CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9903|Reply: 47

my 'mat terap' di tahan.....

salam.......

nak minya pendapat.....dari para tentera...terutama yg dok UGAT
boleh tak buat rayuan utk dpt kan 1/2 dr gaji suami yg telah dikenakan tahanan
dia telah absent tugas selama 1 bulan....start bulan ni gaji dlm 10% shj yg masuk n elaun peruntukan still masuk lagi.....
bila jth hukum di mahkamah tentera nnt diorang kata potong abis.....
cam no ank2 aku n aku nk terus kan hidup.....dia yg wat salah.....ank bini yg sengsara

terima kasih pd yg sudi membantu......

sy nasihat puan berhubung dengan ahli Bakat bagi mendapat pembelaan, InsyAllah ada jalanya...

sy nie seorang yg sgt aktif dlm Bakat....tp bila jadi mcm nie tidak ada seorg pun dr ahli atau org tertinggi dr bakat skn suami sy yg b'tanya kan kebajikan ank2 sy.....skrg sy tinggal di selangor, ttp suami masih b'tugas di negeri sembilan.....jd sbb itu la diorg x mahu ambil tau.....kalau Bakat kata tak tau....sgt mustahil, suami2 mereka kan tahu....knp tidak minta isteri2 mrk menelefon sy....

mmg ada seseorang anggota dlm unit suami beritahu....suruh sy hubungi pengerusi bakat utk mohon sumbangan, ttp sampai bila bakat boleh bagi sumbangan....kalau dia dikenakan hukuman selama 2 tahun??? mcm mana???

kenapa husband u absent sebulan?

nssinar posted on 23-12-2012 01:42 PM
sy nie seorang yg sgt aktif dlm Bakat....tp bila jadi mcm nie tidak ada seorg pun dr ahli atau org t ...

u ingat mereka nak bother? y not u give a call dulu x pon gi jumpa pengerusi Bakat tu.. dia kenealah bantu kebajikan ister2 anggota kan?

yipun_78 posted on 24-12-2012 07:09 AM
kenapa husband u absent sebulan?

ntah la.....bukan x nak amik tau....dia x mo ckp dia gi mana n kenapa x dtg keje selama sebulan....den pun ingat dh arwah dh....

tu la nama je kebajikan ahli di jaga bila apa2 berlaku.....tapi hampeh....selama 7 thn ke hulu hilir bw nama Bakat.....ini balasan nya.....

3 hari lepas direct call OC.... call SSM , alasan sibuk kursus....haaaa amik korang....buat x tau jer kat aku....x pe2 aku usaha sendiri....mana2 leh panjat...aku panjat la....

Follow Us
nssinar posted on 24-12-2012 04:32 PM
ntah la.....bukan x nak amik tau....dia x mo ckp dia gi mana n kenapa x dtg keje selama sebulan... ...

ai ask my hubby, dia kata mmg gitu peel Bakat sbb tu dulu masa dia dalam army dia x kasi join dan kalo ada pape jadi kat dia dia pesan ai kene usaha sendiri dari awal untuk x bergantung ...

tp kalo ur hubby pon xmo bekerjasama nk bgtau mana dia menghilang tu dah membuat pengakuan bersalah gitu kan? ummm nanti ai tanya kaka2 yg lain yg memang hardcore Bakat cam kak Harleena kot ada apa2 advise dia leh bagi... awak bertabahlah ye...

puan nssinar.. saya cuba dapatkan pandangan daripada yang pakar yek.. nanti biler saya dah tahu jawapan nyer.. Insya Allah.. saya akan bagi tahu..

untuk yipun.. TQ yek sebab menjadi warga yang prihatin..

terima kasih yipun_78 & uzisyaziha kerana prihatin dgn masalah sy.....

nasib baik sy ni mmg jenis berdikari punya org....sy dgr pun Bakat dlm unit hubby tu pun dh huru hara....masing2 pentingkan diri sendiri....dh x de sifat kekeluargaan dh....dulu 5 thn sy join Bakat mmg bagus......dia tgk pada sapa peneraju nya.....

prnh dulu suami x de coz pegi operasi.....ank kena asma attack tgh mlm ketuk umah dr ting.1 smpai ting.4 x de sapa nk buka pintu....tel kwn dlm Bakat smua tido mati, idak pun maleh nk angkat phone....last2 redah le RSAT yg dok 3km tu naik moto ngan ank yg asma br umur 1 thn tu t'tgh mlm buta....ank yg lain tinggal gitu jer....sib baik dh tido....itu ke nama nya kebajikan diutamakan..... hampeh...
itu yg sy lari balik dok sg buluh...pegi hospital 5 mnt je....family pun ada.....

mmg sy ada m'niaga sikit2....tp duit gaji tu la wat suport perniagaan sy...cam wat byr bil, sewa n ansuran ar rahnu....

sy pun t'fikir nk usaha sendiri....pegi trus mindeff....tp sy takut sy dh melangkau pegawai atasan kat dlm unit tu...

puan nssinar.. saya ada hantar PM.. harap balas yek..

melalui pengalaman yg saya lihat pada kengkawan yang pernah menjadi askar dan pernah ditahan dan diberhentikan, tiada peruntukan khas untuk isteri dan anak2. Gaji mereka juga akan ditahan dan diberhentikan. BAKAT dan pasukan pun hanya membantu sekadar termampu dan atas ehsan mereka sahaja.

saya nasihatkan puan untuk bersabar dan berdikari atas ujian ini. ini realiti kehidupan.

kitul posted on 27-12-2012 03:27 PM
melalui pengalaman yg saya lihat pada kengkawan yang pernah menjadi askar dan pernah ditahan dan dib ...

iyer ker.....tp kerani kat unit suami kata peruntukan akn dimasukkan....cuma gaji suami ditahan.....kalau peruntukan di masukkan x pe cukup la coz peruntukan sy adalah dlm 20% gaji dia.....nsb baik sy dh standby utk kemungkinan yg berlaku pd masa akn dtg....

tp tu la sy perlu kan jg maklumat nie utk persediaan jika semua duit gaji nya ditahan habis ..... jd sy tahu pd siapa sy nk rujuk masalah nie....
bulan nie bln terakhir dia terima gaji nya....bulan dpn x de la.....duit bonus pun x dpt bln nie....sian ank2 pakai je la baju thn
lepas....sib baik sy ada m'niaga kecik2 blh la suport skit2....

susah dpt suami jenis suka menipu, tp sbnr nye x reti menipu.....sejak kena tahan 1 demi 1 rahsia dia terbongkar.....n mengejut mmg mengejutkan....rupa2 nya dh simpan perempuan kat sana....

nssinar posted on 27-12-2012 07:36 PM
iyer ker.....tp kerani kat unit suami kata peruntukan akn dimasukkan....cuma gaji suami ditahan... ...

Saya syor puan bersedia untuk keadaan terburok, iaitu semua peruntukan diberhenti kan,
Belajarlah berdikari dan semoga suami puan akan berubah selepas ditahan nanti. Insya Allah

nssinar yu bertabahlah ye... kira worst case scenario ni kene anggap xde wang dan dia tiada sorry to hear abt the other woman.. U balik umah makpak?

kitul posted on 28-12-2012 07:19 AM
Saya syor puan bersedia untuk keadaan terburok, iaitu semua peruntukan diberhenti kan,
Belajarlah ...

skrg sy tgh cuba bersedia utk 'kemungkinan' yg akan berlaku

utk ank2 mujur sy dh wat persediaan awal, duit peruntukan yg dipotong utk sy tetiap bulan mmg sy masuk kat dlm akaun ank sejak dr lahir lg.....n mmg hati t'gerak agak nya nk m'niaga cari duit sndiri.....rupa2 nya mmg ALLAH nk bagi ujian utk sy.....

mujur la ank2 skolah rendah lg x pandai nk demand2....

kalau kt x blh nk wat apa2 sy kena beusaha lebih la utk cari rezeki sndiri utk ank2

yipun_78 posted on 28-12-2012 07:49 AM
nssinar yu bertabahlah ye... kira worst case scenario ni kene anggap xde wang dan dia tiada  sorry ...

hmmmm....mudah2an dikekalkan kesabaran dlm diri ni......n nk m'jalani hidup/hari yg m'datang dgn tenang.....

walaupun sy balik umah mak ayah....sy dok rumah sendiri, menyewa rumah kedai...nk pegi umah mak ayah tu ada la seminit dua je jln kaki....

sy x nk memeningkan kepala mak ayah sy dgn masalah nie....memandangkan ayah sy pun dh x brp ingat (minor strok).....
sy uruskan sndiri hal nie.....mak sy pun tau perangai suami nie kaki kelentong....

Last edited by nssinar on 28-12-2012 01:06 PM

nssinar posted on 28-12-2012 01:02 PM
hmmmm....mudah2an dikekalkan kesabaran dlm diri ni......n nk m'jalani hidup/hari yg m'datang dgn t ...

Yang lepas tu sudahlaaa
Kalu citer hal burukpon, somi sendiri jugak

Pandang kehadapan bagaimana nak memperbaiki keadaandiri dan anak2
Berdoa semoga somi insaf dan berubah. Insya Allah

tu la ikut kan hati binasa....kan dh t'lepas kata....dh terbuka plk kisah buruk suami......

sy pun harap suami berubah la demi ank2 nya....tp hati nie ntah la....mcm dh tawar

betul jg mungkin ada kesilapan n keburukan diri sy sdri yg perlu diperbetulkan.....

Askar suka sangat buat perangai mengaku bujang lepas kahwin. Pening kepala, baik pegawai, llp. Sini ada satu pegawai, mengaku bujang, padahal bini pensyarah. Nak apa lagi?

Itu belum LLP yang tak pandai bersyukur dapat cikgu, buat perangai lagi.

Nak ikut polis, polis lain bang, kerja sampai 55 tahun, buat perangai pun selagi atasan tak tahu tak apa, tetap 55.

Walaupun saya seorang sukarela, geleng kepala tengok yang dah kahwin.

sauffie posted on 28-12-2012 11:40 PM
Askar suka sangat buat perangai mengaku bujang lepas kahwin. Pening kepala, baik pegawai, llp. Sini  ...

Si Jamil dalam filem Madu Tiga tu askar tidak, polis pon tidak, sukarela pon bukan
Fenomena ni universal,