CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

Fuhhh! macam2 misteri korang punye ceta nih..
Boleh aku share pngalaman aku ker? Hmm.. kira bolehlah ni.

Pengalaman aku nih masa aku masih lagi tnggal kat asrama smka.
Biasalah kalau petang2 memang aktiviti student2 pegi riadah kan? so, dijadikan crita masa tu aku ngan kengkawan pegi main volleyball tak ber'net'. Hehehee~ net dah hanco ngan bebudak lelaki. biasalahh..
jadik, klu dah tak bernet mesti lah main sambut2 jer kan?
masa syok2 main2 sambut2 bola ngan kengkawan, tiba2 kawan haku yg sorang terjatuh. Jatuh yg biasa takpelah, nih jatuh kene ngan tempurung lutut die. Ape lagi, hospital laa jawabnye,..
So, aku ngan 2 org lagi kawan aku pegi teman pesakit pegi hospital, dan tunggu smpai lah die habis dicheck dan di macam2 lagi..

Dan... tibalah masa utk balik pegi asrama... wuhuuuuu~ creepy lah sangat.
masa tu lepas maghrib kot tak silap aku. Kami sampai kat asrama, warden bagi benar kitorang pegi mandi dan kendiri. Yelah, makan pown blom, bercampur lagi ngan bau peluh lepas sukan. Takkan nak pegi masjid terus kan? so.. kmi teruskan perjalanan kendiri kat asrama macam biase.

Masa tu bilik aku kat tingkat 2 dan kawan aku 2 org tu kat tingkat 3. Kitorang nih bukan lah berani sangat so, kita pakat2 pegi bilik ramai2 wlupun bilik lain2. Masa tu asrama takde orang okayy! kami berempat jek.. First2 tu sangatlah takott! tp, oleh kerana bacaan zikir2 dan surah2 dari masjid boleh didengari dr asrama, so prasaan takot tu kurang sikit laa.. kami pun pegi lah ambil barang2 nak mandi dan baju yg sesuai supaya xsusuah nak naik2 lagi karang..
So, kami puwn turunlah pegi bilik mandi. . . dan mandi dgan sebersih yg boleh.

Then, habis je mandi, teruslah tukar baju kat bilik sakit. Kebetulan masa tu takde sorang pun pesakit.
Hairann selalunya tiap2 hari ada pesakit. Terutama budak2 form 1 yg homesick hari2. Hehehee,
Kami pun pakat2 lah nak naik masjid terus tapi, telekung pulak lupa kat bilik! Hmmm.. bukan aku tapi kami semua. Hahahah!

So, terpaksa naik balik pegi bilik ambik telekung masing2. Masa tiba dekat tangga yg first..
masing2 tiba2 terdiam dan tiada sepatah pun kluar dari mulut kmi semua. bahkan kawan aku
yg bising tahap helikopter tu puwn macam ayam berak kapur, pucat semacam jek..
aku takde lah syak apa2. Cuma tiba2.....

Jeng! Jeng! Jeng!

aku terhidu wangi bunga. Aku tak tau lah bunga apa, tp setahu aku lah takde puwn bunga kat
sekeliling asrama aku nih. Lagi2 skolah aku nih dikelilingi hutan dan pokok2. dan setahu aku lagi,
wangi bunga ni aku tak pernah hidu. serius!
dalam kesenyapan itu, aku pun cakaplah yg terbuku dlm ati aku nih
"Ehhh! wangi bunga lah. Wangi betol"
kawan aku pulak warning aku..
"Jangan tegur please"
Aku terdiam kaku. Tp, teruskan juga misi mengambil telekung di bilik. Selesai jek ambil apa yg dimahukan,
kami semua puwn bejalan keluar dengan gaya pejalan kaki masa sukan tu. Sebijik!

Masa dah kat luar asrama kawan aku kata yg kami terhidu tu wangi bunga kemboja. alaa yg bunga kat kuburan tu. Kemboja erkk?
dan yg penting sekali lain kali jgan tegur! Bahaya!
aku ingatkan aku jek yg terhidu wangi tuh. kengkawan aku yg lain pun terhidu pulak.
Tp, aku nih jek yg tersangat innocent pegi tegur.
Nasib baik lah takde apa2 yg berlaku. Tp, tidak lama kmudian ada Kakak kene Histeria dan bagitau banyak sangat 'bende' kat dataran asrama kmi tuh. (Kebetulan masa kami terhidu wangi bunga tu kat tangga dekat ngan dataran asrama)

Nasib baik lah takde apa2 terjadik dekat aku kerana dgan tanpa segan silu pegi tegur bende tuh!
Sorry tak brapa nak creepy mahupun spooky. Tp, ini pengalaman aku dan klu nak crita pngalaman kawan2
aku memang aku seboleh2nya taknak ingat. skeri u'olls...
sorry once again tak brapa nak best! Last edited by CikAffi on 14-3-2014 02:57 PM

lamanye tt Kaulat x muncul....tt..oo..tt...

Salam..Zen jd SR je selama ni tp rajin la bukak nak tengok pengalaman2 korang semua..

So far Zen tak pernah nampak benda2 ni,alhamdulillah cuma selalu diganggu dgn bunyi2 yg mmg boleh buat Zen terkucil berbuih mulut lerrr.. ...malam2 Zen selalu dengar bunyi guli jatuh,perabot mcm dialihkan..yg paling x boleh blah bila Zen dengar bunyi org bertukang tengah2 malam..tp yg buat Zen sakit hati,tiap kali cite dkt mak & abah dorang selalu cakap Zen ni suka berigminasi..padahal Zen tahu abah pon pernah nampak mybe abah x nak takut2 kan Zen..(oh lupa,Zen duduk rumah kondo area cheras..)

Sekarang ni gangguan makin kerap..Zen selalu dengar org main2 dekat luar pintu bilik..bunyi kuku yg sengaja dimain2 kan di pintu bilik!kadang2 bunyi pintu bilik mak & abah!bila intai tengok dorang x keluar bilik pon..

Baru2 ni maid Zen kena tindih waktu tido,dia ada juga cerita yg dia selalu dengar mcm ada org memasak dkt dapur dlm pkul 3 pagi cenggitu..so disebabkan rasa bersalah sbb tak tolong sama,maid pon pergi la intai kat dapur..tengok2 dapur kosong!sejak pada tu dorang pon dah mula percaya dgn cite2 Zen sebelum ni

Utk pengetahuan semua,family Zen golongan bisnes..kira berpengaruh jugak la sebab kitorang semua dari zaman atuk nenek lagi dah diterap dgn bidang bisnes ni..Zen pon ada bisnes sendiri cuma sejak kecik lagi selalu tengok mak & abah selalu pegi berubat..kesnya biasa la,hasad dengki manusia..saingan pniagaan!so Zen mmg dah terbiasa ilmu2 cenggitu..

Akhir2 nie mak perangai lain macam sikit!asyik marah2,panas baran..sedangkan mak org yg sgt lemah lembut!family kami menitik beratkan soal agama..pantang kami adik beradik tersasar dari landasan mmg kena 'bantai' kaw2 punya..mak selalu angin dgn adik Zen yg bongsu..Zen x tahu kenapa sedangkan selama ni mak terlalu manjakan dia sampai kami pon rasa meluat,bkn sebab cemburu tapi sebab geram dgn perangai adik yg besar kepala..!!utk pengetahuan semua,adik Zen yg bongsu ni sekolah tahfiz even baru berumur 7 tahun..so pendinding mmg kuat!walaupon dia budak kecik tp gaya mengalahkan ustaz2!mak cakap skrang nie mak pantang tgok adik,mesti rasa nak sembelih!kitorang mmg cuak!puas bawak pegi berubat tapi x jalan..ustaz2 tu ckp mak mmg ada pendamping tp benda ni jahat!(nama pun jin)..dia nak porak perandakan keluarga kami..Zen pernah tgok mak mengamuk sewaktu sesi perubatan,ustaz tanya kenapa bencikan Hariz(adik Zen)..jawapan mak sebab adik ni 1 hari nanti akan menjadi seseorang yg kuat ilmunya so benda tu nak hapuskan awal2..Zen macam rasa x logik la pulak benda ni siap boleh ramal masa depan tp ustaz tu ckp ia bukan perkara mustahil..

Adik Zen dah 3 kali eksiden waktu perjalanan ke sekolah Tahfiz di Kajang..kalau sekali tu mybe org x pelik tapi kemalangan berulang hnya dlm masa sebulan..alhamdulillah adik Zen ok cuma terseliuh aje tapi bila abah tanya pada pemandu2 yg langgar adik,semua cakap dorang langsung x nampak motor yg abang Zen tunggang..tahu2 je bunyi berdentum kuat!padahal mata dorang celik..pelik kan?'pendamping' mak terlalu bencikan adik,sekarang dah 2 bulan adik tido dgn Zen sebab adik cakap "x boleh kakak..nanti mak sembelih adik..mak dah mcm syaitan!"..terkejut jugak sbb adik mcm boleh agak..kadang2 bila mak mengamuk atau muka lain macam,adik selalu tepuk2 belakang mak.."sabar..sabar..api tu!"..

Sekarang lagi parah..mak jadi benci dgn abah..kesnye abah selalu heret mak pegi pusat rawatan..benda tu macam marah..puas kami sekeluarga pujuk pegi berubat tapi mak tolak..Zen tahu tu bkn mak..yg tolak tu 'pendamping' mak.waktu sesi perubatan,mak mengamuk depan semua orang..puas ustaz2 tu suruh benda tu keluar tp benda tu degil..habis bacaan2 yg ustaz2 tu baca tp mak siap boleh gelak2..nama Allah pon langsung x takut.."AKU X TAKUT DENGAN TUHAN KAU!"..tapi kan bila ustaz tu sebut tentang perjanjian dgn nabi sulaiman,terus mak melolong menanges teresak2..yg rawat mak wktu tu anak buah Harun Din..mak langsung x takut dgn semua ustaz2 kat situ cuma mak ada cakap pada kami bila masuk je pusat rawatan tu,mak jadi nak marah sebab ada gambar ustaz Harun Din tergantung dlm bilik tu..benda tu cakap,..'aku x akan keluar selagi pompuan ni x mati..!mula2 aq sembelih anak dia yg kecik tu,lepas tu suami dia..last sekali pompuan ni mesti sedih tgok 2 ekor tu dah mati..aq pon buat la pompuan ni sembelih diri sendiri!!!"..yg x menahan,mak boleh buat gaya lagi mcm nk sembelih org smpai ketawa terbahak2..dengan sy x pulak benda tu sakit hati..kata benda tu kat ustaz.."aq sayang budak ni!"..meremang gak la tambah2 malam tu sy mimpi ada org tua nak bg sy belalang..tapi sy tepis..

Sekarang tengah berubat dgn Harun Din sendiri atas saranan ank buah beliau..alhamdulillah nampak perubahan mak!nampak mak yg sebenar..sekarang ulang alik tiap2 hari sabtu ke bangi..ustaz tu ade pesan pd mak supaya bagi sy baca doa yg beliau salin pd 1 kertas sbagai pendinding..cuma sy pelik la kan,kenapa ya syaitan tu x takut pada Allah yg maha esa tetapi lebih takut pada nabi sulaiman?sy ada terbaca seorg reader pon kongsi hal yg sama seperti sy..

MAAF SEBAB GAYA PENULISAN NTAH APE2..PERTAMA KALI KOMEN!

Last2

zenia_hellina posted on 15-3-2014 11:13 PM
Salam..Zen jd SR je selama ni tp rajin la bukak nak tengok pengalaman2 korang semua..

So far Zen  ...

aslm zen, take care yer..

hati2 dan selalu tngok2an adik zen sbb benda2 atau bisikan2 ni mungkin boleh berlaku..

btw, tanya sikit boleh...
adik zen sekolah tahfiz dimana yer.. akak berminat sebenarnya dan skrg tengah mencari sekolah yang sesuai sebab plannya akak nak hntr anak akak ke sklh tahfiz thn depan...

incase kalau zen rasa p&c, pm akak yer dear...

TQ..

nak tanye jugak @KAULAT & @chefmizan ..kalau selalu dengar bunyi loceng tu ade kaitan jugak ke dengan makhluk2 halus ni?sy selalu dengar bunyi loceng..masalah nye bunyi tu dalam bilik sy je..dulu takde la slalu bunyi2 tu..tapi sekarang makin menjadi2 pulak..kalau sy buat tak layan je,kemain rancak lagi dia bunyi..kalau sy cuba2 curi dengar mane dtg bunyi loceng tu dan2 dia senyap..ape tu ek?ni tengah dok nulis ni pon ade je ni dok bunyi2..

pastukan,sy kdg2 tu slalu terkejut tido & xleh gerak..kdg2 xnampak ape2..kalau naseb "baik" nampak la dok tgh merangkak la,tgh bdiri la kat tepi sy..latest,sy tido,time tu dah siang dah pon..bile sy bukak mata,tetiba je ade lembaga itam datang nak terkam sy..terkojut denn!kusss smangat...

ade ape2 yg xkene ke dgn sy?or bilik sy ni?
anyone???

salam TT & Chefmizan
nk tanyer... Yassin Tunggal tu sebenarnyer utk ape yer? ( baru start bace kat thread sebelum ni...)
adakah ianya bertujuan utk buat pendinding dari segala gangguan?
ataupn boleh jugak saje2 nak bace?
dari kite bace yassin biase.. kite tukar bace yassin tunggal.. takpe ker?

Follow Us
Salam semua..
Saya ada 1 persoalan di sini, selain jin, iblis pon boleh menumpang badan manusia jugak ke?

aku nak share cerita aku..
aku duk umah sewa sbb masih belaja lg kan, so, ade senior aku ni mcm blh ade sixth sense la.. die ckp aku ni ade saka dulu2. ada 1 mlm tu,aku balik lewat sbb bt assignment,die ckp ade benda mengekor aku,betul2 duk kat sebelah aku dgn muka buruknya, tp nasib baik aku ni x rasa apa2.. mcm x de benda yg berlaku time tu.alhamdulillah. lps tu, kalau aku balik cuti mid sem kat kg, rumah aku ni besar jgkla,2 tingkat tinggal sorang2 sbb parents aku dh meninggal, selalu jgkla dgr bunyi bising,org berjalanla kat atas bumbung tp aku buat x tau je sbb nnt x tido la aku. arwah parents aku penah cakap, umah aku ni laluan hantu raya.. .

banyakla kejadian2 seram yg x di ingini berlaku.

cite aku ni boleh consider tetamu tak diundang x??

CikAffi posted on 14-3-2014 02:51 PM
Fuhhh! macam2 misteri korang punye ceta nih..
Boleh aku share pngalaman aku ker? Hmm.. kira bolehl ...

Aku ada kawan macam kau. Dalam saat genting, mulut tu ada je nak menegor. Rasa nak tampo je. Lepas ni bole la cuba. Tampo boye.

velvetkiss posted on 14-3-2014 02:10 PM
Salam semua.

Saya dah lama ikuti thread ni sejak yg first lagi. baca slow2 masa lunch. dua tiga b ...

Aku suka pandangan ko.

Bukan lah aku tak percaya benda2 tu, of course lah percaya. Macam ada kenalan aku, katanya ada pendamping dalam keluarga, maka itu puncanya lambat jodoh. Pada aku, macam ko ckp. Dari diri pun kene tengok juga, kalau sendiri jenis sombong. Itu pun boleh jadi 20 percent punca lambat jodoh itu. Mungkin pendamping tu pun ada bagi kesan tapi mungkin bukan satu-satunya punca. Bagi aku la.

Yang ghaib tu memang ada.

sorry TT, OT kejap hehe

Salam TT,

xde update baru ke? x pun share2 la tips utk program kem motivasi.....

Salam TT,

xde update baru ke? x pun share2 la tips utk program kem motivasi.....

esbok posted on 10-4-2014 04:32 PM
Aku suka pandangan ko.

Bukan lah aku tak percaya benda2 tu, of course lah percaya. Macam ada k ...

aku harap kawan ko tu dah kawen, sebab aku pun dah kawen dah skrg ni hahaha..

velvetkiss posted on 30-4-2014 01:49 PM
aku harap kawan ko tu dah kawen, sebab aku pun dah kawen dah skrg ni hahaha..

lol congrats! belom lagi dia. insyaAllah.

suka thread kaulat ni dari dulu..
sebab banyak perkongsian dari orang lain juga selain dari tt dan chef mizan
seram2 pulak tu

aku nak share pengalaman aku masa muda belia remaja dulu

masa aku belajar kat sebuah negeri kat utara.. biasalah budak2 dok asrama , kul 12 pon tak tido lagi.. yang aku ni pulak masa tu takde keja dan keesokkannya takde , malam minggu.. aku bantai tengok cite family outing yang korea tu.. variety show yang lawak2 tu. dah macam jakun aku nengok dari awal malam sampai kul 4 pagi..

aku gelak2 , masa tu aku tengok dengan 2 orang kawan aku.. sorang rumet aku dan sorang lagi kawan yang bilik dia dekat ngan bilik aku.. dia tompang bilik aku sebab rumet dia balik umah minggu tu.. aku namakan rumet aku sbg kak fatin dan sorang lagi liya.. so kitorang gelak beramai2 kul sambil tengok citer tu sampai kul 4 pagi..  kedudukan aku time tu atas katil , liya sebelah aku (juga atas katil)  dan kak fatin sebelah liya duduk menongkat tangan di katil sambil tgk citer tu tapi kaki dia dekat  pintu bilik.. kiranya atas lantai la.. paham tak ni.. kalau tak paham buat2 paham lah yer, tak pandai sangat citer    

sebabkan citer tu lawak aku n kawan2 bantai la gelak2 yang aku pasti sampai ke bawah blok , tepi blok n serata tempat kat blok aku tu mendengarnya.. muehehe.. tengah syok bantai gelak tu.. tiba2 pintu bilik aku mcm kena tendang dengan begitu kuatnya.. terkejut le aku ngn kwn2 aku..semua tiba2 senyap dengan aku sekali..

masa tu aku punya inesen teruskan tengok cerita kat laptop aku tu.. sebab masa tu aku ingat kak fatin tertendang kaki dia kat pintu..sementara kak fatin yang duduk kat pintu tiba2 naik duduk atas katil ... aku jadi pelik la.. tengok muka dia cam takut jer..

teringin jugak aku nak bukak pintu sebab bengang sape la yang suka2 hati je tendang pintu bilik aku.  tapi aku xpegi bukak pon.. entah tak rasa nak bukak.. sebab aku pikir sebelum tu takde pulak dengar orang berjalan depan pintu aku.. kalau orang mesti la bunyi , dah masa tu sunyi ..yela kul 4 pagi kan.....

lepas je jadi begituu , aku pun merasakan cerita yang lawak tu tiba2 jadi tak lawak... dengan tak sedap hatinya,..so aku decide nak tidola.. yela tak kan nak gelak2 lagi kan...

tu jela kisah aku.. xde la penampakan pun..

KAULAT posted on 5-12-2012 06:53 PM
OK...
dah setahun lebih thred "Tetamu Tak Diundang",dalam forum niii...
terima kasih kepada semua  ...

saya baru start SR.. tgh nk khatamkan cite2 dlm ni.. maklum le, baru masuk MPS, sblm ni msk gossip je hehehe

salam

SR disini....

saja nak kongsi cerita pendek...hehe..

betul2 terjadi pada aku...

2 tahun lepas mcm tu la time tu ak tengah isap rokok kat dalam tandas maklum la nak melabur kat amanah saham tandas. aku bukak la tingkap nak buang asap sekali depan mata aku  perempuan pakai kain putih rambut panjang warna putih die mcm berasap badan die and halus je mcm lutsinar. dlm 15 kaki dari tempat aku..perrrgghhh...jelas gile nampak pastu die pg belakang kereta terus hilang...tapi ak buat tak tau la..kalo orang lain mau menjerit dalam tandas haha...depan mata dekat je...saje le tu nak tunjuk diri hebat boleh hilang.haha

kisah kedua..
isap rokok jgk waktu maghrib luar rumah
tengah feeling2 hisap sekali bola api da..steady je terbang.dekat je terbang ak boleh lupa nak baca doa tuju balik kalo x hambik ko!..cume terfikir la zaman skng pn masih ada lg penanggal ni,haiishhh

assalammualaikum...
aaaa....lamanya tak terjah kat sini...
maaf laa baru naik daratt...hahahaha

nak tanya..ada tak sesiapa kat sini
pendengar setia siaran radio"misteri jam 12"..

kalau korang Youtube taip "misteri jam 12 bersama DJ KC"...
memang serammmm....