CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5251|Reply: 21

PETANDA - PETANDA

Salam Semua...
Disini nak korang2 semua kongsikan pengalaman korang semua bila datang nya petanda - petanda yang pernah terjadi dalam hidup korang,

Pengalaman aku..
Masa ni aku masih lagi berada di IPT di Selatan Tanahair, aku duduk di rumah sewa ketika itu, ada satu hari tu, lepas sahaja bangun tidur, bersiap untuk pergi ke kelas,aku dapat rasakan pipi sebelah kanan aku berdenyut-denyut tak tentu pasal, jadi aku tertanya,
apa menyebabkan pipi aku berdenyut, aku sepak-sepak pipi aku, masih lagi berdenyut, aku biar kan start motor dan pergi ke kelas seperti biasa, dalam hati petang karang hilang la denyut ni. Sangkaan aku meleset, hari dah malam pun tak hilang lagi denyut pipi aku ni.

Dan keesokkan hari nya, masih lagi berdenyut, aku dah mula fikir bukan-bukan, masuk hari ke-3 pun masih berdenyut,
ada cuba tanya kawan-kawan sekelas, kenapa berdenyut kat pipi?, malang nya mereka pun tak pasti kenapa. sampai la hari ke-4,
maka terjawablah persoalan kenapa pipi aku berdenyut henti-henti, lepas sahaja kelas, dalam perjalanan ke rumah sewa, masih lagi memikirkan kenapa pipi ni tak hilang berdenyut, dah nak masuk je simpang ke rumah, ntah mana nye datang budak motor masuk simpang tanpa berhenti kat simpang, aku pulak ngam-ngam sampai kt tengah simpang tu. berlanggar la motor aku ngn budak tu,
dan ngam-ngam pulak tepat pipi yg berdenyut tu aku terhentak kat handle motor aku, bengkak la pipi aku yang pada asal nya cuma berdenyut-denyut je.

Aku cuma boleh kata "oooo.."  aje pasal tu pipi aku nie asyik berdenyut aje 2-3 hari ni, jadi persoalan nya, bagaimana tubuh badan ini boleh dapat agak nak terjadi perkara buruk, aku terfikir apa kaitan berdenyut-denyut dengan eksiden tu, selepas aje eksiden tu, dah tak rasa berdenyut dah, rasa sakit la pulak yang datang. dapat la m.c 2 hari aje, tapi aku ambil seminggu.. hahahaha... sekian

Jadi apakah ada juga perkara petanda-petanda ini terjadi kat korang semua?
leh kongsi-kongsi kan...

pipi berdenyut2 .. tak pernah lak.. kalo kelopak mater bawah .. berdenyut2 tu ader gak mengalami

FanTasyCreaTioN posted on 7-1-2013 05:30 PM
pipi berdenyut2 .. tak pernah lak.. kalo kelopak mater bawah .. berdenyut2 tu ader gak mengalami

pastu ada jadi pape tak Fan?

UTM ke

theflash posted on 7-1-2013 05:58 PM
UTM ke

tak lah flash...

bigboys posted on 7-1-2013 05:43 PM
pastu ada jadi pape tak Fan?

bila menda ni terjadi sekali jer berdenyut2 .. FC selalu abaikan jer ..
tapi kalo sampai hati pun tergerak rasa cam tak sedap hati..
FC buat gni..
sambil2 lalukan jari kat kelopak mata bawah tu ..
seiring ngan
A'uzu billahi min ash shaitani r rajimi Bismi 'llahi 'r-rahmani 'r-rahim
berulang2 sehingga perasaan tak sedap hati tu hilang ..

ader tu memang ader tapi .. kebetulan jer kot .. macam tak lamer pastu gaduh ngan kawan.. jatuh longkang

Follow Us
Aku pernah byk petanda dtg tp yg paling kejam berlaku 2tahun lepas....

Aku sewa satu rumah dgn kwn2 aku. Kemudian, dtg sorg mamat ni tumpang kononnye nak sambil2 cari tmpt tinggal sbb baru dpt keje kat KL. mula2 mcm aku mls nak layan, last2 dok minta tolong mcm2 aku pun kira layan je la... Dah la duit rumah pun xbayar...

Pada hari jumaat kejadian, aku tertido sampai langgar waktu jumaat. Aku xtau nape letih sgt pagi tu. tiba2 aku mimpi, aku kat masjid. Lps habis smyg dlm mimpi tu, aku tercari2 mana selipar aku. Kesemua pintu kat masjid tu aku try cari tp xjumpe... Aku mcm ke sana ke mari dlm mimpi tu nak cari selipar aku...

Kemudian aku terbangun. Tgk2 jam dah pukul2 ptg. Mmg burn la jumaat aku hari tu. aku cpt2 siap sbb nak jumpe tunang aku. Nak langsaikan duit deposit rumah aku kat agen. Lps kawin terus nak masuk rumah tu. masa aku kuar mandi kat bilik air, aku perasan cuma aku sorang je kat rumah tu. semua org keluar keje.

Dgn keadaan kat laur, hujan siap ribut dgn petir sekali, aku turun cpt2 dari apartment tu. dah separuh jalan, aku singgah jap kat toilet tp LDP tu. masa nak masuk balik dlm kereta la, baru aku perasan yg wallet aku xde dlm poket belakang. Ape lagi, aku pun cari la kat dlm toilet. Tapi x jumpe, lagipun masa,tu cuma aku je yg ada kat situ. Mustahil ada org amik. Jadi, aku amik keputusan balik ke rumah. Berlari gak aku dlm hujan lebat dr parking naik ke rumah.

Masa aku anik ke rumah tu, terserempak la dgn mamat penumpang rumah aku tu. tergesa2 nak keluar naik moto hujan lebat2 nak gi tg malim nak jumpe awek dia. Aku xdela nak syak ape2 sbb aku rasa wallet aku tercicir dpn tv masa kat tumah tu sblm aku keluar. Aku naik ke atas, geledah seluruh rumah.. Pun x jumpe gak.

Aku kemudian ke toilet tadi balik cari lagi sekali. Geledah pokok2 bunga tepi tmpt aku park kete tadi. Pun xjumpe gak. Lalu aku amik keputusan balik rumah. Kot2 mamat ni ada kat rumah. Tapi bila aku balik, dia dah chow. Taik betul. Aku mmg bajet dia yg amik sbb kwn2 aku yg lain mmg keje jauh dr rumah, xkan balik lunch time.

Jadi, ape yg aku mimpi tu, mmg kenyataan la jadinye. Cuma yg bezanye, dlm mimpi aku ilang selipar. Dlm realiti, aku hilang RM5k sbb nak jadikan cerita, duit deposit rumah tu dlm akaun tunang aku yg kad atm ni ada dlm wallet aku hari tu. tunang aku ni lak, guna kombinasi no ic aku. Aku xsalahkan dia, sbb mmg xde rezeki aku sejumlah duit tu. mmg nak jadi, jadi gak la walaupun letak no pin ape pun.

Resultnye, duit deposit beli rumah, terpaksa guna duit majlis kahwin. Majlis kahwin sebelah aku, tertangguh sebulan lebih dr tarikh asal. Masa tu aku belum keje tetap, sbb baru grad. Mamat tu pun dah xtau hilang kemana. Mesin ATM yg dia kuarkan duit tu lak, xde cctv. Tensen je aku... Last edited by johnazizul on 7-1-2013 11:20 PM

Kata orang kalau kelopak mata kanan berdenyut tandanya nak dapat duit. Pernah terjadi beberapa kali dulu, memang betul dapat duit hehe. Kebetulan je kot. Sebenarnya ia sejenis penyakit. Lupa nama penyakit apa.

U selatan tanahair...kalau tak UTM...UTHM?

denyut2 ni lame da x rase, haah ade name saintifiknyer ni ade bace tapi tah ler...biasenyer biarkan aje...

FanTasyCreaTioN posted on 7-1-2013 06:13 PM
bila menda ni terjadi sekali jer berdenyut2 .. FC selalu abaikan jer ..
tapi kalo sampai hati pun ...

jadi ada bad thing jugak la yg berlaku kat FC yea..
menang ke kalah gaduh tu?...

johnazizul posted on 7-1-2013 11:19 PM
Aku pernah byk petanda dtg tp yg paling kejam berlaku 2tahun lepas....

Aku sewa satu rumah dgn kw ...

kesian nya kat awak john, kadang2 tu tertanya kan, apakah petanda mimpi tu ada related dgn hilang nya dompet john,
Janji john dah selesai pun majlis perkahwinan tu kan..  
adakah kombine tarikh lahir kita ngn awek kita mmg jadi trend?.. sbb saya pun buat cmtu...

amirezu posted on 8-1-2013 03:52 AM
Kata orang kalau kelopak mata kanan berdenyut tandanya nak dapat duit. Pernah terjadi beberapa kali  ...

sama lah konsep nya kalau gatal tapak tangan belah kanan kan amirezu,
tapi betul ke kalau tersedak masa makan petanda ada org jauh ingat kat kita?

bigboys posted on 8-1-2013 02:02 PM
kesian nya kat awak john, kadang2 tu tertanya kan, apakah petanda mimpi tu ada related dgn hilang  ...

Sy punye wife ni mmg kaki pelupa. Kdg2 no pin pun sy kena ingatkan. Sbb tu dia guna combination ic sy. Mungkin selamat kalau atm card dia tu xde dlm wallet sy. Tp perkara mmg nak jadi kan. Elak la camne pun, mesti akan jadi.

sejak hari tu, kalau boleh xnak tertido sampai skip jumaat dah. Sbb sy keje kat rumah. Senang sgt tertido. Hahaha.

Kdg2 mimpi tu mcm dejavu la. Ada yg jadi tapi dlm skala yg kecil. Tapi mimpi yg sy kena tu, mmg betul2 jadi, malahan dlm skala yg lagi besar. Selipar yg dlm mimpi tu, adalah wallet dlm dunia nyata. Keadaan sy yg tercari2 dlm mimpi tu, sama mcm sy ke sana ke mari cari wallet tu.
Last edited by johnazizul on 8-1-2013 02:10 PM

mute posted on 8-1-2013 11:59 AM
denyut2 ni lame da x rase, haah ade name saintifiknyer ni ade bace tapi tah ler...biasenyer biarkan  ...

memang nak biar kan aje mute, tapi sejak jadi eksiden tu, dah macam was-was je, jadi sgt risau je bila ada badan bergerak-gerak tak tentu pasal ni.

bigboys posted on 8-1-2013 01:55 PM
jadi ada bad thing jugak la yg berlaku kat FC yea..
menang ke kalah gaduh tu?...

hahahahaha kalo gaduh2 ni sure saper xmo menang kan..
tapi tu la ..
kalo dah ader err~ petanda gtu .. memang selalu nya atas sebab perbuatan sendiri yang sengal .. tak sengaja tapi boleh bawak gaduh

bigboys posted on 8-1-2013 02:10 PM
memang nak biar kan aje mute, tapi sejak jadi eksiden tu, dah macam was-was je, jadi sgt risau je  ...

mungkin ko ada 1 anugerah yang org lain x de ni, selain dari kejadian tu ade lagi x kejadian2 lain yang berkaitan ngn denyut2 tu?

bigboys posted on 8-1-2013 02:04 PM
sama lah konsep nya kalau gatal tapak tangan belah kanan kan amirezu,
tapi betul ke kalau terseda ...

a'a sama. satu lagi kalau pakai baju terbalik pun org ckp nak dpt duit gak. tahun lps byj kali gak terpakai baju terbalik. tak lama lepas tu mmg betul2 dpt duit hehe. kalau tersedak masa makan tu selalu gak dgr tp tak taulah betul ke tak ada org igt kita time tu

johnazizul posted on 8-1-2013 02:08 PM
Sy punye wife ni mmg kaki pelupa. Kdg2 no pin pun sy kena ingatkan. Sbb tu dia guna combination ic ...

mimpi tu mcm petanda utk kita kan.. tapi kita aje yang tak pasti apa benda yang nk disampaikan, tapi bila dah berlaku, baru lah kira teringat akan mimpi tersebut kan..

amirezu posted on 8-1-2013 08:29 PM
a'a sama. satu lagi kalau pakai baju terbalik pun org ckp nak dpt duit gak. tahun lps byj kali gak ...

tak tawu pulak pakai baju terbalik pun adalah petanda nk dapat duit...
yang saya perasan, ada time-time tertentu, memang gatal tapak tangan..
contoh, gatal tapak tangan kanan tiba-tiba.. dalam kotak fikiran ni, mesti ada org nk kasi duit, hehe.. dalam hati senyum aje la kan.. dalam selang 2-3 hari, memang dapat duit, kawan-kawan yang pinjam duit kita, diorg pulang kan semula..
kalau gatal tangan kiri, automatik aje moncong mulut, sebab kena keluar duit kocek kasi kat orang, memang betul.. pas 2-3 hari.. motor la rosak, kena pi klinik la, ada aje cara nak kita keluarkan duit kocek nie, sabor je laa..

kalau kita tengok drama melayu, kan ada scene bila kalau emak terjatuh gelas, pastu muka emak tu rasa tas senang hati, macam jatuh gelas tu adalah petanda yang tak baik. betul kah?

12Next
Return to list New