CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6095|Reply: 57

[Tempatan] Bayi Enam Bulan Yang Dibawa Membonceng Motosikal Maut!

SEREMBAN: Seorang bayi berusia enam bulan dan ibu saudaranya maut apabila membonceng motosikal yang merempuh sebuah lori tangki di Taman Pinggiran Senawang dekat sini, Khamis.

Bayi tersebut Nur Harryna Balqis Abdullah disahkan meninggal di sebuah Klinik Kesihatan di Senawang sementara ibu saudaranya Nor Shamsilayanti Hudsaini, 24, mati di tempat kemalangan dalam kejadian 10.40 pagi.

Jurucakap polis berkata motosikal itu yang dibawa adik kepada Nor Shamsilayanti iaitu Nur Baiyah, 21, sedang dalam perjalanan ke Rantau apabila bergesel dengan lori yang membawa minyak sawit, yang secara tiba-tiba dikatakan keluar dari satu simpang di situ.

Kedua-dua mangsa dilapor tercampak ke atas jalan sementara Nur Baiyah tidak mengalami sebarang kecederaan.

Pemandu lori terbabit dikatakan telah melarikan diri dari tempat kemalangan sebelum menyerah diri di balai polis berhampiran.

Seorang pemandu kereta Mohd Rozaini Mohd Ali, 27, berkata beliau membawa bayi yang didapati tidak bernyawa itu yang sedang dipangku orang ramai, ke klinik dan disahkan memang telah meninggal dunia.

Ketua Polis Daerah Seremban, ACP Saiful Azly Kamarudin mengesahkan kejadian itu dan berkata ia sedang disiasat. - BERNAMA

kesiannye kt baby ni

tgk berita ni mlm td......rasanya mcm moto tu yg salah

bwk motor ni kena lebih berhati2...lg2 kalo bwk baby mcm ni
al - fatihah..syurga tempat mu..

sedihnye, selalunye org bawak baby naik motor jalan dekat2 je...bersiar2 makan angin ngan motor...jalan dlm taman, depan umah je...
timah tgk org susah, xde pilihan...terpaksalah jgk bawak baby naik motor if ade hal yg x dpt dielakkan.....

kesiannya..

Follow Us
tolong la jangan bawak baby berhimpit kat atas moto.. pemandangan yg sangat menyedihkan... nak nangis aku kalau nampak macam ni..

takziah pada keluarga mangsa. i wonder how is the mom. semoga menjadi pengajaran kepada yg masih bernyawa.

boleh tak takyah bawa baby naik motor???
naik knderaan awam je boleh tak

kalau nak bawak juga jgn pegang tapi letak dlm baby wearing ke apa sangkut kat badan
tp yg penting mmg bahaya pun bawa baby naik motor..sbb memang xselamat langsung
masa anak aku umur setahun ke bawah dulu kan penah gak lah adik ipo nak bawak dia jalan2 naik motor..tp aku xbg lantaklah depa kata aku ni apa tp keselamatan anak aku penting..

sampaikan kakak aku nak bawak anak aku naik motor gi umh jiran pun aku xbg..tetengah nak solat aku lari kuar umah amik anak aku xbg..sori sangat aku terpaksa wat gitu..sbb kalau jatuh motor or jadi apa2 nak taknak aku kena dakwa org yg bawa dia walopun adik beradik sendiri.

anak aku dah besar 3-4 tahun baru aku bg naik motor tu pun naik ngan abah dia je boleh..ikut hati xnak bg tp anak aku nak sgt naik motor menangis2 nak..syok kot kena angin kat muka haha.

azeotrop2012 posted on 18-1-2013 10:02 AM
kesiannye kt baby ni

mak baby tu lagila....ksiannya.....

alfatihah untuk keduanya.pernah didalam situasi yg sama.terpaksa bawa baby dgn motor.kerana tiada pilihan.itu aje kenderaan yg ada.

Ha_Neul posted on 18-1-2013 10:22 AM
tolong la jangan bawak baby berhimpit kat atas moto.. pemandangan yg sangat menyedihkan... nak nangi ...

betul..aku pun sedeh tgk baby dibawak naik motosikal....yes, skrg pengangkutan awam tak revelant but please la guna for the sake of the baby....

nie kadang2 aku tgk si bapak (kut?) yang bawwak motosikal pun mcm terlupa bahawan yang diorang ada bawak baby atas motor...cilok sana sini..si emak nya pulak (kut?) pun pegang mcm apa dah...kalo terpelanting mcm mana?

tu lom kira lagi kalo hari hujan...asap2 dari kenderaan lain pulak..

Suchi posted on 18-1-2013 10:23 AM
boleh tak takyah bawa baby naik motor???
naik knderaan awam je boleh tak

kita yang melihat nie tak tahan..tp diorang yang bawak baby naik motor nie nak kemudahan diorang jer...

aku paling takot la tgk baby dibawa bonceng motor ni...
rasa macam nak sto je tanya dorang nak ke mana..meh aku hantarkan..

x paham.. mane satu mak saudara ni?

ibu saudaranya Nor Shamsilayanti Hudsaini, 24, mati di tempat kemalangan dalam kejadian 10.40 pagi.

Jurucakap polis berkata motosikal itu yang dibawa adik kepada Nor Shamsilayanti iaitu Nur Baiyah, 21, sedang dalam perjalanan ke Rantau

Alfatihah.
Pembonceng motor kat Mesia ni bertuah sebab dia orang tak payah fikir pasal keselamatan. Sebab pemamndu lain dah jaga keselamatan dia orang.

sori to say tp pompuan bawak moto memang menakutkan
careless, selfish and worse, dr blkg nampak x konfiden
tapi mereka pulok yg rilek and selamba jek
kita kat belakang ni risau smpai dah tahap doakan moga mereka sampai ke destinasi dgn selamat.

speaking of baby naik moto, ade satu laki bini kat area2 subang galaksi ni slalu aku nampak biarkan anak mereka berdiri tgh antara mak bapak dia atas seat motor berjalan
dahla mereka anak beranak x pakai helmet.
takat ni 2, 3 kali aku nampak mereka time aku nak g keje.aku saspek anak mereka tu mmg jenis kuat bermain n nakal sampai atas moto pon nak amek angin kekdahnye
aku pikir mereka sekeluarga mesti rendah tahap edukesennya..bahaya sunggoh

leylapple posted on 18-1-2013 10:36 AM
kita yang melihat nie tak tahan..tp diorang yang bawak baby naik motor nie nak kemudahan diorang j ...

haku penah tgk bini bonceng motor ngan laki kat atas jalan raya besar..
dia just pangku je baby tu kat lengan..teroleng2 je kepala baby tu tgh tidur
aku menengok dok berdoa..cepatlah sampai umah depa nih..risau aku sekali kena sondol je motor dia tercampak terus baby tu ntah kemana2
sbb tu aku kata baiklah naik kenderaan awam kalau cemtu..kita paham bukan semua org mampu kan beli kereta.anak aku naik motor pun just pi kedai dekat umah..kat atas jalan raya besar mmg xpenah bawak...ewww seramm pemandu giler dah byk atas jln raya tu.

fcl29 posted on 18-1-2013 10:36 AM
x paham.. mane satu mak saudara ni?

rsnya 2 org mak sedara dia tu..yg bwk moto sorang  yg membonceng sorang..

Ha_Neul posted on 18-1-2013 10:22 AM
tolong la jangan bawak baby berhimpit kat atas moto.. pemandangan yg sangat menyedihkan... nak nangi ...

dan bayangkan cemana mak baby nak pandang muka si adik dia tu..yg selamat tu kan..
ko akan rasa bersalah je seumur hidup
itulah yg kita taknak.

aku cadangkan supaya setiap motor, tak kira kecik atau besar, di cukaikan 2 kali ganda dari kereta...turunkan harga cukai kereta...