CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12062|Reply: 83

bercuti utk cari KETENANGAN di hari konvo (pg2- TT dah balik, sesi soal jwb)

sabtu ni aku sepatutnya ada konvo.. tp aku takpegi.. sebab?? malas lah.. aku cam tak suka nak gi sbb aku tak suka kehidupan aku time study diploma dulu.. aku still study skrg utk ijazah.. lg satu parents aku bukan jenis yg nak dtg2 konvo ni pun.. entah la banyak la sebab yg susah aku nak cakap secara detail.. tadi aku dengar member2 aku ramai yg parents dah turun utk gi convo sabtu ni.. entah tetiba perasaan sedih tu dtg menerpa.. entah la.. tp keputusan aku muktamad.. sekali aku cakap taknak pegi aku takkan pegi la.. tak dapat bayangkan ari sabtu tu nanti camne.. so utk mengalihkan perhatian supaya aku tak sedih.. aku cadang nak pegi bercuti kat suatu tempat utk tenangkan fikiran.. aku takkan bgtau sesapa.. aku nak alihkan perhatian aku dari fikir pasal benda ni.. aku nak cari ketenangan kat tempat tu nanti.. kat mana aku nak gi.. aku pun tak decide lg walaupun lg sehari je kan.. kalau korang nak cadangkan tempat mana yg best utk tenangkan fikiran leh cadangkan.. dalam malaysia je la ek.. hmm Last edited by asteruk on 3-12-2012 11:15 PM

Rate

1

pegilah mana2 tmpt yg dkt dgn tmpt ko tgl skrg...kang bg cdgan tmpt jauh2 pastu ko nak pegi sehari je..tak berbaloi langsung

me pun dulu tak pegi konvo sebab tak da duit kena bayar itu ini..
so masa konvo tu sedih gila so me duduk lepak dalam rumah aje,
ialah nak berjalan pun tak da duit

tapi sehari, masa dalam perjalanan itu ini, cam tak cukup aje
tuk tenang tenang, so mungkin pegi tenguk movie sambung
menyambung sampai malam ialah idea me...

pasaipa nak sedih-sedih ni?  Its your achievement!  Be proud of yourself....regardless of whether there's anyone there with you or not.

Me, dulu graduate kat UK sensorang je.... parents tak mampu ler nak datang to attend my convo.  You should attend your convocation..... for the experience & exhiliration & energy of graduates in the hall waiting to accept their scroll...... halamak!  Rugi ler study pastu miss `the moment.'

Oh well..... think again about your next convo when you get your degree.  Just go.....

Btw, as for this Saturday's event..... good luck trying to escape.  I don't think you can.  But you'll feel better after its all over.  

Rate

1

aku nyer konvo pun xpegi.org dok amik scroll,aku selamat sampai msia sudeh..

x rugi pun x pegi..cert tu tetap dapat jugak walau x pegi pun..

Follow Us
faraway1 posted on 29-11-2012 11:08 PM
me pun dulu tak pegi konvo sebab tak da duit kena bayar itu ini..
so masa konvo tu sedih gila so me ...

haaa.. ini idea yg bagus.. camne ek nak cakap.. sbb aku ada sorang kawan ni gak.. dia friendly.. tapi dia jenis yg enjoy buat benda sorang2.. dia cite kat aku yg dia suka tgk wayang sorang2 kalau tkde kelas during weekdays.. tgk movie non stop.. tp time weekend takleh sbb ramai org kan.. nanti hlg lah privacy tu.. so aku mmg nak pikir buat camtu gak.. sbb bila tgk movie perhatian kita akan teralih ke movie tu ar kan.. kalau bercuti ni dalam perjalanan tu still pikir pasal konvo kan.. so aku rasa nak buat camtu gak.. tp apa yg pasti aku nak pegi tempat yg jauh sikit.. meaning mungkin aku akan pergi negeri lain.. pastu tgk wayang dari pagi sampai mlm kat negeri tu.. aku taknak berkongsi udara yg sama dgn org yg tgh amik scroll dlm dewan konvo tu nanti..

damiqula posted on 30-11-2012 08:08 AM
aku nyer konvo pun xpegi.org dok amik scroll,aku selamat sampai msia sudeh..

jap.. kalau kita tak dtg konvo camne ek? ada org amikkan scroll kita ke?? or kalau kita wakilkan je.. aku takde wakilkan sesape.. or nama kita kena skip??

darkchoc posted on 29-11-2012 10:59 PM
pegilah mana2 tmpt yg dkt dgn tmpt ko tgl skrg...kang bg cdgan tmpt jauh2 pastu ko nak pegi sehari j ...

tgk lah dulu camne.. sbb next week aku tak busy sgt.. so berkemungkinan gak aku balik ahad malam ke.. tgk la dulu camne.. just go with the flow.. tapi takde la jauh sgt.. bajet ciput je.. dan tak jugak dekat sgt.. nanti aku akan berkongsi udara ngan org yg amek skroll time konvo tu nanti.. mesti best suasana kat luar time tu kan.. sume amik gambar ngan family ramai2.. nanti aku update korang k.. aku akan cari mana2 cyber cafe la untuk update nanti.. unless kalau aku bercuti kat kawasan pedalaman.. haha

buterfly posted on 30-11-2012 10:05 AM
x rugi pun x pegi..cert tu tetap dapat jugak walau x pegi pun..

hmm betul gak.. tapi entah la.. aku cam bersetuju gak best klu dtg konvo ni.. tapi.. hmm.. sebab utk aku tak datang tu lagi byk.. dan honestly aku suka konvo ni.. tapi mcm aku cakap la.. aku ada sebab kenapa aku malas nak datang.. dan aku benci sebab tu kerana dia telah membuat aku takleh konvo dgn yakin dan gembira mcm org lain.. skrg mesti sume tgh happy2 ada family diorang kan.. ye la esok pagi dah nak amik skroll.. kalau cakap pasal ni aku rasa nak nangis..

AnitaSabrina posted on 30-11-2012 01:46 AM
pasaipa nak sedih-sedih ni?  Its your achievement!  Be proud of yourself....regardless of whether th ...

Yeah I know that I will miss the moment.. but I have my own reasons which I bet no one would understand.. sape taknak gi konvo?? best kot.. aku suka.. tapi keadaan memaksa aku tak pegi konvo.. aku rasa aku mmg aku takleh escape gak kalau bercuti je unless aku tgk wayang marathon movie best2 the whole day cam sape cadangkan tadi.. then fikiran aku akan tenang dan tumpuan akan teralih..

tapi kalau gi kat tepi pantai pun best gak.. tenangkan fikiran.. dengar bunyi ombak.. kat mana ek nak dapat pantai.. negeri mana yg ada pantai dan plg dekat dgn selangor?? anyone?? i'm serious.. Last edited by asteruk on 30-11-2012 11:46 AM

ko ni mcm adik aku,xsuke konvo sbb die xsuke sgt study mende tu

tapi die pi gak la,sbb die best student.die amik scroll,pastu chow.gambor2 studio bagai die tak amik.dahla kat um.gempak gak dewannye

damiqula posted on 30-11-2012 12:14 PM

tapi die pi gak la,sbb die best s ...

wow. dalam tak suke tak suke pun adik ko best student ek? mesti jenis bijak nih / atau tak blaja pun bijak.
kalau ambik kos yang dia suka apa la agaknye ek..
skang dia keje ikut kos tu ke or camne?

rasa menyesal lak tak gi convo pertama, dah ler dapat 2 diploma (internal n external paper)+jubah 2,  dlm satu majlis gara2 tak sosial .. lepas tu amik diploma lain, pegi convo tp sayang takde jubah ...

ko pegi la kat pantai area melaka / n9..
x silap ada tapak2 khemah disediakan
tp skang ni musim ujan..

aku dulu dua kali x convo

pertama kali sebab aku mmg xde duit, xnk bebankan mama
abah aku sdgkn aku dh keje msa tu
bukanlah mahal sgt byrannya tp sebab aku x dpt gji
dekat 3bln, mana aku nk cekau,
dhlah aku keje x dpt gji, pstu mama abah aku kirim duit nk bntu aku
hidup lg, lg nak susahkan mama abah aku utk byr convo?
so aku decide x pergi

kli kedua aku terpksa lepaskan sebab msa tu
aku dipersimpangan antara nk hadir convo atau
hadir kursus wajib utk pengesahan jawatan aku..
aku pkir, klu aku lepaskan convo, aku cepat sah jawatan
tp klu aku lepaskan kursus, aku akan lmbt sah jawatan

sdgkan yg ptut aku hadpi ialah msa akan dtg bukan masa lalu
aku dh tamat belajar, dan convo hyalah hri utk meraikan
kejayaan aku menamatkan pelajaran
sdgkan kursus tu ialah masa depan aku..

akhirnyer, aku redha je dengan ketentuan aku ni..
walaupun sedih amat..

psal ko nk hlgkn kesedihan sebab x pergi convo tu
klu stkt sehari je, x berbaloi utk ko perg bercuti/driving, hya
hbiskan msa mcmtu je, hlg nk tenang, penat yg dpt..

so, better amik cuti lama skit, pergila ke pulau2 atau tmpt2 yg ko suka..

klu tt x nk g konvo kali ni xpe la...
sbb skrg kan tgh buat degree so ada lg skali lg pluang nk konvo...
kali ni study btul2 n klu blh dpt kan anugerah naib canselor...
br best nk konvo...nnt siap dpt selempang n kt nama ada stars lg...
konvo dip n degree ni lain....aksesori kt jubah tu lain ckit...
klu nk rasa dua2....sila la g dua2 konvo yer

damiqula posted on 30-11-2012 12:14 PM

tapi die pi gak la,sbb die best s ...

oh ya ke.. kawan aku pun konvo kat um gak baru2 ni.. best katanya sbb dewan tu besar sgt.. tp adik kau tu kira pandai la kan.. tak suka study benda tu tapi still dapat best student.. best student kot..

bluberi posted on 30-11-2012 03:50 PM
ko pegi la kat pantai area melaka / n9..
x silap ada tapak2 khemah disediakan
tp skang ni musim uj ...

aku nak gi sesorang jeh.. so sbb tu lak aku nak gi area pantai.. nak sewa chalet situ.. pastu tenangkan fikiran.. hmm.. negeri sembilan pun cam best gak.. tapi aku nak gi naik bas je.. so aku kalau leh nak chalet tu dekat ngan pantai so senang sikit.. tp tengok dulu camne.. sbb at the same time aku nak tgk wayang back to back gak.. hmm