CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PeramahYangAmat

kenapa al-quran dan hadis tak menceritakan kisah Dinasour ?

perangsuci1 posted on 24-1-2013 11:37 AM
so kesimpulannya quran yg dikatakan turun drpd divine origin yg dikatakan oleh hujatul isle sbgai mengandungi fakta sains walaupon ianya bukan buku sains boleh misleading manusia kearah yg salah. walaupon menurut ceritanya quran ni utk membawa manusia drpd zaman jahiliyah ke cahaya kebenaran.

sebab kalau digunakan quran sebagai sole reference semata2 maka manusia akan membuat kesimpulan matahari yg kelilingi bumi.

tapi hujatul isle takkan mengaku punya benda ni.

alasan yg diberi ialah ehhhhhhh takde tulis dlm quran tak bermakna takde tauuuuuu

you fail to see the bigger picture. it is not my fault.

Bila dah kantoi kerana MEMFITNAH, masih buat tak malu ke hulu ke hilir nak paksa orang Islam percaya benda yang tak disebut dalam Al-Quran.

Inilah contoh manusia BEBAL self cented, pemfitnah yang tak tahu malu.

Disuruh buktikan sampai sekarang masih KONAR-KONAR, bila dah tak boleh buktikan, dia kata

it is not my fault

Haha....yes, it's not your faults, it's just your brain does not functioning anymore when you've been EXPOSED....

Please note:
Kalau ko sambung lagi dengan konar-konar sambil menabur fitnah dan membuat cacian MEMBURUKKAN ISLAM selepas ni, tanpa membuktikan apa yang ko tuduh tu, bermakna ko dah tak dapat berhujjah secara ilmiah.

Tindakan boleh diambil kepada mana-mana forumer yang menghina AGAMA ISLAM di board ni, tetapi kelonggaran telah diberikan kepada ko untuk ko luahkan EMOSI ko tu, dan penerangan diberi supaya mana-mana salah faham dan fitnah dapat dijelaskan dengan betul.

Harap berhujjah dengan dalil, bukan dengan FITNAH untuk memburukkan. Samada ko tunjukkan ayat yang JELAS kata matahari keliling bumi, atau MENGAKU SALAH.

Kalau tak dapat tunjukkan dengan JELAS seperti yang ko kata, atau tak mengaku salah, tindakan akan diambil jika ko memburukkan Islam dengan FITNAH, selepas ni....

unhas posted on 24-1-2013 05:42 PM
bukan sekadar kata2 je tapi tangan dan kaki aku pun boleh beri 'keindahan' dekat muka kau kalau pe ...

tangan dan kaki jerrr ke??

pakai lerr bom. baru nampak mcm pejuang isle....

mnm77 posted on 25-1-2013 10:22 AM
Bila dah kantoi kerana MEMFITNAH, masih buat tak malu ke hulu ke hilir nak paksa orang Islam perca ...

ko kata aku konar???

oklah kalau betul ko katakan aku konar sila quote dan paste semula segala konar baring dan lap cecah lutut yg aku buat tu mana tau kot kalau2 aku terlepas pandang ataupon aku terbuat kesilapan.

dan kau nak aku hujah secara ilmiah????

mehh aku tanya kat ko. ko mempercayai ko berasal drpd nabi adam tanpa usul dan bukti yg kukuh itu satu perkara yg ilmiah ke???

tak faham....

Utk mengelakkan terlepas pandang not so straight line modern science kengkonon itew
cuba tgk perbezaan antara harimau dan singa: Learn, observe - ilmiah katanya

Apa yg dirujuk pn x tahu, cuma cakap-cakap kosong klung-klang adja
dok perati animal planet smpi juling memerhati not a straight line katanya
Tup-tup, you fail to see the bigger picture. it is not my fault sikit-sikit.
Apa kenamanya ini? Bedut serkis?

perangsuci1 posted on 25-1-2013 04:42 PM
ko kata aku konar???

oklah kalau betul ko katakan aku konar sila quote dan paste semula segala konar baring dan lap cecah lutut yg aku buat tu mana tau kot kalau2 aku terlepas pandang ataupon aku terbuat kesilapan.

Laa... tak sedar-sedar lagi yang ko dok konar? Atau tambah konar lagi buat-buat tak sedar pula?

Banyak post kat belakang nun TERBUKTI ko FITNAH kata dalam Al-Quran, Jelas Matahari keliling bumi
perangsuci1 posted on 17-1-2013 08:10 PM
mmg ada ayat quran yg tulis dgn jelas matahari kelilingi bumi

Bila dirujuk semua ayat yang ko kata tu TAK SATU PUN yang JELAS kata demikian. Kemudian dengan muka tak malu ko kata bla-bla-bla...
takde dimana pon dlm quran atau hadis menceritakan...

TAKDE tu bukan bukti JELAS matahari keliling bumi, tu membuktikan TIADA pun dijelaskan matahari keliling bumi.

So, JANGAN konar-konar lagi yaaaa.....

Samada ko tunjukkan ayat yang JELAS kata matahari keliling bumi, atau MENGAKU SALAH.

dan kau nak aku hujah secara ilmiah????

mehh aku tanya kat ko. ko mempercayai ko berasal drpd nabi adam tanpa usul dan bukti yg kukuh itu satu perkara yg ilmiah ke???

Heyyy takkan NAK KONAR LAGI? Aku boleh address ko punya soalan baru (takkan nak melarikan diri dari jawab soalan?), selepas ko BERSIHKAN dulu najis yang ko tabur tu. So don't be self centred & unfair, as you claimed you are not!

Senang saja.....SILA BUKTIKAN AYAT YANG JELAS KATA MATAHARI KELILING BUMI, atau kalau tak dapat buktikan MENGAKU SALAH.

JANGAN KONAR-KONAR LAGI!

Last edited by mnm77 on 26-1-2013 01:49 AM

Follow Us
mnm77 posted on 26-1-2013 01:42 AM
Laa... tak sedar-sedar lagi yang ko dok konar? Atau tambah konar lagi buat-buat tak sedar pula?

...

ok fine kalau ko nak jugak bersikap seperti lurus bendul dan mahukan ayat quran yg tulis bulat2 pasal matahari mengelilingi bumi ni. aku tak keberatan nak menarik semula fact yg aku bagi tu. walaupon sebenarnya mmg kalau dikaji quran sebagai sole reference mmg manusia akan buat conclusion sebegitu seperti mufti saudi arabia tu.

tapi disebabkan kerana perangsuci ialah seorang yg fair dan tau takde maknanya nak reason dgn religious people. sebab if we can reason with religious people, there will be no religious people

dan satu lagi ialah religious people will never admit anything.

so perangsuci tarik semula tuduhan perangsuci itu dan menggantikannya dgn ayat baru iaitu

quran byk mengandungi kesalahan saintifik.

Comments

mana bukti , jgn cakap banyak lagi boleh tak? u sendiri tak dapat beza...  Post time 1-2-2013 05:41 PM

Sikit-sikit reasoning religious people ke hulu
sikit-sikit takde maknanya nak reason religious people ke hilir
There will be no religious people if we can reason them katanya lg?
- pelik pulop ayat gini...

Melambung bola/buahnya lps satu, satu
tiba-tiba quran byk kesalahan saintifik pulop?
Walhal steel ruler dan sesiku L dh dicampak ke punggung...

ikut logik akal:

agama = agama itu merupakan sesuatu perkara yg dicipta oleh manusia sendiri. tujuan asal agama dicipta adalah untuk mendisiplinkan manusia untuk tidak melakukan keganasan atau kerosakan di atas muka bumi ini. mereka yg mencipta agama adalah manusia yg cintakan keamanan ataupun hanya untuk mendapatkan penghargaan dan pangkat oleh orang ramai atau  untuk mendapatkan duit.

Agama mampu mengajar manusia untuk hidup seperti seorang manusia dan bukan hidup seperti seekor binatang. agama juga diisi dengan ilmu-ilmu yg dikaji sendiri dengan menggunakan teknologi purba oleh si pencipta2 agama tersebut. Disebabkan itulah terdapat banyak perkara-perkara di dalam SETIAP satu agama yg bercanggah dengan kajian yg dilakukan saintis sekarang ini sedangkan setiap bukti-bukti kukuh telah dikeluarkan saintis tersebut dan diakui oleh setiap para saintis-saintis di dunia ini namun masih ada segelintir masyarakat yg bukan saintis atau kuat pegangan agamanya tidak mahu menerima bukti-bukti tersebut kerana mereka tidak mempercayai bukti-bukti itu disebabkan golongan-golongan seperti ini bukanlah seorang saintis dan tidak mampu membuktikan bukti-bukti tersebut samaada benar ataupun palsu kerana mereka tidak mempunyai ilmu seorang saintis.

Bagaimana keajaiban berlaku dalam SETIAP agama-agama di muka bumi ini seperti mampu menyembuhkan sihir? kerana makhluk halus itu benar2 wujud dan makhluk halus adalah bersifat semulajadi seperti manusia, tumbuhan, haiwan, angin dan oksigen. Makhluk halus mempunyai perasaan seperti makhluk2 lainnya seperti marah, sedih, gembira dan sebagainya.

namun sesetengah agama telah melarang manusia untuk mendapatkan bantuan dari makhluk halus kerana mereka mempunyai kuasa luarbiasa yg mampu membinasakan sesama manusia. seperti yg diterangkan di dalam perenggan kedua, agama dicipta adalah untuk membuatkan seluruh dunia aman dan damai dan disebabkan itulah bantuan makhluk halus diharamkan hampir oleh setiap agama bagi menjamin keselamatan dunia.

sesetengah agama telah menaikkan kemarahan makhluk-makhluk halus golongan jin dan syaitan dengan mengatakan jin dan syaitan akan dicampakkan ke neraka kerana mereka bersifat jahat. oleh disebabkan itu, jin dan syaitan sentiasa berdendam dengan manusia.

ada juga makhluk-makhluk halus tertentu yg mampu memakbulkan jampi-jampi serapah. sebenarnya ayat-ayat suci al-quran mengandungi bermacam-macam ayat jampi yg mampu melumpuhkan kuasa jahat jin dan syaitan. anda tak perlu gunakan ayat suci al-quran dan membacanya di dalam bahasa arab untuk mendapatkan kuasa seperti ilmu kebal ataupun pukau atau apa2 sahaja. anda hanya perlu terjemahkan bahasa arab yg di dalam al quran tersebut ke dalam bahasa melayu dan dibaca di dalam bahasa melayu dan hasilnya adalah sama seperti anda baca menggunakan bahasa arab dan anda bakal memiliki ilmu kebal tersebut. disebabkan itu, anda tidak perlu membaca ayat2 alquran untuk mendapatkan ilmu kebal dan lain2 ((inilah punca kenapa ilmu kebal haram digunakan walaupun ia datang dari ayat al quran itu SENDIRI )). anda juga mampu mendapatkannya dengan teknik yg diajar oleh agama buddha ataupun dengan membacanya dengan bahasa melayu sahaja tetapi memerlukan bahan2 tertentu untuk mendapatkan ilmu kebal dan ilmu2 lainnya.

ini sekaligus membuktikan bahawa segala keajaiban yg berlaku yg datangnya dari ayat-ayat di dalam al-quran itu hanya jampi serapah semata-mata. tanpa disedari, ayat2 tersebut telah dimasukkan ke dalam al-quran oleh si pencipta al quran tersebut. makhuk yg memakbulkan jampi-jampi serapah dan mampu mematahkan kuasa jin dan syaitan juga termasuk dalam kategori 'semulajadi' seperti tumbuhan, haiwan, manusia, angin dan sebagainya.

seperti juga angin, oksigen dan juga tarikan graviti, kita tidak boleh melihat angin, oksigen dan tarikan graviti tetapi ia wujud dan kita boleh merasakannya seperti juga makhluk halus. Qarin manusia (makhluk halus kembaran diri kita) juga WUJUD dan qarin juga merupakan sesuatu yg semulajadi namun ia BUKAN kategori jin dan syaitan. anda mampu membuktikan kewujudan Qarin diri anda menggunakan teknik2 tertentu.

selain itu, perkara ghaib yg semulajadi yang TIDAK dinyatakan di dalam agama kristian dan juga islam adalah mata ketiga. mata ketiga ada dinyatakan di dalam agama buddha. setiap manusia yg dilahirkan mempunyai mata ketiga namun mata ketiga itu tidak aktif. anda perlu aktifkannya untuk  melihat menggunakan mata ketiga. jika anda melihat menggunakan mata ketiga, anda akan mampu melihat bermacam-macam makhluk halus berkeliaran di bumi ini namun tidak semua jenis makhluk halus anda mampu melihat menggunakan mata ketiga seperti roh. anda mampu melihat roh jika anda terkena badi mayat. saya sendiri pernah aktifkan mata ketiga saya melalui kawan saya yg beragama buddha. saya hanya perlu bermeditasi dan kawan saya itu akan menggunakan jampi2 tertentu. namun selepas mata ketiga saya di aktifkan, dek kerana gangguan yg berterusan , saya telah membuat keputusan untuk tidak melihat alam ghaib dan saya mengarahkan kawan saya yg beragama buddha tersebut untuk menutup kembali mata ketiga saya.

jika Tuhan itu wujud, mengapa Tuhan SETIAP agama itu tidak pernah menjelmakan dirinya di depan manusia? bermacam-macam alasan yg digunakan untuk mengatakan mengapa Tuhan itu tidak pernah menjelmakan dirinya di depan manusia. Jika ada pun , kenapa Tuhan itu dikatakan telah meninggal seperti dalam agama kristian? kerana Jesus tidak pernah wujud seperti juga Tuhan agama lain, kerana ia tidak wujud. Ada pula yg menggantikan Tuhan tersebut dengan patung berhala kononnya begitulah rupa Tuhan mereka yg pernah hidup sewaktu ketika dahulu tetapi telah meninggal dunia. Ada yg lagi tak logik, Tuhan itu terjadi dengan sendiri dan si pencipta agama tersebut menyatakan bahawa tiada apa di dunia ini terjadi dengan sendiri tanpa kuasa Tuhan tersebut tapi bagaimana pula Tuhan itu terjadi dengan sendiri? siapa pula Tuhan yg mencipta Tuhan? bukankah tiada apa perkara di dunia ini yg terjadi dgn sendiri tapi bagaimana tuhan itu terjadi dgn sendiri?

walaupun hampir keseluruhan agama di dunia ini adalah palsu, tetapi kita sebagai manusia wajib hidup di dalam agama kerana hanya agama mampu mendisiplinkan manusia dan mampu mencegah manusia dari merosakkan dunia.

hanya agama yg mampu menghentikan peperangan. hanya agama mampu mengentikan jenayah seperti rompak, bunuh, rogol dan lain2. hanya agama mampu membuat mereka hidup dalam keadaan sihat dengan melarang mereka dari meminum arak (bagi mengelakkan jenayah bawah sedar), dengan mengharamkan memakan babi kerana babi itu makan najis dan tidak bagus untuk kesihatan manusia. Hanya agama mengajar manusia untuk melakukan kebaikan seperti sedekah kepada fakir miskin agar mereka dapat merasai nikmat dunia, kebajikan dan sebagainya. Walaupun pahala dan dosa itu MUNGKIN tidak wujud, tapi bukankah indah jika kita terus melakukan perkara2 yg berunsur mendatangkan pahala?

Namun sungguh menyedihkan, walaupun sesetengah manusia yg mempunyai agama, namun mereka tetap melakukan kerosakan di dunia ini.

Dzulqarnain posted on 27-1-2013 12:58 AM
Sikit-sikit reasoning religious people ke hulu
sikit-sikit takde maknanya nak reason religious peop ...

dalam banyak2 forumer yang berhujah untuk burukkan islam, bro tak rasa ke mamat ni yang paling bodoh yang pernah ade?berdasarkan pengalaman bro kat sini?

unhas posted on 27-1-2013 05:38 AM
dalam banyak2 forumer yang berhujah untuk burukkan islam, bro tak rasa ke mamat ni yang paling bod ...

Pendapat saya

Quran menjelaskan akan makhluk melata dan tanahnya
yg bertebaran di muka bumi menjaja/merebut hasil buahnya
Krn sifatnya yg kalau x ke hulu maka ke hilir konarnya
Tanpa rujukan ilmu juga bkn ahlinya - mencari pembeli gamaknya
cuba nk menjelaskn kebenaran testismoni yg direka-rekanya
mahupn x kenal yg hujung mahupn yg pangkalnya

Kiranya yg dibawa itu sbg ujian drpdNya
spy kita menilai lebih dlm isu yg diApikannya
krn yg Benar pasti mengalahkan yg Salah
kita hanya perlu rujuk, rujuk, rujuk...
dan lbh teliti Quran dan sunnah isinya

Masalah utama yg melata tu cuma bahasa
yg jd racun bila x tahu bentuk penurunannya - At-Tanzil
krn yg sampai kpdnya tu yg asing bgnya
itu adja yg membezakan kita dan mereka
Jgn, tertomoih dlm lubang ciptaan mereka

Maka, perlu le kita dalami bahasa Al-Quran
Spy dpt memahami keterangan setiap ayat, surah juga perkataan
krn Al-Quran turun sbg pencerahan, peringatan kpd umat sekalian alam

p/s: Fitrah yg melata tu mmg rujuk kpd yg melata juga gamaknya i.e. singa, harimau, etc.
Last edited by Dzulqarnain on 27-1-2013 07:02 AM

PeramahYangAmat posted on 27-1-2013 02:27 AM
ikut logik akal:

agama = agama itu merupakan sesuatu perkara yg dicipta oleh manusia sendiri. t ...

Tiada kena-mengena dgn dinosaur...

Dzulqarnain posted on 27-1-2013 06:50 AM
Pendapat saya

Quran menjelaskan akan makhluk melata dan tanahnya

bro sekali sekala cuba buat ayat plain je bro, tinggi sangat nilai sastera tu.haha tapi saya faham bro.tima kasih

unhas posted on 27-1-2013 03:28 PM
bro sekali sekala cuba buat ayat plain je bro, tinggi sangat nilai sastera tu.haha tapi saya faham ...

Akan saya coba...

Dzulqarnain posted on 27-1-2013 06:59 AM
Tiada kena-mengena dgn dinosaur...

kehkehkeh..!

perangsuci mana? dah K.O. ke?

perangsuci1 posted on 26-1-2013 07:33 PM
so perangsuci tarik semula tuduhan perangsuci itu dan menggantikannya dgn ayat baru iaitu

quran byk mengandungi kesalahan saintifik.

Tarik balik kesalahan?

Masih TAK MALU tabur NAJIS FITNAH lagi?

Memang nampak sangat perangsuci ni SELF CENTRED, EGO, KAKI FITNAH, TAK TAHU MALU.

Fine!

tapi disebabkan kerana perangsuci ialah seorang yg fair dan tau takde maknanya nak reason dgn religious people. sebab if we can reason with religious people, there will be no religious people

dan satu lagi ialah religious people will never admit anything.

Yang aku nampak, mamat perangsuci yang perasan suci dan mengaku agama agnostic ni yang NEVER ADMIT kesalahan. Bila dah kantoi terang-terangan, dia terpaksa mengaku, tapi sambil tu dia tabur lagi najis fitnahnya

Kita dah dapat lihat betapa orang agnostic macam perang suci ni NEVER ADMIT kesalahan dia, hanya bila terpaksa dia kena admit dengan berat hati sambil tak malu tabur fitnah lagi. Itu saja kerjanya di sini.

Fair? Tak nampak langsung pun perangsuci yang perasan suci ni fair. Tayangkan sifat TAK MALU dengan ego dan fitnah kat sini ada lah... menjadi bahan memperbodohkan diri sendiri dengan perasan pandai, perasan suci konon!

Last edited by mnm77 on 29-1-2013 10:00 AM

mnm77 posted on 29-1-2013 09:57 AM
Tarik balik kesalahan?

Masih TAK MALU tabur NAJIS FITNAH lagi?

fuiyyyooo indahnya bahasa. emosi ke?????

cuba bezakan posting perangsuci ngan psoting ko. posting perangsuci lembut jerr bahasanya. penuh ngan seloka dan lawak jenaka. disamping menyatakan kebenaran. tak perlu nak labelkan org itu dan ini.

kutuk isle ajer. bukan kutuk pon. cuma menyatakan kebenaran. biler kebenaran dipihak perngsuci maka mnm rasalah seperti dihina.
sorry. hihihi

anyway bagi aku quran ialah outdated, mengajar kebencian, dan banyak mengandungi kesalahan saintifik.

Dikit-dikit seloka singa dan harimau ke hulu
Dikit-dikit buah-buahnya lembut adja ke hiliran
Menyatakan kebenaran kengkonon terjaja buah-buahnya sikik-sikik
- lawak jenaka religious reasoning katanya

perangsuci1 posted on 29-1-2013 01:50 PM
fuiyyyooo indahnya bahasa. emosi ke?????

cuba bezakan posting perangsuci ngan psoting ko. posting perangsuci lembut jerr bahasanya. penuh ngan seloka dan lawak jenaka. disamping menyatakan kebenaran. tak perlu nak labelkan org itu dan ini.

kutuk isle ajer. bukan kutuk pon. cuma menyatakan kebenaran. biler kebenaran dipihak perngsuci maka mnm rasalah seperti dihina.
sorry. hihihi

anyway bagi aku quran ialah outdated, mengajar kebencian, dan banyak mengandungi kesalahan saintifik.

Kutuk Islam ajer..? Itu indah bahasa ko kata?

Membuat fitnah itu ko kata kebenaran?

Aku emosi? Tak.....tak..... AKU TEGAS dengan orang yang MENABUR FITNAH.

Ehhh ko dok melabel macam-macam kat Agama Islam, orang Islam, hina Islam, ingat tu seloka lawak jenaka? Indahnya bahasa ko tu yek?

Patut aku boleh ambil tindakan sebab ikut peraturan board di sini boleh, tapi aku biarkan je, nak tengok sejauh mana ko boleh konar-konar tabur fitnah. Dah terbukti kantoi, mula tukar topik kata aku hina label macam-macam, yang ko dok hina Islam dari awal tu buat-buat pejam mata je.....

Bagimu agamamu, bagiku agamaku. So kalau takdak hujjah ilmiah, dok diam-diam. Nak memburukkan dan memfitnah Islam tanpa bukti, menunjukkan orang yang tak bermaruah sedang memperbodohkan diri sendiri.

Kalau ko terasa maaflah ye, sebab memang aku layan orang yang TEGAR penabur fitnah macam tu. Kalau orang yang cerdik berupaya berhujjah secara ilmiah, aku layan macam orang yang tahu disiplin berhujjah.

Peace

Last edited by mnm77 on 30-1-2013 08:45 AM

mnm77 posted on 30-1-2013 08:41 AM
Kutuk Islam ajer..? Itu indah bahasa ko kata?

Membuat fitnah itu ko kata kebenaran?

tak emosi konon.

tgk cara ko tulis pon dah nampak hati ko dah mendidih jgn tipu diri sendiri lerrrr.

kenapa banyak sgt soklan aku kat thread lagi satu tak berjawab???

apsal ko konar2???

takut dgn reality ka????

ko rasa ko ilmiah ke???

kalau ko percaya sesuatu benda tanpa bukti itu ilmiah ke???