CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alina84

Flat Berhantu Wangsa Maju

Bro_Zulka, baru tau rupanya wm ni asalnya hutan... ofis lama aku dulu,kat seri rampai, dkt la dgn WM tu...mmg berhantu la opis tu....xpernah la menjelma kat dpn mata, tp pernah masa aku sorg2 kat opis, ada bunyi mcm org hempas mesin potostat berulang-ulang-ulang-ulang kali...he9..n guard pun pernah terserempak makcik berterbangan...he9

baby antu kena terajang.. seb baik tak meninggal...

mizmini posted on 30-11-2012 09:05 AM
baby antu kena terajang.. seb baik tak meninggal...

hihihi...tendang sket pon da marah da..=)

asylinshoppe

mgu lps hubby aku kate ader ulor sawe kenyang mkn ayam kt blok D....dekat ngan umah aku ler tu.....takutnyeee aku...

alina84 posted on 24-11-2012 06:42 PM
ermm.. kisah terjadi di seksyen 1.. =)

what!!!! seksyen 1...umah pengasuh anak i kat area flat kat seksyen 1...which block...yg penting bukan block depan taman permainan erk

lagi satu......TAMAN SRI GOMBAK, just nak selit....ni area bunian plak.....tak boleh nak halau, depa lagi degil dok ada...kalau sapa sapa ada cerita bukak la benang...

Follow Us
section brpe wey?
flat yg mana ni?

uuuuuuuuu tk pernah pulak pergi wangsa majuu..majuu betul area tu

saya menyewa kt flat seksyen 1, Blok F?..tkleh kasi taw haa

masa mula2 duk selalu gak kena kacau tp my sis & abg ipar laa kena selalu sbb dorg duk bilik belakang...lembaga nie sorg nenek tua, muka berkedut yaa amat & bongkok..style dia suka hendap muka & duk sebelah time tido, nie pun saya penah kena gak, siap kena ikat lg..saya duk bilik depan, nk kata mimpi cm mustahil jer sbb semer org mimpi lembaga yg sama jer

even abg ipar bgn solat mlm pun kena kacau, kdg2 mlm2 nk tido psg org mengaji quran...lps dh reda sikit gangguan & jarang psg org ngaji, tiba2 baru2 nie anak sedara masih baby tk sihat so my sis saja2 jer psg org ngaji time tido..mlm tu dia kena marah dek nenek tu

Rate

1

bila citer2 kt familly member, dorg suh laa cari rumah laen tp nape plak kite nk takut kt dia...saya suka duk sini sbb serba serbi ada LRT, shopping kompleks (Jusco), klinik byk, kedai mkn byk, bank pun ada..

seramm plak duk bercerita psl nenek tua tu jam 12 mlm...kena plak kan mlm nie mmg naya jer

kerek_lager posted on 25-12-2012 12:07 AM
bila citer2 kt familly member, dorg suh laa cari rumah laen tp nape plak kite nk takut kt dia...saya ...

Btul jugek.... tu rumah kau khan dgn tempat strategik lg.. kenapw lak nk pndh...

lawaklah...hantu ada dimana-mana,....bukan area wangsa maju jer, area sentul, area batu caves (sini paling kuat hantu byk kuil woo),area ampang, area ulu klang (highland tower)...dan dalam klcc, mid valley pun berlambak org jumpa hantu...kat wangsa maju tu org meniaga bising sampai ke pagi...aku rasa hantu pun takut or tak selesa nak dok kat area tu...  amat padat kawasan wangsa maju...cuba cakap kat aku kat kawasan mana, flat, kondo, apartment mana yang takde kisah hantu...kat flat kerinci vista angkasa dekat um nun berlambak org jumpa hantu...pokok pangkalnya semua rumah ada hantu...cuma kaco ke idak jer....even dalam toilet rumah korang pun berlambak hantu...malam2 pasang lilin dok depan cermin...perahler limau...tunggu ler dalam 2-3 minit... kalau area wangsa maju dikatakan byk hantu...kawasan lain kat kl boleh dikatakan sarang hantu!

penjejak_awan posted on 26-12-2012 09:07 AM
lawaklah...hantu ada dimana-mana,....bukan area wangsa maju jer, area sentul, area batu caves (sini  ...

klu mabuk org pon dh jadi hantu

kerek_lager posted on 25-12-2012 12:00 AM
saya menyewa kt flat seksyen 1, Blok F?..tkleh kasi taw haa

masa mula2 duk selalu gak ken ...

skang awak masih duduk blk F jgk ke?huhu.. susah nk pindah randah..tp duduk ramai2 ngan makhluk yg x dikenali pun tak sggup jgk..

kalo hantu duk diam tak kaco orang xpe la.. bole wat dek je.. tp kalo da ngaco camtu.. rs cam nak lari uma je..

myralolx92 posted on 23-12-2012 12:43 PM
section brpe wey?
flat yg mana ni?

seksyen 1, blok F.. hehe

seramnya ...kena kacau lagi

penjejak_awan posted on 26-12-2012 09:07 AM
lawaklah...hantu ada dimana-mana,....bukan area wangsa maju jer, area sentul, area batu caves (sini  ...

Flat kerinchi vista angkasa ada hantu ke? Uwaaarrrggghhhh!!!!!! Sy dok situ...takutnya...

alina84 posted on 27-12-2012 08:10 PM
skang awak masih duduk blk F jgk ke?huhu.. susah nk pindah randah..tp duduk ramai2 ngan makhluk yg ...

masa mula2 dulu rasa tk selesa+takut laa jgak bila my sis citer mcm2...tp buat dek jer laa ngan lembaga tu..so, lama2 dh kurang kena ganggu...hingga ke hari ni boleh kata setahun tu dlm 2/3 kali jer dia ganggu balik...klu dh tahap ekstreme sgt kena kacau tu smpai tunjuk2 diri/siap ada bunyi segala smpai memudaratkan mau gak blah dari rumah tu

masa zaman blaja ..dok kat apartment. tiap2 malam aku slalu dgr bunyi botol bergolek..perabot di aleh2.
tp aku mmg tak ambik tau sbb pikir mesti bdk2 kat umah atas ni tgh study.

satu hari aku jmpe cousin. pas tu mase balek aku naek tangge. smpi depan umh aku nk bkk grill. tp nape laen.
rupenye aku da terlajak 1 level.

dan rupe2 nye rumah tu adalah rumah kosong. so aku tatau laa bunyi2 tu dtg dari mane
lbh krg setaon sebelum aku dok situ..ade sorg pompan terjun bangunan dan mati kat block aku dok tuh..