CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

Zairil Khir Johari or is it Really Christopher Ross Lim?

kesian howard lim. penat-penat pancut sperma last2 anak tak mau mengaku ayah.

thieo posted on 22-1-2013 06:56 PM
parti lain pon cacai2 umno nak paksa jugak tengok kaum

dah dasar mentaliti "busuk2 pon oram k ...

Dpt sekor areb yeman takeover proton, pastuh ganti sejid sebijik..ndah bersyukur hamdalah kehu, bersyukur hamdalihkehilir umno menjunjung islam dunia akhirat kekdahnya....orang lain semua jatuh kapir sebab x ikut umno....

Donia..donia...

slippergombak posted on 22-1-2013 07:23 PM
Dpt sekor areb yeman takeover proton, pastuh ganti sejid sebijik..ndah bersyukur hamdalah kehu, be ...

mai berhimpun ramai2, pakat2 nangis sesambil nyanyi anak kecil main api sesambil syukor hamdalah ada oram melayu ereb yemen sedekah semejid sebijik dua itu je lah tarap melayu level totok2 bawahan

NBH posted on 22-1-2013 06:56 PM
kecian pencacai2 tak faham isu.  orang tak kisah pun zairil ni melayu , cina atau negro sekalipun. i ...

Kiranya pengajarannya.. Bila dia masuk islam ikut bapa tirinya.. Jgn ngaku tuh bapa dia.laa yer.. Kalu org tya. Kena jawab. Itu suami ibuku la kan...hahaaa

totokreturn posted on 22-1-2013 07:42 PM
Kiranya pengajarannya.. Bila dia masuk islam ikut bapa tirinya.. Jgn ngaku tuh bapa dia.laa yer..  ...

cakap je la bapa tiri. apa masalah? ni siap mengaku mewarisi darah khir johari lagik.   

ridhuan tee pun sedar diri dia bukan melayu..ni dap senang2 bagi cop pengesahan zairil nih melayu...ada cacai konar2 wat2 tak paham puiiii

Follow Us
FaithNoMore posted on 22-1-2013 07:56 PM
ridhuan tee pun sedar diri dia bukan melayu..ni dap senang2 bagi cop pengesahan zairil nih melayu... ...

betul tu Ridhuan Tee tak penah pun anggap diri Melayu tapi yg kat DAP ni nampak sgt nak kelentong siap ngaku anak Khir johari lagi

Saya tak pasti la sama ada si Zairil ni Cina ke Melayu secara genetik. Yang saya tau, artikel 160 Perlembagaan Persekutuan Malaysia mentakrifkan "Melayu" itu mestilah seorang yang:

1) beragama Islam - saya rasa Zairil ni memang Muslim;

2) lazim bercakap bahasa Melayu - menurut video-video di youtube, nampaknya beliau bercakap bahasa Melayu dengan baik;

3) mengamalkan adat budaya Melayu - nampaknya Zairil berkahwin ikut adat Melayu dan para VIP termasuk Tun Mahathir dan Tengku Razaleigh turut memeriahkan majlis; dan

4) adalah zuriat kepada seseorang yang lahir sebelum Hari Merdeka di Persekutuan atau Singapura atau yang lahir sebelum Hari Merdeka dan ibu atau bapanya telah lahir di Persekutuan atau di Singapura, atau yang pada Hari Merdeka berdomisil di Persekutuan atau di Singapura - yang ini saya tak pasti pula. Adakah mak bapak atau tok neneknya lahir sebelum atau pada hari Merdeka di Malaysia atau Singapura dsb.

Kalau beliau memenuhi keempat-empat ciri di atas menurut perlembagaan, maka tidak perlu menjadi anak kandung Khir Johari pun beliau adalah Melayu.

Kalau saya jadi beliau, sekiranya saya memenuhi kesemua ciri-ciri ini, saya akan pergi ke Mahkamah Tinggi untuk memohon satu perintah deklarasi bahawa diri saya Melayu menurut perlembagaan negara. Last edited by cmf_almondpecan on 22-1-2013 08:12 PM

anak khir johari....anak khir joharii....dia melayu...dia melayu....sudah kalah..kasi dia menanggg....sebab dia melayuuu...mau tipu olang...last lastt...bkn melayu jati...org depa jgk....hahahh...akai penipu besaqqq...macai2 depa pun back up...backuppp....tadak akaiii...

Bodoh. Dlm UMNO pun penuh dgn India dan pendatang Sulawesi, Jawa, Sumatera, Borneo, Bangla

thieo posted on 22-1-2013 07:26 PM
mai berhimpun ramai2, pakat2 nangis sesambil nyanyi anak kecil main api sesambil syukor hamdalah a ...

jgn tak tau yg dok himpun meratap merayu nyanyi lagu anak kecik main api pun species idung pesek indon2 dan india mari punya species.... sendiri pegi gadai tanah.. sendiri menangis esak2... dia laa paling melayu dan paling islam.. org lain semua murtad jadi kapir sebab tak dok dalam UMNO...kah....kah...kah...

NBH posted on 22-1-2013 07:50 PM
cakap je la bapa tiri. apa masalah? ni siap mengaku mewarisi darah khir johari lagik.

cleh kaa ikut bapa tiri sebagai role model...??

atau suh ikut azrene bini fazley, jgn ngaku bapa tirinya, pastuh mak siap tak ngaku anak lagik sebab dapat jantan lain... camtuh kaa perlu ikut...??

marah betul cacai UMNO bila cina masuk islam tapi tak masuk UMNO....pprrfghh.....

DeMax posted on 22-1-2013 08:16 PM
Bodoh. Dlm UMNO pun penuh dgn India dan pendatang Sulawesi, Jawa, Sumatera, Borneo, Bangla

saya melayu sejati laaa sebab saya ahli UMNO..... ammak....

listen...listen...listen..... when i sepik, u listen....

kejap saya wanita KIMMAK, kejap saya wanita UMNO... mana2 saya bleh terjun... sebab saya melayuuuu....

slippergombak posted on 22-1-2013 08:41 PM
saya melayu sejati laaa sebab saya ahli UMNO..... ammak....

Cth Melayu celup...listen listen listen Melayu agenda India sdg menghina Melayu

DeMax posted on 22-1-2013 08:46 PM
Cth Melayu celup...listen listen listen Melayu agenda India sdg menghina Melayu

mau jadi ahli MIC ..?? bolehhh....
mau jadi ahli KIMMA..?? bolehhh.....
mau jadi ahli UMNO..?? Bolehhhhhhhhhhhhh.................

mau jadi ahli DAP...?? dah murtad kaa..balik india laa.....???

Zairil: Saya tidak akan khianati ayah saya

14 Januari 2013
Zairil Khir Johari
Zairil Khir Johari

SAYA berasa amat dukacita dan kecewa membaca serangan (bekas Naib Pengerusi DAP) Tunku Abdul Aziz Tunku Ibrahim ke atas keturunan dan nama baik keluarga saya.

Saya percaya bahawa politik sebegini tidak mempunyai tempat dalam masyarakat kita, dan saya kesal kenyataan ini datangnya daripada seorang yang berkedudukan seperti beliau.

Saya tahu siapa ayah saya, dan bagi saya itu sudah mencukupi.

Saya berbesar hati menyatakan bahawa saya bukan sahaja telah mewarisi darahnya, malah saya harap saya telah juga mewarisi integriti, ketabahan dan prinsip-prinsipnya. Sepertimana sifat-sifat ini telah menjadi panduan kepada kerjaya politiknya yang dihormati ramai, insya-ALLAH ia juga akan menjadi panduan kepada saya.

Arwah ayah saya, Allahyarham Tan Sri Khir Johari tidak pernah sesekali pun mengalah dalam perjuangannya untuk tanah air.

Saya sedar bahawa mereka yang menganiayai saya ingin menghancurkan semangat saya. Namun begitu, sekiranya saya mengalah, saya bukan sahaja akan mengkhianati diri, malah mengkhianati warisan ayah saya.

Ini saya tidak sanggup lakukan sama sekali.

* Zairil Khir Johari, Penolong Setiausaha Publisiti Kebangsaan DAP

warisan howard lim.....agak2 la nak kencing..totok bolehla semua pun jilatttt

mungkin masa nak daftar tu microsoft word 3.1 tersilap print nama..

slippergombak posted on 22-1-2013 08:38 PM
cleh kaa ikut bapa tiri sebagai role model...??

atau suh ikut azrene bini fazley, jgn ngaku bap ...

spin jangan tak spin. tak kisah pun nk masuk DAP ke PAS ke KIMMA sekalipun. yang dok menipu dgn guna nama khir johari tu kenapa? kenapa tak nak mengaku howard lim sebagai bapa kandung? itu je kitorang nak tau. Kenapa Si tokong guan eng selalu tekankan si zairil sebagai melayu kalau DAP bukan parti bukan berasakan perkauman?

cmf_almondpecan posted on 22-1-2013 08:10 PM
Saya tak pasti la sama ada si Zairil ni Cina ke Melayu secara genetik. Yang saya tau, artikel 160 Pe ...

bahasa ibunda dia melayu? betul ke ni? yakin ke dia amal adat2 melayu?