CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 125838|Reply: 825

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

Edited by ArianPutra at 14-1-2016 05:24 AM

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia

Dengan lafas bismillah hamba ingin menceritakan satu pengalaman hamba sendiri...  kisah nih berlaku dalam 3thn yang lepas tak silap...  sebelum saya teruskan cerita nih biarlah saya selitkan sedikit profile saya..
Nama saya arian putra lahir di alor setar membesar di penang sabah dan perak . Saya bukanlah perawat sepenuh masa tapi boleh la sikit2 kalau nak jadi bidan terjun tuh.. pengalaman yg saya ingin ceritakan nih adalah pengalaman  yang pertama saya lalui berperang dengan tukang sihir tapi taktau lah bomoh siam  ker bomoh asli ker ape tapi ahli sihir lah..
Cerita nya bermula dengan aku berkenalan dengan seorang budak perempuan ..nama dia nurimah berasal dari kota kinabalu sabah ..perkenalan kami nih melalui satu protal ... kire die nih rakan maya aku ler cam korang semua ynag membace nih kikikikikiki..

Ok kenal punya kenal makin lama makin rapat .. so die nih selalu lah call aku dan aku selalu la call die... dan ape masalah pun kite orang selalu kong si sama..pada satu ketika die nih selalu ngadu kat aku yang die selalu sakit2 pening2 kepala yang paling pelik nya apa bila die datang bulan die akan lanjut sampai 2 minggu hari2 kuar darah beb sampai kurus kering membe aku nih..

Aku: imah kau sudah jumpa dokter ka?

Imah : sudah ba?

Aku: apa la bilang dokter tuh?

Imah: endak tahu ba..dokter pun endak tahu apa sakit aku neh.

Berkenan dengan sakit die nih sampai kan dokter buat pemedahan kecil sebab nak amik sell dalam rahim die nak test .. nak mencari punca apa sebenarnya masalah si imahnih.... tapi usaha dokter temui jalan buntu  sebab semuanya nampak normal..
Lama kelamaan penyakit die nih bertambah teruk samapaikan die kuar darah sebulan hari2 kuar darah samapi kene tambah darah pulak kat hospital... makin teruk tuh lah die banyak mengadu kat aku..

Imah: ari kenapa saya endakboleh dengar azan aa? Kalau saya dengarkan rasa panas ba badan saya nih

Aku: nah mana la aku tahu .. cuba lah kau tenguk2 sama ustaz2 di sana tuh..

Imah : ah kenapa lah saya mau tanya sam ustaz bukan saya sakit kena butan orang pun

Aku:cuba laa mana la tahu ada ubat nya nanti.

Imah :malas la saya mau pegi.

Aku: kamu ada mimpi yang pelik2 ka sejak kamu sakit nih.

Imah : ada jugak takut saya mau kasi tahu mimpi lembaga hitam .

Aku: apa lah dia buat sama kamu .

Imah: dia endlak buat apa dia tenguk siak saya:

Imah: aduhhhhh..!!!!

Aku: kkenapa laa tuh?

Imah: sakit ba perut saya nih macam ada orang cucuk2 siak

Aku:endak apa sekejap lagi baik la tuh..

Akupun mengambil keputusan untuk scan dari jauh dan cuba buat rawatan ...sebab pesan abang aku kalau dah kita timbul rasa kesian kat orang tuh kita wajib tolong.. lepas jerk aku scan memang ada sedikit gangguan di bahagian  perut dan rahim beliau... aku pun trai ler ilmu yg ader almaklum la kali pertama nak ngubatkan orang nih... dari jauh pulak tuh entah jadi ker tak akupun taktahu aku cuba lah sedaya unpaya aku..

Aku;imah sekap a kalau kamu rasa mau muntah kamu muntah taw jangan di tahan .

p/s; segala perbualan antara aku ngan imah dalam tepun aku tak penah jumpa die pun dia nih duduk kat sabah aku kat pulo tioman jauh tuhh takat nengok gambo jerk lahhh..

imah: ya lahh aduhh sakit nyaaaaa!!!!( meraung sambil mengangis ngan suare teketar2 cam orang nak beranak pun ader sakit bebeno kot)

dengan ilmu yg sedikit dan tawakal yg tinggi akau mulakan dengan doa kemudian aku buat kerja2 aku ..alhamdulillah tiba2

imah:ari sekejap yaa saya mau muntah lah rasa nya

akuk2 g muntah cepat

p/s : aku loud spiker time tuh
selang beberapaminit.

Imah:ari kenapa muntah saya hitam.

Aku: entah mana la saya tahu kamu makan apa tadi

Imah:sayamakan bubur nasi siak tadi

Aku: takpa lah pedulikanmuntah tuh bersihkan muntah tuh

Imah: oh sekejap aaa saya lupa mau bersihkan tadi dibilik air

Selang beberapa saat tetiba satu berita yang amat tak logik aku terima

Imah:ari2 tadi saya bersihkan ker muntah saya tuh

Aku: laaa mana aku tahu ..bukan aku nampak pun akukan jauhh

Imah:tapii bilik air saya bersih siak

aku dalam hati: ha sudahh ape cerita nih.

Aku;kamu dah bertsihkan la tuh tadi kamu tak perasan kut kamukan sakitI(aku nak tenangkan keadaan karang lagik hartuk minah ni kang)

Imah: mana ada saya bersihkan tadi saya nampak saya muntah keluar hitam2 ba tadik

Aku: merepek lah kamu dah bersihkan tadi kut dah la jangan pedulik semua tuh kamu sakit lagik tak tuh

Imah: endak sudah ..hilang sudah sakit saya tuh

Aku:alhamdulillah takpa lah g la rehat ..esok kamu nak kerja kan

Imah:ya lahh terima kasih ya ari .

Sejak dari hari tuh  imah pun elok sehat sejah tera tapi tahan dalam sebulan jerk ...sebulan kemudian die kene balik sakit die tapi makin  teruk... sampai die mc dekat sebulan kut rase aku sebab die sakit ... adoi aku pun dah letih naip nihh nantia ku sambung balik lahh .....
Last edited by ArianPutra on 19-2-2014 05:40 PM

Rate

1

Sambungan ...............

Nuriman kembali sehat setelah di izinkan allah ... tetapi kesihatan beliau tidak lah lama ujian allah datang lagi untuk menguji keima(nan hamba-NYA...  lebih kurang sebulan nurimah sehat selepas tuh sakit dia datang balik tapi kali nih makin teruk  sebab apa aku kata teruk... sebab pada satu malam nih die call aku macam kebiasaan ....

Goyang-goyang goyang kepala goyang goyang goyang..

Aku:sapa pulak la call aku tengah2 malam nih adoi aiiiiii... eh imah...tak tido lagi ker die nih.. mesti ade citer nih..

Aku: assalamualaikum..  eh kenapa nih kamu nangis2 ni.. ada masalah apa sampai menangis teruk2 nih..kamu dimana la itu..

Imah: saya di rumah ba ..arii toloang saya baa saya takut baa nih... saya endak faham baa??

Ari: apa yang kamu tak faham nih..kamu takut apa..

Imah:saya gila ka ari..

Ari: laaa siapa pulak yang cakap kamu gila nih ..bekas pakwe kamu tepun kamu ker tadi.. pasal dia ka??

Imah: bukan pasal dia baa

Ari: abis tuh kenapa cuba kamu cerita sama saya..

Imah:saya selalu nampak benda.

(dal;am hati biocara)haa sudahh namapak benda apa pulak nihh adoi aii balak apa pulak yang nak sampai nih.

Ari:kamu sakit balik ka? Benda apa yang kamu namapak nih

Imah:muka dia buruk rambut dia panjang..

Ari:alahhhhhh nampak dalam mimpi kan biasa lah tuh..mimpikan mainan tidur apa yang nak di takut kan(aku cuba nak tenangkan keadaan tapi sebenonye nak tenangkan hati aku sendiri...goyang gak woo dah la duduk sensorang kat umah lak tuhh adoi aii minah nih boleh lak cakap macam tuh)

Imah:bukan baaaaa

(bicara dalam hati) haa sudahh berat nihh

Ari: abis tuhh kamu nampak kat mana?

Imah : kadang2 kalau saya mau pegi kerja dia duduk dibelakang...kadang2 nampak di dapur nampak di biolik air ..tadi nampak ldi opisss.... saya gila kaaa arii

Ari:kamu sakit balik ka?

Imah : iyaaa semalam baru saya pergi hospital saya sakit balik..

Ari:apa kata dokter?

Imah : sama siak dokter endak tahu apa punca nya..

Ari: macam nih lah imah cuba kamu pergi jumpa ustaz2 atau orang2 yang pandai tapi jangan jumpa tok bomoh pulak... kita iktiar cara lain ..kalau dah dokter tak leh nak kesan sakikt awak nih... apa salah nya kita cuba cara tradisional.. (aku memberi cadangan)

Imah: saya endak percaya ba menda2 nih ..kamu pikir saya kena buatan orangka..

Ari: entah saya pun tak tahu ..saya bukan pandai tapi apa kata kamu cuba..kamu ada kenal siap2 yang pandai di sana..

Imah:tempoh hari saya ada bawak kak sepupu saya ke tempat ustaz tuh ala yang darul2 tuh..

Ari: aaaaaaaaa s’antik bebeno la tuh... apa kata kamu pergi sana

Imah: ia lah nanti saya ajak anak sedara saya teman..

Ari:tak apa lahh kamu tidur lah dulu ..ni pun dah lewat malam nih..

Imah: saya takut.

Ari: abis tuh tidur lahh..

Imah: saya endak boleh tidur saya takut..

Ari: tak pa lah kamu dengar bavaan zikir saya nih sampai lah kamu tertidur nanti baru saya letak telefon

Imah:terima kasih ya ari kamu memang baik hati..

(bicara dalam hati ) baru mike tahu awok nih baikk ehh riak pulak aku nih ahakssss hampehh
Aku pun mulalah baca ayat2 suci al-quran dan zikir2 uyg aku tahuu..last2 bedengko minah tuh dalam takut2 ..hei macam2.. kire sedap gamaknye suare aku nih ishh riak lagiii yaa allahh ampunkanlahh dosa2 aku nihh..... Last edited by ArianPutra on 31-12-2012 03:18 AM

Rate

1

Panjang gilerrrrr

Anha...menanti sambungan

nak lagi..

baru intro tu..uish..sambung lg TT

Follow Us
thread baru

pening baca...ada script. aduhaiii....

ok....boleh layannnn...

zura_zara posted on 31-12-2012 10:13 AM
baru intro tu..uish..sambung lg TT

hahhahahha intro pun dah panjang kan kan kan kan  

Sambungan....

Sejak pada malam itu aku mula lah buat solat hajat dan sebagainya bagi membantu kawan aku si nurimah nih....tapi untuk pengetahuan para pembaca sekelian si nurimah nih degei orang nyee die tak pecaya yang die nih disihir orang dan tak percaya pada rawatan2 tradisonal nih ..
Kan ker aku suh die g jumpa darul yang ade kat sane tuh dioe leh buat lewat2 kan pulak sampai satu malam tuh aku tengking beliau baru lah die pegi.. bile die pegi sane sekali ustaz tuh kate ape taw.. tak pueh hati betul lah aku ..memang hampehhhhh ade ke patut..

Ditempat rawatan..

Imah: assalamualaikum ustaz...

Ustaz: w`salam.. ha kamu ada masalah apa.

Imah: saya ada masalah sikit ustaz.. saya selalu nampak benda yang pelik2 dan bla bla bla bal(imah citer lah apa masalah dia)

Ustaz: hermm takpa2 biar saya tgk kan yer...

;beberapa minit kemudian

Ustaz: hermm takpa.. ermmm nih amaik air nih... air nih saya dah bacakan dengan ayat2 suci al-quran kamu balik minum air nih..

Imah: oh terima kasih ustaz..ermmmm ustaz saya nak tanyaa saya nih sakit ka? Apa sakit saya ustaz..

Ustaz: oh kamu jangan risau yaa... ini semua ujian allah ..balik nanti kamu solah baca al-quran dan kamu jangan risau kamu ada kawan kan... tapi dia duduk jauh nihh.. dia akan bantu kamu nanti kamu jangan risau ya..

Imah:  habis tuh apa sakit say ustaz?????????

Ustaz: kamu jangan risau kamu sabar ya

Imah yang terpinga2 dan kebingungan die pun balikk .....

Jadi bila malam nyaa si imah nih pun call lah aku n lapor lah kejadian tuh kat aku..

Ari: ustaz tuh kate macam tuh ngan bagi air jerk kat kamu

Imah:iya baaaaa saya pun bingung siap kawan saya aaaa kamu kaa mau tolong saya

Agak tersentak jugak la aku bila taw apa yang ustaz tuh cakap .. mana ustaz nih taw nih aku tengah berusaha kat sinih.. tapi mungkin orang lain kut .... aku pun tak faham lahh adakah yang di maksudkan ustaz tuh aku atau pun orang lain..memang pelik lahhhhhh

Ari: ishh takkan lah saya..saya mana pandai bab2 nih ..mungkin ibubapak kamu kut doa2 ibu bapak kamu kut yang ustaz tuh maksudkann ..takpun doa rakan2 kamu yang lain ker mana lah saya tahu

Imah:: ermm takpalahh kalau macam tuhh

Aku memang tak puas hati lah dengan alasan ustaz tuh bagi kat member aku nihh... so akupunnn

Ari: macam nih lah imah bila lagi kamu nak g jumpa ustaz tuh

Imah: ustaz tuh pesan bila air dah abis g amik lagik..

Ari: ermm macam nih lah nanti kalau kamu mau pegi sana kamu call saya dulu...bila dah sampai sana kamu call saya lagik... sebab saya nak cakap dengan ustaz tuh.

Imah: baik lah ..tak apa lah saya tidur dulu aa.. anak saudara saya teman saya malam nih

Ari: elok lah tuh g lah tidur assalamualaikum.

Tiga hari kemudian...

Goyang golyangg goyang kepala goyang goyang goyang

Ari: aaa ni mesti nak g jumpa ustaz tuh la nihhh...assalamualaikum imah haa apa citer

Imah: saya mau pergi jumpa ustaz nih.. nanti sampai sana saya call aaa

Ari: orait santik sangat la tuh saya tunggu

Nak di jadikan citer aku punye lah tungu dari setengah jam pergi ke sejam sampai berjam2 aii pelik giler lah aku.
..sekali malam baru si imah nih call aku balik hampeh betoii

Ari: assalamualaikum ha imah kenapa kamu endak call saya tadi saya nak cakap ngan ustaz tuh

Imah: saya mintak maaf tadi masa sampai saja di sana .. saya masuk siak rumah ustaz tuh saya terus pengsan...

Ari: pulak dah abistuh apa citer

Imah: saya sedar siak ustaz tuh cakap sudah buat rawatan dan bagi air untuk bawa balik... dan pesan sama saya benda yang sama ada kawan dari jauh akan membantu saya..saya ada bilang sama ustaz yanag kamu mau cakapp sama dia tapi dia bilang dia tak mahu cakap dan kirim salam sama kamu saja..saya pun puang lahh.. masa pulang tuhh saya pengsan lagik nih baru sedar dan terus call kamu .. kamu jangan la marah saya

Ario macam tuh pulak ustaz tuh cakap adoi aii tak pa lah kalau macam tuh

Betapa kecewa nya akuu bial dengar si imah cakap macam tuh hai nasib badan lahhhhh..
Sejak dari peristiwa tuh si imah dah tak g jumpa ustaz tuh ..yerk lah asyik bagi ayo jerkk naik kembung perut member kut ahaksssss... tapi pokok nye die tak sembuih2 so die layan kan ajer lahhh sakit die tuhhh sampai lah bebulan2 lama nyaa.. asyik g hospital tambah darah sebab darah banyak kuar ...
Pada satu malam yang hening.... tiba2 si imah nih call aku

Imah: ari saya mau mintak maaf dari hujung rambut sampai hujung kaki.. kalau sejak kita kawan nih saya rasa saya banyak buat salah sama kamu

Ari: eh kamu nih kenapa nangis2 nih..mintak2 maaf nih adoi aiiii kenapa nihhh macam orang nak mati jerkk
(dalam hati biocara) ish jangan2 minah nih nak bunuh diri gamak nye adoi aii parak nih

Tetiber jerk aku terfikir yang si imah nih nak bunuh diri sebab die memang kene kaw2 punye kali nih bayang kan lah ari2 nampak bende pelik2 dan menyeramkan dok ikut die g mane2 jerk die pegi samai nak solah pun tak boleh korang bayanhkanlahh betapa seksanyaa emosi diee

Imah: saya sudah gantung kain di dingding saya rasa bauk saya mati dari hidup macam nih..maaf kan saya assalamualaikum

Korang bayangkan lah tekaan aku tuh betul la pulakk ..si imah nih bole pulak lepas die cakap macam tuh die ketak tepun.. jenuh aku call die tak angkat.. memang bedevo takusah di cakap lahh menggelabah bewak aku di buatnyee.. nak taknak aku terpakse lah gune ilmu yang di ajar pada akuu ..ilmunih aku bagi name sendiri lahh panggilan hati kehati ceewahhh sesuke hati aku jerkkk kann  tapi nak di jadikancerita aku call die die angkat.. pehh syuklur gila akuuu
masalah kamu nih... kamu nakmasuk neraka jahanam kerrr

Imah: saya tak tahuu

Ari: dah kamu jangan pikir banyak2 g masuk bilik baring

Imah: ari boleh tak saya nak mintak tolong kamu satu perkara

Ari; boleh ..cakap lah apa dia

Imah: kamu tolong bacakan ayatul qursi sampai saya tidur saya takut

Ari: say bukan taknak baca kan ker elok kalu kamu ;lkbaca sendiri

Imah: saya nak kamu bacakan pada saya saya tak boleh bacaaa

Ari: ermmmm nanti kamu pengsan pulak

Imah: tak apa lah kalau saya pengsann

Ari: betul nih kamu izinkan saya

Imah: saya izinkan

Hahahhahahahahha sukenye aku mase tuh dapat keizinan dari tuan badan ...so ap[a lagik aku pun stat lah baca ayatul qursi alang2 aku dah bace tuh aku bacekan pulak ayat pembangkit jin2 nih sebab aku nak borak dengan die orang.. mase aku dok bace tuh si imah nih punye lah menangis beria2 lah sampai meraung2.. tiba- tibaaaaaaaaaaaaaaaa senyap sunyi takde sekelumit suara pun yg aku dengar senyap sunyii... tiba tibaa
p/s:untuk maklumat korang mase nih si imah tuh die loudspeker
ber sambung.... penat naipp nihhh pecah pinggang kuu di buat nyeee

Rate

1

mamaezah posted on 31-12-2012 10:54 AM
pening baca...ada script. aduhaiii....

sori lah aku tak pandai nak karang harap ko fahamm lerr

sambungan....

Ari: imahh wooo imahh  imahhhhh... ishhh mana pulak si imah nihhh seyap jerk nih

Imah: kamu nih siapa (dengan sura yang lebut dan menggoda)

Ari: aikk kau nih imah aku pun ko tak kenal dahh ??

Imah: siapa???

Ari: kawan ko lahh

Imah: aku tiada kawan macam kau!!!!!!!!!!!!!! Kenapa kau kawau aku hah!!!

Tetibe die tengkeng akuu memang tekujap beruk akuu weiiiiiiiii.. bila perwatakan si imah nih berubah ..aku memang dah pasti jin yang dok kacau die selama nih dah masuk dan menguasai badan si imah nih..

Ari: oooo ko dah sampai dah ... kenapa ko kacau kawan aku nih..??

jin: kau nih siapa ?? apa nama kau??

Ari: tak perlu ko tahu nama akuu.. aku tanye kenapa ko kacau kawan akuu kenapa ko sakitkan dia ...dia ada sakit kan kamu ka????

jin: hahahhahahahahahha hahahaahahha hahahhahhaahha hahahahhaahha!!!!!!
(boleh pulak die mengilai ngilaiii ngok betoii seremm taw takkkkkk )

Ari: woi yang ko ketawa2 nih kenapa.. aku tanya nihh  kenapa ko kacau dan sakitkan kawan aku nih.. kawan aku ada sakitkan kamu kaa.. kamu taktakut pada seksaan allah ka?? Kalau kawan aku nih ada buat salah dengan kamu ..aku sebagai wakil memohon maaf atas apa yang dia dah buat kat kamu.. mungkin dia tak sengaja...

Jin: aaaaahhhhhh!!! Kau belum jawap soalan akuu.. kau siapaa apa nama kauu..

Aku memang pelik dan hairan ape kehei lahh jin nih nak taw benooo name akuuu.... ishhhh tapi aku tak bagi taw sampai sudah atas dasar keselamatann..aku Cuma bagi tahu asal usul kita sebagai manusiaa ..tak sangka pulak boleh menundukkan si jin nih...

Ari: ko nak tahu aku nih siapa kenapaa??? Ko nak taw sangat ekkkkk..... aku anak cucu adan dari bangsa manusia yang di jadikan allah sebagai khalifah di bumi.... dan aku seorang khalifah di bumi... ko nak ape ngan aku?? Sekarang ko jawap soalan akuu.. kenapa ko zalimi kawan aku nihh sampai die sakit dan hampir gila macam nih hah!!!!

Jin: erkk erkk erkkkk tuan aku suruhhhh(dengan suara yang cuak2)

Ari: ooooo bertuan rupa nya ko nih ... jadi tuan ko lah yang nak taw sangat nama aku yerkk...  kenapa dan apa sebab nya kau disuruh melakukan kezaliman terhadap kawan aku nih???

Jin: sebab dia terlalu baik

p/s: untuk pengetahuan korang si imah nih memang seorang perempuan yang sangat lah baik bagi aku.. setiap malam jumaat die akan masakk bihun ker mee ker ape2 lah astuh die bawak g surau untuk di sedekhkn pahda orang ramai.. dan die nih memang kalau bersembang tuh bab agama jerk.. memang solehah laa orang cakap suke nolong orang bagai.....

Ari: laaa pasal die nih baik punn ko nak buat sampai mcam nihh... sudah lahh ko keluarlahh dari tubuh dia dan jangan ganggu lagi..

Jin: tak nak tak boleh nanti tuan aku marahhhhh

Ari: ko keluar jerk lahh tuan ko tak marahh lahh..

Jin: tak nakk.. aku tak  boleh keluar sebab

Sebelum jin tuh abis cakap aku dah pancongg

Ari: sebab apa ko nak cakap tuan ko ikat ko duduk dalam tubuh imah nihh ko jangan nak bohong akuu.. aku tahu ko membohong..

Jin: hahahahhahahahahahah tapi aku takkan keluarr

Ari: baik lahh ini amarah yang pengabisannn.. kau mahu keluar atau tidakk.. kalau kau taknak leluarr aku akn paksa ko keluar dengan kekerasan..

Jin: tak nakkk!!!! Taknak !!!! tak nak!!!!!!!!!!

Ari: baik lahh kalau itu yang kau pilihhh

Aku pada masa tuh taktaw nak buat apa buntu akal di buat nyaa.... yang aku mampu hanyalah berdoa... aku tadah tangan dan berdoaa...”ya allah sesungguhnya aku sedang berperang dengan musuhmu iblis laknattullah serta pengikut pengikutnya.. engkau jadikanlah ayatul qursi ini sebagai perisai dan senjata bagi ku musnahkan mereka dengan izin mu ya allah”
Akupun mulakan bacaan ayatul qursi dengan niat seperti yg terkandung dalam doa ku itu.... beberapa kali aku baca ayatul qursi.. dapat aku dengarkan keluhan kesakityan dari jin yg mengganggu kawan aku tuh...

Ari: ko nak lagi ker???? Dah lahh keluar lahh ko pun dah terukk rasenye tuh

Jin: tak nakk taknakk taknakkk.. kalau ko sakitkan aku lagii aku kann sakitkan diaa.. dan aku akann musnahkan kauu

Ari: kau cuba laa sakitkan dia atau pun akuuuuu

Aku terus kan bacaan ayat2 suci al-qurannnnn..meraung raung laa jin tuhhhh

Jin: kau memang degill.. suka ambil tahu hal orang lainnnnn .

Ari: memang tugas aku membanptu manusia yang lemahhhh..

Tiba-tiba... terasa seperti himpitan aura yang amat kuatt ...tah dari mana datangnyaaa.. sampai menggeletar seluruh badan akuu.. aku cuba untuk bangun ..bila aku bangun jerk aku terduduk balikk sebab lutut aku goyang.. himpitan aura yang amat kuattttt  ..jantung aku mulai kencang peluh berambu2 keluarr macam baru lepas jogingg...
Mungkin ahli sihir tuh mula membalas serangan aku gamak nyaa... aku mula berzikir agar tenang hati dan perasaan aku nihh.... selepas beberapa minit himpitan aura itu hilang..... aku mengangkat tangan lalu berdoa “ ya allah sesugguhnya aku hamba mu yang  lemah ..sesunggunya aku sedang berperang dengan musuh mu iblis naknattullah serta pengiku pengikutnya ... aku memohon pertolongan dari mu.. turunkan lah tentera-tentera mu dari langit untuk mebatu ku.. sesunggunhnya aku tak terdaya lagi..berikan lah aku kekuatan ya allah bagi menentang kaum yang batil... andai kata aku mati pada malam ini aku redha ... berilah bantuan turunkanlah rahmat muuuu ya allahh.. ampunkanlah aku jika permintaan aku ini melampaui batas sesungguhnya aku tahu engkau tidak menyukai orang2 yang melampaui batas” aminnnnn
Lepas jerk aku amin kan doa akuu... aku cuba buat pukulan yang terakhir dan alhamdulilah nurimah kembali sedar

Imah: arii arii ariii arii mana awakkkk???

Ari: yerk saya kat sinih.. cuba awak mengucap?

Imah: kenapa??

Ari: mengucap jerk lah banyak tanye pulak dahh

Aku suh mengukcap tuh bukan apa nak kompem kan jerkkk die imah ker jin tuh..bila si imah nih mengucap jerkk kompem lahh jin tuh dah kuar ..

Imah: ari nape saya duduk bawah katil nih??

Ari: mana saya tahu

Imah: ari kenapa bilik saya besepahh nih apa dah jadi??

Ari: tak pa lah imah awak keluar lah dari bawah katil tuhh.. tidur lahh esok saya cirta pa yang dah terjadi

Imah: ermm yer lahh

Keesokan harinya aku citerlah apa yang dah terjadi ..di nangis ..alaa biase lah pompuan sensitip lebihh.. die kate tak sangke orang sihirkan die sampai macam tuh sekali apa salah diee pada orang tuh. Die ade tanye sape.. tapi yerk lahh aku pun tak tanye pulakk kat jin tuh apa nama tuan diee..so aku pun tak tahu lahh siapa yang buat... tapi 3 bulan lepas tuh sakit die datang baikk... tapi  tak lah teruk sangat Cuma die berdarah macm biasa lahh.. so akuu ambil pendekatan tanahhhh... aku suruh die mandi air tanah selama sebulannn tiap-tiap hari dan alham dulillah penyakit die sembuah hingga lah sekarangg.... tapi sejak die sembuh dan kembali sehat hubungan aku dengan imah makin renggang dan sekaranga ku taktaw apa jadi dengan die sebab die pun tak call aku dahh.. aku call die punn die tak angkat.. tapi semalam aku ade mimpi si imah nih duduk atas pelamin pakai baju pengantin warne merah lagik tuhh.. mungkin itu petanda dari allah yang nak katekan die dah bahagia dengan suami tercinta dan aku harap semua tuh benar belaka.. semoga allah limpah kurniakan rahmah nya  pada si imah.. pada aku dan pembaca sekalian serta seluruh  umat islam yang ada...  soo ini lah citer dan pengalaman aku yang pertama sebagai perawat sejak dari kes tuh .. aku tahu aku ada kekurang dan banyak kekurang dalam bidang rawaotann.. sampai boleh kene hentak balikk nasib baik tak tombang... insyallah lahh  banyak lagi pengalaman yang aku timba dalam menempuh perjalanan aku sebagai perawat... kalau ada kesempatan aku akan coretkan sedikit demi sedikit pengalaman yang ada.. kalau pembaca2 yang lain nak share kat sini pun apa salah nyer yerk takk... sila kan lahh....  dari coretan aku nih.. yangg baik korang ambik lahh yang tak elok korang buanglah jauh2.. aku cerita atas dasar pengalaman akuu.. bukan niat nak riak bukan niat nak menunjuk2 ..Cuma nak sampaikan apa yang baikk dalam pengalaman aku nih... maaf lah jika coretan aku nih buat orang marah atau tersinggung ..pada ahli2 sihir diluar sana ..kami  tentera2 hijau tidak pernah gentar dengan anda semuaa.. kembalilah kejalan allah yang lurus lagi benarrrrrr

sekiannnnnnn
Last edited by ArianPutra on 31-12-2012 01:30 PM

Rate

1

ArianPutra posted on 31-12-2012 01:26 PM
sambungan....

Ari: imahh wooo imahh  imahhhhh... ishhh mana pulak si imah nihhh seyap jerk nih

ok jujur.. jantung aku hampir tersentap.. 40% cerita, nama, adalah sama dengan aku.. huhuuhuhu..

moga2 benar dia dah bahagia sekarang.. dan moga Allah merahmati kamu jugak.. amin... insyaAllah jumpa juga suatu hari nanti..

ArianPutra posted on 31-12-2012 01:26 PM
sambungan....

cerita yg best... bagus bagus

Manusia dijadikan dari tanah, kepada tanah kita dipulangkan

fuhh.....
lagi Tuan tanah
mmg menarik pengalaman tuan tanah ni

CONPIUS, NAK KATA PEROK, MACAM JAWO..MACAM-MACAM ADA. APA PUN TAHNIAH KEATAS TT KERANA MEMBANTU HAMBA YANG MEMERLUKAN.

Alhamdulillah.. tahniah TT atas semangat nak membantu sesama manusia.

Pasal karangan tu halal je... cekgu BM x da kt sini...tgh baca laju2 tu semua spelling error dh x nampak.

Tp best la pengalaman TT sbg perawat.

Jom kita ngeteh. Nk dgr cerita... psl kalo dgr cerita boleh dgr efek .. kalo taip.. kene baca.. kih kih kih..

Ewah ... macam ler TT ni bedtime story teller... kih kih kih...

ThousandSwords posted on 31-12-2012 05:36 PM
Alhamdulillah.. tahniah TT atas semangat nak membantu sesama manusia.

Pasal karangan tu halal je ...

amboi amboi, jom ngeteh sesama hehe

Kihkih...pucuk rebung dicita...tapai ubi yg tiba... Btol nih wakTom. ... X tipu..suka btol dgr kejayaan membelasah musuh2 manusia nih... Kalo ada gathering perawat2 dlm cari.com nih... Mesti ramai bleh gath...

Bila boleh ngeteh ni..kt melaka pn bgus jugk..centre..ye tak TT...heeee