CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

sory yea bro kaulat.. saje nak cite ckit pngalaman aku nie..

aku nie penah gak la kena kacau dgn benda2 nie tp kejadian yg nie paling aku ingt smpai skang sbb kejadian nie berlaku 3 kali dalam 1 ari.. bagi aku takut la tp korang x tau la sbb korang sume nie hebat2.. x mcam aku penakut.. hehehe

cite dia mcm nie..  x silap aku mase tue umur aku baru 20 thn.. aku kena blk ke kampung dgn ayah,mak n adik aku sbb nak edarkan kad kawin akak aku.. kampung aku di johor.. kami blk jumaat mlm sbb aku kje siang tue.. kami bertolak dr kl klu x silap aku lps kul 12 dah sbb bese la lps blk kje aku tdo dulu sblm nak drive blk ke kampung kn..

mase kat hghway nak ke selatan nie ujan turun mmg lebat so pemanduan aku pun bwk slow la lgpun da mak ayah aku bahaya..
smpai je di exit tangkak aku pun bhenti utk buang pe yg patut.. smbil tue cuci muka sbb dah ngantuk kn.. x silap aku smpai kat tangkak kul 2 rasenya.. klu sesape org johor kat tangkak nie jalan dia mmg seram sbb kg aku kat batu pahat so aku mmg suka exit kat tangkak nie.. so lepas je cuci muka aku pun drive blk tp dlm keta aku sume tdo maklumla org tua kn mane la larat nak berjaga mcm aku.. dr exit tangkak nak ke muar jln dia bengkok2 mcm ular n tepi tue da kubur cina.. org2 tua pesan klu lalu kat sane hati2 sbb ramai yg kena sakat kat sane.. aku pun terus je jalan walaupun hati aku dah kecut perut dah.. jalan mlm tue berkabus sbb maklumla br lepas ujan kn.. smpai je lalu kat kubur cina tue dgn jalan berkabus tiba2 aku ternampak sehelai kain putih melintas kat dpn cermin keta aku.. aku dgn takutnya terus bwk keta mcm org gila lajunya smpai mak aku tegur nape bwk keta laju sgt.. aku diamkn aje sbb xnak bgth dorg..

lps dr tangkak aku pun smpai la kat bndar muar.. di bandar muar nak ke batu pahat da la lbh kurg 1 jam.. aku pun teruskn perjalanan aku smpai ke kampung sbb badan dah menggigil nmpk kain melintas td..  lps aku di bandar muar aku terus jalan smpai ke 1 name parit jawa klu x silap aku.. mase nie ayah aku bgn dah isap rokok.. dia pun bukak tngkap keta.. mase aku dgn ayah duk borak2 tiba2 kami ternampk 1 lembaga menyerupai pmpuan dgn rambut pnjgnya melambai2 ke arah kami.. pmpuan tue menghadap jalan ke depan so kami x nampk la muka dia.. ayah aku trus terdiam smbil tgn dia memegang tgn aku n bg isyarat suruh jalan laju.. kami bdua trus diam lps nmpk lembaga td n trus kn perjalanan smbil dlm ati aku berkata2 nape aku nmpk benda2 nie mlm nie.. lps je parit jawa aku pun terus nak ke kampung aku di batu pahat..

lalu je aku kat semerah plak tiba2 aku da terlanggar sesuatu.. aku pun bhenti tepi takut aku tlanggar org ke pe ke sbb jalan kat situ mmg gelap.. lps aku bhenti ayah aku pun turun sbb nak tgk pe yg aku langgar.. aku x turun sbb aku takut.. hehehe.. tiba2 ayah aku masuk keta n terus cakap jalan je n jgn amik tau psl aku langgar td.. aku pun pelik la nape ayah aku pucat n suruh aku jalan je.. aku x tny lg sbb aku tau mst da benda pelik nie sbb ayah aku pny perangai klu dia tau benda tue takutkn aku dia xkan cerita.. so lepas 3 kejadian tue aku pun smpai la kat kampung aku.. smpai je kat sane aku pun terus tdo maklumla sbb penat drive kn...

esok pg lps bangun sume ayah aku pun bercerita dgn arwah atuk aku pe yg jd smlm.. dorg pun tny la aku pe yg aku nmpk mlm td.. aku pun cite la dr aku jmp kain melintang smpai org melambai kat aku.. tiba2 ayah aku bersuara mlm td yg aku langgar  ialah batu nisan.. aku pny terperanjat mase tue.. arwah atuk aku pun pe lg bising la kat kita org sbb balik lewat mlm.. kita org nie jarang blk tgh mlm tp ntah la nape mlm tue bleh plak nak blk malam sedangkn esok pg klu balik pun xpe sbb esok kn sabtu..

tp tue la kejadian yg aku alami dulu smpai skang aku ingt sbb mase tue aku nie jenis takut2 berani je.. so bila dah kena mcm nie terus aku jd penakut gak la.. so skang nie aku da gak la kena kacau2 mcm tue tp just dr dgr suara je la.. dia x tnjuk muka kat aku lg.. tp takut gak la klu dgr suara org menangis sayup2 je kat atas umah aku yg aku duk skang nie.. kejadian tue baru je lagi.. takut tue sbb anak n wife aku tdo dah.. aku sorg je dgr..

Rate

1

BabeYSHa posted on 3-12-2012 01:39 PM
congrats ngan umah baru... mmm.... rasanyer mcm byk gak tertinggal bagi tacang kat threa ...

takpe...lagi pun kami disini iklas bercerita dan kongsi pendapat...
betul tak Cheff....

chefmizan posted on 3-12-2012 01:43 PM
Assalamualaikum w.b.t...
Chefmizan nak check in ni..
Ada kosong lagi tak?

cheff....memang ini yang dinanti...
selamat menjengah rumah baru kita cheff....
dah setahun lebih kita disini...

lan_jmy posted on 3-12-2012 01:45 PM

aku nie penah gak la kena kacau d ...

hmmm..penceritaann yang baik...
kalau ikut cerita2 sebelum niii pun memang diakui jalan yang lan lalu tu angker
tapi nasib baik lan ok...steady lagi drive...lagi satu nasib baik just nampak2 camtu jee...

kalau dia tumpang macam cheff kena lagi haru....kan..

lan cite laaa plak...suara yang lan dengar..suara orang menangis kat rumah lan tu....

chefmizan posted on 3-12-2012 01:43 PM
Assalamualaikum w.b.t...
Chefmizan nak check in ni..
Ada kosong lagi tak?

waalaikumussalam.. opkosla ada

lan_jmy posted on 3-12-2012 01:45 PM

aku nie penah gak la kena kacau d ...

jln tangkak tu. kat jirat tu.. memang bantak cerita juga kan

Follow Us
hest posted on 3-12-2012 02:11 PM
jln tangkak tu. kat jirat tu.. memang bantak cerita juga kan

haaa hest ada cerita pam sikit cite kat sini  boleh....

sory la bro.. aku nie x pndai nak karang cite so ayat tue da la berterabur ckit.. hahahaha..

kejadian suara nie sbnarnya baru lg kat umah aku duk skang nie.. aku duk area ampang.. hehehe.. umah flat je.. tp aku duk atas skali.. umah aku da 4 tingkat je pun.. dlm bln lepas anak aku nie sblm nie mmg ok kat umah tp ntah la 1 ari tue dia menangis semacam je.. aku ingtkn dia sakit so bwk g klinik tp doc ckp xda sakit pe2 so aku pun fikir sbb anak aku nie mmg saje nak menangis kot almaklumla dia mase dah nak masuk 1 tahun.. org kate dia saje nak wat perangai la tp nangis anak aku nie lain mcm dr sebelum2 nie.. aku pun tny la org tua aku so dorg nasihatkn bwk berubat tradisional plak..

untuk maklumkn korg, umah aku nie tepi skali.. kat tepi blok tue plak da pokok besar.. klu tgk dah mcm pkok hantu pun da.. hehehe.. bwh pokok tue plak da cina pny tmpt sembahyang..

mase aku berubatkn anak aku, ustaz nie ckp anak aku kena tegur.. so dia pun berubat la bg air utk mandi n air penawar.. lps tue ustaz tue ckp anak aku nie kena kat umah aku tue.. aku siap kena sound lg dgn dia sbb dia ckp aku x pagar umah.. tp yg peliknya aku pagar umah aku selepas aku dpt kunci umah nie..

umah nie aku beli sblm aku kawin lg so aku mst la pagar umah nie sblm aku nak bwk wife aku duk sane kn.. so ustaz tue pun ajar la aku mcamane nak pagar umah.. so lps je pagar anak aku pun dah baik mcm sedia kala tp skang nie yg x tahan cuma benda tue main bunyi2 plak kat luar...

1 malam tue aku nie jenis tdo lewat suka layan tv smpai lewat malam.. tgh2 layan tv tue tiba2 aku da dgr org berjalan kat atap umah aku.. aku ingtkn pencuri sbb maklumla kwsn black area tp lps bnyi tue hilang aku dgr plak org cakar2 dinding tepi umah.. pe lg trus tdo la aku sbb takut.. hehehe.. lepas semnggu org umah aku plak yg kena, dia ckp mase tue kul 2-3 kot dia nak g toilet buang pe yg patut.. lps kuar dr toilet dia da dgr org ketuk2 kat tepi tingkap dpn umah aku.. yg peliknya klu nak ketuk tingkap tue klu org nak ketuk mustahil sbb xda tmpt dia bergayut tepi tingkap umah aku.. klu dia bergayut cnform jatuh ke bawah pny.. hehehe.. wife aku pun pe lg kecut perut la dia masuk tdo blk.. esok dia cite kat aku tp aku ckp kahayalan dia kot..

baru2 nie dlm 2-3 hari lepas mase bola malaysia dgn indon aku pun mcm bese layan tv smpai lewat mlm.. maklumla mlm minggu kn.. tiba2 tgh sedap layan tv aku da dgr suara pmpuan menangis mendayu2 kat tepi tingkap aku.. aku pny berani mase tue siap kuar kat balkoni smbil isap rokok tgk kat luar sbb pada ati aku sape la bergaduh mlm2 nie.. tp tgh sedap isap rokok bulu roma aku meremang tiba2..  aku duk taip skang nie pun meremang tau..

xtau la nape skang nie tiba2 aku n wife aku dgr mcm2.. sblm nie ok je.. pelik2.. huhuhuh.. tp aku bernasib baik la 'kot' sbb dgr bnyi2 je.. jgn la dia tnjuk kn muka dia kat aku.. mau pengsan aku.. hahahaha

lan_jmy posted on 3-12-2012 02:25 PM
sory la bro.. aku nie x pndai nak karang cite so ayat tue da la berterabur ckit.. hahahaha..

ke ...

kat sebelah rumah ada pokok besar yee lan?
aku rasa la lan...memang pokok tu port dia...
lagi pun ko rumah atas...hujung sekali lakkk tu...
so rumah ko yang paling dekat...so dia kacau rumah ko laaa..

lagi pun ko ada anak kecik..emmmm lagi senang dia nyakat...
kau pernah dengar bunyi guli ke...bunyi menyakar dinding ke..bunyi orang mendengus ke?

bunyi guli xda tp bunyi cakar2 dinding da la.. tp yg latest dia main nangis2 plak..
jgn smpai aku plak yg nangis nnt dgr mcm tue.. hahahaha..

KAULAT posted on 3-12-2012 02:16 PM
haaa hest ada cerita pam sikit cite kat sini  boleh....

err.. hest tak de pun pengalaman bang.. juz terbaca2 je kisah jalan tangkak tu

lan_jmy posted on 3-12-2012 02:25 PM

ke ...

bang lan.. kot berani sangat.. tak payah le sampai duk keluar... kan ada anak kecik.. kesian baby nanti

hest aku x berani pun cuma mlm tue ntah la tiba2 je bleh nak kuar dgr btl2 suara nangis tue.. sbb dlm ati nak tau gak pe yg duk nangis2.. mane la tau da org gaduh ke kat bwh umah mcm cite seniman bujang lapok tue ke?? hahahaha... yg aci gaduh dgn suami dia... hehehehe

lan_jmy posted on 3-12-2012 02:52 PM
hest aku x berani pun cuma mlm tue ntah la tiba2 je bleh nak kuar dgr btl2 suara nangis tue.. sbb  ...

betul kalau aku pun jengukkk...
mana laaa tau...lakii bini gaduh...boleh redakan keadaan..chehhhh

Assalamuaalaikum.. saya selaku SR yang gigih membaca di benang bro kaulat pun nak check in jugak..

hehe..

Salam bro..
Tahniah dah bukak umah baru..
Teman check in dulu yea Last edited by Keduarc on 3-12-2012 03:41 PM

masukkkkk...
padan la bila duk baca td xley komen dh
hatiku sudah merasa misteri dah
hehehe

baru berangan nk post story
rupenye pindah umah baru

syue86 posted on 3-12-2012 03:53 PM
masukkkkk...