CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Olsen_Twins

Kembalikan Fungsi Asal Station2 Radios

aku menyampah dgr radio hot, era dan yg seangkatannya sbb banyak sgt iklan, dejay suka membebel, suara dejay tak best, buat lawak ketawa sendiri, ada pulak si gayah fifi, dari pagi membawa ke malam asik lah dgn lagu indon, lepas tu berulang lagu yg sama setiap sejam

boleh tak kalu radio2 ni pasang lagu retis2 sendiri?  kemain belambak retis dgn lagu2 album2 single2..buat lah 1 artis 1 lagu... pastu pasang semua genre lagu.. tak kira la zapin ke, dangdut ke, 60an ke, variety sikit,,,,,,,,,, benda mcm ni pun nak kene ajar ke?????

paling tak boleh blah, suara bercakap pun tak best, nak jugak pasang kat radio lagu parodi nyanyi sendiri apa pun tak bolehhhhh blahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

sekian, terima kasih.

aku menyampah dgr radio hot, era dan yg seangkatannya sbb banyak sgt iklan, dejay suka membebel, suara dejay tak best, buat lawak ketawa sendiri, ada pulak si gayah fifi, dari pagi membawa ke malam asik lah dgn lagu indon, lepas tu berulang lagu yg sama setiap sejam

boleh tak kalu radio2 ni pasang lagu retis2 sendiri?  kemain belambak retis dgn lagu2 album2 single2..buat lah 1 artis 1 lagu... pastu pasang semua genre lagu.. tak kira la zapin ke, dangdut ke, 60an ke, variety sikit,,,,,,,,,, benda mcm ni pun nak kene ajar ke?????

paling tak boleh blah, suara bercakap pun tak best, nak jugak pasang kat radio lagu parodi nyanyi sendiri apa pun tak bolehhhhh blahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

sekian, terima kasih.

sekian, terima kasih.

Radio esp. pd waktu pagi walau pon bermaksud nak kurangkan stress dan mengantuk harusla ada pengisian mcm kongsi fakta2 menarik, tips ke, berita dunia yg jarang kita dengar ke. Pas tu buat la diskusi ringan2. Ni tak, memekak tak tentu pasal dlm konti, butir perbicaraaan derang pon tak jelas... berebut-rebut nak bercakap

Satu lagi kurangkan panggilan hangit/prank call, meluat sungguh ai dengar. Teringat bbrp bulan dulu Si Fafau menyamar jd makcik India ada kedai runcit, call sorg pompuan single (memang belum ada anak) tuduh 'anak' pompuan tu kekonon ada curi barang kat kedai dia. Pompuan tu relaks je ckp dia takde anak dan bagi tau yg 'Aunty' tu salah nombor telefon. Siap dpt teka lagi Fara Fozana yg tgh menyamar... ye lah pelat India fail sangat. Apa yg sangat lawak si FF buat2 tak dengar, tetap gigih meneruskan 'lakonan' yg hampeh itew. Pompuan tadi pon layan kan je lah

MelahJanda posted on 13-12-2012 10:10 AM
dah pernah buat macam kau cakap tu. tapi cemana kementerian nak supervise, bukan ada undang2 terma ...

well,hidup ini ada banyak pilihan......
sebab itu wujudnya radio swasta dan kerajaan....
terpulang kepada kita untuk memilih mana yang sesuai dengan selera kita....
radio kerajaan lebih banyak kepada fungsi yang TT mahu..
nama pun radio swasta, seboleh mungkin mereka akan mengadakan berbagai2 segmen/gimmick (kadang kala mengarut jugak idea mereka itu) untuk menarik perhatian pendengar...

dani-rox posted on 13-12-2012 10:59 AM
Radio esp. pd waktu pagi walau pon bermaksud nak kurangkan stress dan mengantuk harusla ada pengisia ...

hahaha,penat je

Follow Us
memang jarang-jarang sgt dengar radio stesen biasa yang ada kat malaysia nih..sbb aku pasang mp3 sendiri..jadi tak tahu ape perkembangan radio semasa melainkan teka bunyi era yang 38k tu...mahupun kat ofis, aku memang tak dengar radio..
tapi top 3 radio pilihan aku, KL FM - waktu 6.30-7.00 sbb ade kuliah subuh..National FM, Selangor FM, tak banyak iklan..tak byk membebel, lagu pun lagu-lagu yang tak menyakitkan telinga aku.

yang selebihnye memang MP3 aku dalam thumb drive..huhu..

gua dgr klasik nasional RKMK

lagi puas

I'm okay with Sinar.fm... Sinar Pagi wajib ai dgr tetiap hari sbb blh dgr info trafik & berita, pastu ada topik2 menarik utk dibincangkan & selalu jemput DMFK utk sesi pendengar yg perlukan pendapat & nasihat. Honestly ai rasa terhibur jah and rasa up-to-date dgn perkembangan dunia semasa.

Kalo radio lain ai x tau la sbb ai x dgr... jiwa prefer to retro, maybe faktor umur kot.

If ada antara uols yg x brape bkenan dgn cara stesen2 radio ni mengendalikan rancangan2nya, maybe uols kena check yourself...mungkin disbbkan faktor umur gak kot?? Mcm ai, walopun ai suka dgr Sinar, my parent prefer Klasik Nasional... katanya radio lain lagu mengarut2 & x sesuai dgn selera diaorg... of coz la disbbkan faktor umur parent ai yg dh masuk 60s, lagu yg sesuai dgn jiwa diaorg adalah lagu2 zmn P. Ramlee. Pastu DJ dia pun ala2 klasik gak.

Ai rasa majoriti masyarakat kita mmg suka dgn style radio peberet memasing....kan ada byk pilihan. So suara minority kena la akur jah. Kalo x suka dgr, just don't bother. X de sape2 yg memaksa. Teruskanlah mendengar MP3 or CD peberet uols tu. Kata org, di sebalik seorang yg x suka tu, ada 1000 org lg yg suka. Impossible la stesen2 radio ni nk ubah segala2nya just based on setakat 50-60 org punya komplen x puas ati. Kena sedar jumlah pendengar mencapai angka jutaan org kat Malaysia ni.

After all x de sape pun yg mampu puaskan hati semua org. Even PM, artis, tokoh2 terkemuka even ulama sekalipun. Normal la... x kira mcm mana kita dh cuba sehabis baik utk puaskan hati org, org lain masih akan buat komplen walopun atas alasan2 yg nampak bodoh.

Satu2nya yg sempurna di dunia ni hanyalah Tuhan kita, Allah S.W.T. So... x perlu la aspect the perfection dlm hasil2 kerja manusia biasa. Once again... kalo x suka, just don't bother... nnt sendiri yg sakit jiwa!

lil_honey posted on 13-12-2012 02:20 PM
memang jarang-jarang sgt dengar radio stesen biasa yang ada kat malaysia nih..sbb aku pasang mp3 sen ...

dah jadi RM40,400 deknon. kaya la sapa yg mendapatnya. ahhahah

pittjie posted on 13-12-2012 03:05 PM
dah jadi RM40,400 deknon. kaya la sapa yg mendapatnya. ahhahah

pergghh....40k daaahh..baru tak sat aku dengar due minggu lepas dah 38k...dan2 tu pulak ade pembayang..tapi line call dia susah gile nak lepass....

lil_honey posted on 13-12-2012 03:17 PM
pergghh....40k daaahh..baru tak sat aku dengar due minggu lepas dah 38k...dan2 tu pulak ade pembay ...

ape pembayangnye? nak mencube nasib jugak la

dambie posted on 13-12-2012 03:41 PM
ape pembayangnye? nak mencube nasib jugak la

pembayangnye adalah "pemegang"...dah 38k baru kuar pembayang itu baru pembayang pertama pembayang kedua belum lagi tu 60k baru nak bagitau agaknye

4. Info Traffic
ini lagi satu perkara yg x berapa munasabah. kalau dah pagi tu mestila semua traffic jam. semua la station2 ni nak berebut2 report pasal keadaan traffic. secara amnya radio boleh je conclude " SEMUA JALAN JAM PAGI2 SEBAB SEMUA ORG NAK MASUK KL NAK PEGI KEJE OR SEKOLAH! SEKIAN HARAP MAKLUM"

cik.. bab info traffic ni aku tak setuju..
kalau ko jarang bukak radio ko mmg tak tau..
slalunya diorg akan bgtau.. ada eksiden la.. lori terbalik la..
jalan ditutup.. di certain2 jalan .. and diorg advise amik jalan alternatif
bukan sbb banyak kereta semata2..
sekian.

AbukRokok posted on 12-12-2012 04:24 PM
eleh aku tggu malam jemaat bila tah ...senyap sunyi je xde ape ape bunyi kat radio online tuh

ada jerr*

chup chup...
korang perasan tak yg kat radio tu selalunya ada berbutang2 utk preset channel radio... haaa... cer guna button tu... kalau time nak dgr lagu2, lawak2 bodoh atau peel2 DJ, tekan radio hiburan... time nak dgr info, keagamaan, tekan radio ikim, bernama...
dah kalau semua radio skema, asik berinformasi je, apa ke best nya... iols sendiri dgr radio sebab nak gelak2 dgr dj nye lawak mengong hotfm... kalau time tetiba nak bijak sket, iols tukar bernama...
satu lagi, pasal info trafik, sangat berguna okeh... memang smua jalan jem... tapi, kita boleh tahu benda2 yg kdg2 baru terjadi... accident ke, pokok tumbang ke... nak2 kat Plus...
so, nak dgr lawak dgr radio lain, nak dgr info, uols tekan je channel lain... x suka jugak??? uols dengar cd je jah... abis cerita... ^_^

xlayan da radio..dgr mp3 dlm keta,lg bek blh karok sorg2 dlm kete

tebuanharimau posted on 12-12-2012 11:16 AM
boleh tambah tak lagi satu??

leh tak radio2 ni ban/ buang terus iklan2 yg ada sound effect bunyik ...

Setuju....!!!! First time dengar siap emergency brake, rasa nak luruh jantung...!!!! Lagi satu iklan kucing si lisa surihani, mati2 ingatkan kucing kat rumah ikut naik keta.. Huhuhu!!!!

nyampah dgr sore fafau...mcm bertakung kahak dlm pankreas

kdg2 jer bkk radio..sbb malas dgr orang kena panggilan hangit tu....tak tau ape yg kelakar kenakan orang...