CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21895|Reply: 121

Apa Pandangan Wanita Terhadap Lelaki Yang Sukakan Komik Dan Kartun?

byk juga skang ni laki2 dewasa yg minat komik dan kartun siap kumpul2 mainan dia lagi

kat US pun byk org jenis ni, kumpul mainan kartun2 yg diorang minat siap buat jual beli lagi

kat jepun pun ramai juga dewasa yg fanatik kartun dan komik tetapi nasib mereka kurang baik, mereka dianggap pelik dan disisih masyarakat sehingga dilabel otaku

golongan artis pun ada yg camtu cthnya faizal tahir, afdlin shauki dan fazley

tapi biasanya lelaki jenis cam ni byk kat bandar je

kat luar bandar, lelaki jenis ni dipandang serong sebab cam bebudak

kebykan pompuan yg aku jumpa pun mmg pandang serong lelaki jenis camni sebab dianggap tak matang

tapi bagi aku sendiri, tak salah pun diorang nak minat benda2 camtu asalkan tak terbawa2 fantasi kartun dan komik tu sampai ke luar sudahlah

apa pandangan korang?

Last edited by RED 666 on 6-12-2012 01:03 PM

Single Polls, Total 53 Users voted
96.23% (51)
3.77% (2)
Your User group have no permission to vote

Rate

1

xpelik pun sbb laki aku sendiri kumpul action figures.. mainan keta hotwheels..tomy car tu xyah citer laa.. siku steel tu pun byk.. berkotak2.. paling best kotak hotwheels tu berset2.. bg aku xpelik langsung..ke sbb aku dah terbiasa?? hahahahha

nak buat macam mana, dia tengok kartoon aku layan forum...ok mahh

yg aku jumpalah, tak berapa nak matang, susah nak bincang idea serius, manja2 sikit....tak tau lah kalau orang lain,  tapi kalau dah minat nak buat camner...

aku minat kartun sword art online...best

aku pun minat kartun dan komik....so oklah tu!!!

Follow Us
laki me masih simpan sekotak mainan dia masa kecik,
bukan komiklah tapi mainan dah 40 tahun lebih usia dia..
me sendiri tolong jaga, cam comel aje dia masih ada mainan dia
bila me sendiri tak pernah merasa ada mainan..

so no problem nak simpan komik ke mainan ke apa..
penting happy.

my hb suka tgk kartun je.....tp xde koleksi mainan smua tu......bila dia layan kartun ko buat la tiger show what so ever mmg bolayan.....buat tarian gerudi ala2 inul pon dia tak tergugat....dia lebih ghairah nak tgk ending cite kartun tu....hohoho!

my hubby masih simpan beberapa kotak berisi komik.
dia kata leh ulang baca

ok la tu, ramai gak kita yg ppuan ni pun ada hobi baca novel (majoritinya)...seimbang ler tu..

Peminat kartun & komik ni terbahagi kepada dua. Pertama, setakat suka-suka baca dan tak kumpul. Yang kedua, yang minat kumpul, yang ni tergolong dalam kumpulan yang dalam dunia collectibles panggil 'collectors'. Macam gak dalam dunia hobbies lain, macam ni la kumpulan ini terbahagi. Macam orang kumpul setem, poskad, fridge magnets, flags, coats of arms, figurines, jam, miniature bottles, etc.
Bagi aku tak der masalah pun dia orang nak asyik dalam 'dunia' dia, jangan sampai rumahtangga tak terjaga sudah.
Aku sendiri 'hardcore' dan 'obsessed' dalam dunia pengumpulan ni.
P/S : Aku collect postmarks from every postal entities kat dunia ni. Paling jauh ceruk dunia yang aku ada ialah postmark dari Antartika, less travelled countries (St. Helena, Tristan da Cunha, Wallis & Futuna, Chad).

Hessa posted on 6-12-2012 11:11 AM
ok la tu, ramai gak kita yg ppuan ni pun ada hobi baca novel (majoritinya)...seimbang ler tu..

baca novel best ape...msuk part2 romantik suami isteri tu trs katup novel cari babang pulak....showtime!!!!......hihihi!  

adik ipar aku sampai lanih duk minat katun. animasi tu mmg dia layan giler. baru je kawin, nampak x berubah pun. aku x tau la dia layan komik ke tak. tv, wayang tu dia layan laaa. lg satu kalo lukis katun2 ni mmg dia power.

wakakkakaka hidup "pedang setiawan".........ader sesapa follow yg nih?

juita posted on 6-12-2012 12:11 PM
wakakkakaka hidup "pedang setiawan".........ader sesapa follow yg nih?

pedang setiawan dah hampir 20 tahun kat msia ni tak habis2 lagi sampai skrang

tak sangka ramai pompuan tak kisah pun tgk kat poll tu sebab kat sekitar aku sendiri mmg aku nampak yg golongan dewasa peminat kartun ni dipandang serong oleh aweks2.

member aku bila layan katun kat opis mesti kena kutuk tak matang cam bebudak punyalah

aku sendiri pun minat, tapi tgk kat rumah je lah, tak penah pun tunjuk kat kawan2 yg aku minat benda2 camtu jadi diorang pun langsung x tahu

no problem at all..
belasah la nak tgk layan apo? ke..pedang setiawan ke...dragon ball ke..

sbb aku pun layan apo..
dah 19 taun dah layan magazine tu..
so far, mental aku ok lagi..

amek kisah gak sebenarnyaaa.. dia x kumpul, tp husband akan beli mainan utk anak2.. tp yg merasmikan kompom laaa husband dlu.. dah godeh2, baru pas kat anak.. komik x brape sgt..

220796 posted on 6-12-2012 08:11 AM
my hb suka tgk kartun je.....tp xde koleksi mainan smua tu......bila dia layan kartun ko buat la tig ...

huwa..sejebik mcm my hubby gak..kalo dpt tgk cite otomen ngn dragon bolll tujuh bijik tu...tkde dia nk heran kita yg kt dpn mata nihhh... ptg smlm, dia terrrtengok cite katun ttg cite2 zaman dulu kala...yg pasal kerbau tlg buaya, tp buaya tu gigit kaki kerbau... sanggup tk mandi, nk tggu cite tu abis...pastu time iklan, dia ke dapo, aku pi tukar channel lain, dia ckp,,,la npe tuko, lum abis lg la cite tu...hahah...mna ku tahu..aku ingtkan dh abis... huhuuh

tp, komik2 buku ni, memg tkdelah... setakat dh 7thn kawin ni, tu lah satu yg aku npk minat dia... lenlain, lum npk lg...sekurang2nye, dia ada kat umah bersama aku ngn anak2..so, tkde hal la..

bg aku, tu minat memasing..kalo kita tk suka ngn minat dia...korg agak2, dia blh ke kalo tk minat ngn minat kita? setiap org ada citarasa berbeza..ada org suka memancing, tgk bola kt stadium... tk suka, jgn ikut..tu aje..tk yah nk pening2 kepala...

kalau saye, x kisah pon.. itukan dah jadi hobi die sejak bekurun lame..
tak kan kite nak sekat kot...

mcm abang ipar saye, die mmg obses sgt dgn pedang setiawan...haha, sanggup sblum p keje, ke kedai buku dulu, katanye takut habiss..gile obses, kakak saye pon dah bising, sebab mnimbun simpan bwh katil

aku ok jek.
tapi mostly lelaki memang suka kartun kan.
abang aku yang bangka pun kemain layan kartun.
adik kawan aku, laki, punya la stylo,
skali kat umah kemain layan spongebob dgn catdog. cait.