CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

maaf laa..kesibukkan bertukar kerja dan selalu kerja luar membataskan untuk up date kat thread niii...
inn sya allah ada 2-3 story pasal..kejadian yang tak ingin dilihat dan kejadian yang ingin dirasai... nanti saya ceritakan...

chefmizan posted on 8-11-2013 05:49 PM
Assalamualaikum w.b.t...

Kejadian berlaku pada 26/10/2013 yang lalu. Semasa saya dalam perjalanan ...

mana sambungannya chef?

aerolz...cheff..mana tuan2...

mane sambungan chef ni..huhuhuh

chefmizan posted on 8-11-2013 05:49 PM
Assalamualaikum w.b.t...

Kejadian berlaku pada 26/10/2013 yang lalu. Semasa saya dalam perjalanan ...

chef,mane sambungan ni..heheheh

assalammualaikum.. ;)
saya SR kt sini..  nak share 1 cerita yg jadi pd saya beberapa thn lepas..sebelum sy berkahwin..
rumah kitorg ni 2 tingkat.tingkat bwh bilik mak n abah,ruang tamu n dapur,.kat tingkat atas pulak bilik sy,adik n pakcik(adik lelaki mak).
dulu bilik sy tu asal nya bilik mak n abah.bila tingkat bawah dah siap,diorg pindah bawah jd sy ambik alih bilik tu...dulu bilik tu ok je..tp sejak sy stay..makin lama makin panas..kipas 2 pun tak cukup nak hilangkan panas.bilik takde ekon mase tu ~

kadang2 tido pun slalu kena kacau.memula ingat kan sy mengigau..asik kena tindih je..sampai 1 tahap tu..sy tgh tido..tetibe rase cam selimut mencekik leher..terkapai2 gak nak tarik selimut.baca surah pun tunggang langgang sebab nebes sgt.bila dah ok tu..sy bleh pulak smbg tido.rasa mcm mata ni kena selotep..mengantok yg amat sgt..tak smpai 5min..gangguan tu dtg balek.kena cekik dengan selimut lagi.masa tu kelam kabut gak bc surah..bila dah ok trus kuar bilik..ketuk2 bilik aadik..tumpang tido bilik dia .

pagi tu b4 turun keja..sy cite kt mak..abah mmg tak caye benda2 mcm ni.mungkin dia saje x nak takut kan kitorg.kebetulan sy ada kazen yg pandai ubat2 org..kira dia pun ada pendamping yg dia panggil sheikh.dia dpt ilmu dr mimpi. mak call kazen cite kt dia..mintak tlg dtg rumah.beberapa hari lepas tu dia dtg rumah dgn makcik n pakcik sy skali.waktu tu lepas isya.kazen ni suh tutup semua lampu.dia suruh sy duduk kt sofa..sorang2.mak,adik,makcik,pakcik n kazen duk kt sofa lain.dia pesan..apa2 jadi jgn bukak mata.jgn putus baca qursi.masa tu hati berdebar sgt.takut..seram semua ada.pastu dgr kazen ni borak2 sorang2.. dia ckp " takpe..kalau kau x nak turun..aku naik atas" ..pastu dgr plak mak jawap " ye.,.naik lah atas"  padahal kazen tu tgh ckp dgn tetamu x diundang tu.mak plak yg menjawap.hehehe..

bila diorg naik..dgr kazen n pakcik azan.dgr bunyi berdentum..benda jatuh..bunyi mcm org bergusti pun ada.tak lama lepas tu diorg turun.bukak lampu..pastu kazen bukak la crite... dia ckp masa dia naik..lalu kt bilik sy (masa tu dia x tau mana 1 bilik sy) dia ckp kt pakcik(adik lelaki mak),
bilik hujung ni panas..rasa mcm berat sgt..tu yg pakcik jawap..tu bilik saya..dia mcm dpt detect ada aura x bgs kt bilik tu. dia crita..benda tu dr jauh..dtg melekat kt saya..sebab dia berkenan kt saya.dia ckp nak kawen dgn sy..kazen describe rupa benda tu..besar..tinggi..kepala botak..takde mata n muka hitam.. masa sy kt bawah(b4 kazen naik tingkat atas) dia ckp..sbnr nya benda tu ada turun bawah..mengelilingi sy 3x.. syukur alhamdulillah sekarang benda tu takda lg..kazen ckp dia dah bunuh sbb benda tu degil.. skang kazen tu dah tak ubatkan org lg..dah bersara..sbb dia baru je kawen n br ada anak..maybe dia xnak benda2 tu kacau anak bini dia pulak..

sori ye..penceritaan tak brapa best..hehee..tak reti nak mengarang ;)

Rate

1

Follow Us
yess..dh habis khatam thread ni..best sgt2..SR je di sini..umah sy sewa akrg ni pn stress je rasa..tiap2 malam dgr bunyi guli..kdg2 bunyi mcm barang jatuh bunyi hentak2 kaki kuat lak tu..smlm best,memula dgr bunyi2 tu pastu g kuar mlepak..balik around 12 cmtu tgk umah atas dh gelap..tp bila masuk bilik je dgr bunyi tu semua..pelik gak..tp mls nk fkir bkn2..kdg2 pkul 3 4 pagi pn dgr lagi..umah sewa lame dgr org tumbuk lesung pkul 4 pagi..tiap2 ari xkn miss..xfaham lah..tp klau btl mnde2 tu,jgn duk dpn mata dh la..mau meroyan sebulan..hihi

nur_ieyfa posted on 7-12-2013 01:21 PM
yess..dh habis khatam thread ni..best sgt2..SR je di sini..umah sy sewa akrg ni pn stress je rasa..t ...

emmm..biasa tu..bunyi2 tu memang tanda rumah dikunjungi jin...kalau nak cuba bole buat,
download ayat ruqyah..pastu pasang kuat2...siang hari laa...buka semua tingkap dan pintu...
biasanya kalau ada makhluk tu..dia akan keluar sebab ayat tu panas...
bole cuba...

braindamage posted on 6-12-2013 07:10 PM
assalammualaikum.. ;)
saya SR kt sini..  nak share 1 cerita yg jadi pd saya beberapa thn lepas..seb ...

emmm...ni mesti awak ada pegi mana2 ke..menetap kat mana2 ke...betul tak...
tak pun awak ni ada kelebihan kot..tu yang makhluk suka dan cuba berdamping....
masa mak duduk bilik tu ok jee je?

KAULAT posted on 11-12-2013 02:17 PM
emmm..biasa tu..bunyi2 tu memang tanda rumah dikunjungi jin...kalau nak cuba bole buat,
download  ...

kalau umah atas yang bunyi,umah kita ke umah atas y ada jin?conpius la..

nur_ieyfa posted on 11-12-2013 03:58 PM
kalau umah atas yang bunyi,umah kita ke umah atas y ada jin?conpius la..

biasanya comform nur akan dengar...seperti guli digolekkan...bunyi orang seret kerusi tengah2 malam...
sebenarnya...makhluk tu berada ditengah2..antara rumah atas dan rumah bawah...selalunya dipenjuru-penjuru rumah...sebab tu kalau orang kalau buat filem hantu ke...bila nampak jee hantu comform terarah ke sudut-sudut rumah...sebenarnya benda tu reality..cuma tak nampak..

jadi bila rumah lama ditinggalkan..3 hari cukup..memang ada yang menyinggah..sebab tu kalau masuk rumah beri salam penuh kuat2...lepas tu jengah semua bilik..bagi salam penuh..inn sya allah..makhluk tu akan keluar...

tapi kalau kita tau rumah atas memang kosong atau lama tinggal...so memang tempat singahan laa...
selalunya orang bawah akan cakap orang atas buat bising..orang atas pulak akan cakap orang atas dia pulak buat bising...
jadi jangan layan...buat tak tau jee..sebab bila kita takut..itu akan lebih menbuatkan kita berimaginasi yang bukan2..

wallahuallam...

Rate

1

Salam bro kaulat. lama hilang. takde cite ke?? nak baca citerrr... hehehee..

chef pon mane nih..

aerolz posted on 11-12-2013 07:41 PM
Salam bro kaulat. lama hilang. takde cite ke?? nak baca citerrr...  hehehee..

chef pon ma ...

Ada...tengah nak feel untuk mengarang...
tengah tahun ari tu...organize program belia...huuuuu...

KAULAT posted on 11-12-2013 09:02 PM
Ada...tengah nak feel untuk mengarang...
tengah tahun ari tu...organize program belia...huuuuu...

wahhh cam best je.. yess tak sabar nyee

KAULAT posted on 11-12-2013 02:18 PM
emmm...ni mesti awak ada pegi mana2 ke..menetap kat mana2 ke...betul tak...
tak pun awak ni ada k ...

dulu penah ikut family jalan2 kt 1 daerah di swk ni..benda tu dr tempat tu..ikut sampai ke rumah..terus terang...dulu sy ni bleh thn gak nakal...perangai x elok..tu yg benda tu suka kot..

Assalam semua.
Saya baru je mula baca thread ni semalam. Dari masa tunggu nak boarding sampailah sekarang.
TT, saya mohon share pengalaman2 saya ye.
Selama 26 tahun hidup ni, saya xlah kerap sangat kena sakat (saya prefer perkataan sakat sebab benda2 tu xde ganggu saya). Cuma, bila disakat tu, memang seram juga jadinya. Jadi, saya share satu2 k.

Pengalaman 1
Masa sy umur lebih kurang 9@10 tahun camtu, saya  lepak kat bilik. Biasalah, budak perempuan suka posing sakan depan cermin. Kat bilik ni ada almari style lama yg ada cermin besar kat pintu dia tu. Apalagi, saya lompat2 la sambil buat macam2 mimik muka sambil tengok cermin tu. Tengah2 syok dok terkinja2 mcm tu, tetiba imej saya dlm cermin tu berhenti (macam kita tekan butang Pause bila tengok cerita kat lappy). Berhenti dlm 1-2 saat camtu. Saya lompat lg sekali. berhenti lg. saya try byk kali pastu xde dah. Lepas tu baru rasa seram mula datang. Apalagi, lariiii. Tpi x cerita kat family pun. Sampai sekarang bila stgk cermin, rasa seram tu kadang2 boleh datang.

salam tt..cheff dengan yang lain2..saya nak minta pendapatla...saya tak tau saya ada keturunan saka atau tak..tapi atok saya ada simpan keris yang dibalut dengan kain kuning..dia selalu pesan dekat saya..jangan sesekali sentuh keris tuh..apa maksudnya ye?

bro kaulat TT, ni pengalaman aku la belajar dengan atok2 yang hati kering nih. kalau kena gangguan kat umah tu, lagi2 yang corner lot, ngan ada pokok besar tu, time korang kena kacau je, jerit la (kalau boleh lepas baca ayat2 suci), "korang jangan nak kacau aku, jangan sampai aku bakar tempat tinggal kau!!"

benda2 cam ni, makin kita takut makin dorang akan kacau. kalau benda2 yang duk kat penjuru tu betol, sebab tu kalau orang kampung (yang berisi la) ada ilmu, dorang akan pacak duri kat setiap penjuru rumah untuk elak benda2 tu bertenggek kat sana. rajin2 kan baca al-quran lepas maghrib, tingkatkan ibadah, in shaa allah takde la benda tu.

p/s : muhasabah untuk diri sendiri jugak..hehe

Assalamualaikum smua..
Akhirnya bro kaulat dgn chef dah muncul kembali..ingatkan dah berkubur thread ni..huhu..
Post la lagi citer banyak-banyak ok..

ye saya SR aje,..ada crite jga..boleh join tt...& chef
. Last edited by asfaz on 29-12-2013 12:09 AM