CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Apa Pandangan Wanita Terhadap Lelaki Yang Sukakan Komik Dan Kartun?

heh...beli benda bukan bukan yang membazir? setahu aku perempuan la suka membazir...tapi bagus la kalau ada perempuan yang suka berjimat kat sini

RED 666 posted on 10-12-2012 02:28 AM
pompuan kalau tgk bola bukan tgk skill sgt tapi tgk pemain ensem je.

ya , kadang2 yang dah berpunya pun dok menggatai lagi ....jadi pandangan aku skrang ni perempuan sekarang jenis tak setia dan gatal ....mungkin ada sesetengah perempuan tengok bola tuk menyokong
Last edited by Blue_Flare on 10-12-2012 03:02 AM

pedang setiawan tu dikira komik ke ape? suami aku suka benar beli dan tiap2 minggu beli...skang aku plak terikut2 tunggu tiap keluaran dan baca jugak
ok je kalau minat kan, bukan minat benda2 tak elok
and yes, die pun minat kartun...boboboi pun die minat dan juga dragon ball...
bagi aku, die minat benda2 camtu sesuai dengan perwatakan die yang penyayang dan sukakan kanak2, juga lembut hati..
Last edited by jaa139 on 10-12-2012 04:55 PM

fadzyjemi posted on 5-12-2012 08:08 PM
xpelik pun sbb laki aku sendiri kumpul action figures.. mainan keta hotwheels..tomy car tu xyah cite ...

samalah suami saya..tiap kali gi shopping mesti singgah kedai toys gi tengok koleksi kereta dan juga watak kartun...skang ni sampai die jual koleksi kereta ,motor dan juga watak2 komik macam transformesr dan iron man..koleksi kereta tomica tuh macam2 ade sampai tak terjual..

RED 666 posted on 9-12-2012 10:45 AM
merempit ni biasanya lelaki melayu je. lelaki cina dan india tak buang masa dgn perkara sia2 camtu ...

merempit ni biasanya lelaki melayu je.---> betul
lelaki cina dan india tak buang masa dgn perkara sia2 camtu---> salah. Mereka buang masa dgn perkara sia2 yg lain.

jaa139 posted on 10-12-2012 04:53 PM
pedang setiawan tu dikira komik ke ape? suami aku suka benar beli dan tiap2 minggu beli...skang aku  ...

pedang setiawan tui memang komik pun, komik hong kong. citer tu dah jadi filem dah pun, storm riders dan storm warriors lakonan aaron kwok dan ekin cheng

Follow Us
sejak kroit masuk U, kroit tengok ramai je student lelaki yang layan manga, anime, komik..
tak kiralah diorang tu geek ke, nerd, athlete, dean list, rector list, ramai layan. takde apelah, normal je.
sebab kitorang (lahir 1990 dan ke atas, kroit 92) membesar masa kecik tengok Dragonball kat tv2.. which was pretty cool actually

ada perempuan yang tak suka, suruh stop bagai,
well I won't.. plus, senang jugak deal dengan budak kecik yang minat benda2 camnih..

jaa139 posted on 10-12-2012 04:58 PM
samalah suami saya..tiap kali gi shopping mesti singgah kedai toys gi tengok koleksi kereta dan ju ...

lepas ni kalo laki ko nk jual leh la tolak kt kami.. maner tau ada yg menarik n koleksi yg kami xde..

RED 666 posted on 10-12-2012 02:28 AM
pompuan kalau tgk bola bukan tgk skill sgt tapi tgk pemain ensem je.

aku terkecuali. sbb aku memang tak minat langsung bola. tak kisah la, negeri mahupun negara aku yang lawan.
bebaru ni je aku kenal la dua tiga kerat pemain mesia. tu pun sebab mcm pemes sikit kan skang neh.
tapi btl la, mostly pompuan suka bola, sbb pemain hensem. bkn kesah main mcm mana pun. mcm poyo je aku rasa.
tapi jangan wei, ada kawan aku, dressing ustazah, skali minat bola, ini memang minat bebetul ni,
bukan minat pemain. tapi minat sukan tuh. segala nama pemain dia kenal, yang pemain luar la.
nga nga jelah aku klu dengo dia sembang pasai bola dgn kwn laki lain. btw, kawan 'ustazah' aku ni jugak la, peminat tegar bleach.

Lelaki yg minat kartun ni...kategori taksub biasanya seorg yg mementingkn dri.suka menipu & berjaya.tak kata semua...tp try check.betul tak?...tp yg taksub tau...yg kat umah mesti hafalnye bila kartun main.yg beli buku kartun penuh almari....lbh kurang...

Maafla...aku xminat bola..xtgk pun.vhuhhhu.dasyat..tp dh xminat .

komik dan lelaki tidak terpisah jua....sebut la kat mana2 lelaki...pedang setiawan, alam perwira dan dragon ball...sape tak tahu tuh bukan lelaki lah kots..oyeh2 kots..huhuhuhu.

remaja masakini plak lebih kepada manga dan anime...bleach lah naruto lah...byk lagi lak kalau sebut manga ni. ..dan yang paling best harum manis...

mrs.senah posted on 10-12-2012 11:19 PM
komik dan lelaki tidak terpisah jua....sebut la kat mana2 lelaki...pedang setiawan, alam perwira ...

ex bos aku ada sorang minat layan kartun anime ni, siap2 borak pasal tu dgn staf pompuan, tapi staf pompuan tu dengar je ambil hati buat2 paham padahal tak tau dan tak minat pun kartun2 ni.

fadzyjemi posted on 10-12-2012 09:18 PM
lepas ni kalo laki ko nk jual leh la tolak kt kami.. maner tau ada yg menarik n koleksi yg kami xd ...

die ade yang simpan buat koleksi, ade juga memang dijual. kalau nak tengok, gi je fb collector station..

haha aku masih kumpul komik hong kong dgn jepun...bilik belakang rumah aku khaskan jd bilik komik...seb baik bini aku tak kisah dgn selalu tolong kemas komik2 aku tu

saya tak kisah sebab satu famili pun minat kartun dan komik, anak2 suka anime, suami baca komik dan saya pulak minat kartun. Kadang2 kitaorang tukar kegemaran lak sebab semua boleh join sekali...
Sekali sekala join anak tenguk manga fox dia haahaa...

mentaliti majoriti org malaysia:

kartun = budak-budak@tak matang
komik = budak-budak@tak matang

ira79 posted on 9-12-2012 05:26 PM
kalau bebudak tu ok la... nih dah dewasa knape plak nak bazirkan duit dgn beli komik ngan patung2 tu ...

patung-patung koleksi tu ada nilainya yg tersendiri setelah beberapa tahun dah boleh dijual semula kepada sesiapa yg berminat dgn harga yg lebih tinggi.

sebab tu lah kena simpan elok2 dgn kotak dia sekali, barulah org tertarik nak beli

kalau tak dapat jual dalam malaysia, boleh jual kat luar negara melalui ebay kat tenet

Last edited by RED 666 on 12-12-2012 10:18 AM

kawan darkoko ada minat anime naruto tu..siap mintak darkoko donlod lagi sbb darkoko kaki donlod drama..huhu..rajin plak g donlod ep naruto yg berjela2 tu..yg hampeh tu dia tgk skip2 je sbb suka part lawan2..mula2 mmg rasa mcm budak2 tp yelah umo pn baru 22 taun..tp xde la pelik sbb darkoko pn minat komik2 ni..anime2 ni kurang..huhu

aku suka karton dr budak2 smpailah skrg.............

sampai aku pun ingat nama-nama kawan Wonderpets dll....................