CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: putr@polo

[Tempatan] LISTEN-PRU makin hampir, 1 Feb tarikh akhir buka bilik gerakan daerah mengundi

kalau nak test air kat Selangor ni bersih cantikk..kualiti air dia bagus ka....pegi ambik sample air anta kat sirim...diorang boleh analyze...

kandungan air ni kalau ko tak aware betul2...ko tak tau..mungkin ada kandungan plumbum tinggi, mungkin kandungan merkuri pun ada...

jadi kalau ko nak air yg ko minum hari2 tu benar2 selamat minum...kena sentiasa aware and check...

kalau dah masuk badan ko ari2...bukan rumah pam yg rosak, penyaring yg rosak...tapi buah pinggang ko cepat rosak...

Sejarah membuktikan wabak da musibah datang kat manusia kerana kesilapan manusia yg tak alert...dan membuat tindakan yg bodoh

korang jangan ingat penapis air yg korang beli dari HAI-O tu boleh menyaring sume benda2 kotor dan tak diperlukan tu....

penapis yg kecik tu boleh buat apa sangat kalau kualiti air kita teruk....korang bole bukak sendiri penapis air tu tengok kecik je botol penuras dia tu...sama la Coway...

korang ingat dengan air yg datang dari macam2 source tu, dari sungai yg ada org buang sampah, berak, kencing, kencing tikus, dan macam2 lagi kat Sungai Selangor especially sungai langat dengan sungai semenyih tu boleh cater??

Ada org berasa taboo bila kita bercakap againts PR skrg ni..

dikatakan bodo...anjing UMNO..disergah dan macam2...

Aku dah beberapa kali melalui pilihanraya...

last pilihanraya aku sokong PR aku akui...

Tapi kali ni kita kena bertindak melawan dan jatuhkan mereka terutamanya PKR dgn DAP untuk masa depan anak2 dan generasi akan datang....

kita kena make stand to fight againts them ..dont give them a chance to manipulate things...

aku bercakap melalui pengalaman....

semana boleh aku terangkan kat korang on facts and figures aku terangkan....

ada apa2 boleh bgtau...kalau aku tak terangkan on facts and figures, u may ignore....but this issue is serious issue...

kalau kerajaan Selangor ada solution lebih baik, dia dah start buat dah..small scale pun dah boleh buat..tak payah satu Cheras atau Klang, ambik 2-3 taman...they can produce by own and prove to rakyat...that they can reduce the cost...

nk test air xperlu p sirim ke spam ker ape  oittt
ko amik pastu p kt tester/labr jer
xmahal mana pon

bab kualiti air tu ko kena tgk la muka suak/source dia amik dr mana..lps tu air kena masuk proses saringan n macam2 lg...kahkahkah tu guna nya rawatan air