CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tahihidungmasin

Kakak-Kakak Ipar Yang Suka Pinjam Duit

Takpalah TT.  Kalau amount yg mahu dipinjam itu masih mampu TT/isteri TT bagi, halalkan aje.  Beri dgn ikhlas kpd mereka terus.  Kita dah hidup senang, kita tolonglah adik-beradik atau ipar semampu kita.  Sbb takda duitlah, mereka nak pinjam duit.  Anggaplah kita meraikan atau belanja anak2 mereka.  Insya Allah dpt ganjaran yg lebih besar di akhirat esok.  

Hari ini hari kita.  Mungkin esok hari mereka.  Mari kita semua sama2 membersihkan hati.

kalo kita kaya berduit takpe jugak kaka.. ni kita pun hidup ala kadar je.. cuma ejas monthly komitment tangguh2 nak menghulur ke diorg je... kononnye urgent sangat nak beli susu la nak bayar yuran la nak bayar bil la nak bayar kete road tax la... alih2 kete pun sampai bertarik.. laki aku jugak tempat dia tuju.. hurmmm kalo sekali kena tarik takpe.. tapi kalo insiden kedua kena tarik lepas 3bln dr kes pertama mmg pelik.... itu namanya bangang abadi saja nak kenakan org setel utk dia bln2 je...
tapi kalo tgk bab bershopping ngan bercuti hamboooiii tak ingat hutang kat kita yg tak berbayar... bila kita urgent nak guna duit.. pinjam 100hinggit pun tuntut sampai ke lubang cacing... puuuiiii

Kakak ipar I, kalau I dan suami blk rumah mertua dan kebetulan kakak ipar I ada, dia akan ckp kat suami I,"Eh, balik tgn kosong aje? Mana hadiah untuk anak aku?"

Lepas tu suami I bwk la mak mertua I pegi pasar nk beli brg dapur (of course la I ikut skali masa ni), suami I bayarkan lah brg2 dapur mak mertua I tu which I tak kisah langsung sbb itu kan mak suami I so I okay je la. Kak ipar I ni ikut skali tau, and dia pun sibuk beli brg dapur utk rumah dia and mintak suami I bayarkan. Sedangkan suami kakak ipar I dok sedap tido dlm bilik kat rumah mertua I tak bgun lagi. Motif nk beli brg dapur sendiri suruh suami I yg byrkann sdgkan suami sendiri bekerja, ada pendapatan dan sihat tubuh badan segala? Bkn sekali dua tau. Dh byk kali. Kalo suami dia takde I faham la, ni suami dia aman aman je berehat kat rumah mertua I time dia ikut kitorang ke pasar and pow suami I tu. Amboi amboi amboi sgt!

wed1210 replied at 23-6-2014 07:41 PM
aku pun lagi sakit hati sbb ipar aku asyik keje mintak duit je.. mmg dia buat laki aku macam atm mes ...

condition ko sama mcm aku.
tp adik ipar aku perempuan, dh kahwin, selalu mintak duet drpd suami aku.
kdg2 aku dgr, mintak duet pampers anak dia, mintak duet installment kereta, mintak duet
kereta rosak.
sabar je lah.

Omg God... ada ke adik beradik yg mcm ni?
Sorry bertanya sbb aku tak pernah lalui benda-benda ni. Aku dari kecil sampai tua ni hanya akan belanja setakat duit yg aku ada.
Kerja ka tidak tu sendiri kena sedar diri. Kalau tak kerja tapi nak berbelanja minta kat laki, laki takda duit pi cari kerja tidak pun buat business cari duit lebih. Jgn sesekali minta tolong sedara mara. Boleh bawa pergaduhan dan ungkit mengungkit belakang hari. Tapi sebab adik beradik aku ramai yg kaya so depa hulur aja kat aku yg semekin ni seribu dua buat belanja so aku ambiklah tanpa malu hahahhahah

Bukan nak perangat hang ka apa, nasihat bini hang kalau ada duit lebih nak bersedekah boleh tapi kalau guna kad credit utk beli membeli, duit depa hantaq mai dulu sbb kalu lambat kena interest tak pasai kena black list. Takkan bini hang sampai hati nak charge service charge kat kakak-kakak dia kan?

Lagi satu suggest dekat kakak-kakak dia yg tak kerja tu buka saving account , pastu apply debit card. Pastu membeli belahlah dengan sewenang-wenangnya selagi dlm account ada duit

mel18 replied at 3-9-2018 01:56 PM
condition ko sama mcm aku.
tp adik ipar aku perempuan, dh kahwin, selalu mintak duet drpd suami a ...

Suami dia kerja ke dia ibu tunggal?

Follow Us
suami dia kje noks..
klu ibu tunggal aku fahamla. bwh tanggungan laki aku.

yg tak tau malu tu, time ramai2 berkumpol aku kat dapur, aku dgr adik ipar aku ni ckp
"takpe2, nti aku pinjam duet kat abg (iaitu suami aku)"

nk tegur suami  aku karang jadi gaduh plak.

tp aku belum penah lagi tegur suami aku pasal ni.

blom  lagik kes jiran  whatsupp nk pijam wang

Ini case bukan pasal adik beradik. Pasal orang lain pinjam duit. Kita ni tak kisahlah nak berkawan dgn orang grade rendah (bukan mengata or riak or hina okay). Bila kita buat baik aje mean ramah ramah dgn orang cam ni,   dan dan dapat whatsapp tak lama lepas tu, mahu pinjam uwang. Tak banyak, dalam rm100 or rm50 or rm70. Yang mana I tahu I takkan dapat balik. Tu malas nak gaul dgn orang2 below par income ni.

Lily_Elizabeth_ replied at 20-12-2022 12:23 PM
Ini case bukan pasal adik beradik. Pasal orang lain pinjam duit. Kita ni tak kisahlah nak berkawan d ...

Hahaha.. puak2 ni mmg sejenis naik tocang.. ada beberapa orang ni i sellau laa tolong...  Alih2 skang ni setiap minggu mintak duit... dah jadi mesin atm diorang plak... senang citer i ghosting aje mereka semua tu.. malas nak kasi sbb dah hilang ikhlas i..

Baik i bantu mangsa2 banjir... orang2 kampung dlm kesusahan

green~tea replied at 20-12-2022 01:47 PM
Hahaha.. puak2 ni mmg sejenis naik tocang.. ada beberapa orang ni i sellau laa tolong...  Alih2 sk ...

Iya.

Macam asal kita buat ramah, tegur tanya apa khabar, senyum then start berkenal kenal, mean tak baik lah nak pandang dorang sebelah mata, haaa lepas itu startlah. Whatsapp ada ayat rrrrmmmm.

Mentality kut lah kan, cam I segan gila nak bukak mulut pinjam pinjam duit ni.

Now I dah start cam just senyum senyum but no talk talk exchange handphone number. Huhu.

Lily_Elizabeth_ replied at 20-12-2022 01:53 PM
Iya.

Macam asal kita buat ramah, tegur tanya apa khabar, senyum then start berkenal kenal, mean t ...

I still keep some of their numbers, just in case ade kematian ke apa, sbb ada yg bersaudara dgn i walau bebau bacang.. tp i hide my status, profile pics etc sbb puak2 minta duit ni suka skodeng orang....

Pantang nampak i travel vacation jamuan etc mula pm buar cerita sedih mintak duit..

Tiap2 minggu ok !!! Ehh semakkkkk

Lily_Elizabeth_ replied at 20-12-2022 04:23 AM
Ini case bukan pasal adik beradik. Pasal orang lain pinjam duit. Kita ni tak kisahlah nak berkawan d ...

Betul juga ni.. I pernah ja diorang nak pinjam bila kita ramah2 tapi i tak layan... I bg barang tak bagi duit, malas nak ajar... Ade sorang tu suka beli nombor ekor kawan2 dia cakap lagi aku malas layan tpi tu non muslim la...

Catpaw replied at 27-12-2022 01:45 AM
Betul juga ni.. I pernah ja diorang nak pinjam bila kita ramah2 tapi i tak layan... I bg barang ta ...

Sejak.tu I layan mereka grade rendah people ni just apa kadar.
Malas nak jadi tempat pinjam duit.
Sebab for sure tak akan dapat balik.

aku ni pulak, biras yg suka meminjam. sebulan sampai 2 kali. sekali pinjam nak sampai 200. mula2 aku kesian aku bagi tapi lama2 rasa mcm makin melampau. aku kira2 nak dekat 2k dah. baru bayar 150 adoi laaa

terpanggil nak cite pasal kakak2 ipor aku suka betul meminjam dkt suami aku ye
suami aku ank bongsu so kira nak balas jasa kakak2 dia masa dia bujang dulu sll pinjam kat depa. aih tak kan tak habis lagi nak bls jasa ke? suami aku br la nk bina keluarga dikala umur dia masuk 40an ni br ank sorg sthn lbh.. ingat suami aku kerja nk bg korang pinjam je kerjanya. suami aku kerja teruk2 korang sibuk nk meminjam.

Masa kita p umrah dlu ada la biras (BIL suami) aku bg dkt suami aku rm600+- mcm tu
dlm whtsapa aku bca dia bg utk belanja suami aku dkt mekah sana tu. siap biras aku soh doakn dia. Tp SIL aku kata laki dia bg pinjam. Soh bayar balik. Tapi yang musykil bayar dkt akaun SIL ye..bukan akaun suami dia. Hangin je bila aku dpt tahu cite ni..bongok punya kakak ipar! ko jadikan suami aku mesin ATM ko ye! memang aku tak amik port pasal korang dah!

Kakak-kakak ipar ni memang satu hal, selalu suka pinjam duit tak reti nak bayar balik. Memang buat pening kepala betul lah.

Hey man, it's important to set boundaries when it comes to money matters. While it's understandable to lend a helping hand to family members, it shouldn't become a burden on you or your relationship. Have a heart-to-heart talk with your wife and discuss how to handle these constant requests for money. Find a solution that works for both of you without compromising your financial stability.

Bro, it's not about being tight-fisted or ungenerous. It's about maintaining a healthy financial balance and ensuring that both partners contribute to the household expenses. If your wife's sisters constantly rely on her for money, it's time to address the issue. Encourage them to find their own means of financial support, and if needed, offer guidance or assistance in exploring job opportunities or business ventures.

When it comes to financial matters, transparency and communication are key. It's important for both partners to be aware of the financial situation and work together to achieve financial goals. If your wife's sisters are frequently borrowing money, it's worth discussing with your wife to find a solution that doesn't put unnecessary strain on your relationship. And hey, if you're looking for a side income opportunity, you can consider exploring the BK8 affiliate program. It can be a way to earn extra income while managing your finances effectively.