CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Rentetan DJ Tyzo ditamatkan kontrak, BERJUTA pendengar BOIKOT SURIAFM!!

tyzo..ko balikla stesen rtm...mintk kat national fm nuu...aku lagi suka ko guna nama tuah dari tyzo

baru aku tahu TYZO ni Tuah Zolqarnain tu..kira rebranding dia menjadi la.. aku mmg pendengar setia suria FM..klu dgr radio tak pernah dgt radio lain.. aku suka je layan TYZO ni malam2.. esp bila org nyanyi tak sedap tu mmg dia balun je org tu..bagusla supaya org yg suara tah apa2 tu takyahla kol nak nyanyi2 nie.. klu sore caller tu sedap mmg dia puji.. very fair.. mmg best pun layan dgr pemanggil yg nyanyi klu suara best.. aku mmg appreciate sore org yg best sebab sore aku mmg tak best n kepam... ban la suria FM pasni.. dgr CD je klu bukak radio.. sebab takde radio dah yg menarik utk didengar..

kaka peminat setia dj nama jayjay

mmgu lepas masa singgah jualan courts di setapak tu ternampak sorang dj pakai spek hitam tp x brapa perasan.dlm ati eh muka mamat nih macam tyzo la...ker betul dia keje kat ctu?ke salah orang..hehe

korang ckp lah ape pon, aku ttp dgr hot fm am crew.. lawak bodoh pon bodoh lah.. tu yg fun bg aku ekekeke

eh ni thread tyzo..maapkan ambe

dulu2 aku menyampah dgr sore dia...tp lame2 aku menunggu pulak nk dengar sore dia lam radio...ahakkkk

Follow Us
abg tyzo terbaek..xde lagi la mj manje2 pasni..huhu...

DJ bapokk yang dulu tu ada lagi tak?
apa ke nama dia..

Syd posted on 7-1-2013 05:14 PM
DJ bapokk yang dulu tu ada lagi tak?
apa ke nama dia..

reza tu ke

Tyzo Suria FM terkejut kontrak tidak disambung                       
                                        Ditulis oleh Rosli Manah                                                                           Jumaat, 04 Januari 2013 11:01                         
                        6 Comments               

Deejay Tyzo atau nama sebenarnya Tuah Zulkarnain Idris terkejut apabila kontraknya yang tamat 31 Disember lalu tidak disambung oleh pihak majikannya Suria FM.
Dia yang sudah enam tahun berkhidmat dengan stesen yang semakin popular itu berasa down dan tidak faham dengan cara pengurusan baru stesen radio itu. Suria FM kini diterajui oleh Kudsia Kahar yang pernah menaikkan stesen Radio Era suatu ketika dulu.
"Alasan yang saya terima ialah, prestasi saya tidak menepati kreteria hala tuju stesen itu. Bagaimana pengurusan baru yang baru bermula tiga bulan itu membuat penilaian ke atas saya? Kalau ada yang kurang... sepatutnya beritahu saya corak bagaimana yang mereka mahukan.
Tak faram dengan pengurusan baru Suria FM

"Kalau benar pun saya dinilai tidak mencapai kreteria yang mereka mahukan, sepatutnya beritahulah notis awal, tapi saya mendapat kejutan apabila diberitahu yang kontrak saya tidak disambung."Saya sangat down sekarang ini kerana selama ini saya hanya fokus kepada kerja ini sahaja," kata Tyzo kepada Mangga Online.
Dia belum fikir pasal pasal apa-apa perancangan selepas ini kerana masih dalam keadaan terkejut menerima berita itu pada saat menyambut tahun baru 2013.
Nampaknya nama Tuah tak membawa tuah buatnya bila Suria FM membawa masuk pengurusan baru dalam usaha memantapkan lagi stesen itu.
Apa pula nasib deejay lain yang sedia ada sebelum kemasukan pengurusan baru ini? Antara deejay lama yang masih ada di Suria FM ialah Deejay Lin yang popular dengan segmen Suria Cinta itu.

maxim posted on 7-1-2013 05:25 PM
reza tu ke

bukan bukan

duluuuu sblm reza..

Bee ke apa nama dia

Syd posted on 7-1-2013 05:26 PM
bukan bukan

duluuuu sblm reza..

kak vee ke?

ini kak vee versi jantan yg belah kanan sekali

aha.
kak vee

ada lagi ke dia keje ngan suria tuh?

aku memang peminat setia tyzo..
hari2 dlm jam pon tak kisah sbb tunggu tyzo nak keudara...
kekadang meronda malam2 nak dgr slot die..
now dj suria mcm g*mp*ng.... series.... dgn sore mekik2..
aku igt lagi slot reza mohd time puasa.. die ty caller buat kuih apa.. caller tu ckp kuih tat..
pastu die mcm merepek ckp, lapan campur tat jadi apa... bahangang btoi....

sedih... kalo abg tyzo masuk kl FM pon aku akan tune kt radio tu... damn u suria fm

mixed posted on 7-1-2013 06:08 PM
ini kak vee versi jantan yg belah kanan sekali

memati aku bajet rupe kak vee ni serupe ponen blkg lorong...tapiiiiiiiiiiiiiiii rupenye..err...boley laaa tahan

tp syg..sore jantan kepit

takpe tyzo...cer apply radio hotfm or era..mane tau rejki di sane lebey baek dr suria yg x bape nk menyinar tu

kak kud kud tu masukkan anak2 ikan die ke?? baguslaa longgok laa anak ikan kt situ... da laa tader bakat jadi dj.. sore cam hamjads... memekik sana memekik sini... mmg akan ban suria fm.... arghhh sedihnye..

hot fm tarik lah tyzo tu mn leh up kan blk hot yg dh nak menjunam tu...gantikan memalam si tyzo ni ...
layan gile dgr die men dj..mmg best..

okeh jek dia neh jadik dj.... takde le se-boring fbi