CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SenahMontanah

Serina Chefwan Buat Sample Jualan Palsu - updated : serina menafikan pg 8

Tak payah nak beli diet supplements.

Jaga makan dah cukup  - jangan makan makanan bergula and refined carbohydrates.

Tak payah exercise pun boleh turun berat badan.

erkk org lain sibuk nak kuruskan bdn.aku ni dah 10 thn bdn x naik2 juga. mkn byk pun dok besar tu juga. kuantiti makan sama byk dgn kuantiti berak. dahtu berapa % je yg jadi lemak dan isi. tanye doktor ok x kalau minum susu weight gain? doktor siap marah lg, u nak gemuk2 buat apa. asal bdn sihat sudah...

hest posted on 31-12-2012 12:55 PM
memang boleh kurus.. pastu tanggunglah masalah pereputan tulang dengan masalah ginjal..

kalau d ...

Owh ya ke..menakutkan

nak kaya punya pasal... serena tu sndri pun bdn besar gak... cm lucu je jual produk kurus tanpa hasil testing kt bdn dia sndri dlu.. umpama si botak menjual tonik pelebat rambut la... hahaha..

homaigoddd. malunye..

ooo ye ke ubat tu leh mereputkan tulang n mslh ginjal...mak saudara aku ari sabtu ms dtg kenduri adik aku dengan bangganye me warwarkan dia mkn ubt tu...

Follow Us
mereputkan tulang?? ngerinya..

kalau jenguk kt thread wanita tu berlambak produk kuruskan badan, putihkan kulit n tegangkan wajah yg tak tau betul ke idak selamat digunakan..

alahai.... aku pernah pi London weight management.... duduk dengar dier nyer explaination... mak aih... nasik takleh makan... roti takleh makan... goreng2 takleh makan... disarankan makan sup rebus kosong ngan sayur2.. dan buah buahan.... baik takyah ... beriban woo pakej dier....

tiey posted on 31-12-2012 12:04 PM
serina tu tak tau apa2 pon... dia cuma share testimoni yang dealer lain share... biasalah testimoni  ...

abis mamat tu sape nak kesian?

mokcik_cute posted on 31-12-2012 12:00 PM
Sapa dgr sinar pagi td..salute habisan kat sorang pemanggil nie..lelaki..rekod 2012..dah 15 thn kata ...

aku dengar ..... sama dengan laa... apa je yang aku tak pernah cuba....  herbalife yang beratus pon pernah... cuma susu SD ni tak pernah lagik... last last incik laling belikan air strider.... dier kater.. toksah nak nak menyeksa poket beli benda bukan2... yang diri sendiri takleh nak sebut bahannya... kayuh jer beskal ni... dan sekarang dier boleh bertepuk tangan sebab modal dier beli beskal tu 3 tahun lepas berbaloi...

ada sorang kawan aku ejen SDII ni pernah claim yang status berkaitan SDII kat fb dia auto-generate..  
tu pun aku baca kat fb dia..
tah2 serina nye ni pun auto generate tak? kalo camtu mesti dia tak perasan komen mamat tu.. sebab tu dia tak remove pic tu

*aku bukan ejen dan aku pun tak amik SDII*   Last edited by cloudy_83 on 31-12-2012 03:51 PM

kebanyakan org kite rela letak kepercayaan dekat penjual ubat dari doktor yg bertahun2 belajar..
doktor 5 thn belajar baru bley preskrip ubat dekat pesakit..

Aku penah amik herbalife..sbln stgh je..mmg btul turun 12kg..tp efeknya jantung aku cpt berdebar...darah aku tinggi..aku stop..mkin kuat mkn..pergh!!ngeri aku ni amik..

Jus mate 5 tu pun aku penah try..tp 2 paket je..sbb pas 2 paket..aku muntah smpi dh xde ape dlm bdn aku.kepala denyut2..pening..last2 mc 2 ari..mmg turun bdn aku mggu tu sbb suffer pening ngan muntah2..

Aku dh serik nk cuba benda2 ni..benda2 ni karut je..mmg la turun berat sbb x mkn nasik.aku x mkn nasi smggu mmg turun badan ni..

i pernah pegi slimming center.. trial price 29.90..

mula-mula amoi consultant suruh timbang berat (pakai baju)..

dah ambik berat ukur bagai, dia suruh i tanggalkan semua benda yang i pakai kat badan.. dia suruh i pakai disposable panty n start d treatment..

lepas dah urut, lumur chilli lotion segala, pakai slimming machine segala, after treatment dia suruh i timbang berat sekali lagi (pakai disposable panty tu je)

and magically after 1 hour treatment berat i kurang 700gram.. (ingat i silly sangat kah.. memang lah hilang 700gram sebab tadi timbang berat dgn baju segala-mala.. )

annehuda posted on 30-12-2012 09:12 PM
mane2 susu pun mengenyangkan....takyah nak beralpha lipid ni suma... cuma aku heran gak dari hanis h ...

Setujuuuuuuuuuuuu sgttttttttt dgn hanis haizi tu....salha pun sameeeeeeeee..badan pam2...

bettyboops posted on 31-12-2012 04:34 PM
i pernah pegi slimming center.. trial price 29.90..

mula-mula amoi consultant suruh timbang berat ...

iols pene cenggini nok...dah habis semua, dipujuknya berkali2 utk masuk program dia...berpuluh ribu plak tuh,...
iols pon kata lah ngan polite, iols tgh smpan wit nak beli rumah...dia mmg x putus asa nok...dari pujuk jadik paksa...
pehtu iols ngan member blah ajeee...wat dono...habis di sumpahnya iols ngan bahasa bangsa dia...ada iols kesah...hahahaha

MissAvvy posted on 30-12-2012 10:53 PM
aku dl berat 68kg...diet amik ms 4 bln. trn 16kg. aku exercise hari2. x amik nasi. minum air kosong  ...

Wow..hebatnya uols..selain mkn buah ganti mkn apa untuk carbo? roti?

kita makan xhengat...

badan naik ,kita pun jadi sasau...

kita diet seminggu xmakan nasi dan x minum air begrula...

7 hari selepas itu....kita melantak 7 bulan xkisah apa pun jadi happy...

terjumpa pakwe idaman...terasa mcm diri x sepadan ,maka kita pun kembali berdiet selama smeinggu kerana...

sebaik shj selepas smeinggu kita jadi lapar sampai terlupa pada pakwe idaman,,,jadilah kita gemuk seperti sediakala.

taraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....habis cerita ,tepuklah tangan syg...

sian chef wan.. dua2 anak menipu camni.. huk3