CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PeramahYangAmat

kenapa al-quran dan hadis tak menceritakan kisah Dinasour ?

ussopp posted on 12-1-2013 07:50 PM
"Dan sesungguhnya Kami jadikan untuk isi neraka Jahannam kebanyakan dari jin dan manusia, mereka m ...

alahai dah basi dah, asal tak nak percaya fairy tale depa aje terus dicop binatang ternakan

siapa yg bodo mcm lembu, percaya fairy tale bulat2 atau menolak sesuatu kepercayaan tanpa bukti drpd diamalkan???

siapa lagi berprinsip??

orangbesi posted on 12-1-2013 10:03 PM
ok..ok
leh terima - mungkin nampak old fashion -puisi abad ke7
sekarang ni ku sampaikan puisi  ...

mungkin kalau muhammad hidup abad ke 20 alquran takkan ada primitif science dlmnya mcm yg ada skang

mnm77 posted on 14-1-2013 09:15 AM
Aku bagi contoh menggantikan contoh kau, pasal Neil Amstrong yang kau kata hoax, macamlah semua or ...

aku tulis pasal neil arnmstrong ialah utk menunjukkan org isle kuat menipu dan buat cerita serta percaya bulat2. sampaikan azan boleh didengar dibulan. padahal bunyi mana boleh berpindah dlm vacum

pastu tiba2 ko bukak cerita cat steven. takde sape nak menyangkal ada beberapa kerat mat saleh masuk isle dan jadi devout muslim. mat saleh pon ramai yg delusional dan hidup dlm fantasi. so tak heranle kalau ada yg fanatik dgn agama.

yg aku highlightkan ialah dunia isle yg penuh penipuan. pokok berbentuk kalimah tauhid lerr, anak derhaka jadi monyet lerr, air zamzam takleh beku lerr, quran ada miracle lerrr, saintis masuk isle lerr....blablabla

kalau ko ada mentaliti jakun tgk mat saleh masuk isle. alahaiiii PPRT le minda ko ni
Last edited by perangsuci1 on 14-1-2013 08:11 PM

dulu pernah seorang grand mufti saudi mengeluarkan fatwa yg mengikut al quran matahari yg mengelilingi bumi dan bukan sebaliknya. king fahd malu dgn fatwa ni dan arahkan semua buku dia dibakar. sebenarnya itulah yg ada dlm quran primitif science mcm bumi ini rata dan matahari mengelilingi bumi.

what your take on this.

Volume 4, Book 54, Number 421 :
Narrated by Abu Dhar
The Prophet asked me at sunset, "Do you know where the sun goes (at the time of sunset)?" I replied, "Allah and His Apostle know better." He said, "It goes (i.e. travels) till it prostrates Itself underneath the Throne and takes the permission to rise again, and it is permitted and then (a time will come when) it will be about to prostrate itself but its prostration will not be accepted, and it will ask permission to go on its course but it will not be permitted, but it will be ordered to return whence it has come and so it will rise in the west. And that is the interpretation of the Statement of Allah: "And the sun Runs its fixed course For a term (decreed). that is The Decree of (Allah) The Exalted in Might, The All-Knowing." (36.38)

cuba baca hadis ni??

mcm mengarut aje kan

perangsuci1 posted on 14-1-2013 08:00 PM
mungkin kalau muhammad hidup abad ke 20 alquran takkan ada primitif science dlmnya mcm yg ada skan ...

itu ilmu kurun ke 7 laaa
kalau diceritakan pasal Bima Sakti...mau tercengang2 manusia masa tu

seperti AYATNYA: AKU BERSUMPAH DITEMPATNYA BEREDAR BINTANG-BINTANG
kalau mereka ikut dan hayati ayat ni
maka terbentanglah ilmu bintang2 yg manusia tak tahu sebelum ini

seronok mengkaji KITAB2 ni termasuk yg dulu2 punya
banyak lagi ILMU dan KHAZANAH yg kita tak tahu lagi
moga bermanfaat bersama

Follow Us
perangsuci1 posted on 14-1-2013 07:58 PM
alahai dah basi dah, asal tak nak percaya fairy tale depa aje terus dicop binatang ternakan

s ...

basi ke?

nasi kalau dah basi kita memang tak boleh buat apa2...kan...

"Dan jika perbuatan mereka berpaling (daripada menerima apa yang engkau bawa wahai Muhammad) terasa amat berat kepadamu; maka sekiranya engkau sanggup mencari satu lubang di bumi (untuk menembusi ke bawahnya) atau satu tangga untuk naik ke langit, supaya engkau dapat bawakan mukjizat kepada mereka, (cubalah lakukan jika engkau sanggup). Dan sekiranya Allah menghendaki, tentulah ia himpunkan mereka atas hidayah petunjuk. (Tetapi Allah tidak menghendakinya), oleh itu janganlah engkau menjadi dari orang-orang yang jahil."

perangsuci1 posted on 14-1-2013 08:09 PM
aku tulis pasal neil arnmstrong ialah utk menunjukkan org isle kuat menipu dan buat cerita serta ...

Mungkin pengambaran dibuat di belakang masjid kot...

perangsuci1 posted on 14-1-2013 08:09 PM
aku tulis pasal neil arnmstrong ialah utk menunjukkan org isle kuat menipu dan buat cerita serta percaya bulat2. sampaikan azan boleh didengar dibulan. padahal bunyi mana boleh berpindah dlm vacum

Tu lah mentaliti ko, asyik tengok yang hoax pastu memburukkan Islam. Orang Islam bukannya diperintah untuk berpegang kepada yang hoax macam ko sangka tu, kalau ada beberapa kerat yang jahil, tu salah diorang bukan salah ajaran Islam. Tu pun tak boleh bezakan?

pastu tiba2 ko bukak cerita cat steven. takde sape nak menyangkal ada beberapa kerat mat saleh masuk isle dan jadi devout muslim. mat saleh pon ramai yg delusional dan hidup dlm fantasi. so tak heranle kalau ada yg fanatik dgn agama.

Ko masih tak faham. Aku bawa kisah Cat Stevens sebab ko bawa kisah hoax untuk memburukkan Islam. Kalau ko fanatik kepada nafsu ko yg banyak delusion tu, bukan aku heran pun!

yg aku highlightkan ialah dunia isle yg penuh penipuan. pokok berbentuk kalimah tauhid lerr, anak derhaka jadi monyet lerr, air zamzam takleh beku lerr, quran ada miracle lerrr, saintis masuk isle lerr....blablabla

kalau ko ada mentaliti jakun tgk mat saleh masuk isle. alahaiiii PPRT le minda ko ni

Hek eleh... aku gembira tengok orang masuk Islam, tak kira lah bangsa apa pun. Aku bawa contoh mat saleh sebab ko bagi contoh cerita mat saleh yang ko kata hoax. Bila aku bawa cerita betul ko masih dengan mentaliti bermasalah ko tak faham, alih-alih ko kutuk mat saleh pulak. Bukan aku puji atau kutuk mat saleh pun, point aku nak bagitau yang hoax tu tak menjadi sesuatu yang utama pun kepada umat Islam. Hanya yang jahil saja yang terikut-ikut, dan kalau ko ikut orang yang jahil, ko pun sama lah jahilnya. FAHAM?

Setakat mentaliti ko yang bermasalah tu, bukannya ko boleh buktikan pun yang ko tu betul. Menunjukkan kejahilan lagi ada lah.

Last edited by mnm77 on 15-1-2013 08:12 AM

perangsuci1 posted on 14-1-2013 08:39 PM
Volume 4, Book 54, Number 421 :
Narrated by Abu Dhar
The Prophet asked me at sunset, "Do you know where the sun goes (at the time of sunset)?" I replied, "Allah and His Apostle know better." He said, "It goes (i.e. travels) till it prostrates Itself underneath the Throne and takes the permission to rise again, and it is permitted and then (a time will come when) it will be about to prostrate itself but its prostration will not be accepted, and it will ask permission to go on its course but it will not be permitted, but it will be ordered to return whence it has come and so it will rise in the west. And that is the interpretation of the Statement of Allah: "And the sun Runs its fixed course For a term (decreed). that is The Decree of (Allah) The Exalted in Might, The All-Knowing." (36.38)

Lain kali kalau copy paste, bagi RUJUKAN KITAB APA. Setakat bagi nombor jilid, nombor buku, nombor hadith TAPI tak bagi kitab apa, nampak sangat copy paste ala-ala tak ilmiah.

cuba baca hadis ni??

mcm mengarut aje kan

Macam mengarut tu pada pandangan ko sebab ko memang ada masalah dengan perkara ghaib. Kisah Iblis, pohon larangan dalam syurga, juga merupakan kisah ghaib yang ko ada masalah nak faham.

Hadith tu menjelaskan perihal yang ghaib tentang makna ayat Al-Quran. Ayat Al-Quran dan makna zahir (tersurat), juga ada makna yang tersirat. Yang tersirat di situ ialah makna dari segi yang ghaib yang manusia tak nampak. Kalau ko memang ada masalah tentang hal ghaib, tak perlu lah pertikai sana-sini nak tunjuk terer konon. Ko tak faham Islam, pastu ko cuba banding sains dengan Ilmu ghaib. Tentu tak boleh.

Ilmu sains boleh berubah ikut peredaran masa. Dulu Pluto tak termasuk dalam sistem Suria. Kemudian Pluto dah termasuk dalam sistem Suria, tapi kini dipertikaikan samada ia planet atau bukan. Point saya, ilmu sains bukannya mutlak untuk menilai segala kebenaran, ia hanya boleh menambahkan keyakinan jika ilmu sains itu betul-betul benar dapat dibuktikan.

Pasal makna tersurat pula, matahari bergerak ikut edaran yang ditetapkan (ayat Al-Quran), ini pun selari dengan fakta sains. Ikut ilmu sains, semua planet atau bintang dipercayai beredar ikut orbit masing-masing. So takdak masalah pun ayat tu, bukannya ayat tu kata matahari keliling bumi. Hadith pula memberi tafsiran tentang makna tersirat di sebalik ayat tersebut.

dulu pernah seorang grand mufti saudi mengeluarkan fatwa yg mengikut al quran matahari yg mengelilingi bumi dan bukan sebaliknya. king fahd malu dgn fatwa ni dan arahkan semua buku dia dibakar. sebenarnya itulah yg ada dlm quran primitif science mcm bumi ini rata dan matahari mengelilingi bumi.

what your take on this.

Ko tanya aku?

Jawapan:
Aku baca Al-Quran tak pulak pi tafsir matahari keliling bumi, yang aku faham matahari juga bergerak ikut peredaran yang ditetapkan. Kalau seseorang itu tafsir Al-Quran dan menyalahi IJMA, maka tafsiran itu tafsiran peribadi, macam ko dok buat tafsir Al-Quran ikut suka hati ko dengan niat fitnah dan memburuk-burukkan Islam, maka tafsiran itu hanya untuk ko. Bukan pun orang lain kena ikut tafsiran ko? Faham tak?

Macam tu juga, jika seorang bertaraf mufti sekalipun, jika membuat tafsiran yang asing yang tersendiri, tafsiran tu tidak diiktiraf. Apatah lagi seorang yang jahil macam ko membuat tafsiran yang asing yang tersendiri, maka tafsiran tu pasti tertolak.

Faham?

Balik-balik ko dok cari benda hoax, tafsiran yang asing, dengan niat nak memburuk-burukkan Islam. Benda macam tu ko suka la sebab ko dapat memburukkan Islam, niat ko tu nak semakin nampak dah.

Islam ada kaedah, bukan macam yang ko sangka. Ko dah banyak sangat bersangka buruk dan rujuk kepada maklumat yang salah!
Last edited by mnm77 on 15-1-2013 09:22 AM

orangbesi posted on 14-1-2013 09:44 PM
itu ilmu kurun ke 7 laaa
kalau diceritakan pasal Bima Sakti...mau tercengang2 manusia masa tu

itulah ayat standard hujatul islekonon2 dlm quran ada ilmu sains

ussopp posted on 14-1-2013 10:39 PM
basi ke?

nasi kalau dah basi kita memang tak boleh buat apa2...kan...

kalau nak spam pon jgnle pakai ayat quran

mnm77 posted on 15-1-2013 08:08 AM
Tu lah mentaliti ko, asyik tengok yang hoax pastu memburukkan Islam. Orang Islam bukannya diperint ...

aku bawak kisah neil armstrong sebagai bukti kedunguan umat isle yg asyik kena kencing pak arab. bayangkan kisah ni pernah disebut dlm rancangan agama rtm yg disaksikan seluruh mesia keluar drpd mulut pendakwah terkenal(dungunya pendakwah tu)

tiba2 ko bawak cerita cat steven ( mungkin minda ko cakap, ehhh neil armstrong mmg tipu, tapi cat steven betul haaaaaa kira ok ler tu) nampak tak pemikiran ko ada masalah.

mehh aku jelaskan. dunia isle dunia penuh penipuan, penuh pseudoscience dan hoax yg diada-adakan pihak2 tertentu utk nak bagi org bertakbir kehulu dan kehilir. dari kisah bala di mekah dlm mastika, mayat bertukar babi, anak derhaka jadi batu, ikan ada tulisan allah, awan kalimah allah, quran ada ilmu sains dlmnya,sampaile michael jackson masuk isle( ehhhh korang jgn tak tau cat steven masuk isle tauuuuuuu)

sains sudah menjelaskan tentang teori2 yg ada dlm quran adalah salah. aku malas nak elaborate sebab nanti panjang sgt, drpd pasal air mani sampai embryology, bumi dihampar rata, matahari terbenam dlm air berlumpur semuanya quran salah everytime.

korang nak percaya laman web isle yg penuh pseudoscience tu... go ahead hiduplah dlm kesesatan

mungkin korang patut tahu camne richard dawkins kantoikan penipuan harun yahya dlm bukunya master of creation.

mnm77 posted on 15-1-2013 08:21 AM
Lain kali kalau copy paste, bagi RUJUKAN KITAB APA. Setakat bagi nombor jilid, nombor buku, nombor ...

pasal hadis tu sahih bukhari tu nampak sgt muhammad tak tau apa2 ttg alam semesta. ada pulak matahari pegi prostrate dibawah takhta pastu mintak izin keluar.

penjelasan yg sgt fairy tale dan tidak scientific langsung.

pasal fatwa grand mufti saudi tu. mmg ada ayat quran yg tulis dgn jelas matahari kelilingi bumi. cuma hujatul isle takkan mengaku. unlike muhammad umat isle arini belajar sains dan mereka tahu yg bumi kelilingi matahari, jadi mereka twistkan meaning ayat tu utk fit current science

perangsuci1 posted on 15-1-2013 07:22 PM
itulah ayat standard hujatul islekonon2 dlm quran ada ilmu sains

ok
ok
so...apa yg hang nak tahu
apa yg manusia sekarang tak tahu???
manalah tahu.....aku leh jawab
nak kasi hang puas hati
bahawa ILMU ni memang amat luas......kalau nak percaya leeeeeee

Kesian kpd pencacai buah-buahan
mgkin benih nya dh disemai tggu ditanam di bulan...

perangsuci1 posted on 15-1-2013 07:37 PM

aku bawak kisah neil armstrong sebagai bukti kedunguan umat isle yg asyik kena kencing pak arab. bayangkan kisah ni pernah disebut dlm rancangan agama rtm yg disaksikan seluruh mesia keluar drpd mulut pendakwah terkenal(dungunya pendakwah tu)

Cerita hoax bukan pengangan umat Islam. Kalau dah tertipu dengan cerita hoax, Islam tak ajar pun sebar benda hoax. Mungkin masa tu ada tersalah maklumat. Ko asyik nak burukkan Islam dan Arab, tu kerja ko. Orang Islam kalau dah tahu hoax, bukan kisah nak pegang bermati-matian pun. Itulah DUNGU nya engkau ingat orang Islam nak terus percaya hoax, kau pula dok sebarkan benda hoax nak tarik perhatian.

tiba2 ko bawak cerita cat steven ( mungkin minda ko cakap, ehhh neil armstrong mmg tipu, tapi cat steven betul haaaaaa kira ok ler tu) nampak tak pemikiran ko ada masalah.

Ko tu bermasalah tak faham, aku dah kata yang aku tak berpegang kepada cerita Neil Amstrong yang kau kata hoax. Kisah Cat Stevens tu kau sendiri dah mengaku betul, menunjukkan ko yang bermasalah nak perbesarkan cerita hoax. Aku dah tulis, bukannya perlu pun nak bergantung kepada kisah-kisah macam ni... samada hoax atau betul, ia sampingan...jangan pula nak pegang yang hoax saja, yang betul tolak ke tepi......Janganlah jadi  DUNGU tak faham-faham!

mehh aku jelaskan. dunia isle dunia penuh penipuan, penuh pseudoscience dan hoax yg diada-adakan pihak2 tertentu utk nak bagi org bertakbir kehulu dan kehilir. dari kisah bala di mekah dlm mastika, mayat bertukar babi, anak derhaka jadi batu, ikan ada tulisan allah, awan kalimah allah, quran ada ilmu sains dlmnya,sampaile michael jackson masuk isle( ehhhh korang jgn tak tau cat steven masuk isle tauuuuuuu)

Meh aku JELASKAN KEJAHILAN orang yang nak memburukkan Islam...

Tu lah kau DOK TERMAKAN dengan kisah hoax pasal Islam, pastu tuduh Islam penipu. Sebenarnya dalam Islam juga ada manusia yang mengaku Islam macam kau TAPI sebenarnya MUNAFIQ. Ada yang sebarkan cerita hoax untuk menjatuhkan Islam. Bila ada orang Islam yang termakan dengan cerita hoax, mereka yang kurang arif sebarkan kisah hoax tu, maka dengan tak langsung memburukkan Islam bila diketahui kisah-kisah tu TAK BENAR.

Sebab tu dalam Al-Quran perintah untuk PERIKSA kebenaran, tapi tak semua orang Islam ikut, tambah pula ada orang munafiq yang cuba sebarkan kisah hoax untuk menjatuhkan Islam, sampai sesetengah orang Islam pun terpecaya.

See.... ko tu yang tak nampak sebab hati ko tu penuh dengan kebencian terhadap Islam.Ajaran Islam TAK PERLU KISAH HOAX, cukup dengan Al-Quran dan Sunnah.

sains sudah menjelaskan tentang teori2 yg ada dlm quran adalah salah. aku malas nak elaborate sebab nanti panjang sgt, drpd pasal air mani sampai embryology, bumi dihampar rata, matahari terbenam dlm air berlumpur semuanya quran salah everytime.

Alasan jer ko malas, ko TAK BOLEH pun pertikai DENGAN BUKTI NYATA. Ko hanya pertikai dengan sangkaan dan juga dari web anti Islam. Tu jerr.

Sains tak boleh pun jelaskan perkara ghaib, kenapa kita bermimpi, kenapa ada mimpi yang jadi kenyataan dan ada yang tak jadi kenyataan. Hal ghaib sains tak boleh jelaskan pun.

Sains juga tak boleh jelaskan kenapa kita manusia hidup di dunia, dari mana permulaan kehidupan manusia yang berkembang biak ni. Ada teori sains Darwin manusia dari beruk, so ko percaya keturunan ko adalah BERUK?

mungkin korang patut tahu camne richard dawkins kantoikan penipuan harun yahya dlm bukunya master of creation.

Ni lah masalah ko berkali-kali, asyik nak burukkan Islam. Orang Islam berpegang kepada IJMA Ulama, Harun Yahya tu bukan Ulama yang diiktiraf. Ada pandangannya yang betul ada yang salah. Kalau dia cerita pasal sains, memang la mungkin ada yang betul, mungkin ada yang salah.

Ilmu sains bukan kebenaran mutlak. Agama ko sekarang ni agama Sains kah? Boleh kau terangkan asal usul kejadian manusia mengikut sains? Siapa manusia pertama menurut ilmu sains? Atau ko percaya ko ni dari BERUK yang tak berakal macam dalam zoo tu?

Last edited by mnm77 on 16-1-2013 11:19 AM

perangsuci1 posted on 15-1-2013 07:43 PM
pasal hadis tu sahih bukhari tu nampak sgt muhammad tak tau apa2 ttg alam semesta.
mmg ada ayat quran yg tulis dgn jelas matahari kelilingi bumi. cuma hujatul isle takkan mengaku. unlike muhammad umat isle arini belajar sains dan mereka tahu yg bumi kelilingi matahari, jadi mereka twistkan meaning ayat tu utk fit current science

Buktikan mana ayatnya?

Kalau kau tak boleh buktikan, KO TU TERBUKTI PEMFITNAH YANG NYATA.

Kalau ada yang Al-Quran yang jelas, umat ISLAM WAJIB percaya. Buktikan yang kau tahu ayat itu, surah apa ayat berapa.

Kalau tafsiran YANG ASING diguna pakai untuk buat fitnah, tak payah la BERLAGAK tunjuk pandai.

mnm77 posted on 16-1-2013 09:43 AM
Cerita hoax bukan pengangan umat Islam. Kalau dah tertipu dengan cerita hoax, Islam tak ajar pun s ...

nafikan ajele yg ko tau

setakat baca web pro isle yg penuh hoax pastu nak claim quran ada miracle. hehhhhh buat malu kaum ajele.

perangsuci1 posted on 16-1-2013 07:39 PM
nafikan ajele yg ko tau

setakat baca web pro isle yg penuh hoax pastu nak claim quran ada mir ...

Terbukti yang ko ni kaki pemfitnah. Ada hati nak suruh orang mengaku pulak... ingat orang nak percaya kat ko....?? Forumer yang dok baca kat sini pasti gelak kat ko.... pandai tuduh, suruh bukti tak tau nak jawab, pastu meroyan sana-sini...

Mana bukti yang ko tuduh?
mmg ada ayat quran yg tulis dgn jelas matahari kelilingi bumi

Jangan konar-konar ye... samada ko buktikan, atau mengaku yang ko DAH SALAH.