CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

as salam..
saya tgk thread ni mcm br dipanaskan..excited la nk bc cerita dr kaulat n chef
saya pung baca la dari page 1 tu..tp rs mcm dh pnh bc...
saya dh tgk page 1st tu 04/12/12.. tp baca agi smpi page3..
tp otak ni ligat duk mikir, mcm dh baca jer.tp bila..

sbb dlm bln nov n dec ni x buka lagi board ni..

last2 terus lompat ke page 28..
baru la tersedar..tahun ni 2013..bkn 2012 lagi...hihih  

sorry kluar tajuk skit

chef, tlg cpt smbg cerita....

chefmizan posted on 8-11-2013 05:49 PM
Assalamualaikum w.b.t...

Kejadian berlaku pada 26/10/2013 yang lalu. Semasa saya dalam perjalanan ...

mana sambungannya????

tashusyah posted on 17-12-2013 02:25 PM
salam tt..cheff dengan yang lain2..saya nak minta pendapatla...saya tak tau saya ada keturunan saka  ...

terima kasih kerana melayari "Tetamu tak diundang"..
maaf diatas kelewatan membalas msg...
kebiasaannya orang tua-tua lama memang ada menyimpan keris..cuma cara mendapatkannya yang perlu tahu..
cuba tashusyah tanya..keris tu tok dapat dari mana..ada yang separuhnya dari mimpi..dari pokok serai..
ataupun memang ada keturunan yang perlu diturunkan..biasanya keris ni pelu dikemiyan pada malam jumaat...diperasap...dilimaukan...
dan biasanya untuk melindungi keturunan..kalau ada bahaya..keris akan berbunyi sekiranya disimpan dalam peti...sebab dia nak keluar...

Dan ada juga keris akan hilang..atau merajuk jika si pemegang gagal utk membela keris...jadi dia akan pergi dari sipembela..biasanya itu bukan saka...cuma pelindung..wallahuallam...

asfaz posted on 29-12-2013 12:04 AM
ye saya SR aje,..ada crite jga..boleh join tt...& chef
.

selamat melayari "Tetamu tak diundang" asfaz...
pengalaman dan pendapat anda amat dihargai disini...

angahsmart posted on 17-12-2013 03:34 PM
bro kaulat TT, ni pengalaman aku la belajar dengan atok2 yang hati kering nih. kalau kena gangguan k ...

betul angahsmart...kita kena kuat dan berani...
tapi zaman sekarang bukan semua orang berilmu dan berisi..kadang2 nak tunjuk bagus jee...tak pun tunjuk kuat...
sudahnya bila benda tu pun melawan...mula laa kerasukkan laa...demam2 laa...sebab dalaman sendiri tak kuat..

orang dulu2...diorang berani buat sebab diorang tau sejauh mana kemampuan diri diorang...
macam kita,zaman sekarang niii...kena betulkan solat..betulkan diri..dekatkan diri dengan allah..
inn sya allah..benda2 tu..susah nak masuk..

braindamage posted on 13-12-2013 10:40 AM
dulu penah ikut family jalan2 kt 1 daerah di swk ni..benda tu dr tempat tu..ikut sampai ke rumah.. ...

Hmmm..kan betul..kadang2..benda2 ni dari luar..dia ngikut..sebab dia minat...kalau benda ni tak bawak masalah takpe..takut bawak masalah...

Follow Us
assallammualaikum semua..
saya ada  jga mengalami bbrp kisah misteri ni..thun 2001 dlm bln 10,1st time saya pergi rumah suami(masih berkawan time itu) di palong 12 NS,..masa tu saya kerja petang ,..habis shift pkol 11.15pm..saya x  ambik cuti time tu sebab supervisor garang x bagi ambik cuti..
so kami bertolak dari puchong dalam pukul 12 ..saya memang x pernah lalu bukit putus, masa kat tpt kerje ada kakak dah takut2 kan saya.pasal pemandu x de kepala....bila lalu kat bukit putus setiap lori yg ada semua saya tengok ada kepala ke x..hihihi..takut nye pasal..alhamdullillah x ada jumpe apa2 kat bukit putus..

kisah bermula d laluan simpang pertang..masa tu dah pukul 3 am kot,,sb suami bwk krete slow..masa nak masuk simpang,suami x jumpa jalan masuk ,adalah 2@ 3 kali pusing balik..saya tanya kenapa..suami cakap "lupe lak simpang yg mane 1.."..saya kata 'eh x kan boleh lupe lak,abg baru balik kampung mggu lepas kan?"..lepas lalu kat 1 tempat suami pernah jatuh motor,bru suami saya perasan simpang tu jauh ke depan(kami dah lalu tp suami x nampak jalan masuk) so kami u turn balik.

bila dah masuk simpang suami berhenti sb kata mgkn dia penat nk rehat skjp..penat sampai x nampak jln masuk..dalam 1/2 mnit kami berhenti,saya nampak ada 1kereta dr jalan lurus terus berhenti belakang kereta kami..siap pasang spotlight..saya dah risau takut jabatan agama..saya suruh suami jalan balik..baru suami start kereta,kereta kt belakang terus potong kami..kancil merah kalau x silap..berdesup laju ..mmg x nampak dah kereta tu..laju betol dia bwk..jln tu jalan lurus..

bila dah sampai simpang masuk palong 16 kat petronas,kami nampak kereta tu ada kat situ macam tunggu kami,padahal sepanjang perjalanan tadi mmg x nampak dah kereta tu.. masa kami lalu sebelah kereta nak msuk simpang,saya pon toleh nak tengok lelaki ke perempuan...XDE ORANG.....HANYA SELENDANG PANJANG WARNA PUTIH..!!!..saya dah berderau..saya tanye suami..awak rase2 yang bawak kereta tu lelaki ke perempuan?suami kata lelaki..saya diam aje..nasib baik kereta tu x ikut kami ..besok tu baru saya cerita pda suami..suami kata  mgkn jugak sebab tu dia  x nampak jalan masuk simpang..
petang tu (ahad)..bila sampai kat simpang malam tadi..saya tengok jalan yang saya nampak arah kereta tu datang,bukan jalan lurus..tanah lapang yang ada kedai terbengkalai..

minta maaf kalau x seram.. Last edited by asfaz on 30-12-2013 06:46 PM

asfaz posted on 30-12-2013 06:35 PM
assallammualaikum semua..
saya ada  jga mengalami bbrp kisah misteri ni..thun 2001 dlm bln 10,1st t ...

Emmm..sebelum jalan baru bukit putus tu buat...jalan lama digunakan...memang banyak cerita2 mistik..
pocong paling glamour..diorang kata kalau nasib baik boleh jumpa kat signboard besar KUALA PILAH...so pocong tu akan duduk kat sebelah huruf H...So bila lampu suluh kat signboard diakan jadi KUALA PILAHI..

Walaupun saya bukan orang N9...tapi saya pernah camping kat Ulu Bendul tu...so far ok jee...

Masa awal lekas buka dulu, saya selalu ke Terachi bawa orang tua saya berubat...kadang2 seminggu sekali..masa tu orang tua ada penyakit misteri..
so pegi dalam kul 6...dan balik biasanya tengah malam...pastu faham2 laa...highway baru bukak...keta tak banyak lagi...hari biasa lak tu...ada satu malam tu...balik lebih kurang dlm kul 11 lebih masuk highway...cuaca mendung..pandang depan..nampak laaa guruh...so dalam hati bole agak depan mungkin hujan...

pastu..elok masuk tol...ayah dah tak selesa duduk..masa tu saya drive...adik sebelah..ayah belakang...dalam 10 minit jalan saya berhenti kat satu RnR nak buang air...menghala ke KL/Kajang..saya pesan kat adik..selagi tak nampak saya jangan bukak pintu...saya masuk toilet..orang takde..dalam toilet banyak riang2...yelaa kawasan baru..belakang hutan...lepas jee saya selesai buang..saya basuh muka..

tiba saya macam ada orang pegang penyapu..so saya buat dak jee laa..ingat cleaner...terus ke kereta...adik saya buka pintu..dia terus tanya.."berani ko bang..lama2 dalam toilet"?..saya cakap "nape?,kan ada brother cleaner",....adik saya tengok saya..."mana ada bang,aku tengok ko dari masuk sampai ni haa ko keluar,siap bukak sikit tingkap takut2 ko jerit,bole aku dengar",..saya cakap kat dia.."betul ada,aku nampak",

pastu tiba2 ayah saya tunjuk2 kat cermin..saya ngan adik pandang laa..apa yang ayah tunjuk...takde apa...emmm bila dah macam tu..tak tunggu...masuk gear pecut laa...memang sunyi laa...dengan lampu jalan takde..kecuali nak masuk EXIT jee..terus pasang ayat ruqyah...dah jauh tu baru terpikir...kalau betul laa sape yang saya nampak...sebab kalau higway plus 24 jam ada cleaner..tapi ni highway baru...cleaner pun takut nak stay...

cerita ni cerita lama..selama ni tak terpikir nak cite sebab rasa benda tak jelas..lagi pun cuma imbasan2...

Ni ada satu story lagi...tapi tak sure..ok ke tak..
Dulu saya cerita tentang anak saya yang berkawan dengan bunian masa thread 1..lepas berubat dengan pakcik syukur..dan jenuh laa berubat merata-rata tempat..alhamdullilah...khamis ni dia dah 5 tahun...nak sekolah dah pun..
cuma kat sini saya nak kongsi yang dia dah ditutup hijab...rupa2nya salah satu lagi masalah yang dihidapi..hijab dia terbukak...so saya dah bawak dia berubat di cheras batu sembilan...dengan sorang Ustaz..
memang ustaz nii cakap..dia memang ada berkawan dan semua dah takde...cuma ada tanda..jee..

hasil scan ustaz...usatz tu cakap hijap dia terbukak semulajadi...diantara mata kanan dan mata kiri..tengah2..tu..ada laluan...ustaz tu tutupkan dengan ayat quran...

Sekarang ni saya nak cerita berkenaan dengan jiran mak mertua saya...masa dia hamil dia memang tak jaga pemakanan..doktor bagi obimin ubat mengandung semua tak makan...dengan lasaknya..semua cukup laa...

hari bersalin tiba...yang bestnya air ketuban pecah..tapi cari kunci keta tak jumpa..tah mana letak..tak pun panik sampai tak jumpa kunci keta ..husband dia berlari ke rumah mak mertua saya..so adik ipar saya pergi laa jenguk ngan mak mertua saya..masa tu awal pagi..sekitar 4 pagi..

sampai2 tengok nampak kepala budak..ah sudah nak angkat tak bole, call ambulance..dalam masa yang sama dapatkan direction apa nak buat..sudahnya baby keluar gak...mak mertua saya sambut...bayangkan 3 orang sambut baby...cuma tali pusat tak boleh potong dulu...just balut baby..30 minit ambulance sampai..baru potong tali pusat..

so sebulan berlalu..baby masuk 3 bulan..cuma tumbesaran nampak lain macam ngan baby dia...nak kata sindrom bukan..bawak gi pakar..pakar cakap..pun bukan sindrom..sebab anak dia mata pandang keatas...selalu terkejut..mata menjengkel keluar macam pandang sesuatu...

kitaorang ingat mungkin sebab dulu dia tak ambik vitamin..so anak dia jadi camtu..baby masuk setahun..still tak bole berdiri..baring jee...makan,nyusu elok...timbang berat normal...tapi bila dukung berat..lenguh tangan...

lepas tu ada satu hari tu dia bawak anak dia gi kenduri orang minang kat kawasan umah tu...mak mertua saya ngan adik ipar ada sekali masa tu..tiba2 ada sorang wak tu datang kat dia,wak tu sampai jee...terus menangis anak dia..meraung-raung..orang semua tengok..naik segan laa dia...terus balik..

petang tu..wak tu datang umah dia..terkejut dia..dia panggil mak mertua saya..masa tu anak dia tengah tido...elok jee wak tu langkah masuk..anak dia bangun dan terus menangis..wak tu panggil dia..ngan suami dia...wak tu cakap anak dia ni ada yang bergayut..kat bahu kiri kanan..kat kaki..ada 6 ekor..sebab tu baby tu selalu melilau mata..kaki terkayuh-kayuh...

mulanya susah gak diorang nak percaya..tapi bila apa yang wak tu cakap syimtom2 semuanya betul...siap wak tu bole suruh lepas dulu kaki budak tu..bila wak sergah makhluk tu..dan berdirikan budak tu..elok jee kaki dia keras..tapi sekejap je..sebab dia cakap dia tak bole buang...ni keturunan..kena tanya family suami isteri ada tak sejarah ke susur galur yang membela..

pastu saya dah tak follow up dah..ok ke tak anak dia..kadang2 penyakit ni kalau tak bole diubat cara sains...kena usaha juga cara kampung..tradisional...

KAULAT posted on 30-12-2013 09:51 PM
Emmm..sebelum jalan baru bukit putus tu buat...jalan lama digunakan...memang banyak cerita2 mistik ...

highway LEKAS yea...masa mula2 dlu mmg x byk kereta lalu ..RnR dia pon sunyi sepi aje..mmg x berani nak singgah situ..ada sekali time dalm pantang,saya igt nk pergi toilet(balik dr senawang)..dah berenti tapi hati berat aje nak turun..last2 x jadi pergi toilet..

pernah sekali..balik dr senawang,dah maghrib,tiba2 bau busuk macam hanyir ikan..saya ngan suami diam aje tp anak2 la g tegor.'.busuk 'kata diaorg..nsib baik x jadi2 ape yg x d ingini..

KAULAT posted on 30-12-2013 09:51 PM
Emmm..sebelum jalan baru bukit putus tu buat...jalan lama digunakan...memang banyak cerita2 mistik ...

ada 1 hari tu pakcik belah suami dan kawan nye lalu kat bukit putus,dah tengah malm..tiba2 motor rosak,,jadi dari bukit putus mereka jalan kaki menuju senawang..tiba2 kawan pakcik dgr cik pon mengilai2..dah mengigil-gigil kawan pakcik..yang pakcik suami selamba aje macam xde apa2..elok je berborak2..

memang la pakcik suami selamba aje sebab....telinga dia ada problem..mmg x dgr la...

KAULAT posted on 30-12-2013 04:27 PM
terima kasih kerana melayari "Tetamu tak diundang"..
maaf diatas kelewatan membalas msg...
kebia ...

xpla TT..hihih..oh bkn saka ye?sbb dulu saya rajin mimpi arwah moyang..arwah moyang macam nak bagi something kat saya...tapi saya xnk..saya lari...

tashusyah posted on 31-12-2013 10:35 AM
xpla TT..hihih..oh bkn saka ye?sbb dulu saya rajin mimpi arwah moyang..arwah moyang macam nak bagi ...

inn sya allah takde apa2...
tapi kalau tashusyah kerap mimpi..menyusu budak..mimpi benda2 tak elok..mimpi benda mengerikan..
kemugkinan ada saka yang cuba berdamping laa..macam arwah moyang nak bagi sesuatu..memang kita akui mimpi mainan tido..dan ia adalah mainan syaitan..namun saka dari golongan jin dan syaitan bila kita menerima sesuatu yang tanpa kita sedar keberkesanan utk makhluk itu berada dengan kita adalah mustahil..kecuali kita menerima dengan niat dan perjanjian...bermaksud kita dalam keadaan waras dan sedar apa yang kita terima...

asfaz posted on 31-12-2013 12:22 AM
ada 1 hari tu pakcik belah suami dan kawan nye lalu kat bukit putus,dah tengah malm..tiba2 motor r ...

kalau cik ponti nii...kalau kita dengar ngilainya nyaring dan kuat maknanya dia jauh...
tapi kalau kita dengar sayuppp jee bunyinya..maknanya dia betul2 berhampiran atau dalam radius yang dekat dengan kita..

salam bang kualat. kite ni pun silent reader thread ni. saja nak share cerita.

teringat masa highway latar tak wujud lagi. ni jalan ijok yang lurus sayup kiri kanan ladang kelapa sawit tu. masa tu dalam kereta waktu petang dalam perjalanan balik ke kl. kite ni penumpang, jenis suka buka tingkap. tengah syok layan angin, tiba tiba ternampak kelibat sebelah kanan. memang confirm mata ni tak silap pandang. kite nampak perempuan rambut panjang pakai baju putih main buaian diantara celah celah pokok kelapa sawit tu. betul betul tepi jalan. tapi sekilas pandang je la. bila pandang sekali lagi, dah hilang. huuu waktu tu memang meremang bulu roma. mustahil sangat kalau manusia nak berbuaian di pokok yang takda dahan untuk gantung tali kan.

tu je la experience di jalanan. setakat ni tak pernah jadi la apa apa.

klobot posted on 31-12-2013 11:46 AM
salam bang kualat. kite ni pun silent reader thread ni. saja nak share cerita.

teringat masa high ...

Selamat melayari "Tetamu Tak diundang"..klobot...
pandangan dan pendapat anda amat dihargai disini..

Emmm..tau..jalan yang lalu kuil india tu...jalan tu dipanggil jalan susur ular..sebab dia bengkang bengkok...pastu ada kubur cina...
dulu memang seram jalam tu..kiri kanan pokok kelapa sawit jee...sekarang dah membangun...

KAULAT posted on 31-12-2013 03:50 PM
Selamat melayari "Tetamu Tak diundang"..klobot...
pandangan dan pendapat anda amat dihargai disin ...

aah betul tu.sejak ada LATAR memang tak lalu dah jalan tu.

KAULAT posted on 31-12-2013 10:48 AM
kalau cik ponti nii...kalau kita dengar ngilainya nyaring dan kuat maknanya dia jauh...
tapi kala ...

kalau bunyi salakan anjing pon sama ye bro Kaulat..?

akhirnyaaa.......setelah brminggu2 tamat jugak merempit dari vol. 1...hehehe
byk ilmu yg saya dapat....kenapa lah lambat sgt nmpk thread ni.....

Edited by velvetkiss at 8-12-2023 11:46 AM