CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muka_bulu

[BEST]Misteri Kampung Bali @Batu Gajah, Perak

awiezull posted on 22-11-2012 04:06 PM
apalagi...dah cuti sklh ne boleh ler ..blk kuale...mkn sgala2nya..hehehe

aih aku ngire aghi je kot, cuti krismas ni cdg ndak balik. skrg aku tgh x lalu nak bjln jauh + suami aku pun dlm proses btukor ke mari, bz ler sket.

skeezotone posted on 21-11-2012 04:14 PM
bali ni sblom ke slepas batu gajah kalo dr ipoh?

kalo dr ipoh,bole ikut dr batu gajah,
tp,kalo nk best ikut dr tronoh ler...

mialunar posted on 21-11-2012 06:14 PM
Sebenarnye ikut highway tu lagi jauh .. kire kalo ko rempit jln Kg Bali lagi cepat ler ... situ ader ...

oh ya ka? trimas for the info

tak_tahu posted on 22-11-2012 04:03 PM
kuale? bkn takat deghoyan. laksa n rojak tepi sungei nuh, aih aku termengidam pulak.

cendoi terbaik woooo

syahoney posted on 23-11-2012 08:33 AM
cendoi terbaik woooo

aihh terbayang2 weh , tp lg feel nak g mkn cendoi kene naik bot sberang sungei.

xde update lg ke? nnt aku try tny laki aku pulak, die org t.i, biasa brulang ke lumut + area2 ctu.

tak_tahu posted on 23-11-2012 09:08 AM
aihh terbayang2 weh , tp lg feel nak g mkn cendoi kene naik bot sberang sungei.

xde updat ...

esk ku nak ke lumut terus balik tepen....nnt try tny lakiku nak jalan2 kat situ tak...hehhhe

Follow Us
syahoney posted on 23-11-2012 09:21 AM
esk ku nak ke lumut terus balik tepen....nnt try tny lakiku nak jalan2 kat situ tak...hehhhe

gigih kite kan membodek laki masing2
mmg misteri btul kg bali ni, ramai yg xtau tmasuk aku.

tak_tahu posted on 23-11-2012 09:37 AM
gigih kite kan membodek laki masing2
mmg misteri btul kg bali ni, ramai yg xtau tmasuk aku.
...

gigih la....nak lalu alang2 punya pasal...kalao tak misteri lumut ngan tepen je la esok

syahoney posted on 23-11-2012 09:40 AM
gigih la....nak lalu alang2 punya pasal...kalao tak misteri lumut ngan tepen je la esok

. btul2, x sabor nak tahu. sbb pacik google pun x membantu. mmg misterius.

Selalunya orang kata kawasan kubur banyak makhluk asing....Selama ni tak banyak pulak nampak makhluk asing tu kat kawasan kubur tapi paling banyak kat market basah atau pasar malam......

skeezotone posted on 22-11-2012 09:59 AM
dr sudut mistiknya, dgr citer.. renovation xsiap2 w'pon hr2 diorg renovate.. misteri tuhhh.. heheh ...

patutnye perak darul misteri la eh?opss.hehe

marsellysa posted on 23-11-2012 04:45 PM
patutnye perak darul misteri la eh?opss.hehe

orang perak misteri tak?.. hahaha

skeezotone posted on 23-11-2012 04:58 PM
orang perak misteri tak?.. hahaha

wow...soklan cepumas tu...skeez??? zie rasa biar c muka_bulu yg tlg jwbnya...

aaah ... buzy cikit minggu nie ... baru leh mengarang sikit ni

kisah pasai lombong misteri area kampung batu lapan batu gajah

Dekat sini memang la banyak lombong al maklum la kan bekas kapal korek ... so boleh di kira port2 orang kaki pancing la ...
lombong2 nieh .... dekat lombong ni kalo pancing ikan alamak haiiii sedap ... sedap ikan nyer walaupun ikan air tawar ... Nak di jadikan cerita ramai la orang luar nieh datang memancing kat sini ...  biase ler kalo orang luar dema ni mane la tau cerita lombong nieh ... lombong ni luaran nampak macam cetek tapi sebenarnyer teramat la dalam ... ye ler .... bekas kapal korek la kan ... British korek puas2 nak cari bijih timah ... so dalam la jadi nyer ...lagi satu tempat nie ade pasir jerlus.

Kemudian orang luar pun tak tahu yang dalam banyak2 lombong nie ade la bekas kubur orang islam dulu2 .... so ramai orang luar mesti tak tahu mengenai history lombong2 nieh dan kubur nie bukan pindah ketepi jalan tapi deme nie pindahkan kubur nie tengah2 area antara lombong2 tersebut. Orang situ jer tau tempat ni keras.
       Suatu ari tue ade la orang luar datang, ye ler port pamous pancing ikan, mase tu tak silap dalam tahun 2000 keatas la, x ingat sangat ... 2 orang nie datang mancing satu ... nak di jadikan citer diorang nie ilang .... x balik2 umah so family dorang nie report la polis, siap polis datang cari deme 2 nieh ... x jumpe2 . Penduduk kg pun duk tolong cari la memang x jumpe ...
      Alih2 dorang panggil bomoh ... ye la kan ... dalam smpai 4 ker 5 ari cari x jumpe ....mesti suspek something .... so bomoh nie tengok la ... upe2 nyer dorang nie da kene sembunyi dengan antu air ......x tau la bomoh nie wat aper kan ... pas tu mayat dorang nie pun di jumpai la kemudian ... satu kat area pasir jerlus nie ... satu lagi x ingat kat maner .... tapi dengar citer nyer memang mereka di jumpai jauh dari tempat memancing .... mcm x masuk akal la kalo jumpe di situ.

ps :- sebab aper cy kater pamous ... sebab time raye puase pun ramai datang memancing kat sini ... so kami ni sume sibuk melawat kubur dorang nie sebuk memancing   Last edited by mialunar on 23-11-2012 08:46 PM

Rate

1

di tiger lane dari main road nampak sebuah rumah style british dulu2..nampak scary....

kuala famous pau n mee kari but kedai cina ..tp ramai melayu makan....suka beli pau kat sana....

muka_bulu posted on 21-11-2012 10:48 AM
Jom la join aku dgn geng cari tempat2 misteri ni. Dalam perak banyak dah aku pegi tempat2 misteri  ...

aq dgn kawan aq ada pg putrajaya ada tmpat keras berhantu. hantu nye jantina perempuan, rambut cm singa baru lepas bersalin, suka handbag mahal2,suka queen control dan shopping luar negara puas aq azan iqamat yasin takbir berzanji hantu tu tak nak lari juga gila jahat punya hantu.  lepas ni aq marhabankan hantu ni

tak_tahu posted on 22-11-2012 04:20 PM
ooo sekampung dgn laki aku hehe.

udah alang2 ke chandan tu, mancin ler di lubuk mat anjin, bny ...

udah alang2 ke chandan tu, mancin ler di lubuk mat anjin, bnyk udang, tp buaya x pernah nampak lg. 3-4 thn lepaih siap kata piranha pun ade. ngarut je kot piranha

tp kalo masuk sayong *penah dengo langsuyor bisu?*, jenguk2 ler kilang mihun. xpun lajak ke gedong siam ke, ada bnyk kubor lama. atopon mesjid kota lama kanan, tmpt meriam yg x tenggelam masa banjior tu. aku x penah lg masuk masjid tu, kata deme ade kubor dlm mesjid. stakat ronda2 naik moto pakcik aku pernah ler pusin2 ctu time ndak maghrib hehe... tp.. ntla aku kabor.

p/s : jgn lupe ajak skeez skali. jgn dtg kosong jer, aku x ndak kang kome lemaih dlm lubuk mat anjin tu, ape aku ndak jwb kat mak ayah kome.

Assallamualaikum tak_tahu....tak_tahu tak tau ke pase' kubo tu?..hehehe....

HEBAT KUBOR TU!

Sebenarnya....kubor tu.....Bukan kubor sebenarnya.....Tapi ..disebelah kiri mimbar Masjid Kota lama Kanan tu...ada terdiri satu "Batu Nisan".

Sejarahnya...lamaaaa dulu......iaitu pada tahun 1577!

Sultan Perak yg ke 2 iaitu Sultan Mansur Shah ni memang sultan yg mempunyai kelebihan yg luarbiasa...antaranya....Sultan Mansur Shah ni pernah membelah batu besar hanya dengan libasan pedangnya sja!  Baginda Sultan gunakan pedang nya yg masih ada hari ini ...sebagai barang kebesaran Negeri Perak...iaitu Pedang Cura si manja KIni... sekali libas sja ..terbelah batu besar...sebagai pembahagian sempadan daerah yg berlaku pertikian sampai ada berlaku perang saudara kecilan...(zaman dulu...pembesar pun ada daerah....rebut kawasan le tu!)..

Diceritakan....Sewaktu baginda Sultan Mansur sedang solat Jumaat di masjid Kota Lama Kanan tu lah....didepan org ramai tu...BAGINDA SULTAN TELAH GHAIB!!!

Memang gempar!

Sultan yg memerentah...tiba tiba Ghaib!!!....

Akhirnya...terpaksalah ditabalkan Sultan Ahamad Tajuddin Shah bagi menggantikan Sultan Mansur Shah yg tiba tiba Ghaib!...& Misteri ini terus kekal misteri hingga hari ini!

Memandangkan Sultan Mansur Shah ghaib dalam Masjid tu ...Lalu didirikan satu batu nisan sebagai peringatan.

CERITA NI BENAR!....memang makam Sultan Mansur Shah tu lah.....batu nisan dalam masjid...

Rate

1

awiezull posted on 23-11-2012 05:04 PM
wow...soklan cepumas tu...skeez??? zie rasa biar c muka_bulu yg tlg jwbnya...

muka bulu.. mmg misteri.. nape taknya, muka berbulu.. hahaha.. jokes. jgn mareee

burungantu posted on 23-11-2012 11:46 PM

udah alang2 ke chandan tu, mancin ler di lubuk  ...

wahhh.. menarik citer ko ni..

mialunar posted on 23-11-2012 08:14 PM
aaah ... buzy cikit minggu nie ... baru leh mengarang sikit ni

kisah pasai lombong misteri area k ...

aku igt agi ms aku jd saksi utama kejadian mati lemas kat tasik permaisuri dpn mata aku.. 2 budak lemas dlm kol 8.00 mlm, bomba n polis hold aku smpai pagi sbb suh tunjuk tempat budak lemas tu. aku btl2 pasti tempat budak tu tenggelam tapi sorg jer yg jupe.. payah tol aku tgk diorg cari padahal tempat tenggelam tu aku dh tunjuk.. last2 mayat ke2 jupe pagi esk.. agak misteri gak la..