CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: serigalakumerah

mari menjahit + save budget :)

Sakurahana posted on 2-4-2013 03:13 PM
kiyudi, apa2 pon kena yakin. masa i mula2 ambik tempahan langsir dulu kan, gigil-gigil nak potong  ...

hihi...opesmate soh jahit kn langsir dia...tp sy tolak la..x yakin nk jait org punyer...

arenis posted on 20-3-2013 04:46 PM
dh msuk tgk tp susah juga nk tgk kursus nk diambil dan dan tempat kolej yg menyediakan kursus ters ...

tekan ctrl + F
peh tu taip nak kat mana yang terdekat ngan tempat uols

assalamualaikum...

saya pun baru jer abis blaja jahit baju kurung.. mase mula2 tu sy mmg xpandai nk potong kain, x pandai nk menjahit..last menjahit pon mase skola dlu... tp sy tawakal jer masuk kelas menjahit.. mmg cikgu tu ajar dr bwah la..cara nk gne mesin pon dia ajar gak..skrg sy da bole la nk jahit baju kurung sendiri.. ade gak opismate nk tempah jahit baju dgn sy.. tp sy x yakin nk amik tempahan tu.. even diorg mintak tlg alter jubah pon sy x berani nk amik.. ntah lar.. mmg x berani lar nk amik tempahan..

mawar65 posted on 5-4-2013 09:26 AM
assalamualaikum...

saya pun baru jer abis blaja jahit baju kurung.. mase mula2 tu sy mmg xpandai  ...

bestnyeeeee!!!!!!!!!!!! congrats!!!!!!!!!!!! kena kuatkan semangat utk ikut jejak langkah mawar !

serigalakumerah posted on 5-4-2013 12:00 PM
bestnyeeeee!!!!!!!!!!!! congrats!!!!!!!!!!!! kena kuatkan semangat utk ikut jejak langkah mawar !

thanks..hehehehe
kalo ade minat, Insha Allah pasti bole nye..

kiyudi posted on 2-4-2013 03:14 PM
hihi...opesmate soh jahit kn langsir dia...tp sy tolak la..x yakin nk jait org punyer...

mesti dorg tgk kiyudi jahit cantik tu yg dia berani nk anta tempah tu

Follow Us
aku pernah jugak join kelas menjahit. ada ke patut, aku masuk first day, jenis main taram je ajar, maksudnya dia tak eksplain memula step buat apa semua. kena bentang kain ke, kena ukur bahagian lengan dulu, then ukur pulak badan ke apa ke. cara-cara nak ukur macam mana ke. dia just bagi ukuruan (ni ukuran baju yg dia nak buat, bukan baju yang aku nak buat), then suruh aku kira2 macam mana ntah. bahagi ke darab ke amende ntah dari jumlah2 yang dia bagi tu.. ada ke patut macam tu? aku pulak bengap sangat. aku kira semua tak betoi. yelah aku tak paham pun dia suh aku buat kiraan tu macam mana. pastu dia dok jahit baju dia, sambil sembang2 dengan aku. dah dia nak ajaq aku apa sebenarnya ni??? nak suruh aku belajar ke atau  nak suh aku jadi assistant dia. tak pun nak suh aku nganga tengok dia buat keje. choiiii. aku pi sekali je. lepas tu tak pi dah. ngarut je aku rasa. dah la masa tu umur 18. tak nmpk kepentingan sangat menjahit. sekarang aku dok survey lagi kelas menjahit, dah jumpa 3 kelas jahitan. fobia lama masih ada lagi. aku kalau boleh nak pergi kelas yang formal. yang cara ajar macam ajar kita kat kelas. malas aku nak pi kelas yg ajar aku sorang2 mcm makcik dedulu tu. (tapi makcik tu kemain, ada kelas gak, sijil mlvk bagai). dah jumpa satu kelas tu, macam formal la. nampak macam ada kelas whiteboard semua. dia ajar semua jenis baju, dari baju kurung, blous, skirt, baju melayu, kebaya. semua la. cuma aku tak sempat nak pi sembang lebih lanjut lagi.

nuhanis posted on 7-4-2013 11:02 AM
aku pernah jugak join kelas menjahit. ada ke patut, aku masuk first day, jenis main taram je ajar, m ...

sepatutnye cikgu itu kne ajar dlu cara nk amik ukuran..maknanye kte sendiri yg amik ukuran tu..pastu baru ajar cara buat kiraan tu..pastu baru ajar cara nk potong kain..
nmpk nye kne amik kls yg btol2 nk ngajar student menjahit..kalo yg jenis main2 cmtu, kesian kt kte yg nk blaja nie..sy mase mula2 masuk tu tkt gak jd camni..tp nasib baik ler cikgu tu ok.. time sy masuk klas tu student x ramai.. so, bole la blaja btol2 n x perlu nk berebut mesin jahit...

nih masuk bulan ke2..okeyh.. SATU PASANG PON BELOM SIAP

dia lebih suka borak2 pasal masak n pasal kedai makan dia kat student lain..dan yg lain duk ampoo2..join borak.
okay kali ni pas baju kurung aku siap.jgn harap aku nk sambung situ lagi..org lain org lain!!!grrr geram.kalo dia ajar satu2 aku kompem mmg aku akan phm la.tadi time aku duk gune mesin.. ade sorang tuh baru masuk.aku tgk dia.. okeh sama mcm aku dulu.. duk tunggu dia dtg ajar.dia lak duk borak2 ngn org lain.kalo pegi ckp dah siap buat ukuran dia suh duduk tunggu dia lg.dak ni tunggu si cikgu dtg ..cikgu duk jait baju sndiri.WHAT THE FLYING KICK??????!!!!!!

Aku mmg kesian tgk dia.. nk je ckp kat dia pesal ko dtg blaja kat sini.okey..aku ade gtau umi aku.tp dia suh sbr..ok arituh tabah.kali ni sabar.
pas aku rasa cm gunung dah meruap.. kalo termeletup kat situ jugak aku balik sehelai spinggang.
aku tak phm modus operandi dia tuh hape.(amboi).. dia igt aku pndai jahit ke?dia tahu aku zero time pegi...

Ya Allah tlglah temukan aku dgn cikgu yg baik sikit.sikit pn dah ok.. aku mmg tnsion tak tahu nk ckp..

sape2 tau kelas menjahit area damansara ke? sg penchala ke? ttdi ke? kota damansara ke?

banyaknya kisah kelas jahit yang tak ajar betul2.. nasib baik belum join.. saya beli buku saja.. eksperimen sendiri mula dengan projek kecil2 dulu.. fabrik dah mula kumpul tapi belum mula betul2 lagi.. cuma baru buat sofa cover.. jahit lurus...

alaa posted on 9-4-2013 04:15 PM
sape2 tau kelas menjahit area damansara ke? sg penchala ke? ttdi ke? kota damansara ke?

kalau tak kisah jauh sikit boleh ke bandar sunway.. ada kelas rosita jaafar.. promotion baru habis rasanya kalau tak package menarik & murah..

ni website dia : http://www.ftimdc.com/sulaman-manik-labuci-dan-fesyen-courses/part-time-course/

milli_mind posted on 9-4-2013 10:10 PM
kalau tak kisah jauh sikit boleh ke bandar sunway.. ada kelas rosita jaafar.. promotion baru habis ...

tq.. nanti saya riki2 dulu website tu eh

Sakurahana posted on 2-4-2013 03:08 PM
wah..kemahalan terlampau feenya kalo ngajo setakat melepaskan batok di tangga. mcm kemaruk duit je ...

mahai kn..ade lg mahai dr ni..ahhahah!!

Alhamdulillah ..happynya!!
brsmangat sikit nk ckp psl kelas jahitan ni
baru2 ni riki2 la kat akak yg selalu jahit baju aku.tanya dia ada tak dia ajar mnjahit.
masa tuh kalo dia ckp tak ajr pn aku fhm sbb mybe dia nak aku trus jahit dgn dia.
pastu dia reply sms ckp.'nak blaja ngn akak pn boleh'..
WOW!!!cerahnya masa depan ku yg slama ni hitam kelabu..
Alhamdulillah.. tak sbr nk tunggu bln5.. dia ckp terus apa kne bawak.dia mmg baik.push suh cpt jait pn takde mrh2 snyum selalu.
umah dia pn blakang umah aku je.bulih guling2 pn smpai.
dan apa yg aku terkuzat.dia ckp sminggu 3kelas 2jam stiap sesi.sbulan yuran RM70.WHAT???70????BIAR BETIK KAK!!

Smangat balik..yeah!!
ok progress kelas jahit aku skrg baru siap leher ngn tgn.kain tak siap lg,zip belum.baju lom cntum.mm..sabor jer.
harap2 siapla spasang cukup bln ni.umi aku pn da sotart tanye 'dah siap ke baju'.. ?...erk.

evita_ina posted on 14-4-2013 11:01 PM
Alhamdulillah ..happynya!!
brsmangat sikit nk ckp psl kelas jahitan ni
baru2 ni riki2 la kat akak  ...

congrats and good luck ye.

Yume posted on 22-2-2013 10:17 AM
pasha, yume punya yg mesin lama kepala hitam jenis butterfly then yume tambahkan motor, kalau nak  ...

salam yume..kat mana nak beli mesin jahit butterfly tu ek?

Nak menjahit ni kena ada minat.. Kalo x hancusss... Kena sabar... Kadang2 masa potong tu lain.. Bila dah nak siap baru nampak

serigalakumerah posted on 15-2-2013 08:50 AM
Sebab ada tanya member yg g class jahit...cikgu tu treat dia cam dah pandai... aduhai matila gtu.. ...

yer lah , pernah juga blajr mnjahit..cikgu tu sangka memang dah tau asas jhitan..
suruh jahit blouse , yg kita ni xtau pulak zip tu ada tapak dia sndiri..main bedal jer guna tapak  biasa..

lpas tu cikgu tegur ' eh knapa xguna tapak utk zip?'

kita ni tercengang2 lah..ada ke tpak zip

kwn kat seblah tnjuk  , ni lah tapak zip...

oOOooooo...

nak blajar baju kurung call pn faridah 019-2707981...rasanya yuran cuma rm150...termurah pernah sy jumpa....lokasi sg buloh....