CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Rentetan DJ Tyzo ditamatkan kontrak, BERJUTA pendengar BOIKOT SURIAFM!!

madamjaja posted on 11-1-2013 05:17 PM
yang ganti segment tyzo tu seri ke ape nama dia lg la ntah hape hape..mmg tukr channel lain la..yang ...

setuju. dah lah segmen tyzo mlm2 tu digantikan dgn suara permpuan yg tak best ala mak nenek bila bercakap. frust iols tau, iols rela je tak dgr radio dah memalam if blk keja sbb dah takde tyzo.

pg2 lak dulu p keja dgr suria sbb ada nabil, bleh lah wat gelak. now nabil tadak, tggal HO dgn Wan Ajaib yg tak best itu tp byk gelak ja! SENDU tahap menara KL okeh. sgguh iols takleh terima kesenduan rancangan pg kt Suria.

bankrup ke blum suria fm?

anitara posted on 9-1-2013 08:37 PM
Dulu i pun xtau tyzo ni rupanya tuah iskandar. Pnah la dulu dgr tuah ni katradio mana ntah before di ...

sape yg ganti tyzo n kenchana utk slot lagu2 indon tu skrg ni eh?

Apa lah hala tuju suria fm skrg ni...
Cam syok sendri jah....
Sape tah wan ajaib tuh, lemau jerk dgr.....

lantak kau la. dah nama pon tak popular, dah kene buang, bertambah2 tak popular la. hahahaha.....

madamjaja posted on 11-1-2013 05:17 PM
yang ganti segment tyzo tu seri ke ape nama dia lg la ntah hape hape..mmg tukr channel lain la..yang ...

agree with u

seri tu ckp macam...er...rase dgr sinar atau pun redio rtm je

iols siap tgk balik , pastikan, betul ke tgh dgr suria ke sinar ni?rasa cm tade set sinar dlm kete pun

Follow Us
pdi tdi dengar suriafm...wan ajaib ape tah

lemau jeh...x best langsung...

yg paling tak boleh blah.................pembaca berita suria fm...................

suara heols...............................menangis dengar....penah few times ganti slot orang lain......menangis ok.

kembalikan TYZO

Saya tidak disingkirkan – Kenchana Devi

SETELAH setahun menghiburkan para pendengar Suria FM menerusi segmen Ceria Pagi Di Suria pada pukul 5 hingga 10 pagi, jodoh pelakon Kenchana Devi dengan stesen radio tersebut berakhir pada 31 Disember lalu.

Bagaimanapun, baru-baru ini tersebar cerita yang mengatakan pelakon berkenaan telah disingkirkan bersama seorang lagi penyampai iaitu Tyzo atau Tuah Zoqarnain.

Berkesempatan menemui Kenchana selepas berakhirnya acara Anugerah Juara Lagu ke-27 di Stadium Putra Bukit Jalil pada Ahad lalu, pelakon itu menafikan dirinya disingkirkan stesen radio berkenaan.

Sebaliknya, Kenchana menjelaskan kontraknya dengan Suria FM sudah berakhir dan dia sendiri yang membuat keputusan untuk tidak menyambung tugas sebagai penyampai di situ.

Kosmo!: Benarkah cerita yang mengatakan penamatan kontrak Kenchana dengan Suria FM diberitahu pada hari terakhir anda bertugas?

KENCHANA: Sebenarnya saya agak terkejut apabila cerita ini dikeluarkan dalam media. Untuk pengetahuan semua, kontrak saya memang tamat pada 31 Disember lalu dan saya sendiri yang ambil keputusan tidak menyambungnya.

Secara jujurnya, saya memang sudah lama bercadang untuk berhenti iaitu sejak dua bulan lalu.

Perkara ini sudah saya bincangkan bersama pihak pengurusan stesen dan mereka menerima keputusan saya ini.

Bagaimanakah cerita tentang penyingkiran anda ini boleh timbul?

Saya sendiri tidak pasti bagaimana perkara ini timbul memandangkan kontrak saya dengan Suria FM pun cuma setahun dan ia kini sudah berakhir setelah dibincangkan lebih awal lagi.

Lagipun tidak ada mana-mana pihak yang menghubungi saya untuk mengetahui perkara sebenar. Kalau ada yang menghubungi saya untuk mendapatkan kenyataan, sudah tentu perkara ini tidak timbul.

Apakah yang menyebabkan Kenchana mengambil keputusan tidak menyambung kontrak dengan Suria FM?

Buat masa ini saya mahu memberikan sepenuh tumpuan kepada syarikat produksi saya iaitu Kanchana Shakti Production Sdn. Bhd. yang sudah tujuh tahun ditubuhkan.

Kini, syarikat saya itu semakin banyak menerbitkan drama dan telefilem dan sudah tiba masanya saya memberikan tumpuan sepenuhnya, selain meneruskan kerjaya sebagai pelakon.

Adakah Kenchana tidak rindu setelah tidak lagi menjadi penyampai radio?

Sudah tentu saya rindu terutamanya para pendengar yang banyak memberikan maklum balas yang positif. Tidak dinafikan ramai yang terkejut apabila saya mengundur diri dan tidak lagi menjadi penyampai radio.

Apakah pengalaman yang Kenchana dapat sepanjang setahun bersama Suria FM?

Boleh dikatakan banyak benda yang saya pelajari serta dapat meluaskan lagi pengetahuan tentang pelbagai perkara yang berlaku. Bertugas sebagai penyampai radio, saya perlu tahu situasi terkini yang berlaku dan memerlukan saya membuat kajian sebelum ke udara.

Selain itu, saya juga dapat berkomunikasi terus dengan pendengar dan paling menarik, dapat mengajar mereka bahasa Tamil.

Kalau ada peluang lagi, adakah Kenchana tidak teringin untuk menjadi penyampai radio semula?

Keinginan untuk menjadi penyampai radio itu memang ada, malah bos saya di Suria FM iaitu Adiwati Zainuddin telah melayan saya dengan baik dan mengalu-alukan sekiranya saya berhasrat untuk kembali semua.

Artikel Penuh: http://kosmo.com.my/kosmo/conten ... 3.htm#ixzz2HurWLiic
Hakcipta terpelihara

boring giler nabil xde!!
nabil lawak sgt2 k!

ples nabil kam bekkk

bang halim pun sendu sejak nabil tade

pagi2 ganti halim & wan ajaib sapo kah mamat ni??

jap nk google muka heols..

yg ini ke??

Nama : Wan Syahrul Amry b Wan Mansor

Nama Komersil : Wan Ajaib

Tarikh Lahir : 3 Mei 1979

Asal : Kota Bharu

Pendidikan : UIA, UTM, UiTM

Hobi : Mengumpul Resit

Segmen : Grandstand Suria & Super Sub Ceria Pagi Di Suria

Last edited by mixed on 14-1-2013 11:45 AM

dj baru ngan HO, wan ajaib... ok je.. sore cam best je... 2-2 org ganu...

rozza posted on 14-1-2013 11:45 AM
dj baru ngan HO, wan ajaib... ok je.. sore cam best je... 2-2 org ganu...

ore kelate nok

cer tgk iol tepek biodata heols kt atas nun

kalo google uols akan jumpa mcm2 ttg heols

slmt mengoogle

kakakmanis posted on 13-1-2013 11:56 PM
setuju. dah lah segmen tyzo mlm2 tu digantikan dgn suara permpuan yg tak best ala mak nenek bila b ...

agree wif u...suara seri tu cm nenek..
iols mmg x leh dgr..
trus tukar chanel..

itu hari denga sore si shera...mana shera?mana shera?--------> dulu sebelum kenchana dewi dengan nabil, segmen ceria pagi shera,halim dengan zizi..paling best....ada aja isu yang best2 tak lekang aku sengih2 sorang bila shera dok merapu2...hahaha

Kudsia nie mmg KUDISSIA la..suke wat kudis..aku mmg benci dgn betina perasan nie dr zaman dia jdk pengkritik AF... anak dara tua kan dia nie

tak nak org tu bgtau dgn elok.
bukan terus bagitau abis kontrak tak dpt smbung.
skurangnya bagi hint sebulan sebelum tarikh tamat kontrak tu.

Honey_Inara posted on 14-1-2013 11:54 AM
agree wif u...suara seri tu cm nenek..
iols mmg x leh dgr..
trus tukar chanel..

Haha, tau takpe. serious tak best okeh. Rimas iols dgr celoteh dia yg ntah hape2 itewww. Tyzo gak yg BEST. Tyzo ni pernah jd emcee kat majlis kawen kawan baik iols. Kakak kwn iols pun deejay (stesen radio terpaksa dirahsiakan ), so senang2 je lah ajak Tyzo ni jd emcee. Tyzo ni rendah je orgnya tp hensem ah kat luar. Suara tetap sedap mcm biasa dgr kt radio tu. Senyum je 24 jam.

To Kudsia Kahar, sila kembalikan Tyzo ke Suria. Kalo tak, pasti rating Suria mencanak jatuh terjunam dlm gaung.