CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

hest posted on 31-12-2012 02:31 PM
err.. apa nye? tak tanya ke? tergantung gitu ya

nak tanya apa, cakap pun pelat lagi.

misteri gitu ja, esok-esok tak ada dah yang kacau. malam tu dia 'balik'

assalamualaikum...

mana TT Kaulat & ChefMizan??
rindu cerita2 kalian ni...

hest posted on 31-12-2012 02:31 PM
err.. apa nye? tak tanya ke? tergantung gitu ya

nak tanya sapa?

esoknya dah tak ada kacau-kacau, so habis takat tu ja.

anggapana kami, mungkin ada yang mengikut dari laut tu.

TJ2 posted on 21-12-2012 04:07 PM
Ok…saya sambung balik citer ni. Perut pun dah kenyang
Apa yang nenek tu suruh mmg kto ...

ckp psal anak ni sy teringat lak ank sy..umur dh 5 thun lebih,tp pelat lg,maklumlh dia lahir bln 12...28hb,mmg btul ujung thun tu..sy rs dia bleh nmpk lg benda2 ni semua..

ms tu pukul 10 pg...kt luar terang benderang dgn matahari pns terik,kami bertiga (sy,ank lelaki sulung sy n adik perempuan dia) dul tgk tv..dgn x semena2 ank lelaki sy ni bleh kata sambil ketawa2."mama,kawan mama ada dua orang...hahaha".sambil tunjuk belakang sy..sy dan2 tu jugk terus meremang bulu roma.sambil tu sy sempt lg pndang belakang(refleksi agknya)..tp ofcoz x nmpk apa2..sy tya,"kakak ke?"haah kakak"..."lawa x?lawa"...so sedap sikit hati,sbb maybe jin2 atau bunian..ank sy lps tu terus tgk tv,mcm xde pape...tp yg pelik,ank perempuan sy (2 thn)x nmpk apa2,x buat apa2,dia main je seolah2 dia x nmpk benda tu..dulu pun dia ada nmpk benda terbang dlm rumah,sy dh cerita dh...nth kt mn.nnt ada ms sy cerita lg..

Salam smua.. 1st post kt forum ni muahahhahaaa.. adehhh aku mula2 kenal link ni gara2 mmbr aku suh aku baca citer2 seram ni lps aku balik dr daki gunung nuang last year..

hehehe..sib baik baca lps hiking..kalau baca sblm hiking mabookk aku gamaknya ;p..adehhh bila baru bleh kejar ni skrg baru kt page 85 V1..

dah volume 2 pun thread ni wpun volume 1 tak abis baca lagi... banyak gak ilmu yang dapat di V1 wpun x abis lagi.. kiranya yang TT dan @chefmizan ni ada 'isi' gak le yang boleh dijadikan panduan dan amalan oleh kami yang kurang pengetahuan ni.. tapi sebab lama sgt nak abiskan V1, aku skip jap terus baca V2..

aku nak kongsi gak citer pasal tetamu tak diundang ni... tapi dalam kejadian ni, aku tak tau betul dia tak diundang atau tak.. hehehehe... sebabnya aku sendiri xde ilmu bila berkaitan hal ni.. nanti ujung cerita aku explain apsal aku kata gitu..

kejadian ni berlaku pada penghujung tahun 2000... masa tu aku dah 14 hari berada di kampung untuk habiskan cuti semester sebelum mulakan practical training di sebuah negeri lain.. time tu dah kul 11 pagi seingat aku dan baru terhegeh2 nak sidai kain yang berbakul di belakang umah (tapi kain jap je kering.. maklum je la tengah panas terik).. baru aje nak sidai kain, terasa ada angin sejuk lalu dan bau wangi yang semerbak.. mmg confirm bukan bau softlan atau sabun basuh baju aku tau (aku siap cium kain nak make sure bau tu sama ke x) !! dan baunya pun mcm bau bunga mawar dan daun pandan.. dalam hati aku ni pelik - takkan le dia nak kacau aku siang2 buta gni?? lagipun xde la rasa bulu roma meremang mcm selalu.. (untuk makluman, aku selalu gak terkena dgn makhluk ni kat kg tapi mmg time maghrib ke atas je).. dan x seperti selalu, kali ni xde rasa seram dan takut pun mcm selalu.. so aku smbg je sidai kain tapi bau tu mmg ada lagi..

tetiba terdetik, ntah 'dia' (siapa dia ni? nanti aku explain kat ujung citer) datang melawat kot? untuk sedapkan ati sendiri - aku cakap kuat 'kalo betul ko 'dia', aku tak kisah ko nak tengok aku buat apa.. tapi kalo ko bukan 'dia', tolong jangan kacau aku sebab aku tak kacau ko pun'.. time tu kalo mak dengar mmg dia cop aku dah mereng gamaknya.. memang bau dan angin sejuk tu stay sampai aku abis sidai kain.. dan seakan follow aku plak bila aku berjalan ke arah pintu rumah.. bila aku masuk umah, baru bau tu ilang..

sape 'dia' yang aku maksudkan di atas? 'dia' ni ialah arwah bf aku yang meninggal sehari sebelum aku pulang ke kampung.. aku balik awal ke kampung pun sebab abah yang pi jemput aku di rumah sewa aku atas permintaan housemates aku... diorang risau tgk aku yg dalam keadaan terkejut selepas balik dr mengiring van jenazah yang hantar jenazah arwah ke rumah opah dia.. padahal masa aku buat pengecaman arwah dalam bilik mayat tu, aku ok je...

so,  persoalan di sini.. adakah betul 'dia' itu roh arwah yang datang melawat atau sekadar gangguan syaitan? dan sepupu dia pernah bercerita bahawa dia percaya roh arwah ada datang melawat sebab pada satu petang tu, adik dia yang bongsu (umo 3 thn masa tu) tetiba tanya dia 'kenapa yop tak masuk umah? duduk kat bawah pokok tu je?'.. untuk makluman, yop tu panggilan keluarga dia utk arwah.. kejadian tu kalo x silap aku berlaku pada hari ke 20 dia meninggal..

sampai sekarang aku confuse dengan kejadian tu.. sebab ada pihak yang kata, orang yang meninggal dah terputus hubungan dengan dunia kecuali doa dan amalan/sedekah anak-anak pada dia.. tapi ada plak yang kata, dalam masa 40 hari selepas meninggal, roh arwah akan datang melawat keluarga dia untuk melihat amalan mereka yang disedekahkan untuk dia.. wallahuallam...

Follow Us
makkenits posted on 11-1-2013 11:55 AM
dah volume 2 pun thread ni wpun volume 1 tak abis baca lagi... banyak gak ilmu yang dapat di V1 wpun ...

maaf nk tny..arwah meninggal sbb ap?

lindos posted on 11-1-2013 02:17 PM
maaf nk tny..arwah meninggal sbb ap?

kemalangan jalan raya...

selepas baca page 76 di V1, baru saya dapat jawapannya... thanks to @chefmizan..

"Untuk makluman,orang yang dah meninggal,rohnya akan hanya boleh pulang kerumah hanya 44hari selepas meninggal.. Selepas pada itu,adalah makhluk lain.. Kecuali kedatangan arwah melalui mimpi..."

"Dalam masa 44hari selepas meninggal.. Bukan selepas 44hari ye.. Sebagai contoh arwah meninggal pada hari selasa,maka bermulalah perkiraan hari sehingga ke hari yang ke 44.. Bila mana dalam tempoh 44hari ada antara anak2 kecik yang mengatakan mereka menemui atau arwah datang kepadanya,maka percayalah ianya benar kerana roh hanya mampu dilihat oleh anak2 kecik yang masih suci.. Kadang2 yang dah besar pn boleh merasai akan kedatangan roh arwah,cumanya mungkin kita tak nampak.. Ini biasanya terjadi dikalangan orang yang paling rapat dengan arwah.."

mungkin andaian saya ketika itu tepat..  Wallahualam

dulu saya SR jek, hehe..

tapi nak mintak pendapat orang pandai2 kat sini la.. saya tinggai kat hostel satu kolej kat KL ni ha. satu bilik 2 orang. tapi disebabkan geng2 kami masak, jadi dorg stingarden la kat bilik liya. nak dijadikan citer, member yang tido kat sebelah liya ni dia ada masalah pasal bomoh membomoh ni (liya x tahu sangat).

yang jadi masalahnya, liya ni slalu stay up malam, kadang2 sampai pukul 7 pagi. kerja pakai lappy, so lampu tutup lah. banyakle bende2 yang liya nampak. tapi x sure yang kat ostel ni punye ke yang member liya punye. mulanya liya x kisah sebab liya kadang2 kena jugak kacau macam tu.

tapi, sekarang ni, dia macam nak 'melawak' lebih pulak? liya dah rase x best dah dok bilik ni. camne ek??

harap boleh bantu..

KAULAT posted on 19-12-2012 07:04 PM
biasanya orang meniaga ni bukan calang2 orang..
kalau tak penuh ilmu didada jangan dicuba...

oooo... tau pokok tu.. kalo masa zaman bercamping dulu, kami panggil pokok sarang pontianak... cantik tapi scary... hehehe

baru sedar ada thread bru, c.in. hehehe.

assalamualaikum..TT, chef dan forumer2 yg len
pas 1st thread, gun dok sbuk jadik SR je, tapi ari ni tetibe je rase nak berstory telling lak..ahakss
cter ni lbey kurang 2 tahun yg lalu waktu gun masih blaja dekat sebuah kolej di utara tanah air..
gun ni dulu agak 'loner' waktu di sekolah menengah, psal ni gun ada mention kat 1st thread..tapi alhamdulillah sejak tamat sekolah menengah, gun da stat bersosial..well bersosial secara sihat lar..

berbalik kpd cter tadi, kolej tempat gun blaja ni dikatakan angker jgak lar especially dengan dia punye hostel dan bangunan kuliah..nama pun ala2 zaman tamadun dulu2, tp gun tak boley mention cni sbb nk jge nme bek kolej..

balik kpd cter tadi, gun satu malam ni ada xtra class so gun ngan kwn2 sume on da way nak pi dewan kuliah..malam tu sejuk sket plus ada bintang2 kat langit, mak oi lawa kot...gun pon syok tgk bintang2 smbil lalu kat koridor sebelah dataran pelajar. Dah dkat nk smpai gun terpndang plak bumbung bngunan library..teng3 ada plak nmpk awek terbang..gun ni kalo nmpak pape tak gheti nak snyap, mle la gun dok soal siasat kwn2. Gun tnye dorg nmpak tak pe yg  gun nmpak n opkos la dorg ckap "kteorg xnmpak pe y ko nmpak." cis wat senak ati je dorg neh. Pastu gun pon x amik pusing sgt dgn awek terbang td dan msuk kuliah cam bese.

Lepas je hbis kuliah, gun ngan kwn2 lenggang itik la blik hostel, tp gun da rse something sbb rse mcm tgh diperhatikan sesuatu yg tak nampak dimata kasar. Sampai je hostel gun say bye2 kat kwn2 sbb yang tak bestnye, gun tnggl kat blok hostel yang len dari kwn2 kuliah gun, jadi gun kena blik sorg2 la. Blok hostel gun plak mmg m'hadap ladang kelapa sawit dan yg pling tak best sbab on da way nk gi bilik, gun kena lalu koridor yg btul m'hadap ladang kelapa sawit td. Gun ni plak sker memerhati skeliling klo bjalan dan t'usha plak ldang klapa swit tadi. Skali tgk, mak oi awek terbang td ad kt ldang tgh syok terbang. Yang peliknye awek tu terbang cam sdang m'hurung sesuatu, tp tak nmpak la sbb dalam ldang tu glap kan, yg si awek ni plak terbang kat aras pcuk klapa swit. Gun da cuak, cpat2 gun msuk blik. Msuk blik je, kwn2 gun tnye asal mker ko cuak je, gun blas aku nmpak awek terbang td, trus dorg snyap. Pastu yg bengongnye gun bley plak ckap, "weh korg nk tgk tak, ad kt luar tu.." time gun ckap ni sbb td tak puas tgk . Pastu konpem la kwn2 gun tak mahu, so gun amik inisiatif s'dri kuar blik pegi tgk balik, ingtkan da tade, rpenye ad lg, mjur la mnde tu men kat ldang je, klo dye dtg kat gun mau pngsan kot . Lme jgk mnde tu men2 kat ctu, pstu awek terbang td terbang plak ke arah hostel boys. Mlm tu gun tdo cm bese pas dok pkir mnde la awek trbang tadi wat kt ldang.

Keesokan harinye, gun g kuliah cam bese, tp kecoh plak kwn2 gun cter ad member kuliah len nmpak pontianak terbang dkat mesin atm blakang library. Haha, ingt gun sorg je dok nmpak mnde tu, rpenye ad lg geng yg nmpak..itu jela cter gun yg tak bape nk seram ni..tp klo ad mse gun boley cter lg y len2..adios

Assalamualaikum  

Lotus pembaca setia kat cini & adalah jugak berkongsi masalah tapi kecewa cikit la oz masalah x settle pun ... huhuhu

Assalamualaikum..

Saya pernah post pengalaman sendiri dalam thread ni Siri 1..kalau ada yang perasan la (antaranya post 2186,2221)

Ni ada 1 lagi pengalaman kisah sendiri saya mengenai tetamu tak di undang ni…

Kisah ni berkaitan dengan post 2206 Thread ni siri 1…

Kejadian berlaku di rumah saya..waktu tu da dekat na raya..saya berbincang dengan isteri na balik kemas rumah..lama sangat rumah tu da ditinggalkan..isteri setuju tapi risau kalau benda yang sama berlaku lagi (benda yang sama refer to post 2206)..Jadi bincang la dengan mak..mak setuju na temankan bersama sebab dia pun na tengok rumah kami (mak suka datang rumah kami sebab ada kawasan untuk dia bercucuk tanam)

Kami pun balik la dengan mak ke rumah kami..mula-mula ok..masuk rumah bagi salam dan ikut semua petua orang tua-tua..alhamdulillah semua ok malam tu hingga lah na masuk jam 12.00 tengah malam..ketika kami semua baru hendak terlelap anak saya mula menangis seperti hari tu..isteri mula mengeluh dan menangis..mak saya cuba memujuk dan berusaha macam2 petua tapi tak berhasil..mak saya pun fed up..anak saya berterus-terusan menangis hingga tiada suara..suhu badan normal kami periksa fizikal nampak normal..kembung pun tidak..minyak angin telon da letak dan dengar kentut anak sy keluar normal..risau jugak kalau-kalau terkena sawan atau penyakit lain...

Setelah hampir 3 jam menangis, mak suruh saya menghubungi saudara saya yang pandai mengubat (selepas ini digelar BM)..kebetulan dia sedang bangun sahur dan solat malam..dia telah menduga perkara ini akan jadi lagi..dia berjanji berusaha dari rumah beliau dan akan datang ke rumah kami petang keesokkannya..tak lama selepas itu anak saya pun beransur senyapp..mungkin kepenatan dan mengantuk..

Keesokkannya saya pun jemput la semua adik beradik saya berbuka di rumah saya memandangkan mak berada  bersama kami..sememang kebiasaan kami akan  berbuka puasa bersama sama ada di rumah mak atau rumah adik beradik yang lain..BM dan keluarganya pun turut berbuka puasa di rumah kami..

Akan bersambung selepas waktu rehat nanti..

Sambungan..

Keesokkannya saya pun jemput la semua adik beradik saya berbuka di rumah saya memandangkan mak berada  bersama kami..sememang kebiasaan kami akan  berbuka puasa bersama sama ada di rumah mak atau rumah adik beradik yang lain..BM dan keluarganya pun turut berbuka puasa di rumah kami..

Selepas Isyak & terawih, BM secara tiba-tiba terus meminta izin untuk naik ke tingkat atas rumah saya..dan ke bilik tidur kami suami isteri..BM mengarahkan saya membuka semua dan pintu ditingkat atas..kemudian BM membaling segengam garam ke almari pakaian kami..terasa seperti ada hembusan angin lalu dihadapan saya..meremang bulu roma waktu tu..

Kemudian BM ajak saya turun ke bawah bersama ahli keluarga yang lain..ahli keluarga yang lain tak perasan kami berdua telah naik ke bilik atas kerana leka melayan anak saya..apabila ditanya BM hanya tersenyum..sedang rancak kami berborak tiba-tiba BM mohon izin untuk keluar sebentar..dari pintu saya lihat BM seolah-olah sedang berbicara dengan seseorang..tetapi dia berdiri seorang diri waktu tu..

Tak lama selepas itu BM masuk dan kembali duduk bersama ahli keluarga saya yang lain..Hampir tengah malam anak kecil saya pun ok malam tu, tak menangis seperti biasa semua minta diri untuk pulang termasuk BM dan keluarga..saya menghantar BM ke kereta..waktu tu baru dia bercerita..rupa nya di bilik saya di atas (bilik yang dilemparkan garam oleh BM) ada makhluk duduk menumpang..mungkin disangkanya bilik itu kosong..sememangnya sepanjang 2 trimester terakhir isteri saya mengandung, bilik tersebut tidak ditunggu..saya hanya naik sekali-sekala untuk bersiap ke tempat kerja..sebuah lagi bilik saya gunakan untuk saya bersolat..

BM bagitahu selepas beliau membaling garam tersebut, dia sebenarnya telah mencederakan penunggu tu..disebabkan itu ‘Ketua Kampung’ (KK) kepada makhluk tersebut telah datang bertemu BM..sememangnya rumah saya merupakan kawasan perumahan baru diteroka dan kawasan bukit (kata mudahnya tapak rumah saya orang kata tapak bukit yang dipotong)..dan rumah saya antara yang paling hujung dan berhampiran tangki air..di depan pula ada tebing tinggi (sama tinggi dengan rumah 2 tingkat)..

Ketika KK berkenaan datang bertanya kenapa mencederakan dan menggangu anak buah beliau..BM ceritakan anak buah beliau yang terlebih dahulu datang menggangu anak saya dan oleh sebab itu beliau dicederakan..KK berkenaan kemudian mengatakan bukan tujuan anak buah beliau ingin menggangu anak saya tetapi lebih bertujuan untuk bermain-main dengan anak saya..mungkin kerana makhluk yang anak saya nampak itu hodoh, itu sebab dia menangis tanpa henti..BM tetap bertegas supaya KK berkenaan memberitahu semua anak buah beliau agar jangan menggangu kami lagi sama ada untuk tujuan bermain atau apa-apa tujuan sekali pun..BM juga minta agar rumah kami tidak dijadikan persinggahan atau kawasan permainan untuk makhluk beliau memandangkan ini merupakan kawasan kediaman manusia Islam. BM juga mengarahkan saya untuk membaca Yassin tiga malam berturut-turut dan menanam paku, menaburkan garam dan lada hitam dan menjirus air yang telah dibacakan Yassin selama tiga malam tersebut..

Saya laksanakan semua itu dan Alhamdulillah sejak itu tiada gangguan yang teruk lagi kami alami..

Begitu lah cebisan pengalaman saya..Insha Allah kalau ada pengalaman lain saya akan kongsi bersama lain kali..

lamanya xde update citer kat sini..

Assalamualaikum... mana smua org ni..sunyi jeee..

Assalamualaikum.. SR melaporkan diri ..btw takde cite baru dah ke

saya SR juga. Hehehe..