CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muka_bulu

[BEST]Misteri Kampung Bali @Batu Gajah, Perak

haii..ye le...mekaseh le yop kabo teman pase bende ni.laaa.....@mnSK ni orang batu gajah ke?

Lagi2 xde crita baru ke?

Adiya posted on 24-10-2013 11:42 AM
udah la cho...ghentikan le mike tu...balik kg pun tak rojer, lagi mau crita pancing??mana thread b ...

hahahaaa...... ate aku kalau blk pun bukan dok umh..bejalan kesana sini skrg nie... lg pun adik aku si oma tue pun skrg sibuk, udh jarang mancing.. dulu2 blk ade la aku g mancing ngan adik aku kat parit jerman... menghala ke teluk intan tue... port baik gak tue... udang pun ade..

mmgu depan aku ade blk kg... udh lama x blk.. boleh le g mancing... aku pun lame x turun batu gajah..
hahahaaaaaa....

ade port x??????

dh aku dh bukak "citer mistik Hospital Changkat Melintang"

Kampung Pisang ni same ke dengan Zombie Kampung Pisang? Aku ingat nama dalam filem je..

enciKacang posted on 24-10-2013 11:49 AM
haii..ye le...mekaseh le yop kabo teman pase bende ni.laaa.....@mnSK ni orang batu gajah ke?

bukan...

org bota kanan... kat batu gajah ramai sedara2 dan member2 dok situ...
pun dulu rajin turun g mancing kat lombong2 batu gajah...

leman_idrus posted on 24-10-2013 12:46 PM
Kampung Pisang ni same ke dengan Zombie Kampung Pisang? Aku ingat nama dalam filem je..

yg dalam filem tu kg.pisang kat kuala kangsar...yg ni kg.pisang batu gajah.dua2 pun memang wujud.heh...

ate bile lg nak serang lombong tu?

Follow Us
z3t_ex posted on 24-10-2013 07:55 AM
bertuah btol engko tiga orang..
aku,adik n the geng siap ronda2 cari pasal kt situ pn xpenah ters ...

kalau dicari mmg susah nak jumpa.....kalau x...sesenang je terserempak...

medangmru posted on 24-10-2013 07:00 PM
kalau dicari mmg susah nak jumpa.....kalau x...sesenang je terserempak...

selalu pun macam tu..hihi...

sori lambat reply
gerai nasi lemak tu, gerai kecik bukak pepagi je. kalo dari utp, lalu kubor dengan gelanggang futsal dulu baru jumpe gerai tu.  bukak waktu pagi je.
aku pun selalu lalu ke situ.
tapi syukur le takde kesah mistik.
tapi situ kalo memalam, memang kena jejage sikit.. paseinye takut kene rompak.  idak pun eksiden pasei takde lampu, jalan gelap beno.

Gemukkkkkkk posted on 26-10-2013 12:20 PM
sori lambat reply
gerai nasi lemak tu, gerai kecik bukak pepagi je. kalo dari utp, lalu kubor denga ...

mmm... lpas futsal...tau juga tu...

cerita kena samun ni tak pernah dengor le pulak..slalu juge lalu mlm2 situ...

dulu2 jaman komunis ada roadblock askar dkt sebelum simpang kg baru cina tu...

Edited by kaboom! at 24-2-2018 08:43 AM

So, kesimpulannya x misterilah jln bali ni ye cuma jalan gelap sbb ladang sawit dan selekoh serta orang2 jahat lah ni..?Sy selalu jugak lalu sini tp pagi2 n siang je.. baru ni kul 10.30 malam nk lalu tak jadi sbb dengar byk citer hihihi

Lalu kpg bali ni kalo dr beruas nk ke tjg tualang mesti lalu kpg bali ni...mmg agak creepy maybe sb lampu kurang n sunyi..kalo lalu mesti doa jgm la kete rosak..pi tjg tualang sb nk mkn seafood yg marbeles kt sn...

kampung aku kat Pusing. Hampir dgn bandar Batu Gajah. dulu selalu ke kampung bali sebab ada pasar malam. ni cerita 15 tahun sudah. Sekarang aku kat KL. Jarang balik ke kampung di Pusing dah.

Jalan Ipoh - Lumut tu dulu wpun sunyi, gelap & etc, alhamdulilah takde apa2 yg menakutkan.

muka_bulu replied at 19-11-2012 02:28 PM
Ni jalan nak ke seri iskandar kalau jalan dari ipoh. Jom sape2, area ipoh, kite melawat kg bali ni.  ...

kg bali ni kat2 dengan tronoh.
seri iskandar
bota
ada makcik laki aku tinggal kat situ

aku pun tak brp suka gi sana
pasal bila masuk je kampung tu rasa seram
kalau malam lagi la
harap lampu kereta je

sblm jumpa kampung tu
lalu kampung cina dulu
tu pun kampung cina ala2 kawasan chinpeng

iznanaziz replied at 5-3-2018 11:28 AM
kg bali ni kat2 dengan tronoh.
seri iskandar
bota

saya lahir kat kg Bali, besar kat kampung Bali..tak prnah pulak jumpa apa2 walau pun selalu mengaji waktu malam..tapi memang sunyi sebab dah ramai anak2 kampung merantau keluar, tapi dari Kg bali nak ke Tg Tualang..melintasi kebun2 getah dimana dipedalamannya ada kampung orang asli,,Denaksekarang sejak ada Sri Iskandar Kg Bali dah mula agak meriah sebab ramai staff UTP beli tanah kat kg Bali dan buat banglo mewah..

puteribaya replied at 12-4-2018 04:51 PM
saya lahir kat kg Bali, besar kat kampung Bali..tak prnah pulak jumpa apa2 walau pun selalu mengaj ...

walaupun x pernah jumpa apa2 namun banyak dengar kisah2 misteri dari kawan2 nakal yg suka merayau malam
Kg Bali ni penduduknya dulu rata2 bekas Special Force askar British, setelah abis khidmat mereka ditawarkan tanah getah, jadi yg datang rata2 dari seluruh perak esp dari parit, bota,lambor dsb.jadi faham2 sajalah ramai bekas askar, jadi masing2 ada ilmu dituntut utk keperluan pkerjaan mereka.Bila sudah meninggal dunia..kadang2 anak2 mereka sendiri pun x tau hal ehwal ibu bapa mereka yg ada ilmu2 ini.Jadi mungkin peninggalan mereka lah yg banyak merayau2.mentelah banyak anak2 muda berhijrah sekitar 70,80 dan 90an..menjadikan kampung ni..kampung tinggal banyak rumah2 usang yg hampir roboh.Sejak hujung 90an, USM didirikan di Tronoh, dan selepas itu UTP ambil aleh, dan bandar Sri Iskandar muncul..kg Bali kembali dihuni,,anak2 yg rata2 sudah pencem, kembali membuat rumah atas tapak lama.Dalam zaman darurat, kg baru bali (penempatan cina) utk lindungi mereka dari komunis.Samun banyak sebab sini jadi pusat mat pit..pantang letak apa2 diluar rumah..esok lesap la

aku penah jumpa antu kat area siputeh, jalan dari batu gajah ke parit