CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 45476|Reply: 114

Flat Berhantu Wangsa Maju

Kisahnya.. berdasarkan pengalaman sendiri.. berlaku dalam bulan may 2012..

niat di hati... aku dan adik2 ku nak sewa sebijik umah la kononnye.. xnk duduk ramai2 sgt.. nak duduk dlm 4 org.. so decide la nak sewa kat flat wangsa maju.. mmg gembira la sbb ms tu mmg da urgent sgt kene pindah before ujung bulan.. nak tgk interior umah tu mmg x sempat..sbb owner ckp.. tenant yg kat umah tu kuar btol2 ujung bln.. so, kitorang pun x kisah la kan.. kalo ada org tggl dlm uma tu, mesti la bersih je kan..

so, kitorang pun angkat la barang2 semua pd sebelah mlm.. sbb ptg tu, owner kata nak bersihkan uma dulu before bg kitorang masuk.. so, mmg lambat la kitorang masuk uma tu.. tp aku x stay umah tu lg.. adik aku n sorang kawan je yg kemas2 n stay umah tu.. siap pindah2 perabot tv.. wah.. rajin dan commited sungguh diorg berdua..

ermm.. uma kami sewa tu tingkat 5..top floor.. xde lift.. maklum la.. flat je kan.. ade 2 bilik..  1bilik air.. kitchen dan balcony kat belakang..  jiran uma sebelah nie org bangladesh..jrg tgk diorng sbb keje shift.. jiran belah kanan lak macik yg tggl ngan anaknya..

keseraman nya bermula pada malam yg pertama kali aku tido uma tu.. aku da penat da kemas umah di siang hari.. tepat kul 12..aku pun nak masuk tido ngan adik2 ku.. kitorang x branie tdo laen bilik..so kami 4 org tido kat queen bed dlm bilik yg kat belakang..bilik depan kosong la.. aku tak off lampu luar.. aku masuk bilik n nk tido.. tetibe........

........................

aku dengar bunyi 'tak..tak..tak..' bunyi tapak kaki (mcm kaki budak) .. bunyi nye x kuat pun.. tp mmg dgr la... mula2 aku wat xtau.. pastu makin lama.. aku mcm xleh ignore bunyi tu..huhu.. aku tgk adik ku pun mcm xtdo lgk.. jd aku ckp ngan die.. dgr x bunyi tu... die ckp.. biar je la.. tp aku mmg xleh nak ignore je.. makin lama..aku makin takut lak...

jd aku suh adik ku tepon kwn suh teman kitorang..huhu.. lama jgk baru kwn smpai.. pastu bunyi tu da xde.. kitorang semua borak kat living hall tu sampai kul 4pg.. hmm.. tp mase tu semua da ngantok..sok pg nya nak kene g keja.. pastu.. kitorang pun yg 4 org td pi la masuk bilik.. nak tido.. kwn 2org tido living hall..  

aku tido paling hujung skali.. mse tu mmg panas gile... ms aku tdo tu.. aku asik terkejut je n berdebar tibe2.. aku mmg ngantok sgt..smpai malas nk pk benda tu.. tp aku aku berdebar2 xtau nape.. kuat lak tu.. lepas tu kaki aku mcm di tarik.. sampai kan kaki aku jd lurus.. aku terkejut dlm tdo tu... pastu, aku tgk kwn aku yg tdo sebelah, die gerakkan kaki.. n tetibe bukak mata mcm terkejut.. sama gak ngan sorang lgk adik aku.. tetibe je die luruskan kaki ms tdo..

lepas tu.. aku tnye die..die ckp xde pe2.. lepas tu aku pun sambung je tdo.. esoknye..aku citer kat kwn ngan adik.. die pun ckp benda sama.. aku da agak seram da.. benda tu maen2 lak..huhu.. sorang adik ku ckp die xpe2.. tp die ada mimpi.. lembaga hitam rambut panjang.. n ada lembaga kecik.. huhu.. kebetulan ada sorang kawan opis ade adik yg pandai tgk benda2.. jd..diorg dtg uma..wat baca yassin semua.. masa diorg smpai n nak stat bc yassin.. tetiba bunyi pintu tertutup kuat.. tp xde pintu bukak pun time tu..tp kami wat xtau je.. pastu.. lepas da bc yassin.. mulut adik tu terkumat kamit baca ayat quran.. muka die merah je.. n memandang 1 arah.. aku agak die nmpak benda tu.. die tutup mata.. tp riak muka nya mcm nmpk benda yg menakutkan.. die suh kitorang pagar umah 3mlm berturut2..  kami pun try buat.. ms maghrib tu kitorang nak pagar uma guna air yg da di baca yassin.. adik sy dgr org menjerit time tabur air tu kat dinding.. kawan sy lak, ujung jari kaki die sakit sgt.. aku xde pe2 lak..

esok nya..kt opis, sorang kwn kt opis ade macik yg leh tgk umah tu.. die kol je macik die.. macik die tnye uma tu ktne.. tetiba macik tu ckp..uma tu ade lembaga hitam bertanduk.. n 2 anak.. sekor tu betina.. sekor jantan.. yg betina tu mcm baby lagik.. yg jantan lak suka maen keliling umah.. katanya, kitorang masuk umah n kemas umah.. kitorang asik terlanggar anak die.. sbb tu benda tu marah.. aku terkejut jgk.. sbb macik tu tau.. benda kt uma tu.. die ckp benda tu duduk bilik yg gelap sket.. aku x pk lak bilik yg kami duduk tu.. tp mmg kat bilik tu la.. sbb kawan aku ternampak jgk benda2 akhir2 ms kami duduk situ..huhu.. seram....

Kami takut nak blk umah.. rs mcm xleh nak tggl uma tu.. so.. kami tdo hotel yg berdekatan ngan wangsamaju.. hotel murah2 je.. xkisah la..yg penting ade tmpt tdo..huhu.. nak nangis jgk la time tu sbb mcm org xde uma kan.. aku n kawan blk umah amek baju je la..

Satu arie aku n kwn balik umah..tetiba.. macik umah sebelah tu tegur.. sbb die ckp jrg tgk kitorang kat uma.. aku pun ckp la tdo uma kawan.. sbb xnk die pk bukan2 lak.. tp die yg stat tanye.. ade pe2 x kat uma? aku pun nerves la.. n tanye macik tu balik.. ade ape macik? macik tau ke? lepas tu die pon citer..tenant yg lama tu penah tgk ade lembaga itam kat bilik yg belakang....
aku pun da agak..mesti ade org tau pasal uma tu.. tp owner x ngaku.. die caj sewa ikut brapa hari kitoang duk uma tu..kitorang pun decide cari umah laen. x kisah la katne..  akhirnya.. alhamdullilah..kami dpt cari umah laen.. umah flat tu, ade org laen yg nak sewa.. penyewa baru tu laki.. so.. maybe diorang x kisah duk serumah ngan benda tu..ataupun diorang bole kuarkan benda tu dr uma tu...

tu la pengalaman yg aku tak leh lupa..

benar.. dan tiada selain kebenaran...

Last edited by Santeira on 25-11-2012 11:04 AM

Rate

1

uii seram gak yea...siap main tarik2 kaki lagi...

yala.. pun kelakar jugak.. sebab macik tu ckp anak benda tu asik terpelanting kitorang tertendang.. tp nie bukan maen2..hihihi

alina84 posted on 24-11-2012 04:10 PM
yala.. pun kelakar jugak.. sebab macik tu ckp anak benda tu asik terpelanting kitorang tertendang..  ...

mana x tertendangnya dah benda tu bukannya leh nengok ngam mata kasar kita kan? abis apa
kata owner rmh tu?? tp kak zie rasa seb baek gak awak cpt2 kluar dari rmh tu..buatnya
lama awak stay kat c2 lagi macam2 gangguan yg akan akan awak alamikan??

haha. kejam korang tendang baby hantu tu.hahaha.

owner tu marah jgk.. katanya..selama nie uma die xde pe2 pun.. sy inform die ngan niat nak mintak tlg buang benda tu la kak.. tp die xnak pecaya lak.. jd kitorang pun..decide kuar je.. lgpun, macik yg leh tgk benda tu ckp, benda kt uma tu da lama duduk situ.. bukan senang nak suh die kuar.. macik tu suh kitorang kuar je.. lgpun kitorang byr sewa berempat je.. tp share tggl bertujuh lak kat umah..heee

Follow Us
nasib baik tertendang jee...dan hidup lagi anak dia...
kalau korang terpijak sampai mati...lagi jahanam..

aerolz posted on 24-11-2012 04:25 PM
haha. kejam korang tendang baby hantu tu.hahaha.

hihi.. kalo nampak baby hantu tu maen kat mana2.. boleh la jugak di elak kan..

KAULAT posted on 24-11-2012 04:34 PM
nasib baik tertendang jee...dan hidup lagi anak dia...
kalau korang terpijak sampai mati...lagi jah ...

mesti benda tu ngamuk sakan..huhuhu

tapi betul jugakkan...mana laaa kita tau yang anak dia
sibuk kehulu-kehilir dalam rumah tuuu...

KAULAT posted on 24-11-2012 04:48 PM
tapi betul jugakkan...mana laaa kita tau yang anak dia
sibuk kehulu-kehilir dalam rumah tuuu...

tu la.. kang tertendang marah lak emak die..

itulahh.. emak hantu tu tak bertanggungjawab. dah tau orang nak kemas umah, p la kendong baby tu. ni tak, bior je main sensorang. huhuu.

flat kat mana neh yg dengan ngan wangsa walk tu ke huuhuhu

aerolz posted on 24-11-2012 05:45 PM
itulahh.. emak hantu tu tak bertanggungjawab. dah tau orang nak kemas umah, p la kendong baby tu. ni ...

hihihi.. yela.. die dok biar je baby die main..=)

Suchi posted on 24-11-2012 05:53 PM
flat kat mana neh yg dengan ngan wangsa walk tu ke huuhuhu

x..dkt ngan LRT..  ermm..tp blok d rahsia kan..demi menjaga nilai harta dikawasan sekitar..

tuan rumah tu sepatutnya dengar cakap penyewa sebab penyewa yang alami benda ni sume. dia bukannya tau. sepatutnya bila penyewa dah cite macam ni bawak2lah ikhtiar cari cara nak halau benda tu kan. ni tak, pegi marah penyewa lak. buat naya kat bakal penyewa baru je

amirezu posted on 24-11-2012 06:18 PM
tuan rumah tu sepatutnya dengar cakap penyewa sebab penyewa yang alami benda ni sume. dia bukannya t ...

ye betul betul betul.. =)

alina84 posted on 24-11-2012 06:23 PM
ye betul betul betul.. =)

btw, flat wangsa maju ni yg kat mana ek? masa duk Samudera dulu selalu jugak ke Wangsa Maju pergi rumah kawan sekampung. ke ni flat yang dekat dengan rumah arwah Nurin tu?

amirezu posted on 24-11-2012 06:35 PM
btw, flat wangsa maju ni yg kat mana ek? masa duk Samudera dulu selalu jugak ke Wangsa Maju pergi  ...

ermm.. kisah terjadi di seksyen 1.. =)

huhu wangsa maju kat area opis aku lol... kalo aku jd ko aku cabar tuan umah tu meh tido umah ni 1 malam. kalo x de apa2 terjadi x pe la deposit yg kitaorg bayar tu kira burn. tp kalo apa2 hal yg jd tlng pulangkan bk deposit.

aku rs bnd ni perlu di clarifykan sbb naya lol penyewa baru yg nak menyewa situ.