus ala kadar je. bukan orang. diletak atas pagar. ai pun per lagi, sambung lah gelak dengan bongkaknye pasal rupa dah mcm bantal golek. dah habis gelak, ai nampak lagi pocong atas pokok. tapi yang ni ada muka. wahh gigih fasi ni panjat pokok semata2 nak kaco orang siap cat muke warne hitam. ai pun tak heran la pasal ai konfiden sangat time tu. titibe ai dengar tapak kaki orang kat belakang. makin lama makin dekat dan dekat... pastu titibe ade orang tepuk belakang ai. punye terkejut ai time tu rase cam nak tercabut roh dari badan. maka terdengar satu suara,

weh, lilin aku padam ah. aku jalan dengan kau la?

hampeh. rupenye kawan kat belakang kejar ai pasal lilin die padam hahahaha kesian. so dah habis aktiviti kitorang lepak2 la dalam dewan. time tu memang riuh cam pasar pasal semua nak berkongsi cerita. kawan2 ai pun bukak la cite pasal pocong. semua kate diorang jumpe pocong atas pagar and pocong made in china t sahaje. tapi ai pulak jumpa 3 pocong.. pocong made in china..... pocong atas pagar.... dan bonus isimewa untuk ai, pocong atas pokok................ maka hari2 berikutnya ai tumbang, demam kuikuikui. Last edited by Momo_Elly on 20-11-2012 06:23 PM

Rate

1

Tpkan konyer nick kan kan..gaya cam cik es.hitamputeh gak..huhhu

sham-xv1986 posted on 17-11-2012 08:33 PM
best2... senior yang bagi die lencane tu betul2 wujud ke hantu?

senior tu mmg wujud tapi cikgu kata sepanjang masa dia berbalas pantun dlm tido
hahahahaha

ha, awak cerita mcm ni, mama nak share sket...dulu masa mama kecik kecik, pi la mengaji quraan kat ...

mama citer psl jamu makanan tu, iols pun nak share citer gak..tapi x seram la...rasanya dulu i ada citer tp x ingat kat thread mana..citer nye tentang my mom...time dia kanak2 ribena...ada sekali tu dia jumpa makanan kat bawah pokok (x ingat la pulut kuing ke nasik)...sekali dia amik & bawak balik ke rumah...tunjuk kat nenek i...dia bgtau ada orang letak/tinggalkan makanan tu kat bawah pokok...pastu terus la nenek i hambur dia, suruh pegi letak balik, tu makanan orang nak jamu hantu raya...terketar2 la my mom gi letak makanan tu balik....haha..sori, citer xder la lawak mana pun...saja nak share...

Kisan kedua pendek aku masih lagi kat smksb

Masa camping unit beruniform
Pengakap ni terkenal dgn gajet ikat sendiri cam meja makan...menara dan sebagainya
Kejadian ni masa aku form 3

Hari pertama sampai kami buat satu menara pakai buluh
Masa tu kekurangan tali tadi kami ikat ala kadar yg termampu
Menara siap dekat2 maghrib...masa ni aku dgn 3 org bdk pengakap je yg buat termasuk dugong
Klau ikut logik budak sekolah rendah pun xleh nak naik sebab mmg akan tumbang

Jadi kami buat satu pagar guna tali dgn sign dilaranb panjat...menara x kuat
Nk dijadikan cerita malam terakhir semasa maam kebudayaan
Ada 2 org bdk PBSM jumpa kami tanya kata xleh naik menara
Abes tu 3 org atas menara tu boleh plak...

Hah!!!aku pandang dugong dan dugong pandang aku....
Kita org senyap je x bgtau apa2 just ckp ignore je
Masa ni aku pandang menara tu mmg x nampak apa....

awat mama x tengok time dia duk sedap2 nguyah tuh.
silap2 dia jemput mama join makan sekali

rolypoly posted on 22-11-2012 10:44 AM
awat mama x tengok time dia duk sedap2 nguyah tuh.
silap2 dia jemput mama join makan sekali

oh tidakkkkkk rolypoly oiiiiiiii....nanti terpandang benda len plakkkkkkk........lebih baik lariiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!
tak mo makan!!!!

best la bang TT.

haha. matrik mana ye dulu?

sham-xv1986 posted on 14-11-2012 09:30 PM
Kisah Pendek Aku Kat PLKN 1
Mase dapat masuk PLKN aku memang seronok sangat sebab memikirkan aku da ...

adeh...
jenuh tahan gelak baca cerita plkn ni..

terbaik TT.. baru abis baca kisah pendek ni...
kalau TT kena kacau lagi hapdet ya...

sham-xv1986 posted on 14-11-2012 09:31 PM
Kisah Pendek Aku Kat Matrix
Kisah ni berlaku mase aku kat matrik… kisah ni tak seram tapi memang b ...
Final note : aku bukan cik_es. hehe. harap maklum.

cam tau tau je... baru je aku nak berzikir ratip cik_es cik_es .... apa pun mmg best

AbukRokok posted on 13-12-2012 09:51 AM
cam tau tau je... baru je aku nak berzikir ratip cik_es cik_es ....   apa pun mmg best  ...

hehe... habes tu sejak hantu milo lagi orang dok kate aku cik_es.... aku siap2 la wat penafian...