CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

Aneka Resepi Sandwich untuk jualan

kalo serius nk meniaga,kene pikirkan keuntungan vs cost.takleh pikir nk mudah n cepat je.nak meniaga jangka panjang ni kene pikir panjang2 gak.kene cari jln terbaik utk hasilkan sandwich yg sedap tapi kos murah.org memang konpem beli kalo sedap.

jgnkan ko dik,ahkak yg kertu ni pun asik terpikir nk meniaga sandwich kat kolumpo neh.bukan sbb nak cari duit poket sgt,sbb geram sgt ngn sandwich kedai kalo beli xsedap langsung,isi main leset2 sket2 dah,asal ade warne sardin sudah.isi ntah ke mane,rase pun ke laut

baguih adik ni ade plan nk meniaga cari duit poket lebey.ahkak sokong sgt2!

Last edited by damiqula on 8-2-2013 08:48 AM

damiqula posted on 8-2-2013 08:46 AM
kalo serius nk meniaga,kene pikirkan keuntungan vs cost.takleh pikir nk mudah n cepat je.nak meniaga ...

tp saya takde konfiden la nak meniaga ni.. saya xde pengalaman langsung.. masak pun xpernah seumur hidup.. goreng telur ngan masak air pernah la..

asteruk posted on 8-2-2013 02:41 AM
sandwich biasa tu sandwich apa? telur? tuna? sardin? xnak share resipi?

3 jenis ... telur , cheese & sardin ... buat sandwich cheese senang saja ... sapu roti dengan marjerin ... letak cheese ..  hahah...
Untuk sardin ... aku tak taula dia letak apa ...

Aku pernah berniaga kek coklat dulu ... nak tambah duit poket ... tp aku tak buka gerai .... tak konfiden sebab aku bukan jenis peramah atau mesra ... orang kata muka sombong ...  jd aku hantar ke kantin sekolah je  ...

kontang posted on 9-2-2013 09:30 PM
3 jenis ... telur , cheese & sardin ... buat sandwich cheese senang saja ... sapu roti dengan marj ...

cheese yg ni ke? setiap roti letak satu cheese? mak aih senangnya bek aku buat sandwich cheese je jual

asteruk posted on 10-2-2013 01:05 AM
cheese yg ni ke? setiap roti letak satu cheese? mak aih senangnya bek aku buat sandwich cheese je  ...

Ya , setiap roti letak sekeping .... tp cheese ni mahal la ... carilah yang murah ...
untuk roti ... Roti Gardenia saiz jumbo ... tp dia beli borong ... dpt harga murah ...
Aku perhatikan sandwich sardin atau tuna paling dpt sambutan ...

kontang posted on 12-2-2013 08:55 PM
Ya , setiap roti letak sekeping .... tp cheese ni mahal la ... carilah yang murah ...
un ...

rsepi plg mudah nak buat sandwich tuna and sardin camne? ajaaar

Follow Us
kalau nak beli roti jangan beli brand Gardenia, High 5, Massimo tu....beli yg murah sikit. kalau kat tempat aku ni ada brand Daily's, Mighty White pun sedap...
paling penting kena rajin survey harga tuna, sardin, mayonis, majerin dulu baru decide nak beli yg mana..
org2 yg meniaga ni kalau boleh nak kuarkan kos seminima yg mungkin...baru untung yg kita dapat tu berbaloi

krukx posted on 12-2-2013 09:35 PM
kalau nak beli roti jangan beli brand Gardenia, High 5, Massimo tu....beli yg murah sikit. kalau kat ...

nak survey tu rasanya xde masalah bg saya.. yg menjadi masalah bg saya skrg ialah sy nak resepi plg simple n senang nak buat (xpyh guna kuali).. sbb sy ni student.. laki plus tak reti memasak.. ajar leh???

guna khidmat encik google ..banyak resepi inti sandwich yg mudah dan murah.tak pandai masak pun boleh pandai kalau rajin mencuba...good luck!

kontang posted on 9-2-2013 09:30 PM
3 jenis ... telur , cheese & sardin ... buat sandwich cheese senang saja ... sapu roti dengan marj ...

untung tak ko meniaga kek coklat letak kat skolah2?
mcm mana boleh letak kat skolah tu?
pegi jumpa makcik kantin, then cakap nak letak kek coklat ke?
ke kenal sesapa yg keje kat kantin tu?

Akak rebus telur guna rice cooker guna tisu basah je.  Basahkan tisu dua tiga helai. Letak dalam rice cooker.  Letak telur atas tisu, tutup periuk dan tekan 'on'.  

MINTAK TOLONG: Resepi sandwich TERSEDAP?

salam kawan2 semua. alkisahnya aku nak start berniaga sandwich + nasi goreng/ lemak. dalam kepala sekarang fikir nak buat sandwich sardin dan sandwich telur. aku dah cuba beberapa kali nak buat sandwich telur tapi masih xjadi mcm kat kedai tu. aku bubuh telur, mayonis, tomato, timun, gula + garam sket, lada putih. tapi ntah la rasa mcm pelik. dah try google tapi biasanya bahan yang basic mcm aku guna tu jelah. xtahu lah depa yg jual sandwich ni ada resepi rahsia ke apa ek?

kalau ade sesapa tahu resepi tersedap bleh la share kat sini

untuk sandwich sardin aku nak try resepi dr thread sebelah. sandwich sardin tp rasa seakan2 tuna. tapi yang tu tak try lagi lah sebab 2-3 ari ni xjumpa limau nipis pasai depa suma raya xde orang nak petik buah. tapi tuk sandwich telur masih xdapat resepi yang memuaskan nafsu aku. kalau tahu please help ye. kinda desperate tuk cari duit now dan ini je idea yang terlintas kat kepala aku  
Last edited by hani85 on 13-2-2013 08:32 PM

Comments

Isian sandwich telur yang sedap mesti seimbang campuran telur, mayo, lada hitam, garam [cincangan halus seleri pun boleh untuk tekstur]  Post time 14-2-2013 01:31 AM
saya merge thread anda ke sini ya lebih sesuai  Post time 14-2-2013 01:26 AM

nuhanis posted on 13-2-2013 02:06 PM
untung tak ko meniaga kek coklat letak kat skolah2?
mcm mana boleh letak kat skolah tu?
pegi jum ...

Untung ... hari-hari habis ... kalau berniaga dengan budak sekolah mmg untung ... budak2 tgh membesar ... lapar je ... duit pula mak ayah dah bagi ... hahah...

Aku tanya orang kantin sekolah tu ... dia cakap ok .. aku letak la ...  tp itu dah lama ... 10 tahun lepas .... aku buat kek coklat ... kadang2 biskut coklat ...
Sekarang ni tak boleh berniaga kek macam dulu ... harga bahan2 dah naik gila2 ....

Jiran aku pula pada mulanya berniaga kuih depan rumah ....  tp dia ada kenal org yang dpt tender kantin sekolah  ... sekarang dia hantar kuih ke sekolah je  ...

asteruk posted on 12-2-2013 09:16 PM
rsepi plg mudah nak buat sandwich tuna and sardin camne? ajaaar

tak ada ... aku buat sandwich untuk makan sendiri ...  masak sardin sardin sampai kuahnya kering , lenyekkan,  taruk bawang & limau nipis ...  kalau nak berniaga tak boleh buat macam ni ... rugi ...

aku dah jumpa resepi sandwich plg mudah, efektif

nak business sandwich pula...

salam,
busynye kkida...buat sandwich...hehe...la ni anak kkida yang youngest tu nak meniaga sandwich pula kat member kelas dia...since kkida ni ibu mithali...))....maka kkida pun turut le permintaan anak bongsu kkida tu....dia dah tetapkan dengan classmate dia, dia hanya boleh supply sandwich 2 kali seminggu je...iaitu hari selasa dan jumaat....

mulanya kkida malas nak melayan permintaan atmam tu, tapi tengok muka dia berubah bila kkida kata tak larat nak buat...kesianlah pula...dan bila teringatkan kawan-kawan dia yang mengharap nak makan sandwich timbul pula rasa kasihan...terbayang seolah anak kita sendiri yang kempunan nak makan sesuatu tapi tak dapat...oleh itu, mau tak mau...kkida turutkan juga...nasib baik le buatnye pun senang je...)

nak tau macam mana tetiba timbul idea atmam nak jual sandwich kat classmate dia tu?....puncanye bekalan dia sendiri...sekali-sekala kkida bekalkan dia sandwich ni....ini adalah salah satu menu breakfast yang kkida selalu sediakan pepagi (untuk yang nak ke sekolah dan kolej)...

biasalah...bila makan ramai-ramai pasti ada yang nak rasa bekalan member sebelah...dan bila mereka rasa sandwich atmam...ada yang kata "sedap gile.." (bahasa budak-budak sekarang)...dan beria-ria minta buatkan...depa nak beli....

kkida ingat mula-mula nak buat dan sedekahkan saje pada kawan-kawan atmam...boleh le jika nak rasa sorang satu....tapi rupanya anak kkida tu dah siap listkan nama kawan-kawan yang nak order...dan ada yang pesan sampai 4 keping (triangle)...ada 3 dan paling sikit 2....kkida kata...hmmmm kalau cam tu punya banyak, lain le pula ceritanya tu...hehe....dan ada yang dah siap bagi duit to make sure dia dapat sandwich tu esok pagi....

"mama, biarlah....mamam (atmam) nak business....takpa jual kat dia orang....dia orang semua anak orang kaya, dia orang semua ada PS3"....kkida senyum ajelah...itulah tanggapan anak-anak zaman sekarang...PS3/PS2 adalah titik ukuran samada kawan mereka anak orang senang atau sebaliknya...

"ada sorang kawan mamam tu mamam tengok dalam beg duit dia ada RM500"...kkida kata, betul ke...kenapa bawa duit banyak sangat kesekolah...tak hilang ke, parents dia bagi pula bawa duit banyak camtu...

wbp, mungkin itu perkara biasa bagi sesetengah ibubapa...tapi tulah, since sekolah tersebut sekolah private...makan/minum disediakan (breakfast, lunch dan minum petang)...memang tak perlu duit belanja sebenarnya.....

berbalik kepada cerita sandwich kkida ni...simple sandwich aje...roti sapu mayonnaise....kemudian letakkan cheese dan daging sandwich dan bahagian luarnya sapu butter atau majerin...gril hingga garing (perang) atau toast dalam oven....

tengok, siap bungkus dalam sandwich wrap.......satu RM1.50...itu pun cukup-cukup le cover modal dan adalah balance sikit...kkida kata "mamam kenalah bagi balik duit modal mama tu, kalau tak macam mana mama nak beli roti, cheese, daging sandwich lagi"

biasalah, orang baru nak mula meniaga...hehe...dia ingat setiap kali dapat duit semua nak masuk poket dia..."habis tu, jenuh le mama, mana ada orang meniaga camtu sayang oi....modal kena le kira dulu, lepas tu baru kira untungnye"...

"OOOooooooo....alaaaaa"
hehe....anak oh! anak...

cuma aku ada beberapa soalan nak tanya korang. sesape leh tlg jawabkan

1. yg marjerin tu sapu kat luar roti tu ek? meaning kat bahagian luar keseluruhan roti tu?

2. kalau dah siap pastu nak bakar roti tu guna toaster pon leh kan kalau takde oven?

3. dia jual RM1.50 ni utk satu segi tiga tu ke atau utk satu set (2 segitiga)?

Comments

boleh guna toaster dengan sedikit modifikasi teknik rm1.50 untuk satu segitiga rasanya  Post time 14-2-2013 01:20 AM
kalau gunakan grill atau sandwichmaker, majerin disapu di luar roti untuk dapatkan keperangan yang cantik dan sekata. sapu hampir keseluruhan tapi pastikan senipis mugkin.  Post time 14-2-2013 01:18 AM

asteruk posted on 13-2-2013 10:14 PM
cuma aku ada beberapa soalan nak tanya korang. sesape leh tlg jawabkan

1. yg marjerin tu sapu kat ...

rasanya lebih mudah sy beli sandwichmaker klu camtu.. sbb sy xde toaster pon.. so baik beli sandwichmaker je terus plus survey harga td sandwichmaker lg murah..

then pasal nak sapu marjerin tu just sapu guna tangan ke?

Comments

Ya, gunakan tangan untuk pegang sudu/pisau lepa/spatula untuk menyapu majerin :D  Post time 14-2-2013 04:47 PM

un ...

leh suggestkan satu brand cheese yg murah?

Comments

kene survey keju apa yang sedang dipromosi. Keju yang paling murah adalah keju yang ada promosi. Rajin-rajinlah buat tinjauan harga. Lain tempat lain harganya  Post time 14-2-2013 04:49 PM

un ...

roti tu leh tahan lama ke beli byk2?

Comments

Kalau disimpan di dalam peti sejuk, ya. Kalau disimpan pada suhu bilik sila ikut tarikh luput  Post time 14-2-2013 04:51 PM

@ninoZ oh ya lg satu nak tanya pasal daging apa dia pakai.. dia cakap camni "ready slice samwich meatloaf...ada jual kat tesco, giant, colad storage..."

kena potong sendiri ke daging ni or dah siap potong? takyah goreng kan daging tu? kiranya tinggalkan masuk dlm roti je la ek? mcm mana rupa daging tu kalau nak cari kat tesco, giant etc? Last edited by asteruk on 14-2-2013 06:42 AM

Comments

ada yang mahal dan ada yang murah. Ada satu brand yang sangat berpatutan harganya, saya tak ingat brand apa. nanti kalau saya jumpa, saya maklumkan meatloaf dah siap berpotong  Post time 14-2-2013 04:53 PM