CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

[BEST]Tetamu Tak Diundang- Volume 2 - KAULAT.

Assalamualaikum & Selamat Pagi..

Sebelumni sy cuma SR sja..br je selesai khatam (bkn khatan ye) thread 1 dlm msa 3 ari...ibarat mcm mlyan movie marathon la..terima kasih pda semua yg telah bkongsi cerita & pengalaman hidup terutamanya TT & Chefmizan.. Bolehkah kiranya ingin sy berkongsi pengalaman sy walaupn rsanya xla horror mna pn..

Uma Sewa Rm50..

Rasanya semua org dh tau cerita2 ttg uma sewa ni kn..tambah2 bdak2 uitm..sy cuma ingin berkongsi pngalamn pergi ke uma tu..

Mlm mggu..mlm kebiasaannya bg bdak2 bujang yg sering merasakan kebosanan kalo xda aktiviti yg mnarik.. lantas slh sorg rakan sy, Wan dgn selamba mngajak kami utk g meneroka mencari entiti.. Mulanya sy agak keberatan nk stuju sbb sy mmg cuak & takut takut berani (sbb sy xpnah jmpa & tgk scara live)..Tp setelah digasak2 oleh teman2..maka..km berempat (sy, Wan, Sado & Boy) memulakan perjalanan..

Dlm perjalanan, Wan cadangkan untuk singgah di 1 tmpat di mana tdptnya sebuah banglo  lama yg dikatakan agak seram.. Nk x nk dh mmg lalu kwsn tu jd km pn singgah... sekali pndang banglo yg tersergam indah tu mampu mbuatkan kita terpegun (ye la banglo kot..org kaya je yg mampu dok..hehe) tetapi dek ditenggelami oleh kegelapan mlm serta tiupan dingin angin tnyata agak menyeramkan..

Namun, perasaan tu hilang dlm sekelip mata sja apabila mata km terpandang kn kelibat kereta di dpn km....POLIS....erk...terus mngelabah & km trus blah dr tmpt tu... rupanya kwsn tu slalu ada rondaan.. mybe sbb dh rmai sgt org dok p cr bnda tu kn..hehe..sy lihat Wan agak kecewa yg mana tahap kecewa yg sama pabila baru clash ngan awek..kuikui..

Seterusnya, km menuju ke lokasi uma sewa ni..pd mula nya bmcm2 gmbaran bmain dlm fikiran sy..mybe uma ni dh jd buruk sgt sbb dh lma x di diami..mybe kwsn uma ni penuh semak samun bagai...Nmaun bila smp di kwsn situ..gmbaran2 & sangkaan sy meleset.. kwsn sekeliling penuh dgn kerata yg parking di tepi jln.. uma jiran2 yg agak riuh rendah..ya la...kwsn yg penuh dgn student kn..so xla rsa horror sgt..

Dan yg mengejutkan..uma bkenaan kelihatan bersih..laman rumput yg pendek kemas serta dinding uma yg bercat...kelihatan normal sja..km benti btul2 di dpn gate uma tu smbil Wan tergopo gapah (excited tul mmbr ak sorg ni) kuar dr keta n bdiri btul2 dpn gate uma tu.. Sy, Boy & Sado hnya mampu mlepak dlm keta je al maklumla msg2 xbp nk brani nk kuar..haha...

Wan trus dgn sikap teruja dia smbil dok terjenguk2 ke dlm kwsn uma tu..sesekali dia menoleh ke arah km smbil tersenyum sengih sambil buat isyarat thumbs up menjelaskan dia btul2 teruja...haha..km dlm keta ni hnya mampu tergelak mlihat gelagat kwn sorg ni.. lpas agak 10minit kt situ, Boy mula bising katanya nk blah dr situ sbb takut nnti jiran2 ingt kotrg ni perompak mahupn pnjenayah tegar (yela mlm2 buta dok melilau..haha).. Wan dgn rsa kecewa masuk dlm keta & trus ckp "Xda pe2 pn...." Dlm ati sy ni tdetik mamat ni mmg btul2 nk tgk bnda tu...

Boy mula mhidupkan enjin lantas memacu kuar dr kwsn situ...dlm pjalanan Wan masih ngatakan yg xsyok sbb xda pe2 pn kt kwsn uma tu td..Km cuma gelak kt Wan...Alang2 dh ada kt area sna..Sado ajak lepak mkn kt tmpt yg sy rsa masih lg mngekalkan mknn dgn hrga student.. ais batu cmpur sepsel baru rm 3.50..haha... (mesti korg tau kn tmpt ni).... Msa km mkn...km masih ligat berbicara ttg isu uma td...msa ni dh rsa lega skit sbb xdape2 yg pelik2 terjadi td...Secara tiba2 ibarat mdpt idea yg bernas, Wan mngajak utk sekali lg pergi ke uma tu sblm kotrg blik...

Dipendekkan cerita..km sekali lg berada di dpn gate uma tu dan Wan mcm biasa dok bdiri mghadap uma tu smbil diperhati oleh km yg lg selesa berada dlm keta..haha.. Msa tu mata sy tertarik utk melihat di tgkap jendela tgkt ats uma tu...npk la mcm ada tirai...tetapi dlm keadaan samar..mybe sbb sy ni rabun mlm kot.. sy trus cuit Sado n suh dia tgk kt tgkap tu...Sy ckp agak2 nya dlm uma ni msih elok lg kot sbb tirai semua ad lg..Sado pn mengiyakan apa yg sy ckp..Boy plak sy tgk bpeluh2 dlm keta yg dipsg air cond..agaknya dia ni bole rsa sesuatu kot..

Dok tgh bborak ngn Sado, tiba2 Wan masuk dlm keta dlm keadaan tergesa2 & hnya minta utk trus blah dr tmpt tu..sy & Sado saling perpandangan hairan melihat gelagat Wan.. Sy berbisik pda Sado.. "Agak2nya dia npk bnd kot"..

Sepjg pjalanan pulang, Wan hnya bdiam diri sambil pejam mata...bila di tnya dia cuma ckp dia ok...smp je d uma Wan trus baring dlm blik tanpa bckp pe2..Kesokkan nya km yg laen bsiap2 nk g kja tkejut tgk Wan demam!!....bila di tnya berulang kali..barula dia cte....

" Masa ak dok bdiri kt depan pagar tu..mula2 xrsa apa2...sehingga la mata ak ni tlihat kt jendela tgkt atas uma tu...ak npk sorg wanita berambut pjg sedang menyelak tirai tgkp tu sambil tersenyum melihat ak...."

Km semua tkelu sbb km pn dok usha2 tgkp yg sma...dan semasa keta bgerak pergi jauh dari uma tu..sy sempat menoleh blkang dan mata sy tetap melekat melihat jendela tu....tp sy xnpk pe2 mlainkan mrasakan ada sesuatu kt situ...

Itu je pnglaman sy..sori kalo xbest,..sekadar bercerita bkongsi cerita..hehe...

Salam perkenalan ye...

huh..gigih aku merempit benang nih..best la rumah ni mkanan yg dhidangkn sedap2 belaka hi hi

Salam , sya nk tnya , boleh ka klau sorang prawat ni mengubat orang then dia tau spa yg hntar ilmu tu smua , then dia bgtau kt pesakit tu spa yg hntar ilmu2 ni kat dia ( pesakit ) ? , secara detail contoh ( makcik tuh la yg buat , tp jgn bgtau kt sapa2 ) . Pham x soalan sya ? Cuma nk pastikn ja . Last edited by micseyka on 7-10-2014 06:16 PM

salam..

check in.. jenuh khatamkan thread ni.. well done TT..

check in. thanks infoooooo

Terbaik dari tuan rumah

Follow Us
Tak da sambungan lagi ke TT.

TT..... Update please..... Rindu nak baca....

KAULAT replied at 5-12-2012 09:47 PM
TAG tu just cakap camni jee.."YE SAYA SR JEE...",senang tak
dengan kata lain kumpul kredit g ...

Yer sy silent reader....

Saya pun SR jerr...hehehe... Salam perkenalan semua... dapat jugak baca pengalaman2 korang semua...2 bulan woo khatammm...

Assalam tt dan smue kwn2 dalam thread ni. Alhamdulillah khatam dah.. .. saya SR tegar yg pemalu ni tt @KAULAT . Sy setia membaca kisah tt, chefmizan dan semua kwn2 dlm ni. Bnyak ilmu dan ayat2 suci Allah tuk kebaikan yg boleh saya amalkn terima kasih smue. SALAM PERKENALAN...

P/S: Diharapkan thread ni tidak terus menyepi dan tt x menghilangkn diri bgitu lama sbb thread ni salah satu yg sy suke.. Jumpa lagi dgn story baru.. tatatititutu

ade story baru x tt??chefmizan pun dah lama x share story kat sini..

Assalamualaikum w.b.t....

Lama betul menyepi ye..
TT kaulat pun tak timbul2 dah..
Di offshore barangkali..
InsyaAllah jika diberi kesempatan ruang dan waktu akan saya karangkan beberapa kejadian buat renungan dan panduan kita semua..

Seseungguhnya yang baik itu datangnya dari Allah s.w.t dan yang buruk itu adalah dari kesilapan serta kelemahan diri saya sendiri..

Wallahualam..

chefmizan replied at 17-12-2015 06:12 PM
Assalamualaikum w.b.t....

Lama betul menyepi ye..

Waalaikumussalam.

Ya Allah Chefmizan. Patutlah rasa nak buka mps je harini. Tgk thread Kaulat naik. Ada rasa dah chef muncul. Hehehe.

Lama benar dah tak berhubung ye. Entah ingat lagi entah tidak chef kat saya. No fon pun masih sama ye. Ingat lagi x chef? Heehhee.

Kongsikanlah cerita chef. Tiba tiba rindu nak baca cerita2 seram ni. Hehehe. Mps pun dah tak meriah mcm dulu lagi. Otai2 dah hilang.

Selamat kembali chef Jangan lupa update ye.

aerolz replied at 17-12-2015 06:30 PM
Waalaikumussalam.

Ya Allah Chefmizan. Patutlah rasa nak buka mps je harini. Tgk thread Kaulat  ...

Ye aerolz...
InsyaAllah saya masih ingat..
Jika diberi ruang dan kesempatan pastinya akan saya tepek disini..

Wallahualam

chefmizan replied at 18-12-2015 01:05 AM
Ye aerolz...
InsyaAllah saya masih ingat..
Jika diberi ruang dan kesempatan pastinya akan saya t ...

Yesssssss..chef dah kembalii!

Seruan abam medam agar mps kembali bergegar sampai ke chef kot..

Tak sabar saya nk dgr cerita chef!

Assalamualaikum...

Baru ada masa nak mengarang... Kejadian berlaku beberapa bulan yang lepas.. Kisah ni bermula bila adik ipar saya Angah yang mengalami gangguan di pejabat pulang kerumah mertua saya.. Malam pertama tiada sebarang kejadian.. Esoknya saya outstation dan wife stay disana.. Jadi selepas Asar perkara yang tak dijangka berlaku..

Masa tu wife sedang baring tengok tv.. Kawan adik ipar (Mai) baring sebelah wife.. Tiba2 mai bantai menari tak ubah macam tarian dari Thailand.. Wife saya dah melompat terus panggil ibu mertua.. Wife call Angah yang bawak Mai tu datang (Mai MC) dan cerita kejadian tu.. Adik ipar saya bergegas balik.. Call ayah mertua saya pun dah otw balik..

Ayah mertua sampai terus buatkan air semua bagai ok la sikit.. Mai dah tertido.. Azan maghrib berkumandang semua dah stand by.. Wife call saya memaklumkan kejadian tu.. Saya pulak sekadar bgtau stand by sebab ada yang nak datang jenguk Mai.. Belum habis saya bercakap dengar suara ayah mertua saya bgtau 'dia' dah datang.. Wife terus matikan telefon..

Saya yang dari jauh ni cuba la bantu mana yang boleh.. Tapi rasa tak sedap hati sebab ayah mertua tak berapa sihat.. Abis meeting pukul 10 malam terus bergegas balik KL.. Cancel semua meeting n talk sebab sepatutnya saya ada 3sesi lagi.. Sepanjang jalan Alhamdulillah takde apa2 berlaku.. Cuma agak letih sebab cuba untuk bantu dari jauh.. Sampai rumah mertua sekitar jam 3 a.m..

Masuk rumah tengok semua tengah mengerumun Mai yang baring kat tengah2 rumah.. Pastu tanya wife apa jadi.. Sepanjang malam lepas maghrib wife bgtau dia menari sambil ketawa dan melakonkan beberapa babak.. Kiranya diorang ni jadi penterjemah la.. apa yang diterjemahkan adalah bilamana sebuah patung yang dijahit disetiap sendi dengan beberapa helai rambut.. Dilumur pula dengan tanah (anggaran tanah kubur) dari seorang anak dara yang mati bunuh diri.. Selepas tu dagu mayat dibakar dan diambil minyak serta disapukan pada patung tadi.. Menurut wife setiap kali tamat babak lakonan semula terbabit Mai akan menggelupur kesakitan sehingga menangis serta memaklumkan tangan kaki dan leher beliau mereput..

Habis bercerita Mai bangun duduk bersila silang kaki tak ubah seperti orang zaman dahulu kala mengadap saya.. Saya senyum pada Mai dan bagi salam.. Tanpa jawab salam saya..
   Mai : Kenapa ko balik?!!
   Saya : Diorang minta tolong aku.
   Mai : Aku tak kacau diorang.
   Saya : Ni rumah aku. Sesiapa yang duduk dalam rumah ni diganggu bermakna mengganggu aku.

Masa ni semua keluarga mertua dah berkumpul belakang saya.. Ayah mertua saya je stay duduk kat sofa.. Sesi beramah mesra bermula..

Saya : Ko nak apa datang jauh2 ni?
   Mai : Aku nak budak ni!!!
   Saya : Ko ambil aku dulu baru aku bagi ko ambil budak ni.
   Mai ketawa nyaring sampai boleh rasa rumah bergegar.. Diluar saya rasa ribut angin tengah kuat menghentam sisi rumah.. Wife minta ibu mertua call kenalan saya Ustaz Zul di Puncak Alam untuk datang.. Malangnya Ustaz Zul berada di Penang.. Hanay boleh bantu dari jauh.. Mai kembali kepada kelakuan asal melakonkan semula pergerakkan yang sama..

Saya cuba menghalang dengan pegang tangan mai tapi dia masih kuat melakonkan aksi tu.. Saya cuba pagar tapi tak berkesan.. Cuba berkomunikasi juga tidak dilayan.. Saya nekad untuk hentikan pergerakkan Mai dengan mengunci sendi beliau.. Ibu mertua dah menangis sebab tak tahan tengok Mai menderita lepas lakonan aksi tu.. lepas kunci sendi saya baringkan.. Cuba scan seluruh tubuh beliau namun gagal.. Azan subuh berkumandang dan Mai sedar.. Seolah2 tiada apa berlaku dia bangun utk solat subuh..

Saya dan wife balik rumah nak bersiap ke pejabat.. Siang tu Alhamdulillah takde apa berlaku.. Menjelang Asar ibu mertua call suruh datang rumah.. Memandangkan saya agak sibuk saya datang lewat sekitar jam 6 ptg.. Keadaan Mai masih sama.. Menari dan berlakon.. Lepas tu meronta dan menangis.. Saya call ustaz Zul minta bantuan.. Ustaz sarankan jumpa kawan dia di Puncak Alam.. Pukul 8 malam kami bertolak bersama tunang Mai 2 buah kereta.. Mai naik kereta saya.. Dalam tu ada Angah dan Mai serta Zarif (kwn ofis Angah n Mai) n Baby (adik ipar jugak).. Sebuah kereta lagi tunang Mai wife ibu n ayah mertua.. Alhamdulillah sepanjang perjalanan takde apa berlaku.. Cuma Mai dengan nada keras bertanya nak kemana!!..

Sampai rumah Abg Joe (kawan Ustaz Zul) beliau dah siap menunggu.. Angkat Mai masuk ke halaman rumah.. Mai cuba lari tapi pantas Abg Joe tangkap.. Cara perubatan Abg Joe simple je.. Baca ayat ruqiah dan Bismillah 7.. Dalam pada tu meronta ronta juga Mai ni tadi.. Tapi sepatah perkataan pun tak keluar dari mulut.. Then Abg Joe mandikan dengan air tanah yang dia dah sediakan.. Lepas siap semua sekitar jam 1 pagi kami balik.. Alhamdulillah sampai rumah Mai sedar.. Cuma dia kata sakit2 badan.. Malam tu ibu mertua minta kami tidur rumah dia.. Stand by..

Hari ketiga...bersambung...

Assalamualaikum semua...sy ni SR je.....tp sy btol2 sronok kut tread ni...tp sy xbce lg yg volume 2 ni...bru bce yg volume 1...tu pon bru page 70.....sy tgok yg volume 2 ni pon dah smpai page 40..agak2 bla la ea sy bleh kut yg volume ni...hahahaha

Yg paling sy mnat nk bce crite2 dlm tread ni crite chefmizan la...mmg best....huhuhu

chefmizan replied at 3-7-2014 09:13 PM
Assalamualaikum w.b.t..
Salam Ramadhan Al-Mubarak buat teman-teman semuanya..
Mohon maaf kerana me ...

Chef ni intitut dkat mner ea