CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PeramahYangAmat

kenapa al-quran dan hadis tak menceritakan kisah Dinasour ?

Dzulqarnain posted on 21-1-2013 12:48 PM
...hanya dgn pemikiran modern sciencenya adja gitew. Jujur dan tulus katanya.

so camne bro lepas bertukar tukar ilmu dalam thread ni? kau dah dapat jawapan naper dinosaur tidak dinyatakan di dalam al quran? aku tak pernah check langsung thread ni pas aku buat thread ni sebab dah terlupa dan tak tau kat mana thread ni berada pas kena pindah ngan moderator.

by the way, aku harap  kau boleh jawab soalan aku yg kat sini jugak please  http://english1.cari.com.my/foru ... read&tid=694904

aku nak mintak maaf jugak kalau thread aku ni dah memurtadkan seseorang yg baca thead aku ni... aku tak bermaksud nak memurtadkan orang lain. aku cuma nakkan kebenarannya. sekali lagi aku mintak maaf

PeramahYangAmat posted on 22-1-2013 10:32 PM
so camne bro lepas bertukar tukar ilmu dalam thread ni? kau dah dapat jawapan naper dinosaur tid ...

Istilahnya ada diberi di pg 2. Sila rujuk.

perangsuci1 posted on 21-1-2013 12:20 PM
ayat surah yasin yg aku bagi tu itulah dianya, jelas menggambarkan matahari kelilingi bumi.
...

yg aku punya tu takkan tak berani nak jawab
nak bincang lebih dr tu pun boleh
kalau mau pada kebenaran leeee

mau ke???
kalau ikhlas ....silakanlah

terima kasih kepada ustaz mnm77 dan forumer lain kerana sabar melayan kerenah anti islam pendek akal tu dan kerana memberi hujah2 yang jelas dan konkrit tanpa konar2 dan banyak letak emoticon gelak2 je untuk kaber konon2 cool padahal dalam hati membara tak siapa dapat memadamkan. kalo dengan orang islam yang kurang ilmu boleh la kau makan. tapi kat board agama ni ALHAMDULILLAH banyak forumer yang faham alquran dan hadith jadi senang2 je nak bogelkan golongan anti islam bangsat ni. terima kasih saya ucapkan.semoga ALLAH memberi ganjaran yang tinggi buat anda kerana mempertahankan islam dari serangan bangsat2 ni.

perangsuci1 posted on 21-1-2013 12:20 PM
ayat surah yasin yg aku bagi tu itulah dianya, jelas menggambarkan matahari kelilingi bumi.
...

Ni terjemahan ayat yang ko tepek tu:
Dan (sebahagian dari dalil yang tersebut ialah) matahari; ia kelihatan beredar ke tempat yang ditetapkan baginya; itu adalah takdir Tuhan yang Maha Kuasa, lagi Maha Mengetahui;

Ko ni faham bahasa Melayu tak? Kat mana dalam ayat tu dengan JELAS menggambarkan matahari keliling bumi?

Ayat yang ko tepek tu menjelaskan yang matahari kelihatan BEREDAR, bukannya kata matahari keliling bumi.

Samada ko tunjukkan ayat yang JELAS kata matahari keliling bumi, atau MENGAKU SALAH.

Jangan konar-konar lagi yaaaa.....

Follow Us
unhas posted on 23-1-2013 05:26 AM
terima kasih kepada ustaz mnm77 dan forumer lain kerana sabar melayan kerenah anti islam pendek akal ...

Sama-sama...

Semoga Allah Pelihara kita dalam Agama Islam yang Benar....Ameeen!

mnm77 posted on 23-1-2013 04:31 PM
Ni terjemahan ayat yang ko tepek tu:

Ko ni faham bahasa Melayu tak? Kat mana dalam ayat tu de ...

ko takleh jadi lurus mcm steel ruler atau sesiku L utk nak nampak benda tu.

walaupon perang suci tau MNM77 ni hanya berpura2 tak nampak atau saja2 malas nak berfikir. tapi perang suci takkan kepenatan utk memberi kefahaman. ini kerana perangsuci ialah seorang yg sgt fair dan open minded.

Dan lagi dalil yang terang untuk mereka (berfikir) ialah malam; Kami hilangkan siang daripadanya, maka dengan serta-merta mereka berada dalam gelap-gelita;
(Yaa Siin 36:37) | <Embed> |        English Translation |        Tambah Nota | Bookmark
Dan (sebahagian dari dalil yang tersebut ialah) matahari; ia kelihatan beredar ke tempat yang ditetapkan baginya; itu adalah takdir Tuhan yang Maha Kuasa, lagi Maha Mengetahui;
(Yaa Siin 36:38) | <Embed> |        English Translation |        Tambah Nota | Bookmark

disini perangsuci tepekkan sekali lagi ayat surah yassin tersebut.

ayat 37 menceritakan ttg perihal waktu malam dimana dihilangkan siang maka terus jadi gelap.(ayat yg sgt simple)

ayat 38 menceritakan apabila matahari beredar ketempat yg ditetapkan baginya. ianya kesinambungan drpd ayat pertama menceritakan ttg kejadian malam.

maka itulah ayat yg menunjukkan quran tell matahari orbit the earth.
nanti akan ada yg kata
ehhhh bodownya perangsuci ni tawwwwwww. takkan tgk perkataan beredar tu terus buat kesimpulan.
rileksss dulu wahai hujatul isle sekalian. mari perangsuci jelaskan.

takde dimana pon dlm quran atau hadis menceritakan
1. bumi ni spherical
2. bumi ni berputar
3. bumi mengelilingi matahari.

nothing at all.
so manusia ketika itu tak tau bumi ini bulat dan berputar. so berdasarkan ayat diatas manusia hanya akan faham yg mataharilah yg menghasilkan major movement utk kejadian siang dan malam.

dan keduanya pulak. ayat kat atas tu nampak sgt ciptaan manusia. ditulis berdasarkan pandangan mata kasar manusia abad ke 7. nampak sgt.

orangbesi posted on 23-1-2013 12:23 AM
yg aku punya tu takkan tak berani nak jawab
nak bincang lebih dr tu pun boleh
kalau mau pada keb ...

kebenaran apa yg tuan hamba bawakkan???

PeramahYangAmat posted on 22-1-2013 10:27 PM
ko ni melayu kristian yg udah murtad ke? menarik ni. x ramai aku dengar cerita melayu murtad. ta ...

ko ni jgn ingat semua melayu isle murtad masuk kristian. tak benar tu

unhas posted on 23-1-2013 05:26 AM
terima kasih kepada ustaz mnm77 dan forumer lain kerana sabar melayan kerenah anti islam pendek akal ...

yelah tu tanpa konar2. kat benang lagi satu setengah mati dia tak nak ngaku muhammad halalkan nakadashi tawanan perang

perangsuci1 posted on 23-1-2013 06:17 PM
kebenaran apa yg tuan hamba bawakkan???

KEBENARAN DARI TUHAN
yang diturunkan melalui para UTUSANNYA
kalau tak percaya
pergilah......carilah
pendita2 yang mengamalkan kitab2 yang sedia ada
dari dahulu hingga sekarang
beleklah dengan teliti
semuanya ada disitu...........................

aku - cam hang jeeee, bodoh n kaki lawan

perangsuci1 posted on 23-1-2013 06:19 PM
yelah tu tanpa konar2. kat benang lagi satu setengah mati dia tak nak ngaku muhammad halalkan naka ...

Ehhh masih ego nak menang ye, kat sini konar-konar, kat thread sebelah tu lagi teruk ko berhujjah dah takde idea mulalah melalut buat tuduhan dan fitnah sambil tak mahu ambil tahu sejarah dan kisah sebenar. Situ masih panjang lagi, tak mengapa.... kamu diberi masa, saja nak tengok sejauh mana kamu nak berlagak.... dah ngaku asal kamu dari BERUK kan?

perangsuci1 posted on 23-1-2013 06:19 PM
yelah tu tanpa konar2. kat benang lagi satu setengah mati dia tak nak ngaku muhammad halalkan naka ...

lu punya ego banyak tinggi ma. lu dah terbogel pun boleh stay sini lagi ka. eh nak buat taik pegi tempat lain la. kat sini lu punya taik terpalit kat muka lu balik bangsat!!!!!

perangsuci1 posted on 23-1-2013 06:16 PM
ko takleh jadi lurus mcm steel ruler atau sesiku L utk nak nampak benda tu.

walaupon perang suci tau MNM77 ni hanya berpura2 tak nampak atau saja2 malas nak berfikir. tapi perang suci takkan kepenatan utk memberi kefahaman. ini kerana perangsuci ialah seorang yg sgt fair dan open minded.

Ko nak orang terima paksaan cara kamu fitnah memburukkan itu sebagai cara yang betul?

Perangsuci.... sedarlah kamu PERASAN suci ingat kamu tu fair?
Kamu dah mengaku ex-muslim, janganlah memandai nak ajar orang Islam tentang Al-Quran, yang kamu sendiri salah faham dengan sangkaan buruk kamu tu.

Sekalipun kamu nak cuba tegakkan kebatilan kamu, yang dah terang-terang kamu salah, lagi mahu ego? Meh sekali lagi aku tunjukkan kesalahan kamu....

ayat 37 menceritakan ttg perihal waktu malam dimana dihilangkan siang maka terus jadi gelap.(ayat yg sgt simple)

ayat 38 menceritakan apabila matahari beredar ketempat yg ditetapkan baginya. ianya kesinambungan drpd ayat pertama menceritakan ttg kejadian malam.

maka itulah ayat yg menunjukkan quran tell matahari orbit the earth.
nanti akan ada yg kata
ehhhh bodownya perangsuci ni tawwwwwww. takkan tgk perkataan beredar tu terus buat kesimpulan.
rileksss dulu wahai hujatul isle sekalian. mari perangsuci jelaskan.

takde dimana pon dlm quran atau hadis menceritakan
1. bumi ni spherical
2. bumi ni berputar
3. bumi mengelilingi matahari.

Ni lah kesimpulan yang BODOW (ambik perkataan kau sendiri). Tak ada dikatakan bukan satu BUKTI jelas. Hadith tak disebut komputer, bukan bermakna jelas tiada komputer. Hadith tak sebut bumi berputar, bukan bermaksud jelas bumi tu tak berputar.

Hadith dan Al-Quran tak sebut dengan jelas bumi keliling matahari, bukan bermakna bumi tak keliling matahari. Kita kaji lah setakat ilmu yang kita ada.

Bila Hadith dan Quran juga tak sebut matahari keliling bumi, ko pulak MEMANDAI buat kesimpulan JELAS Al-Quran sebut. Tu bukan kebenaran, tu PENIPUAN YANG NYATA!

Ko ni buat kesimpulan TAK BETUL. Belajar ilmu logik dan mantiq bagi betul dulu!

nothing at all.
so manusia ketika itu tak tau bumi ini bulat dan berputar. so berdasarkan ayat diatas manusia hanya akan faham yg mataharilah yg menghasilkan major movement utk kejadian siang dan malam.

dan keduanya pulak. ayat kat atas tu nampak sgt ciptaan manusia. ditulis berdasarkan pandangan mata kasar manusia abad ke 7. nampak sgt.

Nothing at all?

Al-Quran bukannya suruh manusia jadi BODOW macam ko sangka tu. Al-Quran suruh guna akal dan fikir. Jika manusia terkemudian dapat kaji lebih, untuk lihat betapa luasnya ciptaan Allah dan ILMU ALLAH, kajilah..... moga-moga dapat melihat betapa HEBATNYA ciptaan-ciptaan tersebut. Al-Quran suruh guna akal, bukannya suruh jadi BODOW macam ko dok sangka tu....Janganlah membutakan mata dan membutakan hati....

...Apakah sama orang yang buta dan orang yang celik? Apakah kamu tidak berfikir (Al-An'aam, 50)

Samada ko tunjukkan ayat yang JELAS kata matahari keliling bumi, atau MENGAKU SALAH. Jangan buat kesimpulan BODOW lagi ye... itu bukan cara orang cerdik, harap maklum. Itu cara orang yang self centred sombong angkuh buat fitnah untuk memburukkan Islam.

Jangan konar-konar lagi yaaaa.....

Samada ko tunjukkan ayat yang JELAS kata matahari keliling bumi, atau MENGAKU SALAH.

Last edited by mnm77 on 23-1-2013 11:14 PM

Kenapa al-quran dan hadis tak menceritakan kisah Dinosaur?

Pertamanya, Ultraman, doraemon, alien, science, PPRT, isle Mykad, etc. juga tiada kisahnya.
Yg x berkepentingan, be fair dan open-minded.
Krn rangkuman ayat2 Al-Quran itu padat dgn misal-bandingan, utk yg berakal memikirkan.
Spy memahaminya bkn sekadar jujur dan tulus, tp sebenar-benar yakin.

Golongan yg x percaya hanya mengikut bayangnya adja
penuh dgn sangkaan angan2nya juga.
Semuanya dikata abadi belaka...

unhas posted on 23-1-2013 10:45 PM
lu punya ego banyak tinggi ma. lu dah terbogel pun boleh stay sini lagi ka. eh nak buat taik pegi  ...

subhanallah indahnya bahasa hujatul isle

mnm77 posted on 23-1-2013 10:46 PM
Ko nak orang terima paksaan cara kamu fitnah memburukkan itu sebagai cara yang betul?

Perangsuc ...

so kesimpulannya quran yg dikatakan turun drpd divine origin yg dikatakan oleh hujatul isle sbgai mengandungi fakta sains walaupon ianya bukan buku sains boleh misleading manusia kearah yg salah. walaupon menurut ceritanya quran ni utk membawa manusia drpd zaman jahiliyah ke cahaya kebenaran.

sebab kalau digunakan quran sebagai sole reference semata2 maka manusia akan membuat kesimpulan matahari yg kelilingi bumi.

tapi hujatul isle takkan mengaku punya benda ni.

alasan yg diberi ialah ehhhhhhh takde tulis dlm quran tak bermakna takde tauuuuuu

you fail to see the bigger picture. it is not my fault.

Isle Mykad kata it is not my fault?
Cannot guna steel ruler dan sesiku L utk nampak...

perangsuci1 posted on 24-1-2013 11:30 AM
subhanallah indahnya bahasa hujatul isle

bukan sekadar kata2 je tapi tangan dan kaki aku pun boleh beri 'keindahan' dekat muka kau kalau perlu.